המעביד שלי מאיים לבטל את הצ'ק של המשכורת.

המעביד שלי מאיים לבטל את הצ'ק של המשכורת.

שלום רב אני עובד באבטחה מזה כ-10 חודש. השאלה שלי היא כזאת. הגשתי שבוע ימי מחלה ושולם לי 160 שקל (יום אחד בלבד) קיבלתי משכורת בצ'ק למוטב בלבד+הפקדה לחשבון. כל חודש אני פורט את הצ'ק אצל מכר (בבנק יש לי בעיה) בניכוי 100 שקל. המעביד מאיים שאם אני לא יעבוד כמה ימים ברציפות (השבוע) הוא יבטל את הצ'ק ואני אסתבך..:(. נמאס לי מכל הניצולים הללו שמנצלים את העובדים גוזלים את כספם כל חודש ישנם טענות. כל הזמן המעביד אומר "נבדוק ונבדוק ונבדוק" לא דובים ולא יער. אני חייב עבודה אבל די לניצול!! ללא תנאים עבודה יותר מ8 שעות ביום. תשלום 200 ליום. מצידם שתעבוד 12 שעות ביממה. מטווח +ריענון +קורס מע"ר. ניכוי לי משכרי. אני עובד לפעמים 3 ימים ברצף ויותר. ומקבל 200 שקל ליום. יש לחצים "אם לא תבוא לעבודה אתה מפוטר ללא מכתב ללא כלום" עד מתי ימשיכו לנצל את העובדים? עובדים ללא תנאים ללא כלום.לא חוק הפנסיה. לא תנאים סוציאלים. שיש טיולים עם הצופים או הנוער העובד והלומד . אנו המאבטחים אוכלים ארוחת ערב רק ב9 בלילה או יותר מכך. חייגנו למעביד. אף אחד אין לו תשובות "יתנו לכם לאכול סבלנות" שאם אנו תקועים באיזה חור יש תמיד למעביד תשובה. "תעצרו טרמפים" היו כמה פעמים שהוא נתן לנו כסף לנסיעות ולקח לנו אותם במשכורת. לא שואל מה מצבנו בטיולים. איך אנו מרגישים. מחייג רק לזרוק אותנו לעבודות. "אתה תלך לפה אתה תלך לשם" ללא ידיעה לאיזה מסלולים או טיול אנו פונים. יש ימים שאני עובד מעל 12 שעות והשכר הוא קבוע. לא משתנה. מה זה בדיוק "השתתפות בביטוח" ועוד כמה חלטורות שהם מורידים. לוקח משם מוריד לנו מפה. תלוש ריק רק ימי עבודה ניכוים שלא יודע מאיפה הוא מביא אותם וזה הכל. אפילו שחולים לא מקבלים ימי מחלה. נמאססס נמאססס לי מהכל אני חייב לפרנס משפחה. אין לי כוחות יותר דיי נמאס לי... אני רוצה לחיות בכבוד ולעבוד בכבוד אבל דייי דייי לניצול!! תודה לכולם על כל תשובה.

joshh

New member
מה שאתה כותב, נורא עצוב

הרבה אין מה לעשות, לתעד הכל (מסמכים, ניירות, ומה שאתה יכול לתעד). להתחיל לחפש עבודה בתחום אחר שהוא שפוי יותר ...ואז לתבוע. אני תמיד שומע סיפורים מזעזעים בתחום בגלל זה אני כבר מזמן בקש מאנשים לנטוש את תחום האבטחה. הניצול ימשיך כל עוד אנשים ישארו תבוסתנים. אני תבעתי עם עוד 6 אנשים. עכשיו תורך

joshh

New member
עוד משהו, אני מצטער שאני לא בשוק...

אני פשוט שמעתי הרבה דברים

אני לא מתכוון לוותר להם. זה ממש ניצול.

אני כולי כעס על כל מה שהמעביד עושה ועושק את העובדים. אבל אני לא מתכוון לוותר להם. כל יום שעבדתי רשום וכל שעה. +תלושים. +ימי מחלה שלא שולמו לי /בחלקם או מלואם. על כל שקל שהוא לקח לי הוא ישלם שתיים. אני הולך דבר ראשון לחפש עבודה יותר נורמלית. עבודה עם עתיד. / או מקצוע. שאני יכול להסלל הלאה בחיים. עבודה עם תנאים וראש שקט. כל הניצול הזה של העובד כמוני למשל. "אתה עובד מחר!!!" מציבים לך עובדה. ללא מחשבה. נותנים לך לנסוע עד למשרד לקחת את המשכורת. לא מתחשבים ברצוני. לא אכפתים. ומה האבסורד? שהחוזה שחתמתי עליו בעיני הוא פסול!!! לא שווה ערך. זה רק להגן על המעסיק. אבל איני דואג. החוק עומד לצידי. ואני עשיתי שעורי בית הרבה זמן. ומכיר את המערכת כולה איך שהיא עובדת. המעביד עושה סלקציות. מי יעבוד במקום טוב. תגליות בתי מלון. והשני המסכן הולך לשטח כמה ימים. ללא תנאים בחרפה ממש. אומר לך "תקח בחשבון שאם אתה לא בא מחר לעבודה אתה יכול לשכוח מהמשכורת מצידי תתבע אותי" ואני פונה אלייך מנהל פורום יקר אם תרשה לי ברשותך לתת את שמה של החברה למען יראו ויראו. שאנשים שעובדים שם ינסו להביע את דעתם פה בפורום. ולשפוך את הלב. המעסיק עושה ים ים כסף ע"ח העובד המסכן. שכל יום שאני עובד 12 שעות למשל. אני מקבל 200. והמעסיק לוקח 300 שקל לכיס. נקי.בחיייך תו לי אישור לתת לכולם את שם החברה וחברים יכנסו לפה. תודה וערב טוב

joshh

New member
אני מציע דבר כזה

שתציע לחברה להתאגד באמצעות ההודעה שלך כאן. אתה יכול לציין את שם החברה כל עוד דברייך הם אמת. כדי תוכל להוכיח את צידקתך ברגע שהם ינסו להוכיח "שלון הרע". להחפיש חברה מיותר כי זה לא יועיל, לא לך, לא לאף אחד כי זה לא יזיז ועדיין ימשיכו להיתגייס לחברה, ולא ממש יפגע בחברה. מה שכן אתה יכול למנף את הבעיה וליצור משהו מועיל כמו לאגד את החברה שלכם ולהיכנס בתבעה ענקית שהם אתה דורש את כל מה שמגיע לך כספית ומי יודע ליצור תקדימים למאבטחים בעתיד. תזכור שזה שהבוס שלך חרא הוא לא יענש על כך. תזכור עוד משהו, בה"ד אין צדק, יש מי שיש לו יותר כסף. אפילו באונ' מלמדים שיש סדרי דין, זמנים, תכסיסים ושכסף מדבר. מעבר לכך, יש עניין שלא לזעזע את המערכת. עורכי דין לא ממהרים לעשות מהפכות כי זה עלול לפגוע בהם להתקדם בסולם של העולם הדינים. אני כבר עברתי זה זה, לדמדתי על בשרי. עברנו שני עו"ד שדאגו לא לעשות גלים כדי לא לעצבן את המערכת ומי שנפגע זה אנחנו. מזל שאנו מכירים לעומק את התהליכים והתעשתנו מספיק מהר כדי להציל את התביעה שלנו אחרת החברה הייתה מנצחת ועוד היינו משלמים להם על זה שהם חייבים לנו. אתן לך דוגמא, שחברה התבקשה לתת כתב הגנה תוך 30 יותר היא הגישה כתב הגנה אחרי שנה. במקום שעו"ד שלנו יגיד בקשה לפסק דין בהעדר כתב הגנה היא לא עשתה כלום והתעלמה מהעובדה הזאת. ביקשנו ממנה להגיש והיא סירבה, שפיטרנו אותה ביקשנו מהעו"ד השני להגיש וגם הוא לא הגיש. שייצגנו את עצמינו הגשנו לבד אבל כבר היה מאוחר מידי ועל כן שילנו לחברה 500 ש"ח כל תובע, עונש על כך שהיה לנו את החוצפה להגיש. על פי החלטת השופטת. אתה מבין, אנחנו שילמנו לחברה שהייתה חייבת לנו כחצי מליון שקל. כי העו"ד שלנו לא עשו את מה שהם היו צריכים לעשות. כמובן שיהיה עוד הרבה פשלות של העו"ד דין ולכן קבלתי רק 40% מסך התביעה. אבל לפחות, היום שתגיש את התביעה תוכל להתבסס על התקדימים שלנו. צריך לעשות את זה חכם, אמי"ל היום מצליחה להשיג הפשרה 90% מהתביעה שזה נחשב למשהו מדהים. היום חברות יודעות שעם אמי"ל בעניינים הם מפסידים וזאת מהעובדה כי חלקנו עברנו את הדברים על בשרינו.

תודה לך על כל מה שרשמת צודק בהחלט../images/Emo45.gif

ראשית כל תודה לך על כל מה שרשמת אני מעריך את זה מאוד מאוד. בצהריים אני אשב שוב ואכתוב הודעה מסודרת.ואם הם רוצים ללכת ראש בראש אין לי בעיה. איני פוחד מהם. ואני אתבע אותם על כל מה שהם עושים. וכן אקבל את כל מה שמגיע לי. כל השעות הנוספות של כל משך עבודתי בחברה.+מטווח ריענון שלקחו לי +קורס מע"ר. מה אמרו לי לגבי זה? "זה בגלל שלא יברחו לנו לכן אנו גובים את הכסף" חוצפה!!!! שלא לדבר על מפרעות שלא נותנים ומשאירים אותך בלי כסף למרות שאתה עובד שם. אבל שטויות אני הולך להכנס בהם כמו שצריך. אם כל העזרה של אמי"יל. מילאתי פרטים ואני מתכוון לתבוע את החברה הזאת כמו שצריך. להבא שילמדו מה זה לעשות צחוק מאנשים. אין לי האמת מה להפסיד. (אני מתחיל קורס בקרוב +שכר שאני אקבל) וככה ארכוש מקצוע ועבודה עם עתיד ודרך חדשה. אם החברה רוצה ללכת ראש בראש סבבה עד הסוף. דבר נוסף שברצוני לציין הוא. לפני שבועים זרקו אותי מהחברה לקחו ממני את הציוד והנשק. בגלל שהיתי חולה ולא רציתי ללכת. מכתב פיטורים לא נתנו לי ולא כלום אמר לי "לך תתבע אותי לא נותן לך שום מכתב" אחרי שבוע החזירו לי הכל.ואני כעסתי כי היתי חסר שבוע ימים שהיתי חולה ולא שילמו לי את הימים הללו./ רק יום אחד. ואמר לי "יש לך מזל שאני מרחם עלייך בשום מקום לא היו מחזירים אותך" חוצפה !! לא מספיק שהם גוזלים כספים ועוד עושים צחוק.צוחק מי שצוחק אחרון!! כרגע אני ממתין לתשובת אמ"יל. נצרף תלושי שכר ואת כל מה שהחברה חייבת לי על כל הזמן שעבדתי. היום אמר לי המעביד "אם השבוע אתה לא תעבוד אני מבטל את הצ'ק" רק שינסה זו עבירה פלילית. אני עבדתי בשביל הימים הללו. ועבדתי קשה 8 ימים בשטח טיולים קשים. ואף אחד בחברה לא שאל מה קורה איתי. מזלזלים בך כאילו שאתה משחק אצלם. ההתנהגות היחס והכנות קודמת לכל. אבל אצלם זה חסר מזמן! אני בצהריים אכתוב שוב נראה בטח המעביד יחייג ושוב יחפור לי בראש. שידבר ללמפה אני איתם סיימתי שיקחו את הציוד את הכל לא מענין אותי. הכי קטע שהוא אומר לי "אתה עובד השבוע תקח בחשבון" אני לא צחוק של אף אחד. הרבה עזבו אותו וברחו משם. הבינו את החלטורות שלו. תודה לך ושיהיה טוב טוב אמןן.

dobhy46

New member
כאבי לב

שמע חבר , היות ואני כבר לא עובד באבטחה יותר קל לי לומר את דבריי. אני שוב חוזר אתם המאבטחים ,והשומרים וכל עובדי הקבלנים, אמורים לעשות מה שעשו המורים . להפסיק את העבודה לאלתר, אל תתיחסו לאיומים ולסחיטת המעבידים שלכם לכו עד הסוף . ובנוסף אתה עוד צעיר חביבי יכול אתה למצוא מקום עבודה יותר נורמלי בתנאים פי אלף יותר טובים. מי יתן ואצליח במשפט שלי ואתחיל לעבוד דרך התקשורת בנושה הזה . אל פחד הוא צריך אותח ולא אתה אותו. מימני בידידות דובי

dobhy46 צהריים טובים .

אחי מה מצב? תשמע לי אין בעיה לעבוד ולעבוד בכבוד ולהביא את פת לחמי בכבוד. אבל שבא לי מעסיק כמו המעסיק לי וגונב לי את הכסף. ומעלים לי זכויות ע"פ חוק. לזה אני לא מוכן לוותר. זו חוצפה אחי שהמעסיק צוחק לך בטלפון שאתה תקוע אי שם ואין לך דרך לחזור הביתה "תעלה על טרמפים" ומה חלילה אם יקרה משהו שלא נדע... תנאים סוציאלים. ימי מחלה. נסיעות. מטווח +ריענון +מע"ר. +שעות נוספות של כל החודשים. כל זה נגזל ממני. ואני עובד מעל 12 שעות ביום ומקבל 200 שקל. למה מה קרה? איפה האנושות איפה החוק עומד לצידנו? מה אנו לא בני אדם? אנו רוצים לחיות בכבוד. אבל טיפה אנושות יחס. תנו לנו מה שמגיע לנו. לא רוצים שום דבר אחד. אתה יודע שאני פותח את התלוש. אני לא רואה כלום. ימי עבודה .הורדות מוזרות. "השתתפות בביטוח " השתתפות בקרן" וכסף שחסר לי.שלא לדבר על שבת אחי. אין שם שרשום שבת ולא 150%. כלום. הערתי לו על זה אמר "נבדוק לך חודש הבא" היה חודש שלא שילמו לי שבת . וכעסתי מאוד. עד עכשיו לא ראיתי את הכסף.. אני מקווה שעד השבוע הבא אני מחזיר לו את הציוד. לא לפני שאני אקבל ממנו מכתב. אין לי ממה לפחד . לא עשיתי שום עבירה. הציוד נשאר אצלי. הכל ע"פ חוק. מאחל לכולם הצלחה ולא צריך לחשוש . כל טוב

im1949

New member
ניצול של המאבטחים

שלום לכל המנוצלים ואני אחד מכם. צריך לחוקק חוק על החברות.ואו משרדי הממשלה .ואו כל עסק אחר שמעסיק את חברות האבטחה.שכל מישמעסיק מאבטח שיתן את התנאים המינמליים .הפסקה,ימי מחלה כי גם אנחנו בני אדם.אני לא מדבר על עצמי אני עובד בחברה שמעסיקה אותי 10 חודשים ואז היא מפטרת אותי שלא תיצטרך לשלם לי הבראה ואו פיצויים אם צריך. אני מחכה לרגע שלא יהיו אנשים שמוכנים לעבוד בחברות שמנצלות אותנו. וכל בעלי החברות של ההבטחה ימחקו.

im1949 צהריים טובים לך.

אחי אני מכיר אנשים שעובדים בחברה הזאת מעל שנה אחי. שום תנאים שום כלום. החוק קובע שמגיע לנו תנאים סוצילאים ועוד דברים ע"פ חוק. אבל חברות האבטחה שמים פס על כולם. וצוחקים לנו בפנים ממש חוצפה. ומה אמר לי המעביד אחד הבוסים שם? מצידי תלך להסתדרות תעשה מה שבא לך" הוא מתחמק מכל פנייה שלי אליו. מכל מה שאני דורש מה שמגיע לי. וע"פ חוק. לא רוצה שום דבר שלא מגיע לי. רק את הזכויות שלי. אבל גם זה אין. לגבי 10 החודש אתה צודק אחי. מפטרים מאבטחים שלא יקחו קביעות ולא כלום. זורקים אותם . ומחזירים אחרי 3 חודש. שוב הכל מההתחלה. שלא לדבר על ניכוי קורס מע"ר מטווח ריענון. ממתי אני אמור לשלם על זה? הרי אני מועסק בחברה הם חייבים לשלם את זה. לקחו לי הכל מהמשכורת. אבל אני לא מתכוון לוותר להם בשיט. אני אלחם נגדם שלהבא לא ינצלו עובדים כמוני. אני מאחל לך הצלחה בכל.ולכוולם. צהריים טובים.

joshh

New member
לא צריך לחוקק צריך לאכוף

יש מספיק חוקים, אין אכיפה. אם הייתה אכיפה לא היה פגיעה הזולת, נקודה. אני כבר לא יודע מה לעשות איתכם. לא רוצים להתאגד לא רוצים להלחם, לא רוצים לעזור.... מה אתם מוכנים לעשות כדי לעזור לעצמיכם ? אני כבר שנתיים לא עובד בתחום, היום אני במקום יותר טוב ועדיין כאן, כי אכפת לי. אני כבר 4 חודשים מתחנן שמישהו יעזור לקדם את הנושא של יום טוב דואק (ז"ל). אני כבר נפגשתי עם המשפחה, אגב אנשים מקסימים, עכשיו זה הזמן להריץ את הדברים קדימה. מי מוכן, אפילו במסרים שיכתבו, דברים קטנים, אולי לשלוח אימיילים, לכתוב, לאתר , דברים קטנים... יאללה, בואו נעזור להם וכך גם נעזור לעצמינו !

kofifo1

New member
שלום

תשמע, אני עובד כמאבטח טיולים ומקבל 200 ש"ח ליום, רק בניגוד למה שאתה אומר, היחס אצלנו בחברה מצוין, מאד גמישים לגבי ימי עבודה, דואגים לשלומי בזמן הטיולים, בודקים לי זמני אוטובוסים ונסיעות, ומסיעים אותי כשאין ברירה אחרת... אתה מוזמן לפנות אלי בהודעה אישית ואני אגיד לך את שם החברה... אני סך הכל מאד מרוצה מהיחס שאני מקבל.

G COP

New member
באיזו חברה אתה עובד?

ססעמק אני גם מתחיל עכשיו אבטחת טיולים..

לא כולם כאלה

אני מכיר חברות שנותנות את כל הזכויות לעובדים ואם יש לך טענות יש אנשים שהמקצוע שלהם זה בדיקת תלושים וזכויות הדבר אינו יקר בכלל ובדרך כלל מניב תוצאות יש אפשרות גם לייצוג בבית משפט אם תרצה אפנה אותך לחברה כזאת ואם יש צדק בדברך פרסם את שם החברה כי לפי דבריך נשמע שכל החברות מנצלות ופוגעות בעובדיהן

לא ידוע לי ולו על חברה אחת בתחום

אבטחת הטיולים שאינה גונבת כסף מעובדיה. הייתי מאבטח טיולים, היום אני מדריך טיולים ואני מברר את הנושא כל הזמן. פשוט מדהים כמה שהאנשים לא מודעים לזכויותיהם, וכמה הגניבה הזו עוברת בשקט.

ראם1

New member
שום דבר לא יעזור

אם עובדי הקבלן לא יכניסו אנשים שידאגו להם בכנסת. אבל ידאגו באמת,לא כמו עמיר פרץ הקשקשן.

EmGee

New member
שמע

מעבר לחוק היבש, אבטחת טיולים זה לא עסק רווחי יותר מידי... לרוב הוא מיועד לכאלה צעירים שהשתחררו מהצבא ולדעתי המקצוע הזה לא ממש מתאים לך. תנסה להיות מאבטח במקום מסודר שמשלם יותר אבל דורש התחייבות כלשהי (נגיד רכבת 27 לשעה). בכל אופן כל עוד שאתה לא מקבל מכתב פיטורין אתה יכול לשמור את הנשק אצלך בבית, יחד עם התיק מע"ר. אתה לא מחויב להחזיר כלום עד שאתה לא מקבל הודעה מסודרת על פיטוריך. שיהיה בהצלחה וכאלה.

למעלה