הממ..

הממ..

יש למישהו מכם במקרה הסבר על זמנים מושלמים (Past perfect, present perfect וכו') ומתי משתמשים בכל אחד מהם? תודה מראש

אין את זולו בקישורים? ../images/Emo12.gif

אני משוכנע שיש אותו אבל מיד אבדוק... ואם אין אז אני אכניס שני דברים: 1 - את זולו לקישורים, 2 - את הראש שלי בקיר...

אשמח להסביר (אפשר להוסיף למאמרים)

past perfect משתמשים בשביל להבדיל בין עבר קרוב לעבר רחוק. אם יש פעולה שהסתיימה לפני שפעולה אחרת התרחשה, הפעולה שקרתה קודם תהיה ב-past perfect והיותר מאוחרת ב-past simple. דוגמאות:
By the time we got there the bus had already left I had finished doing my homework before you called Sharon talked to Tal only after I had called​
מבחינת מבנה זה לא מסובך - had V3. מילות זמן אופייניות: ,before, after, by the time, until present perfect זה כבר יותר מסובך. אפשר לחלק את השימוש לארבע, למרות שזה קצת חופף. 1) פעולה שהתרחשה בעיקר בעבר אבל עדיין נמשכת בהווה. אם היא מתרחשת באופן רצוף זה יהיה present perfect progressive ואם לא אז present perfect simple. דוגמאות:
Studies have shown that smoking is unhealthy אבל I have been waiting for you since 9 O'Clock​
2) פעולה שהתרחשה לגמרי בעבר אבל עדיין יש לה השפעה רלוונטית על ההווה. דוגמאות:
I have already eaten - השפעה: אני שבעה Tomer has broken his leg - השפעה: הרגל שלו שבורה​
3) פעולה שהתרחשה לגמרי בעבר אך בזמן בלתי מוגדר. דוגמה:
I have already spoken to her לעומת I spoke to her yesterday​
כלומר, אם יש ציון זמן מדויק, זה יהיה past simple. 4) פעולה שהתרחשה בעבר מספר פעמים. דוגמאות:
They have visited us many times I have been in love at least five times​
מבחינת מבנה זה גם פשוט - have/has V3. מילות זמן אופייניות: never, ever, already, yet, since, for

בהחלט אוסיף למאמרים

אבל רק מחר בבוקר כי אני More or less הרוג מעייפות ואין לי הכוח לפתוח שוב את האדמין (המחשב המרושע שלי לוקח שעה לעשות את זה)

למעלה