המלצה

• פותח הנושא ann17
  • פורסם בתאריך

ann17

New member
המלצה

יהודית רותם - אהבתי כל כך אני אפתח בזה שאני חושבת שזה אחד הספרים היפים ביותר שקראתי , יש לי חולשה לעברית גבוהה ובכלל לסיפורים על תרבויות שונות משלי שאני לא מכירה לעומק. אני אעתיק לכאן את התמצית שכתובה מאחורי הספר כי אני לא יכולה לתאר אותו טוב יותר: "על ערש דווי , בבית האבות בברלין, מספרת גבריאלה מנהיים לאחייניתה נעמי את סיפור חייה המתחיל בבודפשט. הנערה בת ה-16, בת למשפחה יהודית אורתודוקסית, פוגשת על מגרש החלקה על הקרח גבר צעיר המלווה אותה לביתה, והאירוע המקרי חושף את התהום העמוקה המפרידה בין גבריאלה למשפחתה. מכאן התמצית קצת ממשיכה אבל אני חושבת שזה העיקר הכתיבה של הסופרת פשוט מדהימה נהנתי מכל רגע.

LIRY1

New member
אהבתי כל כך

קראתי, והאמת היא שאני לא נותנת ציון של יותר מנחמד. כן, הספר כתוב יפה, והסיפור די זורם ומעניין, אבל אני אישית, לא מצאתי בו משהו יותר מידי חדש, די צפיתי את הרעיון מההתחלה. ספר נחמד בשביל לקרוא להעביר את הזמן, אבל לא כזה שמשאיר עליך רושם, לא כזה שאני אקנה ואשמור לי על המדף לקרוא בו שוב, ובטח לא כזה שאני ממש אזכור מה קרה בו... שמחה בכל זאת שאת נהנת!!!

siv30

New member
אני אהבתי את הפרולוג שסוגר את כל

הסיפור ונותן מימד חוויתי נוסף תוך שהיא מביאה לסיפור את נקודת מבטו של הבן. ככה, הספר לא מחדש, הוא מתאים לזרם של נעמי רגן ושות אבל הכתיבה טובה יותר.

ferlio

New member
אבהתי כל כך - ליוצאי הונגריה בלבד

למי שלא שייך לתפוצה הזאת - חבל לו על הזמן, על הכסף והמאמץ.

למעלה