המליצו על להקת progressive למתחיל?

Curved Air סוף סוף מזכירים אותם כאן

ועוד בדרך אגב. לא דרך אגב של להקה. פרנסיס מונקמן, דון איירי, סוניה כריסטינה ואחר כך הצטרפו גם אדי ג´ובסון והמתופף של פוליס (שפרח לי השם אבל אני יודע שהוא התחתן עם סוניה). להקה נהדרת, נסיונית, מגוונת הכל מהכל בכל. העדיף בעיני: Phantasmagoria והאלבום השני, שגם נקרא כך יקי

the band member

New member
JETHRO TULL נחמד להתחלה?

JT הם גאונים, לא נחמדים! ואולי משהו להתחלה, תנסה את IN THE COURT OF THE CRIMSON KING של KING CRIMSON! לא יותר מדי מורכב אך יפהפה, אחד האלבומים האהובים עלי!

pinky_unna

New member
אממ... זה קשה

פרוג-רוק זה בסך הכל סגנון מורכב מוזר ולא קליט האלבום הקליט ביותר שאני מכיר הוא Camel - The Snow Goose אבל מצד שני הוא אינסטרומנטלי וישנם אנשים מסויימים שלא מצליחים להתחבר למוזיקה שלא מכילה שירה עוד להקה שאולי תתאים היא E.L.P בהצלחה... אלעד

Melody2000

New member
תעבור על הודעות ישנות..../images/Emo8.gif

MIRAGE ו-SNOW GOOSE של CAMEL ו- משהו קצת שונה.. שאני נורא אוהבת אך הרבה בפרום הזה שונאים.. YNGWIE MALMSTEEN - שהוא גיטריסט מעולה!!

RamiSun

New member
אני דווקא הייתי הולך הפוך

לך על אחד הטובים , אבל תחליט מראש שאתה לא עוזב אותו עד שאתה לא שומע אותו 5 פעמים לפחות. (לא חיב להיות רצוף, אבל תוך 2 3 ימים) לדעתי, זאת הדרך הטובה ביותר, קח לדוגמא את Yes-Close To The Edge או Yes-Relayer או Genesis-Tresspas או Genesis-seling England..... או אוקטופוס, העיקר שתתן לזה 5 6 השמעות. ואז.....

shay or eli

New member
Pink Floyd

או החומה או Dark Side of The Moon או Wish You Were Here. הרבה התחילו עם האלבומים האלה (כולל אותי).

badphish

New member
אין בו כמעט אלמנטים של רוק מתקדם..

כאלו אני די מתחיל בתחום יכול להיות שאני טועה אבל.... דיסקים כמו וויש או דארקסייד יש הרבה יותר דברים שהם לא ממוצעים והם הרבה יותר מיוחדים ועולים מעבר לרמה של דיסק רוק ממוצע... אז נכון שהחומה זה לא דיסק רוק ממוצע אבל עם כל הכבוד למרות שזה פינק פלויד (להקה מאוד אהובה עליי בחומרים האחרים שלהם שיש לי) אין כמעט שום דבר מיוחד יש בו כמה שירים טובים (לא יותר מידי) אבל אין בו שוםדבר כמעט מהאלמנטים שעושים את פינק פלויד ללהקת רוק מתקדם אין כמעט שילובים של כלים לא קונבציונלים (באופן יחסי) לא יודע פשוט חסר בו משהו... איזשהו אדג´...

shay or eli

New member
יש בו דווקא די הרבה

אלמנטים של רוק מתקדם: זה אלבום קונספט, יש בו כלים לא קונבנציונליים (חלילים ואם אני לא מתבלבל גם סקסופונים), הוא מושפע מבלוז, יש בו אפקטי אולפן פלוידיים ויש כמה סולואים בומבסטיים. אבל אני יודע על מה אתה מדבר, אין בו את ההרגשה הסימפונית שיש באנימלס וויש. זה נוטה יותר לכיוון הרוק היותר בסיסי, אבל זה עדיין מתקדם. ואם זה אלבום טוב או לא אנחנו באמת לא נתחיל להתווכח, אבל בכל אופן זאת עובדה שהרבה התחילו איתו, כניראה בגלל הסרט.

john111

New member
רוק מתקדם או לא

ואני מסכים שזה לא אלבום קלאסי של רוק מתקדם, זה עדין אלבום מעולה. מזויקה היא לא רק תווית. ואם כבר משהו הציע לו לשמוע את החומה, שזה אלבום חובה בכל בית, אי אפשר להגיד לו שלא ישמע. ואם כבר החומה, אז אני אישית אוהבת מאוד את הפינל קאט הפחות מוערך אבל המועלה כשלעצמו.

shay or eli

New member
גם אני אוהב את דה פיינל קאט!

לוקח כמה צדדים שמאוד אהבתי בחומה ומחצין אותם מאוד. קיבלתי אותו לפני כמה שבועות והתאהבתי משמיעה ראשונה. בייחוד אהבתי את השירים: Post War Dream Your Possible Pasts Not Now John

RamiSun

New member
אם כבר מדברים על פינק פלויד המאוחר

אני ממליץ על דיסק נהדר של רוג´ר ווטרס The Pros & Cons of Hitch-Hiking מנגנת שם בגיטרה היד של אלוהים, אריק קלפטון.... דיסק קונספט מצויין. בראש של החומה ופיינל-קאט

אבל...

עצם העובדה שזהו אלבום קונספט פסיכדלי כבר הופכת את זה קצת לרוק מתקדם אתה לא חושב? וזה גם לא דבר כל כך קל להאזנה... (לפחות בפעמים הראשונות...)אבל זה בלי שום קשר.

שמע

גם ההסבר שלך לא מספק אותי, לפחות. כי כמעט כל מה שפינק פלויד עשו אני לא מחשיב כרוק מתקדם. ולא רק זה - רוב המוסיקה שהם עשו משעממת אותי, ושמעתי את רובה. חוץ מ´אמא לב אטום´ שפעם היה באמת מרגש עבורי (כבר מזמן הוא לא), שום דבר שהם עשו לא הצליח לגרום לי להרגיש שאני מקשיב למשהו מעניין, חדשני או מרגש. כלום. כמובן שגם הדארק סייד לא, לכן ההסבר שנתת לי עדיין לא עונה לי.

למעלה