המונדיאל שלי

נילס23

New member
המונדיאל שלי

ארים ואניף את דגלי אנענע את גופי חופש וחירות ברחובות הניצחון משחרר אגרופים וזרועות מוסיקה וספורט מקרבים לבבות האש מופנית לשילהוב היוצרות החושך מסולק עם נשיקות צעירים אוחזים בידי צעירות צועקים ומריעים בקולי קולות: "לא נסבול עוד אכזבה ומלחמות" אמרות שחוקות יקבלו אחיזה בהווה נפסיק להלחם ונקווה שהכדורים הבאים יבעטו ולא יהיו בקנה נרקוד תחת כיפת השמיים אהבה ותווים יתחברו לקווים אשר יובילו לנצח נצחים

kaya11

New member
שיר אהבה למונדיאל

הייתי משפצת קצת את המקצב והחריזה כי אם הם לא נכונים זה יותר צורם מתורם...

נילס23

New member
היי

אני לא חושב שיש דבר כזה לשפר את החריזה כי זה סובייקטיבי אבל אני שמח ששיתפת

kaya11

New member
נילס יקר

חריזה זה דבר מאד אובייקטבי - או שיש חריזה ומשקל נכונים או שלא. אם אתה לא רוצה לחרוז אתה לא חייב אבל אם אתה משתמש כבר בחרוזים עדיף לעשות את זה טוב. על קצה המזלג על חריזה אתה יכול לקרוא כאן. אני אחפש עוד קישורים על חוקי החריזה.

נילס23

New member
קראתי

וצר לי,אני לא מתחבר למה שכתוב.אני מאמין ששירה צריכה להיות מנותקת מכל כלל כזה או אחר. זאת השקפת עולמי ואת יכולה לחלוק עליי ואין לי שום בעיה עם זה.

aiziq

New member
גם לקבוע ששירה מנותקת מכל כלל - זה כלל ../images/Emo8.gif

עניין הכללים הוא יותר מורכב מחריזה ומשקלים וכו', כללים הם בעצם הסכם שמאפשר תקשורת ודילאוג, קח למשל את הכלל שאתה כן מקבל על עצמך - לכתוב בעברית. מתוך שאתה מקבל על עצמך כלל זה הרי אתה מתקשר עם כל מי שקורא עברית ובכל מקום שתפר את ההסכם/את הכלל הזה תהיה לך בעיה בתקשורת עם קוראי עברית. וכך הלאה כל כלל שאתה מאמץ מרחיב את הבסיס המשותף לתקשורת בינך ובין קהל הקוראים הפוטנציאלי. אמנות היא קודם כל תקשורת. אבל כל זה שייך לדיון אחר שנקיים ב"ה בלי נדר מתישהו ואם יש עניין ללמוד על אמצעים אמנותיים ודרכי עיצוב נוכל לעשות גם את זה כאן וה"סובייקט" יוכל להתעשר מזה עד אין קץ
איציק.

kaya11

New member
שירה אכן מנותקת מכל כלל

אבל לכלים בשירה יש. אם אתה משתמש בחרוזים רצוי לחרוז לפי הכללים. אם אתה לא רוצה לחרוז לפי הכללים אל תחרוז בכלל. אתה לא חייב. לי זה צורם כשהחריזה לא נכונה כמו שזה צורם כשאומרים חמישה ספרות במקום חמש ואני לא היחידה. זה כמו לשמוע מישהו ששר ומזייף... אם לא תשתמש בחרוזים בכלל לא תהיה לי שום בעיה. אני בדרך כלל לא חורזת. לחרוז נכון זה לא פשוט....

נילס23

New member
ניסיתי להעביר משהו ולא לחרוז..

בגישה הזאת את מפספסת המון.תתמקדי במה המילים אומרות ומנסות להעביר,את רק תרוויחי מזה.אני בן אדם של מילים ופחות הקשקושים והקישוטים שמסביב.

kaya11

New member
זה בדיוק הענין

אם אתה חורז לא נכון הצרימה של החריזה כל כך חזקה שהיא גורמת לי לראות רק אותה ולא לקרוא את המלים. כמו שאמרתי בהתחלה יש לשפר את החריזה או לוותר עליה כי כמו שזה זה יותר צורם מתורם. תפקיד הכלים האומנותיים בכתיבה הם לחזק את התוכן ולתרום לו. ברגע שמשתמשים בהם לא נכון הם רק מפריעים לקריאה. אם אתה בן אדם של מילים בלי קישקושים מיסביב אז בפעם הבאה פשוט את תנסה לחרוז. לא חייבים חרוזים בשיר!

נילס23

New member
העניין הוא

לפי התגובה שלך אני מניח שאת מקובעת בראש,תנסי ל-א לראות בזה כחרוזים ולהפנים את המילים והמסר!!! צאי מהריבוע הקטן שאת חיה בו ותיפתחי אל העולם. תחשבי על כתיבה ללא כללים כמו שג'ון לנון שר על האימגי'ן שלו. אני מניח שזה לא בא משום מקום כי את בטח גם ככה פדנטית בחייך הפרטיים אבל זה כבר סיפור אחר!!

kaya11

New member
חחחחח הצחקת אותי

ואני ממש לא פדנטית. אני רק מנסה לעזור לך לראות דברים מזוית קצת אחרת. לגבי המסר אין לי הרבה מה לומר. אחלה מסר וג'ון לנון כתב אותו הרבה יותר טוב (עם משקל וחריזה). זה מה שניסיתי להעביר. מסרים עוברים יותר טוב כשהם כתובים נכון. הבעיה אצלך שאי אפשר לא לקרוא את החרוזים כי הם משתלטים לך על השיר. זה הכל. תעשה עם זה מה שאתה רוצה. אני רק מציעה עזרה לא יותר.

aiziq

New member
אמן ואמן, מצטרף לתפילה../images/Emo13.gif

חשבתי על זה שאנחנו , ישראל עוד לא הגענו למונדיאל (למעט אותה פעם שכן), אולי כי עוד לא הגיעה שעתנו ליהנות מההפוגה הזאת שבה עמי העולם מנקזים את כל הסכסוכים והאלימות והאגו הנפוח אל תוך מגרש, משחקים ונפרדים כידידים עד המשחק הבא. ואולי כי אנחנו לא חלק מהמשחק הצבוע הזה ששוכח כביכול לתשעים דקות את מה שמחכה מחוץ למגרש ומחוץ למסך הטלויזיה- הם כולם שרויים בצביעות אקספיסטית ואנחנו? - אנחנו אור לגויים!
איציק.

למעלה