הכנתי לי צלחת ספגטי עסיסית ביותר...הממממ

seelinewoman

New member
לגמרי!!!

אגב, חייבת לשאול: מהם ראשי התיבות בחתימה שלך?

שוש אור

New member
לבשל ולאכול

אני מאד אוהבת לבשל ויודעת לבשל ומבשלת טעים טעים טעים ויעידו על כך כל מי שהסב לשלולחני
. לאכול? אין לי בעיה עם מרבית סוגי האוכל אבל הכי הכי אני אוהבת 'על האש' וקוסקוס. אלו המאכלים שהייתי יכולה לאכול כל יום

סיפור המאכל האהוב על חדת

לפני הרבה שנים, בארץ רחוקה. אופס. הסיפור הלא נכון. לפני 10 שנים, לימדתי (בקליפורניה, בה אני חיה), ילד פרסי אשר אמו (קאטי) חבבה אותי והזמינה אותי לביתה לכל מיני ארוחות פרסיות טעימות להפליא וכמובן למסיבת הבר-מצוה אשר היתה מסיבה נוצצת במיוחד כיד הפרסים הידועים במסיבותיהם המפוארות (הרי לכם עוד ניפוץ מיתוס). לידיעתכם - או לא לידיעתכם, האוכל בבתי הפרסים ובמסיבותיהם עולה לאין ערוך על כל אוכל בכל מסעדה פרסית שאי פעם הייתם בה. פשוט טעים טעים וגם טעים. לקאטי גיסה שגם לה ילדים ואשר גם אותם לימדתי לבר המצוה שלהם וגם היא חבבה אותי. כדי למסד את החיבוב ההדדי, הוזמנתי לביתם של גילדה וג'ורג' לארוחת שבת. חככתי ידי בהנאה ואמרתי לעצמי: "חדת, כפי שאת יודעת, הפרסים מבשלים מדהים, נכונה לך ארוחת שבת כיד אחשוורוש". הגעתי גוועת לארוחה עם ציפיות בצלחות. ומה מחכה לי לארוחת ערב? מרק עוף עם קצת חומוס, אורז לבן, סלט פרסי (שיראזי) ותאדיג (האורז שהתקשה בתחתית הסיר). "חדת, אכלת אותה" אמרתי לי. לי שתקה. לא ידעתי איך "אוכלים" את המאכלים על השולחן אז הם הראו לי: לוקחים חתיכת תאדיג, שמים בצלחת המרק, עליה חתיכת עוף (מכובס) עם מעט חומוס ואיזו מצקת קטנה של מרק ועל כל זה זורים "גרדה-למו" (לימון מיובש מגורר). נו, מה לעשות, באשר אכלתי אכלתי. עשיתי כדבריהם. ביס ראשון... הממ.. הפתעה. זה טעים, זה. ביס שני, אוחחח.. ז ה ט ע י ם ז ה !! התאדיג! קראנצ'י! י א מ י !! לו שאלתם אותי מהו המאכל האהוב עלי יום לפני ארוחת השבת הזו הייתם נענים שאין לי כזה. "צ'לו אבגושט". זה שם המאכל הפשוט הזה שהפך להיות באותו ערב, למאכל האהוב עלי בעולם. בכל האירועים אליהם אני מוזמנת אצל משפחת הפרסים המורחבת (אני כבר חברה של שלושת האחיות והאח ואצלם קבוע בכל האירועים המשפחתיים), כולם יודעים שאין טעם לבקש ממני לטעום שום מאכל שנמצא על השולחן אם באותה עת יש גם "צ'לו אבגושט".

למעלה