הכל עניין של סדרי עדיפויות

• פותח הנושא afc2
  • פורסם בתאריך

afc2

New member
הכל עניין של סדרי עדיפויות

סדרי העדיפויות של ממשלת ישראל האחרונה בהנהגתו של בנימין נתניהו בעיקר שפכה כספים על פיתוח תחבורתי, בטחוני ופדגוגי. השקעה מסיבית בפיתוח כבישים ורכבות היוו צורך כספי רב מאוד. כמובן גדל תקציב הביטחון ל-70 מיליארד שקלים שעיקר ההגדלה נבעה מבניית הגבול לאורך 250 ק"מ עם מצריים. ישראל השקיעה רבות במימוש חלק ממסקנות ועדת טרכטנברג בנושא מימוש חוק חינוך חובה מגיל 3, שכל ממשלות ישראל התעלמו ממנו. היה ברור שההשקעות הכספיות הגדולות הללו יביאו לחורים מסיבים בתקציב.

אבל בסיסו של החוסן הלאומי הישראלי הוא פת הלחם. העובדה שאחד מכל ארבעה ישראלים מצוי מתחת לקו העוני משוועת להתייחס לנושא, ומחייבת להוריד במעט את תקציב הביטחון, התחבורה והחינוך כדי לתקצב כיכר לחם בשקל. המדינה חייבת להסתכל לשכבות החלשות בעניים, על הנכים, ניצולי השואה הגוועים למוות, הפליטים שנגררים לפשע.

אני לא מדבר על רפורמות גדולות ומקיפות בהרבה כמו שפרסמה לאחרונה שלי יחימוביץ' בנוגע למס החברות והגדלת מס ההכנסה על בעלי משכורות העתק, אלא על סדרי עדיפויות פשוטים למדי.

העיקרון שעומד מאחורי הדברים הוא שלא משאירים פצועים מדממים בשדה הקרב. המדינה, כמפקד אחראי לחייליו, צריך לדאוג להם לתנאי המחייה הבסיסים: מוצרי יסוד בעלות סמלית, משכורת ראויה (להעלות את שכר המינמום), תנאים טובים יותר ומערכת בריאות טובה בהרבה. רק כך ניצור חוסן לאומי.

שתבינו - לא מדובר במילארדי שקלים. מדובר על סדרי עדיפויות פשוטים למדיי, ולפעמים עדיף לחכות שנה-שנתיים ברפורמת חינוך החינם לבני 3-4 או לוותר על בנייה של כמה כבישים כדי לנתב כספים לעניי עירנו שהמדינה מנוכרת אליהם אם הזמן יותר ויותר.

naf86

New member
אני בעד גישה שונה

במקום לממן מוצרי יסוד, בריאות, חינוך וכו', המדינה צריכה לעזור לאנשים להתחנך על השגת הדברים בעצמם.
צריך לעודד אנשים לשפר את ההשכלה שלהם. לעודד אנשים ליזום ולייצר. לעודד אנשים להחזיק עבודות ולהתקדם. לעודד אנשים לשפר את הידע והכישורים. לתת לאנשים את הדחיפה שיגרום להם להיות עצמאיים ותורמים לציבור במקום להיות נטל על הציבור.

afc2

New member
אני אומר דבר מאוד פשוט

חוסן לאומי זה לקבוע סף מינימום שבו המדינה מתחייבת שכל מי שחי בתחומה יקבל סל בסיסי של שירותים.

בשלב הבא כן לחנך כמה שיותר חינוך מקצועי לעבודה כמו שהצעת. אני אישית בעד גם לבנות כמה שיותר אזורי תעשייה ומסחר ולהדק את טבעת התחבורה-הציבורית כך שנוכל להפחית את מימדי האבטלה.

אם זאת, במדינת ישראל אין בעייה של אבטלה. יש בעייה שאנשים לא מכניסים מספיק כסף הביתה. זה אמור להשתלב ביחד, אבל מסתבר שלא כך הוא הדבר והשכר החציוני במשק עומד על 5,200 ש"ח (שזה בערך מה שאי מרוויח בשתי עבודות מאולתרות תוך כדי תואר ראשון)

naf86

New member
הבעיה תהיה

כשאנשים ישימו את עצמם מתחת לסף הזה בשביל לקבל את ההטבות מהמדינה. נגיד והסף זה הכנסה של 4,000 שקל. אנשים יגידו "למה לי להרוויח 4,500 שקל, כשאני יכול להוריד את ההכנסה ל-3,999 ולקבל הטבות מהמדינה?"
זה יעודד אנשים להעלים הכנסות בשביל להיות בטווחים שהמדינה עוזרת.

אנשים צריכים להבין שזה מצב שלילי להיות נתמכים ע"י המדינה. לכן המדינה צריכה לעודד להיות כמה שיותר עצמאיים ולא מבוססים על עזרת המדינה.

אנשים לא מכניסים מספיק כסף הביתה כי הם מבזבזים הרבה יותר מההכנסה שלהם. הם לוקחים יותר מידי דברים כמובן מאליו, ולא כמשהו שצריך לשאוף ולעבוד קשה בשביל לקבל אותו.

afc2

New member
לא חילקתי את זה לשחור ולבן

לא אמרתי מי שמרוויח פחות מ-4,000 לא ישלם ומי שבדיוק 4000 כן...

אל תכניס מילים לפי.

אני התכוונתי לכך שיש אוכלוסיית שיחיות על פת לחם באמת ובתמים והמדינה חייבת לדאוג לכך.

טפילים יש בכל מקום אבל לא צריך לבוא ולהגיד "אהה בגלל שיש טפילים אנחנו מצטערים תמותו לבד ואין לנו אחריות אליכם".

צריך בד בבד לטפל ולסייע וכן למצוא דרכים מרתיעות מספיק למנוע מהטפילים להתפל.

תאמין לי אחריות פלילית ותשלום קנסות גבוהות יכולה להיות דרך נהדרת לכך.

כמו שאמרו פה בפורום ברגע שהחרדים והערבים ייכנסו אף הם למעגל התעסוקה נרגיש זאת היטב על בשרינו ולכן יש חובה להתחיל ליצור מקומות תעסוקה רבים ככל שניתן ביחד עם העלאה של שכר המינימום.

באמת נראה לך?

שזה מה שיעסיק אנשים? אתה לא חושב שרוב האנשים היו מעדיפים להשקיע ולהתאמץ ולהרוויח גם יותר מ-7000 ש"ח? זה הרי לא יקרה אם הם יתאמצו להוריד את השכר שלהם ל-3999...

והמעטים שכן יעשו את זה? התחמנים תמיד יישארו תחמנים ותמיד יחפשו איך 'להסתדר'.

onlytrue

New member
יש בעייה גדולה של מקומות עבודה

כניסה מסיבית של חרדים ונשים ערביות לשוק העבודה , תביא לעלייה מסיבית באבטלה.

חז"לנו כבר עסקו בנושא לפני שנים רבות ו

רבי אלעזר בן עזריה הסביר לנו ש:..
..."אם אין קמח, אין תורה.
אם אין תורה, אין קמח."...

ומאידך זיל גמור את הנדרש במדרש...
ואין צורך להמציא את הגלגל מחדש...

סוהי

New member
ואילו אני הולך אל דברי הבוס במקור:

"בזיעת אפיך תאכל לחם..."כך אמר ריבונו של עולם במו פיו......והוא התכוון לזה ממש,

אני איתך במלוא מאת האחוזים בלא צל של ספק

וגם אני צטטי משפט זה כמה וכמה פעמים ...
והוא אינו סותר את מדרש חז"ל כלל וכלל ...

מיליארד ורבע סינים אומללים - בגלל היעדר תורה

אצלם הם בלי קמח .
וגם ההודים
והאפריקאים

אבל בתי החרדים מלאים קמח רב כלכך שהם משווקים אותו לכל העולם

לא הבנתי... האם אתה מתכוון לומר לי ש

כווול מדינת ישראל זה חרדים ?!...

וכי מי בכלל דיבר/הזכיר על "חרדים" ?!...
או שזו האובססיה שלך ?!...
...

ואם הבנתי נכון את פותח השרשור
אז לדעתי הוא דיבר/כתב על נושא גלובלי אנושי, כדרך וכתפיסת עולם...
וכך גם אני התייחסתי לדבריו ובלי קשר לחרדים ו/או לאוכלוסייה ספציפית כזו או אחרת...

שנית... אתה באמת חושב שרצוי ו/או שצריך לנו לחיות כאן כמו שחיים אצל הסינים
, ההודים
והאפריקאים

שאתה גם מגדיר אותם "אומללים"...

שבת שלום...

אתה כתבת "אם אין תורה אין קמח"

בסין והודו אין תורה לכן אין קמח לפי דבריך .
או שאתה לא יודע מה אתה כותב ..............
גם כתבת "אם אין קמח אין תורה"
היות ובתי החרדים מלאים תורה הרי אצלם הקמח בשפע ...............................
או ששוב אינך מבין את מה שאתה כותב .

וכי למה את חושב שלסינים ולהודים אין תורה ?!..

ומאיפה בכלל הבאת את הרעיון שלסינים ולהודים "אין תורה" ?!...
כנראה שיש לנו בעיה בהבנת הנקרא ...

אז שים לב:...
גם לסינים וגם להודים וגם לכול עם אחר יש ולומדים תורה/ות כל אחד והתורה/ות שלו...
יש תורות משותפות לכוווווול העולם ויש תורות ותפיסות ייחודיות לכול עם ...
וגם בסין וגם בהודו כמו גם בישראל לומדים מארג שלם של תורות כאלה ואחרות על מנת שיהיה להם "קמח" ושיוכלו להתפרנס ולהתקדם ו/או להחזיק חברה בכלל כדי לחיות בשלום בבית...
ולהלן פרוט של חלק קטן מאותן תורות (שרובן משותפות לכולם) שאנחנו מדברים עליהן:...

תורת המשחקים...
תורת היחסות...
תורת הגזע...
תורת הקוונטים...
תורת הפיזיקה...
תורת המתמטיקה..
תורת הגזע...
תורת האבולוציה...
תורת החשמל...
תורת המספרים...
תורת השפה...
ועוד ועוד ועוד אין ספור "תורות"...
ובין יתר התורות בעולם יש גם את תורת "הקוראן", "הברית החדשה" וגם "תורת משה וישראל"...

וכנראה שאתה תקוע ב"תורה של החרדים"...
אז אני ממליץ לך להתקדם משם...

אם כן ולסיכום..
הרי שגם לסינים וגם להודים וגם לכולם יש תורה/תורות כאלה לאחרות ואל תזלזל בהם...
ואני עדיין מחזיק בכך ש" אם אין תורה אין קמח"...
ובשביל אותו "קמח" ("פרנסה" אם לא הבנת)
כולנו רצים לבתי ספר ולאוניברסיטאות ולמכללות כדי ללמוד תורה/ות כאלה ואחרות...

ותקן אותי אם אני טועה...

נ"ב...
אני גם יודע וגם מבין (בינתיים כמובן עד האלצהיימר) את מה שאני כותב...
וכנראה שאתה לא מבין את מה שאתה קורא...
או שאתה לא מצליח לראות/לקרוא מעבר לאובססיות שלך ?!...

בשפה העברית ובוודאי בשפת חז"ל

"תורה" היא הספרים בראשית , שמות , ויקרא , במדבר ודברים .
כלומר דבר האלוהים .

מה שאתה כתבת הוא משמעות מודרנית למילה או תרגום לעברית של המילה THEORY .

אני מבין שאתה מתחיל

לשכתב את השפה העברית שתתאים לצרכיך ולהסבריך "המלומדים" ?!...
...

טוב... גם זו שיטה לשטות ו/או להשתטות בלי לשתות...
...

תודה על הבדיחה, אבל מה לענייננו ?!...

onlytrue

New member
אצל רבים מהחרדים יש תורה

אבל המקרר והמזווה ריקים.

MARIA40

New member
אתה מתכוון לומר שאתה בעד הגישה של המדינה ....

התומכת במתנחלים בערכים כפולים ומשולשים ממה שהיא משקיעה למשל באזרח בפריפרייה ?..או למשל בגישה התומכת במימון חלקי של חיילי ההסדר המשרתים רק 16 חודשים מתוך תקופה של 36 חודש ?.או למשל הגישה המעניקה ביטחון סוציאלי {פנסיה מוקדמת } למפוני גוש קטיף עד המוות ?..

סוהי

New member
אני תומך מאד בכל אלה.....

וזה לא על חשבון הטלת מס אמת על החברות הגדולות,רפורמה במדרגות המס החל משכר של 30-40 אלף ש"ח לחודש,פטור מלא ממסים לבעלה הכנסה של עד 6000 ש"ח לחודש.......ובאשר ל"פירגון" שלך למפוני גוש קטיף - אני מאחל לך גורל דומה לשלהם,ולו במטרה לעורר בלב האבן שלך תגובה אנושית קלה כלשהי.

למעלה