הי.. אשמח להיוועץ בכן/ם

נוש22

New member
הי.. אשמח להיוועץ בכן/ם ../images/Emo91.gif

סיימתי לפני כשנתיים לימודי מדעי ההתנהגות בהתמחות משאבי אנוש. מוכרח לציין שכאדם עם זיקה לפן הטיפולי, כלל לא התחברתי לפן הניהולי. רבים מחבריי המשיכו לתארים שניים במנע"ס ויעוץ ארגוני ואילו אני נשאבתי לעולם הטיפולי ונבלעתי בתוכו. חשבתי על המשך לימודים בעבודה סוציאלית קלינית, אלא שמאחר ואין לי כל ניסיון טיפולי זה או אחר ו/או תואר ראשון בעבודה סוציאלית - השערים לעולם זה סגורים בפניי. נכון להיום אני דייל אוויר בתפקידי ומאוד רוצה לחזור לעולם האקדמי, אשמח לקבל המלצות והכוונה להמשך הדרך.. אני ממש אודה למשיבים ולמשיבות.. שנה טובה ומתוקה

נטעוסית

New member
לנוש22

יש לי בשורה משמחת עבורך
אתה יכול להמשיך לתואר שני קליני במסלול ישיר לבעלי תואר ראשון. יש תוכניות כאלו בחיפה, בעברית ובבן גוריון. (לכל אוניברסיטה הגדרה משלה למגמה קלינית. בעברית, למשל, התואר נקרא: טיפול ישיר) ממליצה לברר ישירות באוניברסיטאות. כמובן, יש לך גם אפשרות (ארוכה יותר) לעשות הסבה לתואר ראשון בעבו"ס (שנתיים) ולהמשיך לתואר שני קליני (שנתיים, לאחר שנתיים של עבודה כעו"ס). אגב- מעניין אותי לדעת- כתבת שנבלעת בתוך העולם הטיפולי, מצד שני, שאין לך שום ניסיון בעבודה טיפולית, אם כך, למה התכוונת? איפה נפגשת בטיפול\עבו"ס? אנחנו כאן להבהרות וטיפים, אם צריך. שנה טובה.

לילית462

New member
אולי תנסה לחשוב מה מושך אותך ובולע אותך

בעולם הטיפולי? יש הרבה סוגים של טיפול, הרבה גישות, הרבה דרכים לעבוד עם אנשים. יש מטפלים בהמון גישות ודרכים. חשוב למצוא את הנישה המתאימה לך שבה תוכל לתת מעצמך את המירב ולהעצים את היכולת הטבעית שלך. הסבה לעבודה סוציאלית היא אפשרות אחת, יש אפשרויות נוספות. למשל - אדלר, גרינברג, טיפול באומנויות ועוד אין סוף...

נוש22

New member
חג שמח ואלפי תודות על התשובות (המשך)..

כאמור, הניסיון הטיפולי שלי באנשים הוא אפסי. אך, מאז ומעולם הייתי "אוזן קשבת" עבור רבים מחבריי, בני משפחה וכדומה.. כמו כן בזמן הלימודים, ציוני הקורסים הטיפוליים (פסיכולוגיה, פסיכופתלוגיה, משברים במשפחה ועוד ועוד) היו גבוהים במיוחד באופן בולט מאלה הניהוליים. אכן שמעתי וקראתי על האופציה של בן גוריון, אלא שאני דייל אויר ומחוייב לגור באזור המרכז (עד קו אשדוד דרומה - מקסימום). מכאן שלימודים בהיקף שהם דורשים לא יכולים לבוא לידי ביטוי מבחינה תעסוקתית שלי כרגע. ישנו מסלול במכללה למינהל (ראשל"צ) - MA בלימודי משפחה וזוגיות. קראתי את התכנים שלו ואף מבחינת ימי לימודי ושעות - הדבר יכול להסתדר לי עם הטיסות. אלא ממה שאני מבין, מדובר בתואר שהוא יעוצי ולא טיפולי. האם אתן מכירות את התחום? את התואר הנ"ל? אלפי תודות לכן.. אני ממש טובע באתרים השונים מכמות האינפורמציה שקיימת ואיננה ממוקדת. המשך יום נפלא ושנה טובה

לילית462

New member
מקווה שתמצא את מה שמתאים לך

רק הערה קטנה, אתה מחפש תחום לימודים שייתן לך מקצוע לחיים, מקצוע שבו תעבוד, תתפרנס וממנו תחיה בשנים שיבואו - לוח הטיסות והעבודה שלך לא צריכים להיות שיקול בבחירת מקום הלימודים. הלימודים הללו ישפיעו על החיים שלך עוד הרבה מאוד שנים, להתפשר על מסלול בגלל המיקום הגאוגרפי או לוח הטיסות בעבודה הנוכחית שלך הוא להכניס לעצמך מקל בגלגלים... בחיים חשוב ללמוד לעשות סדר עדיפויות.

ב"ש

כמי שמתחיל את לימודיו בב"ש בשבועות הקרובים, בתכנית ההשלמות לקראת MA, אז ככה: הם מנסים מאוד לסייע ולעזור לסטודנטים לבצע את ההכשרה המעשית שלהם באיזור מגריהם. לא מדובר בתלמידי תואר ראשון והם יודעים זאת. כך שיוצא לך רק יום לימודים אחד באוניברסיטה בשנה הראשונה. בשנה השנייה ההכשרה היא יכולה להיות היכן שתרצה, אך תזכור כי הלימודים הם פעמיים בשבוע. בשנה השלישית אין הכשרה מעשית -רק לימודים פעמיים בשבוע. שמעתי על התואר במכללה למנהל, לא יודע עליו הרבה... אתה צריך לזכור שני דברים : על מנת להתקבל לכל תואר טיפולי הנמצא באקדמיה המוכרת והציבורית ובכלל זה עבו"ס, עליך להביא המלצה אחת לפחות מהשדה. ללא ניסיון טיפולי או חברתי, בקשתך כלל לא תבוא לדיון בועדת הקבלה. [הדברים נכונים יותר לאב"ג שבה באופן מוצהר נאמר כי הניסיון היה במשקל גבוה יותר מהציונים]. הדבר השני הוא ששום מגמה בעבו"ס לא תאפשר לך פתיחת קליניקה לאחר הלימודים, עליך להשלם וללמוד בבתי"ס לפסיכותרפיה ועוד. לכן כל מגמה טיפולית נחשבת כיום למגמה "קלינית". דבר נוסף- יש היום טרנד טיפולי של טיפול דרך הגוף, רפואה משלימה, פסיכותרפיה גופנית, פסיכותרפיה הוליסטית וכמובן שטיפול באמצעות הבעה ויצירה- תחומים אלו יותר גמישים בלימודים וכן יותר גמישים בקבלה.

למעלה