היי

Levinzone

New member
תודה רבה לכולם... ../images/Emo140.gif

טוב, זה נשמע יותר טוב ממה שחשבתי. באמת עזרתם לי. ופושע מחשבתי - כן, אני זוכרת
. אתה מוזמן לחזור לשם! -יעל-
 

hfgh

New member
סמבצית

זה באמת לשבת בחמל ולנהל את העניינים בקשר בכל מה שנוגע לפעילות ולמבצעים שמתרחשים בבסיס , זה לשבת הרבה שעות בקשר בתוך חדר , אבל בד"כ זה עם עוד מישהו אחד לפחות , לפעמים עם עוד כמה אנשים וגם בד"כ יש טלויזיה וזה גם מאוד תלוי באנשים שנמצאים איתך בחמ"ל. עכשיו היציאות זה הדבר הכי טוב בתפקיד הזה , אני בחיים לא שמעתי על סמבצית שעושה חצאים , במקרה הגרוע זה באמת שבוע שבוע , אני מכיר כאלה שעושים יומיים בסיס , 5 בבית או 10 בסיס 20 בבית או 5 בסיס 9 בבית, וכאלה.
 

Levinzone

New member
היי ../images/Emo13.gif

אני מתגייסת עוד חודש (בדיוק) ואני כנראה אהיה סמב"צית (אלא אם כן צה"ל יחליט לשנות משהו...). אתם בטח יודעים יותר טוב ממני על התפקיד ואתם גם בטח מאוד נחמדים ומתיייים להסביר לי כל מה שצריך לדעת (קורס, שירות, איפה כדאי לשרת וכו') כדי שאני לא אמות ביום שאני אתגייס, נכון?
בכל אופן, אני אודה לכם מאוד אם תוכלו לפרט לי כמה שיותר על התפקיד, אני דיי לחוצה ואין לי מושג למה. דנקה -יעל-
 

im mitzi

New member
אחד מהתפקידים שלי היו סמב"צית

על הקורס אני לא יודעת כי עשיתי קורס תצפיתניות אבל ביחידה ששירתתי בה הסמב"צים הגיעו לשבוע מלא ועשו שבת ל4 (כל שבת רביעית נשארו). סמב"ציות חי"ר משבצים לא רק בגדודים או יחידות שדה אלא גם בבה"דים, בט"רים, בסיסים פתוחים, חטיבות חי"ר/מילואים, אוגדות וכו'. אני שירתתי בבסיס עם עוד יחידות שאחת מהן היתה חטיבת מילואים והיתה שם סמב"צית אחת שהתפקיד שלה היה פקידותי, לא היה להם חמ"ל וכו מה שקרה בבסיס היה במסגרת כיתת הכוננות של היחידה שלי. אותה סמב"צית גם עשתה שבת ל12 וכל יום היתה בבית. הכל משתנה לפי תנאי המיקום והיחידה. הכי טוב להגיע לגדוד לוחם ולעשות שירות מעניין, עם תרגילים וכו.
 

sandradee

New member
אוי רגשי

אוי אל תהיי נקבה ותעלבי מכל דבר. תביני- במשך השבוע יש פה רק ג'ובניקים שלא יודעים לרוב לענות את כל הדברים האלה!! את מתגייסת להיות סמב"צית חי"ר , תפקיד די טוב לבנות. את הולכת לעשות טירונות +קורס בג'וליס (איזור אשקלון). אם אני לא טועה סה"כ זה לוקח 2 חודשיים. מה התפקיד תאכלס? את יושבת בחמ"ל/חדר מבצעים ואת עוזרת לנהל את כל הדברים שקורים בבסיס- בין אם זה לא לדעת מי נמצא באיזה עמדת שמירה, מי המפקדים התורנים, ואת זאת שתקבלי דיווח שקורה מקרה (בין אם זה סתם חייל שפונה כי לא הרגיש טוב ובין אם זה תקלה בטיחות כמו פליטת כדור). לרוב תשתמשי בשפת קשר שילמדו אותך בקורס. אהה והכי חשוב... איפה תשבצי- את יכולה להגיע כמעט לכל יחידות השדה (למרות שקוראים לזה סמב"צית חי"ר). בזה גם תלויות היציאות שלך. אצלנו פעם הן היו יוצאות חמשושים וסוגרות שבת ל- 4. עכשיו הם עושים 8 בבסיס 6 בבית. אבל הכל תלוי בבסיס ובמפקדים. עוד משהו?
 

hfgh

New member
רק שתדעי

שבמשך השבוע יש גם קרביים פה וגם במתגייסים , לוחמים לא יוצאים רק בסופי שבוע , בוקר טוב...
 

מתח

New member
רוב תפקידן של הסמב"ציות הוא לשמח את

הקמב"ץ. אגב, ג'ובניקים יידעו יותר על התפקיד מקרביים. לקרביים אין יותר מדי קשר ישיר לחמ"ל, אלא אם כן זה קשר עם הפקידות.
 
למעלה