היי, סתם משהו שמעניין אותי

מצב
הנושא נעול.
אפשר לשאול איזה אוטובוס יש לה?

פשששש איזה הסברים

תודה לכולם על ההסברים והסבלנות, תמיד מעניין לקרוא עוד ועוד. עשיתם לי קצת סדר בעניין!... סתם לידע כללי אמא שלי נהגת אוטובוס באגד מזה עשור
ובתור מי שחורש את כל הארץ עם הכרטיסיה לנסיעה חופשית ומי שחוקר את האוטובוס שאמא מחנה ליד הבית יום ביומו- אי אפשר שלא להתעניין!
שבת שלום לכולם והמשך סופ"ש נעים, אוראל (car לי).
וכמובן מה דעתכם עליו?

אוראל1988

New member
כל יום- הפתעה חדשה מול הבית

וכמובן מה דעתכם עליו?
כל יום- הפתעה חדשה מול הבית
אין לה אוטובוס קבוע, מגוונים לה- כל יום סוג אחר. אבל מדבריך הבנתי שזה הולך עפ"י הסידור, לכן כל יום אני חוקר אוטו אחר

באגד

לאחרונה התחלתי להתעניין באוטובוסים בצורה אובססיבית! ראיתי כאן בפורום את הסוגים השונים, והפנמתי זאת. ומצד שני, הבנתי שלכל קו יש בדרך כלל סוג אוטובוס שמייחד אותו. לדוגמא, את קו 947 של אגד חיפה-ירושלים תמיד תאפיין וולבו/מרצדס גדולה וירוקה. את הקוים הפנימיים בתוך העיר תסיע בדרך כלל מרצדס 0303 אדומה. לעיתים נדירות ניתן לראות מפרקית אדומה בקו 249 ולפעמים 0405 רגילה סגולה/אדומה. את קו 5 לנתב"ג תמיד ילווה מאן NL...וכו'. ויש קווים מסויימים שכל האוטובוסים משמשים אותם
לדוגמא 475, פעם מרצדס 0405, פעם O404, לעיתים 0303 וגם וולבו B10B (האוטובוס הכי יפה באגד!
). אז עכשיו אחרי שהפנגתי בקיאות, רציתי לדעת מהם הקריטריונים והצרכים שלשמם בוחרים בסוג אוטובוס מסויים, ומה מיוחד באותו האוטובוס שזכה לשרת את אותו הקו? ויש שוני בין אוטובוסים שזהים אך שונים בצבע?
על הסבלנות ושבת שלום...
.
באגד
אם תראה אוטובוסים בינעירוני מבצעים קווים עירונים וזה יכול להיות כול דגם , זה בגלל צורך תנועתי או כמו שנאמר לדוגמא אוטובוס שמגיע מהצפון למרכז יבצע קו פנימי לפני העליה חזרה צפונה... לא נראה לי שתצליח לשבת בכסא של O303 בקווי גליל למשל...או אילת... אך עדיין משתמשים בהם בפרברי (לדעתי קצת מביך...)

אוראל1988

New member
מה רע באוטובוס הזה?

באגד
אם תראה אוטובוסים בינעירוני מבצעים קווים עירונים וזה יכול להיות כול דגם , זה בגלל צורך תנועתי או כמו שנאמר לדוגמא אוטובוס שמגיע מהצפון למרכז יבצע קו פנימי לפני העליה חזרה צפונה... לא נראה לי שתצליח לשבת בכסא של O303 בקווי גליל למשל...או אילת... אך עדיין משתמשים בהם בפרברי (לדעתי קצת מביך...)
מה רע באוטובוס הזה?
אמא שלי אמרה שזה האוטובוס הכי חביב עליה

??

ומבחינה מנטאלית?
??
מנטאלית? מה הכוונה?? עם כניסתם לשרות באגד הם היו בשורה חדשה בתחומם... לא פחות מזה .. אבל זה היה מזמן , אני לא יודע אם היום האוטובוסים החדשים הם וואו לעומת העבר .. אבל הם חדשים -נוחים-נעימים - משוכללים, בקיצור כמו ההבדל בין סיטרואן bx לסיטרואן C-5 עם מה היית מעדיף להתנייד לאילת למשל???????????

אוראל1988

New member
שמע

??
מנטאלית? מה הכוונה?? עם כניסתם לשרות באגד הם היו בשורה חדשה בתחומם... לא פחות מזה .. אבל זה היה מזמן , אני לא יודע אם היום האוטובוסים החדשים הם וואו לעומת העבר .. אבל הם חדשים -נוחים-נעימים - משוכללים, בקיצור כמו ההבדל בין סיטרואן bx לסיטרואן C-5 עם מה היית מעדיף להתנייד לאילת למשל???????????
שמע
התכוונתי לשאול, האם אתה, בתור נהג, בוחר (בוחר?) את האוטובוס שתנהג עליו רק עפ"י המכשור שלו, הנוחות והחדישות, או שהשיקולים הנוספים זה גם חוויות מהעבר שהיו לך עם הסוג הנ"ל, ההוויה והייחודיות שיש רק לו?

אורי404

New member
303 אין בקווים עם מרחקים ארוכים

באגד
באגד בדרך כלל. אבל, במטרופולין הם עדיין נוסעים על קווי תל אביב-באר שבע.

elians

New member
ואם כבר מדברים על מטרופולין ו303

באגד בדרך כלל. אבל, במטרופולין הם עדיין נוסעים על קווי תל אביב-באר שבע.
ואם כבר מדברים על מטרופולין ו303
אוטובוס מספר 8457101 שהיה בעבר של אגד, הועבר למטרופולין... השבוע נצפה צבוע בצבע כחול / תכלת באזור צומת מלאכי. לא הצלחתי לקלוט לאיזה חברה הוא שייך כיום.

תתפלא....

באגד
תתפלא....
גם בקווי ת"א - גליל יש לפעמים O303 לפחות פעמיים בשלושת החודשים האחרונים

israelyan

New member
על 0303,עגלות ושאר ירקות

לאחרונה התחלתי להתעניין באוטובוסים בצורה אובססיבית! ראיתי כאן בפורום את הסוגים השונים, והפנמתי זאת. ומצד שני, הבנתי שלכל קו יש בדרך כלל סוג אוטובוס שמייחד אותו. לדוגמא, את קו 947 של אגד חיפה-ירושלים תמיד תאפיין וולבו/מרצדס גדולה וירוקה. את הקוים הפנימיים בתוך העיר תסיע בדרך כלל מרצדס 0303 אדומה. לעיתים נדירות ניתן לראות מפרקית אדומה בקו 249 ולפעמים 0405 רגילה סגולה/אדומה. את קו 5 לנתב"ג תמיד ילווה מאן NL...וכו'. ויש קווים מסויימים שכל האוטובוסים משמשים אותם
לדוגמא 475, פעם מרצדס 0405, פעם O404, לעיתים 0303 וגם וולבו B10B (האוטובוס הכי יפה באגד!
). אז עכשיו אחרי שהפנגתי בקיאות, רציתי לדעת מהם הקריטריונים והצרכים שלשמם בוחרים בסוג אוטובוס מסויים, ומה מיוחד באותו האוטובוס שזכה לשרת את אותו הקו? ויש שוני בין אוטובוסים שזהים אך שונים בצבע?
על הסבלנות ושבת שלום...
.
על 0303,עגלות ושאר ירקות
ערב טוב.... לפי מה שאני יודע...0303 משמשים כרזרבות,או על תקן רכב חלופי...כנ"ל לגבי עירוניים בימי הדי ארוכים (שירותי באיזור ק.גת אשקלון....) של שימוש די מרובה בתח"צ עלו המקרים המענינים הבאים: קו 025 ק.גת אשקלון בשני הכוונים במקרה הטוב,כאשר משובץ אוטו עירוני...נסעתי אפילו ב0404 שזה היה כנראה בסידור שלו(אאל"ט 86-183-01) אחריו: 0405 סגולה,כנראה טורבו כי היא הגיעה ל90 קמ"ש..ראיתי ספידומטר... מקרה אחר, ומזעזע שמו רכב חלופי 0303 די עגלתי וזוועתי בעל לוחית רשוי הנמצאת בסדרה 42-000-54 על קו 363,ולא,לא עבד שם המזגן מה שגרר באותו רגע החלטה להמתין עוד כשעה לנסיעה הבאה,עקב כמות האנשים שנדחסו עליו....... ומי אמר שתם עידן הזלדות? איפשהו בתחילת 2002, נאלצת לנסוע על זלדה עירונית בקו פנימי באשקלון מספר הרישוי היה עם סיומת 54 ולא היה מזגן.... (זלדה אדומה,משענות עץ,מאוורר נהג,נראה לי בין האחרונות שנסעו בשורות אגד.... כך שדברים כאלו עדיין קיימים ישראל

מצב
הנושא נעול.
למעלה