היי לכולם! אני חדשה פה ויש לי שאלה|

ענת1986

New member
היי לכולם! אני חדשה פה ויש לי שאלה|

בזמן האחרון אני מרבה להאזין לשיר "כמה יוסי"... אני חורשת עליו במערכת, שרה ומזמזמת לעצמי את השיר כל היום. אבל יש משהו אחד שמטריד אותי והוא שאני לא ממש מבינה על מה השיר בעצם מדבר! אני אשמח אם מישהו יוכל להסביר לי אם יש משמעות כלשהי ל"כמה יוסי". דבר נוסף, האם לשיר "רגעים" יש איזשהו קשר לסמים? תודה מראש....

../images/Emo24.gif ברוכה הבאה ../images/Emo24.gif

פעם, כשרק התחלתי לשמוע את סימנים. הייתי מתבלבל לפעמים בין הזיות לרגעים
הזיות הוא דפנטלי בעניניי הסמים
שיהיה לך נחמד בפוורם
יום נחמד שקט וחביב לך

shalomEko

New member
אשת..... אל תטעי אנשים...

השיר בעיקרון מתייחס לילדות של סחרוף כמו שאמרתי.. תסלחי לי על הביטוי אבל יוסי אלפנט סתם "נדחף" שם.. ועקב הצירוף מקרים כולם חושבים שהשיר על שמו..

Queen BItch

New member
ברוכה הבאה ענת...!

ואגב מאותו האלבום תמצאי את "תני לי מקום" עם קישורים ברורים לסמים "דוקטור, תן לי מרשם... משהו ורוד, משהו לבן!"

shalomEko

New member
לאו דווקא יוסי אלפנט..

השיר עצמו מדבר על הילדות של ברי סחרוף בבת-ים שימי לב למילים ואת תראי שם דברים שמסמלים דברים בבת ים למשל- "לשכונה ההיא קראו ע"ש יושב ראש הכנסת" זה הכוונה לשכונת רמת יוסף... יום טוב

RYaniv

New member
אם כבר "כמה יוסי"

בשני קטעי מעבר בשיר נשמע כאילו יש ילדים ששרים שיר מסויים. מישהו יודע על מה אני מדבר ואיזה שיר זה ?

איש23

New member
כמה יוסי

מעט דברים שאני יודע בקשר לשיר הזה- 1.כמו שכבר אמרו-השיר מדבר על ילדותו של ברי בבת-ים,עם קריצה לת"א(בעיר הגדולה בשישי-שבת מחפשים עניינים). 2.למיטב ידיעתי-אין כל קשר בין ברי\השיר ליוסי אלפנט-אומן דגול שדי פוספס בזמנו. 3.בשיר מוזכר שלמה (ולשלמה יש גיטרה בצבע לבן)-המדובר הוא על שלמה מזרחי-נגן גיטרה מעולה ולא מוערך.אולי דרכו אפשר לעשות את הקישור ליוסי אלפנט מכיוון שהוא ניגן איתו מספר פעמים.שלמה מזרחי עבד בעיקר בתקופה שבה ברי היה ילד ובראיון עם ברי הוא אומר ששלמה מזרחי היה חלק מההשפעות שלו ללכת על מוסיקה.

ניתוח חלקי לשיר "כמה יוסי"

שוב, הבהרה; לא אני כתבתי את זה, אלא אחד מחברי הפורום הרשמי. כמה יוסי: שמעתי היום בפעם המי יודע כמה את כמה יוסי,וחשבתי שאולי מישהו יוכל לעזור לי: מי זאת או מה זה-פאני היל? רחוק רחוק בצפון,הדבר האמיתי-ת"א? יושב ראש הכנסת? בור ערבי ובור יהודי-בית קברות? .. שלמה זה שלמה מזרחי. פאני היל (אני מאמין) זו איזו כוכבנית כזאת של אותה תקופה שתמונות חושפניות שלה עברו מיד ליד. וקריאה למקומות ע"ש פוליטיקאים היה נהוג כאן מאז ומתמיד, היום קצת פחות. גאווה לאומית והכל לגבי בור ערבי ובור יהודי, אין כאן יותר מדי התחכמות... פשוט (ואני לא בטוח שחבר'ה צעירים כמוכם יודעים את זה...) הכוונה היא למשחקי גוגואים (החרצנים של פרי המשמש) שהיו נוהגים לשחק בשנות ה-70 וה-80. פשוט נורא.השיר מדבר על ילדותו של ברי בבת ים שהייתה מוקפת בהרבה אנשים שקראו להם יוסי(רבים כמו חול),וכל ההוויה של הרוק הישראלי באותה תקופה(היציאות לעיר הגדולה,שלמה מזרחי כדמות נערצת).אך יש דברים שלא ברורים לי...מי זאת אהובה? מה זאת אומרת טרזן מנצח את מציסטה? מה זה טרזן מנצח את מצ'יסטה? לא ראיתם את הסרט טרזן? ברי שר על הילדות שלו בבת ים. זה מה שהופך את השיר לכל כך מיוחד. אני אוהב להסתכל על זה כאילו ברי נותן לנו להציץ לנוף ילדותו.

ענת1986

New member
אני מודה לכולכם... ../images/Emo8.gif

עכשיו אני מבינה בערך על מה מדובר... תודה. ענת

ענת1986

New member
../images/Emo13.gifכמובן... ויש לי שאלה נוספת

מי ראה את הפרק ב"שוטטות" שבו ברי השתתף? יש לי הודעה משמחת למי שלא ראה, בטח כולכם ראיתם, אבל בכל זאת: בקרוב מאוד ישודר הפרק שוב. אני חושבת שעוד שבועיים- שלושה.. משהו כזה. אסף:" איך זה לחיות עם אישה"? ברי:" בסדר"....
אחלה פרק! וברי ממש חמוד שם...

לא ראיתי ../images/Emo10.gif ../images/Emo7.gif

טוב נו אני בכלל לא רואה טלויזיה
מתי זה ישודר שוב? אני אשתדל לצפות הפעם
אני אפילו לא יודע באיזה יום התוכנית הזו משודרת
תודה על המידע אבל

crazy M

New member
התוכנית הזו..

משודרת בימי שישי אחרי התוכנית של אדיר מילר.. באמת פרק מצויין..

Insmindor

New member
"רחוק רחוק בצפון" - הבהרה:

הכוונה היא כמובן ללבנון!!! כידוע לכם ברי איש צבא... "בעיר הגדלוה בשישי שבת" -זה אכן על תל אביב.

shalomEko

New member
כן...

אבל באסה שמראים אותו רק לבערך חצי דקה... ואח"כ שמו את "עבדים" אם אני לא טועה... פרק נחמד..

למעלה