היי, חדשה כאן ובכלל בעולם הטבעונות

פוניתה

New member
היי, חדשה כאן ובכלל בעולם הטבעונות

אני עדיין לא נמצאת במקום שבו אני מגדירה את עצמי כטבעונית,
אבל אני כן מוצאת את עצמי עושה שינויים הדרגתית, יותר בקטע בריאותי, כשמבחינת זה שאם זה גם לא פוגע באף אחד, אז מה טוב.
אתמול הלכתי לשוק כדי לחפש תחליפים לגבינות, שיהיו טעימים וגם זולים יותר, בתקווה, מבחנויות טבע.
נתקלתי ב"גבינה" מעושנת של כפיר שהיא סופר טעימה וגם נאמר לי ע"י המוכרת שהיא לא חלבית.
האם זה נכון והאם היא אכן בריאה יותר?

תודה

האלזה

New member
אבל מה הקשר לאח הגדול ולפורום?

סתם סתאאאם.
מזל טוב על השינוי וברוכה הבאה
.
הגבינה שמכרו לך אולי לא חלבית מבחינת כשרות אבל היא גם לא טבעונית. אם תבקשי לראות רכיבים ותעתיקי לכאן אני גם אסביר לך כל רכיב אם הוא טבעוני או לא ולמה.
מאוד ממליצה לך להרשם לאתר 22 פלוס, כל הפרטים בפנים:
http://veg.anonymous.org.il/etgar22

Reut Cohen

New member
זוהי גבינה שמכילה חלבון חלבי ושומן צמחי

במילים אחרות זוהי גבינה זולה מאחר והיא אינה מיוצרת מחלב אלא מ"שאריות" חלב, כנראה ממי גבינה בתוספת שומן צמחי בשביל לתת לה את המרקם של גבינה קשה ולכן היא דלה בכולסטרול. ניסיתי לחפש על המוצר באינטרנט את הכיתוב פרווה או חלבי ולא מצאתי. אם המוצר מכיל חלבוני חלב נשמע לי מוזר שהוא יהיה פרווה מבחינת כשרות אבל אני לא כל כך מבינה בזה. בכל מקרה, מבחינת טבעונות הוא אכן מכיל מרכיב חלבי.

gs1234

New member
גבינת "כפיר" היא חלבית, בטוח

מוכרים אותה גם בסופרמרקטים, והרכיב העיקרי שלה הוא חלב. גם בשוק יש רשימת רכיבים, על האריזה שממנה המוכרת חתכה לך חתיכה. היא טעתה בקשר לרכיבים.

באופן כללי, כל הגבינות הצהובות הן לא בריאות, כי הן עשירות בשומן רווי ובחומרים אחרים שאינם בריאים. אפשר למצוא בבתי טבע גבינות צהובות שמתאימות לטבעונים (לא עשויות מחלב פרה אלא מחלב סויה), אבל אני לא ממליץ לך לנסות אותן, כי הן לא טעימות, וגם מאד יקרות - וגם הן לא בריאות, בסופו של דבר.

ההמלצה שלי היא שתיפגשי עם תזונאית, שתבנה לך תפריט שיעזור לך לעבור לטבעונות בריאה באופן הדרגתי.

למעלה