החיים בג'ונגל והמשמר האזרחי (ארוך)

החיים בג'ונגל והמשמר האזרחי (ארוך)

דומני ששתי תופעות מטרידות את הוויתנו כאן, בלי קשר לפלשתינים, לאיראן ולאקלים - - האלימות הקשה שהפכה להרגל - העבריינות המאורגנת שלה דריסת רגל בכל מקום. לגבי הבעיה הראשונה (גם ככה זה ארוך ולגבי השניה הפתרון שלי לא דמוקרטי כל כך..) תמיד מדובר על שני אפיקי פתרון - חינוך, מחד, ומניעה / ענישה מנגד. לדעתי מבחינת החינוך - זה יהיה כמו לסגור את הסוסים אחרי שהאורווה ברחה... דבר כזה לוקח הרבה זמן לשרש, ולנו אין את הזמן הזה, כי אנחנו חיים פה עכשיו. ענישה - גם פה נראה לי שאין טעם (* הערה בסוף). צריך להחמיר את הענישה כדי שאנשים כאלה לא יסתובבו ביננו יותר ל-א-ח-ר שהם ביצעו את הפשע, אבל זה לא מאוד עוזר לקורבן, כמובן. ובכלל, שופטינו מתמידים בגילויי רחמנות מעבר לכל מידת הגיון ואני לא צופה שינוי בכיוון הזה. אולי אם בע"ה פרידמן יצליח לשנות את האופי ההומוגני המסוים של שופטינו העליונים, זה ישרה קצת הגיון גם לכל שדרות השיפוט, לא יודע. מניעה - פה, אולי, עוד אפשר לעשות משהו. מקרי האלימות הקשה הם על פי רוב תוצאה של מעשי שוד או של חוסר מעש של חבורות צעירים משוטטות, כשבשני המקרים סמים / אלכוהול מעורבים בדרך כלל. על נוכחות משטרתית מוגברת אין לסמוך, כי מדובר בחיזוק כל כך דרסטי של המשטרה, שזה בחזקת חלומות באספמיה. לתת למשטרה או לאזרחים יד חופשית לקטול את אותם מפגעים - גם בעייתי, כיוון שזה יוביל לבעיות גדולות יותר, מה לעשות, יודע צדיק נפש בהמתו... מה כן אפשר לעשות ? יש מושג המכונה משמר אזרחי, אלא שהוא מנוון למדי בארצנו ועל פי רוב נוגע לתחזוק מחסומים או סיור ליד קו התפר כדי לשמור על מכוניותינו. לא נראה לי שצריך אפילו כמות גדולה כל כך של אנשים לכל יישוב. בעיר ממוצעת (נגיד ק"ק נתניה), אני חושב ש-4 ניידות (16-20 איש) בסיורים במקומות המועדים, בהחלט מספיקות כדי לשפר את הבטחון האישי עשרות מונים. הייתי רוצה שלמשמר אזרחי כזה תהיה הסמכות להגדיר איום לבטחון התושבים (חצות, קבוצה של בני נוער ברחוב - מבחינתי מספיק) ולפרק אותו, בטוב או ברע. לא נראה לי שתהיה בעיה לגייס מתנדבים לדבר הזה (80-100 איש בעיר ממוצעת, למשמרת או שתיים בשבוע), אפילו אם יוגדר רקע מסוים נדרש (מג"ב נשמע לי טוב). מה שנצטרך ללמוד להתמודד איתו, זה אמצעים דרקוניים. יהיו מקרים, ללא ספק, שהם יחרגו מגבולות הטעם הטוב, ונקרא על י' מכפר סבא, שמתלונן שהמשמר האזרחי הכניס לו מכות רצח והוא רק "טייל עם חברים בגינה". את השלב הזה צריך לעבור, אין ברירה. כי במדינה שבה אין בושה ואין כבוד לזולת והחוק דומה לאנשים כהמלצה, צריך להחדיר פ-ח-ד. בדיוק כך. נראה לי שאם החברה הישראלית תדע לעבור את החודשים הראשונים, כשהמשמרות החדשות תתייצבנה ותהפוכנה לדבר מוכר בערים, נראה שיפור דרמטי בתחום חשוב זה של חיינו. למצער, אם לא יילכו בכיוון הזה, הפתרון היחיד יהיה שנהפוך למערב הפרוע - איש איש יסתובב פה עם נשקו הדרוך, * הערה על ענישה - עברייני מין, אנסים, פדופילים וכו'. ישנה תופעה משונה שמשחררים את היצורים האלה לרחוב ופעם אחר פעם הם חוזרים לסורם ואנחנו מתפלאים. שיקום של עברייני מין הוא פנטזיה בקנה מידה אוסלואי. לגבי האנשים האלה, כיוון שעונש מוות לא יעבור פה לעולם, אני מציע שאומות העולם (!!) תתאחדנה לעניין זה, כיוון שזו בעיה משותפת, ויימצא אי מספיק גדול איפשהו (נגיד גרינלנד), לשם תועבר אוכלוסית עברייני המין, שיטרידו אחד את השני כאוות נפשם, וישא"ק. למי ששרד את כל המלל הזה, מגיע פרס בדמות הלצה של מונטי פייתון: - YOU KNOW, AMERICAN BEER IS MUCH LIKE MAKING LOVE IN A CANU -? HA? HOW COME -!!! CAUSE IT'S FUCKING CLOSE TO WATE

במקום משמר אזרחי צריכים לגייס משמר לאומי

ולהכריז על מצב חירום. יש לפתוח באש חיה נגד עבריינים בעת ביצוע פשע.

החזרת הדת והצדיק כדמות חיקוי.

זו נראית לי הדרך היחידה שתועיל לטווח ארוך. הגדלת המשטרה, (ואין זה חשוב אם יקרא לכך משמר אזרחי או לאומי) הנה בעלת ערך מוגבל. אך כמובן שעדיף על פני לא כלום. הרעיון של משמר לאומי נשמע טוב יותר, כי יש להעדיף את טובת הלאום.

למעלה