הודעות ודיווחים

מצב
הנושא נעול.
הודעה באתר קווים: שביתה בקרב נהגי החברה

העיצומים בחברת קווים
נוסעים נכבדים,

לצערנו ועד עובדי קווים החליט לנקוט עיצומים במהלך משא ומתן שמתנהל.

אנו עושים את כל המאמצים כדי למזער את הפגיעה בשירות לנוסעים.

תודה על ההבנה.

הנהלת קווים.

ArsaWhat

New member
בהזדמנות הזו רוצה לקשר לכתבה בנושא "קווים"

נוסעים נכבדים,

תודה על ההבנה.

הנהלת קווים.
מלפני שבועיים, שנהגי קווים לא דרשו תשלום מהנוסעים (יש כאלה שכן).

אין לי שמץ של מושג כמה מרוויח נהג אוטובוס, אבל כאחד שנוסע כמעט רק באוטובוסים, ולא מעט, ורואה עם מה הם צריכים להתמודד כחלק מהעבודה שלהם - שגרה שוחקת של לשמש כקופאי, להתמודד עם נהגי מוניות ומוניות שירות שחוסמים תחנות (למה אף אחד לא מפקח על דברים כאלה?), כלי רכב פרטיים בנת"צים, הולכי רגל שרצים לכביש, פקקים, שעות עבודה ארוכות,
אני חושב שהם צריכים להשתכר שכר מכובד מאוד, כמו אלה שקוראים עליהם מהנמל, חברת חשמל ומקורות.

Ofekalef1

New member
כל עוד החברות מופרטות, לא נראה לי שזה יקרה...

מלפני שבועיים, שנהגי קווים לא דרשו תשלום מהנוסעים (יש כאלה שכן).

אין לי שמץ של מושג כמה מרוויח נהג אוטובוס, אבל כאחד שנוסע כמעט רק באוטובוסים, ולא מעט, ורואה עם מה הם צריכים להתמודד כחלק מהעבודה שלהם - שגרה שוחקת של לשמש כקופאי, להתמודד עם נהגי מוניות ומוניות שירות שחוסמים תחנות (למה אף אחד לא מפקח על דברים כאלה?), כלי רכב פרטיים בנת"צים, הולכי רגל שרצים לכביש, פקקים, שעות עבודה ארוכות,
אני חושב שהם צריכים להשתכר שכר מכובד מאוד, כמו אלה שקוראים עליהם מהנמל, חברת חשמל ומקורות.

לא יקרה ולא צריך לקרות

לא יקרה ולא צריך לקרות
כי לא צריך לקחת דוגמה מגנבים. מה שכן, הגיוני שנהגי קווים וחברות אחרות יקימו ועד עובדים שיעזור להם לקבל שכר *הוגן*.

הדסהש1

New member
מצאו להם זמן לשבות..ביתי ממתינה 1.5

נוסעים נכבדים,

תודה על ההבנה.

הנהלת קווים.
בקרית אונו ליהוד..גם בבוקר שעה וחצי המתנה
ועוד לפני החג...לא מצאו זמן טוב יותר לשבות...

orenhz

Member
לעולם אין "זמן מתאים" לשביתות

בקרית אונו ליהוד..גם בבוקר שעה וחצי המתנה
ועוד לפני החג...לא מצאו זמן טוב יותר לשבות...
למיטב הבנתי השביתה שלהם חוקית (כל עוד בית הדין לעבודה לא חייב אותם לחזור לעבוד), גם היא מעצבנת ופוגעת בשירות לציבור.
אותו דבר גם לגבי שביתות בבתי חולים, משרדי ממשלה ועוד. בכולם זה מעצבן ומגיע בזמן הכי לא מתאים, אבל זו זכותם של העובדים בחוק (
)

אגב, אינני יודע מהם תנאי ההעסקה של נהגי "קווים", אך באופן כללי אני חושב שחייו של נהג תח"צ אינם קלים (בלשון המעטה), ואני בספק רב אם הוא מתוגמל בשכר הולם. ביום שבו לא תהיה לנהג אינטראקציה עם הנוסעים (כמו במטרונית), אני מניח שאז ייקלו בצורה משמעותית חייהם של הנהגים.

orchilit

New member
מה גם שאלו עיצומים, לא שביתה

למיטב הבנתי השביתה שלהם חוקית (כל עוד בית הדין לעבודה לא חייב אותם לחזור לעבוד), גם היא מעצבנת ופוגעת בשירות לציבור.
אותו דבר גם לגבי שביתות בבתי חולים, משרדי ממשלה ועוד. בכולם זה מעצבן ומגיע בזמן הכי לא מתאים, אבל זו זכותם של העובדים בחוק (
)

אגב, אינני יודע מהם תנאי ההעסקה של נהגי "קווים", אך באופן כללי אני חושב שחייו של נהג תח"צ אינם קלים (בלשון המעטה), ואני בספק רב אם הוא מתוגמל בשכר הולם. ביום שבו לא תהיה לנהג אינטראקציה עם הנוסעים (כמו במטרונית), אני מניח שאז ייקלו בצורה משמעותית חייהם של הנהגים.
בשביתה לא היה פועל דבר.
וגם כמה שאני מתעב את חברת קווים, ולא נפעם מנהגיה או התנהלותה - זו זכותם המלאה למחות על תנאי העסקתם אם יש בו פגם.

טנק2

New member
לכל אחד מגיעה הזכות הזו

בשביתה לא היה פועל דבר.
וגם כמה שאני מתעב את חברת קווים, ולא נפעם מנהגיה או התנהלותה - זו זכותם המלאה למחות על תנאי העסקתם אם יש בו פגם.
לכל אחד מגיעה הזכות הזו
בין אם זה לעובדי סלקום שמחו על עניין דומה, ובין אם זה חברת קווים. הבעיה היחידה היא שקווים מספקת שירות חיוני-תח"צ, ולכן זה מפריע הרבה יותר. אם זה היה עובדי סלקום לא היינו מתעצבנים על זה שהם שובתים.

Subi777

New member
האמת שלא לכל אחד מגיעה הזכות..

לכל אחד מגיעה הזכות הזו
בין אם זה לעובדי סלקום שמחו על עניין דומה, ובין אם זה חברת קווים. הבעיה היחידה היא שקווים מספקת שירות חיוני-תח"צ, ולכן זה מפריע הרבה יותר. אם זה היה עובדי סלקום לא היינו מתעצבנים על זה שהם שובתים.
הזכות לשבות ניתנת רק לעובדים מאורגנים.. אתה לא יכול לשבות אם אתה עובד במקום עבודה פרטי.

מעבר לזה, הזכות לשביתה היא מידתית... איאפשר להשבית את מערך התחבורה הציבורית לגמרי גם אם הם רוצים. הרכבת למשל יכולה להשבית באופן מלא כי יש אוטובוסים שיפעלו במקומה. אם שירות אוטובוסים עירוני מושבת אין מי שיפעל במקומו ולכן לא תיתכן שביתה מלאה.

אבל קווים זה מקום עבודה פרטי

הזכות לשבות ניתנת רק לעובדים מאורגנים.. אתה לא יכול לשבות אם אתה עובד במקום עבודה פרטי.

מעבר לזה, הזכות לשביתה היא מידתית... איאפשר להשבית את מערך התחבורה הציבורית לגמרי גם אם הם רוצים. הרכבת למשל יכולה להשבית באופן מלא כי יש אוטובוסים שיפעלו במקומה. אם שירות אוטובוסים עירוני מושבת אין מי שיפעל במקומו ולכן לא תיתכן שביתה מלאה.

Subi777

New member
מותרת התארגנות עובדים במקום פרטי..

אבל איאפשר לשבות מבלי שיש התארגנות..
קודם יש התארגנות, יש ארגון יציג לעובדים והנהלת החברה או בית המשפט צריכים להכיר בייצוג הזה (30% חתימות אם אני זוכר נכון)
ורק אז אפשר לשבות כדרך ללחוץ על המעסיק לחתום על הסכם קיבוצי.

אם אתה עכשיו עובד בחברת הייטק פרטית עם 5 עובדים, אתה לא יכול מחר בבוקר לקחת 3 עובדים ולהכריז על סכסוך עבודה ולשבות.. אין כזה דבר.
שביתה אפשרית רק למי שנמצא בעבודה מאורגנת או לקראת התארגנות ואשר בית משפט הכיר בהתארגנות.

זה נכון, אבל שונה ממה שכתבת קודם

אבל איאפשר לשבות מבלי שיש התארגנות..
קודם יש התארגנות, יש ארגון יציג לעובדים והנהלת החברה או בית המשפט צריכים להכיר בייצוג הזה (30% חתימות אם אני זוכר נכון)
ורק אז אפשר לשבות כדרך ללחוץ על המעסיק לחתום על הסכם קיבוצי.

אם אתה עכשיו עובד בחברת הייטק פרטית עם 5 עובדים, אתה לא יכול מחר בבוקר לקחת 3 עובדים ולהכריז על סכסוך עבודה ולשבות.. אין כזה דבר.
שביתה אפשרית רק למי שנמצא בעבודה מאורגנת או לקראת התארגנות ואשר בית משפט הכיר בהתארגנות.
אם עובדים במקום עבודה פרטי מתארגנים ,הם יכולים לשבות.
קודם כתבת "אתה לא יכול לשבות אם אתה עובד במקום עבודה פרטי".

זה לא קורה בענפי ההייטק, כי בענפים הללו בדרך כלל לעובדים אין אינטרס להתארגן ולעבוד תחת הסכם קיבוצי ועדיף להם לעבוד תחת הסכמים אישיים.
אבל אם היה להם אינטרס, גם עובדים בהייטק היו יכולים להתארגן.

Subi777

New member
out of contex

אם עובדים במקום עבודה פרטי מתארגנים ,הם יכולים לשבות.
קודם כתבת "אתה לא יכול לשבות אם אתה עובד במקום עבודה פרטי".

זה לא קורה בענפי ההייטק, כי בענפים הללו בדרך כלל לעובדים אין אינטרס להתארגן ולעבוד תחת הסכם קיבוצי ועדיף להם לעבוד תחת הסכמים אישיים.
אבל אם היה להם אינטרס, גם עובדים בהייטק היו יכולים להתארגן.
out of contex
תקרא את ההתחלה של המשפט "הזכות לשבות ניתנת רק לעובדים מאורגנים" מן הסתם אם אתה קורא רק את החצי השני של המשפט אז הוא מקבל משמעות אחרת :)

אורי404

New member
בית הדין לעבודה קובע, האם אסור או מותר

בי הדין לעבודה יכול לאשר שביתות או עיצומים. מנגד הוא יכול למנוע, מסיבות שונות. בדומה לאחת מהשביתות, שהיו ב"רכבת ישראל", שבית הדין לא אישר אותה.

חברת "קווים" היא חברה פרטית. אולם יש בה וועד עובדים.

Subi777

New member
אין פה קשר לחברה פרטית או לא.

בי הדין לעבודה יכול לאשר שביתות או עיצומים. מנגד הוא יכול למנוע, מסיבות שונות. בדומה לאחת מהשביתות, שהיו ב"רכבת ישראל", שבית הדין לא אישר אותה.

חברת "קווים" היא חברה פרטית. אולם יש בה וועד עובדים.
אין פה קשר לחברה פרטית או לא.
גם פלאפון היא חברה פרטית...

olli3

New member
מנהל
אז איך הייתה שביתה של 5 חודשים במטרודן?

כמה שהלכתי ברגל באותה השנה... אתה יודע כמה אנשים הפכו את הפרייבטים שלהם למוניות שירות בעיקר מהשוק אל השכונות? כל הקשישים המסכנים נסעו איתם תמורת 5 ש"ח לראש כשאז תעריף הנסיעה לקשיש עמד על 1.80 ש"ח ולבוגר 3.60 ש"ח.

חודש שלם שבקושי ונראה אוטובוס של מטרודן מסתובב ברחובות, רק אחרי חודש מספר נהגים החל לחזור לעבודה והופעלו כמה קווים עם נסיעה של פעם בשעה פחות או יותר. אח"כ הביאו לכאן תגבורים מנתיב אקספרס וחברת קווים וגם אוטובוסים של מטרופולין ביצעו נסיעות עירוניות.

ואיך היו שביתות בחברה העירונית בכל פעם שהרשויות המקומיות או עיריית באר שבע שבתה?

וגם שביתות באגד זכורות לי היטב של שירות עירוני ובין עירוני.

olli3

New member
מנהל
ובית הדין האזורי לעבודה בעניין מטרודן

כמה שהלכתי ברגל באותה השנה... אתה יודע כמה אנשים הפכו את הפרייבטים שלהם למוניות שירות בעיקר מהשוק אל השכונות? כל הקשישים המסכנים נסעו איתם תמורת 5 ש"ח לראש כשאז תעריף הנסיעה לקשיש עמד על 1.80 ש"ח ולבוגר 3.60 ש"ח.

חודש שלם שבקושי ונראה אוטובוס של מטרודן מסתובב ברחובות, רק אחרי חודש מספר נהגים החל לחזור לעבודה והופעלו כמה קווים עם נסיעה של פעם בשעה פחות או יותר. אח"כ הביאו לכאן תגבורים מנתיב אקספרס וחברת קווים וגם אוטובוסים של מטרופולין ביצעו נסיעות עירוניות.

ואיך היו שביתות בחברה העירונית בכל פעם שהרשויות המקומיות או עיריית באר שבע שבתה?

וגם שביתות באגד זכורות לי היטב של שירות עירוני ובין עירוני.
ובית הדין האזורי לעבודה בעניין מטרודן
קבע שאין לאפשר מתן זיכיון חלופי לחברה אחרת להפעלת שירותי תחבורה ציבורית מכיוון שהדבר פוגע בזכותם הבסיסית של העובדים ולהתארגן ולשבות.

בקיצור, אם עובדי חברת קווים יחליטו שהם רוצים לעשות שביתה מלאה - זכותם. האם משרד התחבורה יוכל להתערב למרות אותה פסיקה? זו שאלה אחרת.

מצב
הנושא נעול.
למעלה