הדבקת קרמיקה

yosex

New member
הדבקת קרמיקה

שלום לכולם, אני מעונין להדביק קרמיקה בשירותים. קודם היה על הקיר חרסינה בגודל 20X20, שברתי את החרסינה הקודמת וכרגע נשאר רק המלט שהיה מתחת שמודבק על גבי הקיר. רכשתי היום קרמיקה חדשה בגודל של 33. החדר עצמו קטן בגודל של 6 מטר מרובע. קניתי שק של חומר הדבקה עכשיו יש לי מספר שאלות. מה אני עושה לגבי הפינות? אני מעונין לרכוש "ליסט" בחיבורים אז רציתי לשאול אם צריך להשאיר מרחב בין הקרמיקות בשבילו? יש חיבורים ברזים בקיר מה אני אמור לעשות עם אותם חורים. את הדבק יש לערבב עם מים בלבד? ובכלל כל טיפ יתקבל בברכה.

alonaski

New member
הטיפ היחידי שאני יכולה לתת לך

מנסיון שלי שאני קצת מצטערת עליו הוא: שחדר שירתים קטן - להמנע משימוש בקרמיקה כהה כי היא נותנת תחושת הקטנה... קרמיקה לבנה/בהירה - נותנת תחושת מרחב יותר. וגם - לא להשתמש ביותר מדי צבעים! אני בחרתי 5 צבעים של אריחי קרמיקה לשירותי אורחים הקטנים אצלי, וחלקם כהים. שילוב של יותר מדי צבעים בחדר קטן נראה לי מפספס את המטרה!

המנעולן

New member
לפי הסדר...

א. למה הורדת החרסינה אם את הטיט בכוונתך להשאיר? - קל היה יותר להדביק על החרסינה הישנה מאשר על התשתית הלא ישרה שקיימת כעת ותקשה עליך בהדבקה אם לא תמלא החורים ותחליק הבליטות. ב. חיפוי קירות באריחי 33/33 יגרום לך לפחת לא קטן. מקווה שלקחת בחשבון ברכישה. ג. בפינה פנימית לא שמים לייסט בכלל ולפינה חיצונית יש לייסטים מאלומיניום המותקנים תוך כדי עבודת החיפוי ומתחת לאריחים ולא אחרי התקנת האריחים. רק משאלה זו אני מבין שאין לך שום מושג בנושא ואתה צועד בעיניים עיוורות אל הרפתקה. ד. מי שמחפה קירות דואג לפרק הברזים ולהרכיב פקקים זמניים. ה. מקווה שיש לך הכלים הנדרשים לעבודה כולל משחזת יהלום 4.5 אינץ, חותך קרמיקה וכדומה... ו. הוראות הכנה לדבק יש על האריזה. קרא אותם!

yosex

New member
תשובות

א. השירותי אורחים אצלי הם כה קטנים שהדבקה תעבה את הקירות בצורה לא יפה. הטיט שכעת נמצא על הקיר יחסית ישר ולא נראה לי שיש צורך במילויו והחלקתו ובכוונתי להדביק עליו. ב. לא הבנתי למה התכוונת שאמרתה לפחת. ג. בפינה הפנימית אכן אני לא מתכוון לשים לייסט. לגבי החיצונית אתה יכול לתאר לי יותר את הליסט כי אני חשבתי שמודבר בחתיכת פלסטיק שנמצאת ממש בפינה והיא ניראת לעין. ד.איך נראים הפקקים שדיברת עליהם ורציתי לשאול מה אני עושה עם האריחים כי יש לבצע חור באריח על מנת שהברז יעבור יחדור דרכו. ה. משחזת יהלום הכוונה לדיסק? וכן אני צועד להרפתקאה... :)

המנעולן

New member
תשובות

פחת= בלאי ובמידות חדר קטנות וכאשר האריחים גדולים הוא מואץ. הזווית מפלסטיק ממש שווה מה שהיא עולה...שווה להשקיע עוד כמה שקלים בזאת מאלומיניום. משחזת= דיסק. זהו, שאם תפרק הברזים ותאטום הצנרת בפקקים ( כדי לא לנתק מים בכל הבית) - יהיו החורים הרבה יותר קטנים ובגלל שיש רוזטות שמסתירות תוכל 'לפספס' קצת בעת ניסור החורים. ביצוע החורים או כל פינוי נדרש באריח מתבצע בשילוב של דיסק 4.5 יהלום + צבת רצפים.

yosex

New member
פינות

מה אני עושה עם פינות חיצוניים? במקרה שאני לא משתמש בליסט. אולי לחתוך כל אריח ב45 מעלות ולשלב אותם? או לשים אותם ב"ר" שאחד בולט יותר החוצה?

המנעולן

New member
לייסט אלומיניום עולה 25 ש"ח ל- 2 מ"

אז למה לחפש פטנטים בכלל? הכנת גרונג 45 מעלות באריחים באופן ידני - לא תצליח לדייק ותבזבז המון זמן ואריחים. הכנת הגרונג במפעל שיש תעלה לך הרבה יותר מהסרגל.

למעלה