הגעתי לשלב המכריע.

הגעתי לשלב המכריע.

לא יודעת למה בעצם אני באה לעדכן אתכם אבל אולי זאת נחמת רבים. בכל מקרה, ההודעות הקודמות שלי היו נורא לחוצות בגלל העומד לבוא, המתח של מה יכול להיות ואם בכלל ישחררו אותי. אז היום אני כבר אחרי יום מתיש למדיי, אחרי פגישת הפסיכיאטרית [+נוכחות הורים], עם המלצתה ל-21. חיכיתי זמן רב והרצתי סרטים רבים בראש עד שהגעתי לכאן.. טרם הפגישה יחד עם ההורים, פחדתי מאוד שהפסיכאטרית לא תשתכנע ותעדיף לזרוק אותי למים עם איזה פרופיל תלוי באוויר או הקלות שלא יעזרו כלל... אבל, כל הלחצים התפוגגו אחרי השיחה הזאת. התברר לי שהפסיכיארטית פשוט מקסימה. מדהימה. העימות בין ההורים לביני היה די נחוץ וקצת מעיק בשבילי אבל היא ידעה לסובב הכל בשביל שאני ארגיש טוב, רק אמרה את הדברים שירגיעו אותי ויצאה להגנתי.. ויותר מכל- הבינה את המצב שלי בצורה מדוייקת, התמזל מזלי ליפול על מישהי מדהימה. בכל מקרה.. אחרי שכבר התחלתי להלחץ בגלל ההורים שלפתע יסרבו לכל העניין והכל ייפתר בכדורים שאני עדיין מסרבת לקחת, היא פנתה לפיתרון האחרון ביותר- ה21. כמובן, אחרי שיחה מעמיקה של להכיר אותי, מי הייתי לפני הגיוס, מה אני וכו, היא אמרה הרבה שאני מלאת תבונה, וחכמה, ומתנסחת יפה לגילי וכל זה, ושאני ילדה טובה. המסקנה היתה שאחרי הכל עדיף שאני אצא, אטפל בעצמי, ואולי אפנה לשירות לאומי, אבל! הפסיכיאטרית אמרה שדווקא כי עברתי שנה, עדיף לי לעבוד וללמוד, כך ששנה בצבא מזל שעשיתי [אגב, אני בכלל אקבל מענק ופיקדון כלשהם?]. הלכתי לקבוע תור לועדה רפואית השבוע, ונראה מה יהיה אחרי. אתם עדיין חושבים שמדובר בחותמת גומי בלבד? /: ומה הפרצדורה אחרי הועדה? טופס טיולים ושחרור בבקו"ם? הייתי נורא מבולבלת היום ורק טורטרתי ממקום למקום ועוד שכחתי את טפסי ההמלצה אצל הפסיכיאטרית אבל אני אקח השבוע לפני הועדה... אז זהו זה, זה הסוף. אני נושמת אפילו יותר טוב מאז הגימלים הנפשיים ולא מרגישה משתמטת כי אחרי הכל- תרמתי לצבא את השנה למרות כל הדכאונות. נתתי את שלי אבל כמו שהיא אמרה- אני כמו חתול שנזרק החוצה ואוכלים אותו. יהיה בסדר אני מקווה. אני רוצה לעשות משהו עם החיים שלי ולא לשבת בבית, חייבת להיות עסוקה במשהו אחרת באמת באמת יהיה רע... אני מאוד מקווה שהמצב ישתפר ואני אצא מזה. ההתלבטות שלי- שירות לאומי של שנה על אף השנה בצבא, או פשוט להתחיל לעבוד? ההורים מעדיפים את האופציה השניה, והיא גם הגיונית בהתחשב שעברתי שנה בצה"ל וזה נחשב שאני חיילת משוחררת [עוד קצת]. אשמח לשמוע דעות נוספות.. תודה על ההקשבה ועל העזרה לאורך כל הטיפול

א ק ס ל נ ט...

וואי את לא יודעת איך אני שמח בשבילך... גם בגלל שסוף סוף הוטב לך ואת בריאה ומאושרת... וגם באיזשהו מקום אני רואה בך עצמי... כי כמו ששנה בצה"ל ( אצל בנות ) נחשב לשחרור רגיל... כך גם אצל הגברים אחריי שנה וחודשיים... ואני מחכה עוד 3 חודשים וזה מה שאני הולך לעשות... לצאת מהצבא... עכשיו תראי במידה ואת מרגישה שאת רוצה לתרום עוד, ולא תרמת מספיק אז תשלימי לשנתיים... אבל אם את לא מרגישה ככה.. אז תלכי תעשי קצת כסף... תלכי תלמדי תעשי כמה קורסים תשפרי את יחידת הבגרות שלך תלמדי שפות... תעשי הכללללללל!!!!!!!! אני יודע שאת דואגת ומה יהיה.. ואם לא יקבלו אותי... ופה ושם... אבל את לא הראישונה ובטח ובטח לא האחרונה!!! ואנשים מצליחים ואנשי קריירה שפיצים עשו ככה... אז תסירי דאגות מליבך! ושיהיה לך רק טוב! שיהיה לך המון בהצלחה!

בדיוק מה שקיוויתי לשמוע..

ועוד אחרי שחזרתי היום מכח אדם ופחדתי שישבו על עניין הפטור ואם בכלל יחזרו אלי..-אני עדיין מפחדת שאני אשאר קירחת מכל הכיוונים, אני כ"כ רוצה להעסיק את עצמי. הימים בבית נוראיים. זה הוביל אותי לשאלה- מה עם דמי אבטלה? אני זכאית לכאלה אחרי שנה בצה"ל? ואם כן.. איך זה הולך? למי פונים? לפחות שזה יחזיק אותי עד שמישהו יקבל אותי בעבודה זמנית. ומה לגבי עבודות כמו במלצרות, בתי קפה, חנויות? יש להם זכות לגשת לפרופיל שלי או לבקש ויתור סודיות? הממ.. להגיד שאני על פטור רפואי ועברתי שנה? ככה? זה קצת מפחיד..אני מודה. אבל יותר מהכל פחדי שאני לא אצליח במאבק הזה לצאת ואתחרפן עוד יותר במערכת, אז הוקל לי. תודה לך כל כך... שמחה לדעת שמישהו תומך בי:]

שאלה ממש חשובה!

את הועדה הרפואית קבעו לי תחילה ברביעי [מחר], אבל אז התקשרו אלי היום והודיעו שהועדה נדחתה לחמישי O: וכמו שהבנתי..אני אמורה לקבל אחרי הועדה צו סיפוח בן 48 שעות? אבל מדובר בחמישי ולמחרת שישי, הגיוני להשתחרר בשישי? כל דבר? או שזה עובר ליום ראשון..? תודה

בכיף !!!

תראי חוץ ממשרד הבטחון ומקומות עבודה ממשלתיים אף אחד לא יכול לדעת על מה יצאת מהצבא.... כתוב לך פטור רפואי... זה יכול להיות בעיות בכבד.. בעיות בלב.. אסטמה חריפה... ככה ש.. תחלאס זה לא אמור לעניין אף אחד שיצאת על נפשי.. חבר שלי אחריי שירות של 8 חודשים.. הוא חתם אבטלה וקיבל דמי אבטלה.... ככה שאפשר... ובמלצרות בתי קפה וכו' לא מתעניינים יותר מדי... רק אם עשית צבא... והתשובה שלך היא כן כמובן... יאללה אני מחכה לשמוע שכבר התחלת לעבוד ושמצאת לך איזה קורס מעניין..

היי, ממש תודה-

האמת גם אני כמוך הכי מחכה להעסיק את עצמי ולהתחיל לעבוד. בינתיים הכל נמתח כמו מסטיק ועובר לאט... ועוד לא השתחררתי. תודה על המידע.. אבל מה לגבי השאלה הנוספת-בעניין הועדה? אשמח לתשובה ממך, אתה עוזר לי מאוד!

../images/Emo188.gif

מרגע הוועידה וההחלטה שאת מקבלת 21... תוך 48 שעות את יוצאת.. בד"כ הוועדות מתקיימות באמצע שבוע.. לא בחמישי... אבל תחכי בסבלנות...

Ambious

New member
במקרים 'מיוחדים' הוועדה מאשרת שיחרור 'מאוחר'

יותר. במקרה שלי למשל, ביקשתי שבועיים עד חודש לפני שאני יוצא כדי 'לסגור קצוות', והם אישרו לי.

mightymike

New member
אני חיכיתי חודש.

האמת זה תלוי בסיס אצלי אישית בגלל שהבסיס היה בטיזינבי, פשוט חיכיתי שהמפקד יחזור אלי כשהוא יסיים ויפקסס לי את הטופס טיולים יוצא, (כיאילו לא רצו לטרטר אותי), אבל זה נמרח ונמשך והייתי קרוב לחודש בבית, אולי מקרה קצת נדיר אבל רק מראה שאין חוק או שלא ממש מודעים עליו בצה"ל. כי בצה"ל כמו בצה"ל הכול שכונה.

למעלה