האם לדעתכם מסעדות כשרות פחות טובות בממוצע ממסעדות לא כשרות ?

DANIAVNI

Well-known member
יש כמובן מסעדות כשרות טובות ואפילו טובות יותר מכמה מסעדות לא כשרות
ויש כמובן אוכל מסורתי שמטבע הדברים מתמחים בו דווקא במקומות הכשרים ( כמו למשל: צ'ולנט, גפילטע פיש, חריימה ועוד)
אגב, אצל המזרחיים ישנו טרנד של כשר ללא תעודה שאני סופר ככשר.
לא נכלול בדיון מזון לא כשר מעצם הגדרתו כלומר, ברור שמי שאוהב סטייק חזיר יעדיף מסעדות לא כשרות .
אבל אם נדבר באופן ממוצע לגבי מזונות כמו המבורגר מבשר בקר למשל, התשובה ברורה לדעתי
לא כשרות תהיינה יותר טובות
הסיבה: הכשרות יוצרת מגבלה על החומרים שבהם ניתן להשתמש, מגוון שיטות הבישול ועלות חומרים גבוהה יותר
ההכשרה גם פוגעת בטעמו של הבשר .

ויש כמובן אוכל מסורתי שמטבע הדברים מתמחים בו דווקא במקומות הכשרים ( כמו למשל: צ'ולנט, גפילטע פיש, חריימה ועוד)
לא נכלול בדיון מזון לא כשר מעצם הגדרתו כלומר, ברור שמי שאוהב סטייק חזיר יעדיף מסעדות לא כשרות .
אבל אם נדבר באופן ממוצע לגבי מזונות כמו המבורגר מבשר בקר למשל, התשובה ברורה לדעתי
הסיבה: הכשרות יוצרת מגבלה על החומרים שבהם ניתן להשתמש, מגוון שיטות הבישול ועלות חומרים גבוהה יותר
אין קשר,קשור מי הקהל - כמה כסף יש לו.

Harrington

Well-known member
מנהל
בודדים המוצרים שלא ניתן להשתמש בהם מטעמי כשרות. מה כבר אפשר לשים בהמבורגר בקר שיהפוך אותו ללא כשר? זה או שומן חזיר או חלב. מעבר לזה אני לא יכול לחשוב על משהו שיש לגביו הגבלה. לא תבלינים ולא שום דבר אחר. אם המוצרים האלה דווקא הופכים את הבשר לטעים יותר, אינני יודע. אבל מרגיש מצוין במסעדות הכשרות בדרך כלל

DANIAVNI

Well-known member
בודדים המוצרים שלא ניתן להשתמש בהם מטעמי כשרות. מה כבר אפשר לשים בהמבורגר בקר שיהפוך אותו ללא כשר? זה או שומן חזיר או חלב. מעבר לזה אני לא יכול לחשוב על משהו שיש לגביו הגבלה. לא תבלינים ולא שום דבר אחר. אם המוצרים האלה דווקא הופכים את הבשר לטעים יותר, אינני יודע. אבל מרגיש מצוין במסעדות הכשרות בדרך כלל
בוא נפרט
- בשר מוכשר שהמליחו והוציאו ממנו את הדם מול בשר שלא עבר המלחה ( טבעי יותר) - מה לדעתך עשוי להיות טעים יותר ?
- ברשותך תקציב כספי נתון לקניית נתח בשר ואתה מעוניין בנתח באיכות הגבוהה האפשרית
ידוע עוד שתהליכי כשרות מייקרים את מחיר הבשר
באיזו אפשרות תוכל להשיג בשר באיכות גבוהה יותר ?
- אחד מההמבורגרים האהובים בעולם וגם עליי הוא צ'יזבורגר - גמבורגר עם גבינה
מה לדעתך עשוי להיות טעים יותר ? המבורגר בתוספת גבינה כמו אמנטל או צ'דר ופרמזן או המבורגר + חיקוי גבינה צמחוני ?

Harrington

Well-known member
מנהל
בוא נפרט
- בשר מוכשר שהמליחו והוציאו ממנו את הדם מול בשר שלא עבר המלחה ( טבעי יותר) - מה לדעתך עשוי להיות טעים יותר ?
- ברשותך תקציב כספי נתון לקניית נתח בשר ואתה מעוניין בנתח באיכות הגבוהה האפשרית
ידוע עוד שתהליכי כשרות מייקרים את מחיר הבשר
באיזו אפשרות תוכל להשיג בשר באיכות גבוהה יותר ?
- אחד מההמבורגרים האהובים בעולם וגם עליי הוא צ'יזבורגר - גמבורגר עם גבינה
מה לדעתך עשוי להיות טעים יותר ? המבורגר בתוספת גבינה כמו אמנטל או צ'דר ופרמזן או המבורגר + חיקוי גבינה צמחוני ?
ראשית אני כלל לא בטוח שבשר כשר יקר יותר. מכיר את הטענה הזאת (בדרך כלל במסגרת טענות על יוקר המחיה בהן יש מי שאוהב לתקוף דווקא את הדת/יים), אבל זה מחייב בדיקה רצינית יותר. שנית אין שום בעיה לקנות נתחים איכותיים כשרים (גם במחירים שדומים לבשר איכותי שאינו כשר, ככל שקיים בארץ). שלישית מי שאוהב המבורגר עם גבינה שיבושם לו. זה כמובן לא אומר שזה "יותר טעים". זה רק אומר שפלוני אוהב את זה. לא פחות ולא יותר. אלמוני לעומתו, שמעולם לא ניסה ציז'בורגר, מבסוט לחלוטין מהבשר (הכשר) שהוא רוכש וזה טעים לו ברמות-על. שום דבר לא מושך אותו לציז'בורגר ולא חסר לו שום דבר בחיים (מבחינה זו).

כלומר אין כל אפשרות רצינית לענות לשאלה "מה טעים יותר". זאת שאלה סובייקטיבית לחלוטין.

למעלה