האם יש תופעה של גילו עריות בין חיות

mahaian

New member
האם יש תופעה של גילו עריות בין חיות

הבר? או : האם יש גילוי עריות בקרב מינים מסויימים בעוד שבמינים אחרים(יונקים, עופות וזוחלים) התופעה לא קיימת?

little bird1

New member
לא ראיתי מקרוב חיות בר אבל

אצל חתול בית לצערי ראיתי שהחתולה המועדפת עליו היא דווקא אמא שלו.
הוא לא התעניין באף חתולה אחרת ולמרות שהבין שאני כועסת ניסה לקפוץ דווקא עליה.
בין חתולי הרחוב יש מעט תופעות של גילוי עריות בין אחים ואחיות לשגר אבל לפי נסיוני חייב לעבור כמה זמן. כאילו אחרי כמה זמן החתולים שכחו שהם אחים ואחיות לשגר. לא ראיתי גילוי עריות עם האמא אצל חתולי רחוב. אצל כלבים ראיתי הרבה תופעות של גילוי עריות.
ראיתי גילויי עריות עם האמא הכלבה ועם אחות לשגר.
My two cents experience.

mahaian

New member
אני מודע לכך שאצל חיות מבוייתות

התופעה קיימת ולכן שאלתי מכוונת לגבי חיות בטבע.

יש בדגים

גם באקווריום שלי הדגים שלי מזדווגים חופשי. אלה דגים משריצים ובגלל שזה רביה במשפחה חלקם יוצאים מעוות בצורת V.

פונקציה של כמה גורמים.

למשל גודל אוכלוסיה, מידת הניידות של הפרטים, גודל איזור המחיה ועוד. לדוגמא, אם אוכלוסית צבאים חיה על אי קטן רוב הסיכויים הם שאחאים יזדווגו. התוצאה תהיה סילוק הגנים הרצסיביים, מה שיחסל את השונות הגנטית ויחשוף את האוכלוסיה כולה לסיכון גדול יותר להכחדה במקרה של שינוי קיצוני בתנאים. ישנם מינים בהם "גילוי עריות" הוא הכלל- למשל צרעות החיות בפגות פיקוסים. וישנו מקרה פרטי של הפריה עצמית, מה שנקרא "רביית בתולים"- זה אינו שכפול של האם, אלא מקרה בו ביצית מופרית ע"י Nurse cell של אותו פרט במקום ע"י תא זרע של פרט אחר.

מפני ש...

כמעט תמיד האלל הרצסיבי הוא זה שמזיק. בדרך כלל מדובר באלל שגורם לאנזים לא לבצע את תפקידו- ואז אם אתה מקבל עותק כפול, אין לך אנזים ואתה בבעיה חמורה. אלל דומיננטי, אם הוא מזיק כמעט תמיד יעלים את עצמו מהאוכלוסיה. ישנו גם המקרה של קו- דומיננטיות כאשר ההטרוזיגוט הוא בעל הפיטנס הגבוה ביותר. במקרה זה לא משנה כל כך מה גודל האוכלוסיה, שני האללים ישתמרו בה.

אליחי 1

New member
בספרו של גיורא אילני

מסופר על נמרה שהגור הכמעט בוגר שלה ,כבן שנתיים , היה מנסה לקפוץ עליה , למרות שהדבר היה למורת רוחה וכל זאת בעוד האב הביולוגי שלו נמצא בסביבה .

pembencipolisi

New member
יש אצל שימפנזים. הנקבות מנסות להמנע

מלהזדוג עם אחיהן, אבל אף אחד לא "אמר לזכר לא" להזדוג עם אחותו. הדבר נחשף אצל קבוצת שימפנזים שנחקרה.

למעלה