האם יש למישהו מידע אמין ומדוייק על

מצב
הנושא נעול.

mucool2

New member
בגלל זה מכפילים את קו אשדוד-אשקלון

בקו החוף יש רכבות משא, כי אין כעת
אלטנטיבה אחרת. אולם, מתל ברוך, רכבת המשא אינה ממשיכה לתל אביב, אלא פונה שמאלה לכיוון ראש העין, ואז נוסעת ללוד על תואי ראש העין-לוד. ואני גם מצטרף לשאלתו של עמית - כמה רכבות משא מכיוון באר שבע נוסעות דרך חלץ-אשקלון וכמה דרל קרית גת? אני מרשה לעצמי להמהר, שהרב נוסעות דרך חלץ.

אורי404

New member
../images/Emo45.gif לפני כשנתיים הכפילו את הקטע

לפני כשנתיים הכפילו את הקטע
בין פלשת לאשדוד. עבדו על שדרוג הקו לאשקלון - הכוונה היא החלפת המסילות למסילות חדשות. באותה הזדמנות, הוחלט על הכפלת הקו לאשקלון. זוהי החלטה טובה, לא רק בגלל רכבות המשא, אלא גם בגלל הקו העתידי מאשקלון לבאר שבע דרך שדרות, נתיבות ואופקים.

הכפלת הקטע של אשקלון אשדוד...

לפני כשנתיים הכפילו את הקטע
בין פלשת לאשדוד. עבדו על שדרוג הקו לאשקלון - הכוונה היא החלפת המסילות למסילות חדשות. באותה הזדמנות, הוחלט על הכפלת הקו לאשקלון. זוהי החלטה טובה, לא רק בגלל רכבות המשא, אלא גם בגלל הקו העתידי מאשקלון לבאר שבע דרך שדרות, נתיבות ואופקים.
הכפלת הקטע של אשקלון אשדוד...
אמור להסתיים בספטמבר 2005 נכון?

A r i e T

New member
תשובה:

בקו החוף יש רכבות משא, כי אין כעת
אלטנטיבה אחרת. אולם, מתל ברוך, רכבת המשא אינה ממשיכה לתל אביב, אלא פונה שמאלה לכיוון ראש העין, ואז נוסעת ללוד על תואי ראש העין-לוד. ואני גם מצטרף לשאלתו של עמית - כמה רכבות משא מכיוון באר שבע נוסעות דרך חלץ-אשקלון וכמה דרל קרית גת? אני מרשה לעצמי להמהר, שהרב נוסעות דרך חלץ.
תשובה:
אין רכבות משא בקטע לוד - קרית גת. כולן נוסעות דרך רחובות. גם ככה יש לא מעט עיכובים לרכבות הנוסעים בקטע הזה שלא נראה שעומדים להכפיל אותו בקרוב.

mucool2

New member
דווקא כן הולכים להכפיל אותו

תשובה:
אין רכבות משא בקטע לוד - קרית גת. כולן נוסעות דרך רחובות. גם ככה יש לא מעט עיכובים לרכבות הנוסעים בקטע הזה שלא נראה שעומדים להכפיל אותו בקרוב.
דווקא כן הולכים להכפיל אותו
עד 2007, לפי אתר ר"י.

ידוע לך על מקור כלשהו או מסמך

בכל אופן אם מוסיפים מסילה אחת
עדיף כבר שיוסיפו 2 כדי שתהיה תנועה דו-כיוונית.אבל עדיין... קו כפול מסוגל להתמודד עם תנועה של כ-6 רכבות בשעה (תראה את מסילת איילון) ולא נראה לי שאי פעם יצטרכו יותר מזה לבאר-שבע. חוץ מזה, לב"ש יהיו בעתיד 2 מסילות המגיעת מת"א: דרך קריית גת ודרך אשקלון. בכל אחת מהדרכים תהיה מסילה כפולה כך שלא נראה לי שצריך יותר מזה.בקו החוף לעומת זאת יש הרבה מאוד רכבות כבר היום (רק תסתכל בלו"ז כמה רכבות מגיעות לת"א מכיוון קו החוף ביום ראשון בין 7:40 ל-8:40 בבוקר - 8 רכבות!). ובגלל שרכבות מאספות והמהירות נוסעות על אותה מסילה כמעט כל יום נוצר עיכוב ברכבת המהירה כיוון שלפניה נוסעת רכבת מאספת. הוספת עוד 2 מסילות תגרום לכך שהרכבות המהירות יוכלו לנסוע בנפרד לגמרי מהרכבות הפרבריות וכך להעלות את התדירות של כולם. וגם בקו החוף יש רכבות משא.
ידוע לך על מקור כלשהו או מסמך
שמדבר על הוספת מסילות בקו החוף

urilei

New member
זו הנקודה...

אני לא מוצא שום טעם בשלוחה
למיתר, מיתר הוא לא ישוב בסדר גודל המצדיק תחנת רכבת, בדיוק כמו להבים, להבים לעומת זאת נמצאת על הקו הראשי כך שהצורך הוא להקים את המבנה בלבד בעוד למיתר יש צורך בסלילת 15 ק"מ של מסילה לערך כאשר במיתר להערכתי לא מתגוררים יותר מ2000 תושבים. לגבי השוואת מסילת החוף למסילה לבאר שבע, יש להזכיר שהמסילות באזור הדרום (בעיקר) משנעות מטענים בהיקפים אדירים. למרות שאני לא שמעתי על הבדיחה של המסילה השלישית לבאר שבע אף פעם, יש בזה יותר כדאיות מאשר קו מגוכח למיתר.... אגב, מבאר שבע עד להבים תיסלל מסילה משולשת בכל מקרה במסגרת השדרוג הנוכחי.
זו הנקודה...
רכבת למיתר (שגם לדעתי אין בה צורך) נראית לי יותר חיונית כרגע ממסילה שלישית בקו באר שבע אין היום 3 מסילות כמעט בשום מקום (חוץ מסבידור-אוניברסיטה) למה צריך 3 מסילות לבאר שבע?

OMER G17

New member
שלוחה למיתר?לא!

מסופקני
בקשר למסילה שלישית לבאר שבע 2 מסילות יכולות להתמודד בלי בעייה ובלי איחורים עם 6 רכבות בשעה (בכל כיוון), אני ממש בספק אם אי פעם יהיה צריך יותר מזה. 4 מסילות בקו ת"א-חיפה זה יותר הגיוני כי כבר היום יש שם בשעות העומס 6 רכבות בשעה וגם קיימת בעייה מאוד רצינית עם הקטע של מאספת / מהירה שרכבות נתקעות, מה שאין בקו לבאר שבע. יהיו לכל היותר רכבות שיעצרו בלהבים וכאלה שלא יעצרו, אבל לא יותר מזה. בכל אופן נראה לי ששלוחת רכבת למיתר תהיה דבר מועיל יותר ממסילה שלישית לבאר שבע.
שלוחה למיתר?לא!
יש דברים הרבה יותר חשובים!

wakshlak

New member
מפת רכבת ישראל 2009

תוכנית החומש הבאה של רכבת ישראל
מפת רכבת ישראל 2009
בסיום תוכנית החומש העכשוית (+שנה) אני מאד מקווה שהמפה תראה כמו זאת שאני מעלה כאן. הבסיס למפה הוא של "mucool2" (תודה רבה מראש!) העתידית, אבל פשוט התאמתי אותה למה שסביר להניח שיהיה עד 2009 (מחקתי הרבה קווים ותחנות...) שתי הערות: 1. קו העמק: לא הייתי בטוח בדרך של קו העמק מלב המפרץ עד לבית שאן וכתוב שיהיו 6 תחנות (כולל) באתר רכבת ישראל אז השארתי את זה כמעט כמו במפה של מוקול2. 2. אני לא מניח שיבנו את הקו לאילת עד 2009 - אבל מותר טיפ-טיפה אופטימיות וגם סתם כדי שיראה יותר טוב ומרשים במפה... חוץ מזה ככה באמת אמורה להראות המפה ב - 2009, על פי הנתונים של רכבת ישראל, אלא אם כן יהיו עיכובים (כמו הקו לירושלים). לא הוספתי את תחנת מבשרת ציון שכמעט בטוח לא תבנה, כפי שהבנתי מגורמים במשרדים הרלוונטים לנושא. אם באמת ככה תראה המפה בעוד 4 שנים זה יהיה באמת שיפור עצום לעומת המצב היום ובטח מלפני 5 שנים. גם אם זה יהיה עוד 5-6 שנים זה יהיה שיפור עצום. למישהו יש הערות על המפה? בטח יש כמה שגיאות, אודה לכם אם תגידו לי ואנסה לתקן את זה.

ees

New member
זה 2012 ולא 2009 .

מפת רכבת ישראל 2009
בסיום תוכנית החומש העכשוית (+שנה) אני מאד מקווה שהמפה תראה כמו זאת שאני מעלה כאן. הבסיס למפה הוא של "mucool2" (תודה רבה מראש!) העתידית, אבל פשוט התאמתי אותה למה שסביר להניח שיהיה עד 2009 (מחקתי הרבה קווים ותחנות...) שתי הערות: 1. קו העמק: לא הייתי בטוח בדרך של קו העמק מלב המפרץ עד לבית שאן וכתוב שיהיו 6 תחנות (כולל) באתר רכבת ישראל אז השארתי את זה כמעט כמו במפה של מוקול2. 2. אני לא מניח שיבנו את הקו לאילת עד 2009 - אבל מותר טיפ-טיפה אופטימיות וגם סתם כדי שיראה יותר טוב ומרשים במפה... חוץ מזה ככה באמת אמורה להראות המפה ב - 2009, על פי הנתונים של רכבת ישראל, אלא אם כן יהיו עיכובים (כמו הקו לירושלים). לא הוספתי את תחנת מבשרת ציון שכמעט בטוח לא תבנה, כפי שהבנתי מגורמים במשרדים הרלוונטים לנושא. אם באמת ככה תראה המפה בעוד 4 שנים זה יהיה באמת שיפור עצום לעומת המצב היום ובטח מלפני 5 שנים. גם אם זה יהיה עוד 5-6 שנים זה יהיה שיפור עצום. למישהו יש הערות על המפה? בטח יש כמה שגיאות, אודה לכם אם תגידו לי ואנסה לתקן את זה.
זה 2012 ולא 2009 .

Image of me

New member
החיבור בין הראשונים למשה דיין

אני מבין שאתה די פסימי לגבי ת.החומש
מה אתה חושב שיתעכב מעבר לשנת 2009? (מעבר לקו לירושלים ואילת (מן הסתם))
השבוע כתבו כאן שהחיבור הזה כלול כנראה רק בתכנית החומש הבאה. ואיך בדיוק אילת מופיעה במפה של 2009? לא הגיוני בכלל.

wakshlak

New member
כתבתי על אילת בהודעה שרשמתי...

השבוע כתבו כאן שהחיבור הזה כלול כנראה רק בתכנית החומש הבאה. ואיך בדיוק אילת מופיעה במפה של 2009? לא הגיוני בכלל.
כתבתי על אילת בהודעה שרשמתי...
בבקשה לפני שאתה מגיב תקרא את ההודעה שאתה מגיב אליה במלואה. את הקו לאילת השארתי למרות שאני יודע שזה לא יהיה עד 2009, אבל אם זה כל-כך מפריע אז אולי אני אוריד את זה. ולגבי החיבור בין ראשונים למשה דיין - במקרה שהתחנת ראשון מערב, כן תבנה, היא תהייה חלק מהקו של משה דיין. אז אתה מתכוון שתחנת ראשונים וראשון מערב לא יתחברו בתוכנית חומש הנוכחית?

wakshlak

New member
העלתי תיקון ומחקתי את אילת...

העלתי תיקון ומחקתי את אילת...

wakshlak

New member
מפה אחרי תיקונים קלים...

מפת רכבת ישראל 2009
מפה אחרי תיקונים קלים...

wakshlak

New member
מפה אחרי תיקונים קלים...

מפת רכבת ישראל 2009
מפה אחרי תיקונים קלים...
שימו לב שהקו האדום בתוך ירושלים מדבר על הרכבת הקלה ולא קו של רכבת ישראל.

mucool2

New member
לצערי הלולאות בראשון וברעננה

מפה אחרי תיקונים קלים...
שימו לב שהקו האדום בתוך ירושלים מדבר על הרכבת הקלה ולא קו של רכבת ישראל.
לצערי הלולאות בראשון וברעננה
לא ייסגרו עד 2009 (ואין לי מושג מתי כן).

OMER G17

New member
נהדר והלוואי שזה ייקרה...

מפת רכבת ישראל 2009
נהדר והלוואי שזה ייקרה...
חיפה בית המכס ות"א אלוף שדה מתוכננת לתוכנית החומש הנוכחית?

ees

New member
סה"כ נכון מאד חסר תיקון קטן

תוכנית החומש הבאה של רכבת ישראל
סה"כ נכון מאד חסר תיקון קטן
הקו מאשדוד רחובות יתחיל לנסוע מלוד דרך נתב"ג ב2006 פעם בשעה.

מצב
הנושא נעול.
למעלה