האם המחאה החברתית השפיעה על הרגלי הקניה שלכם

niya

New member
האם המחאה החברתית השפיעה על הרגלי הקניה שלכם

חשבתי על זה לא מעט: כולנו (מי מאתנו לא?) יצאנו הקיץ לרחובות, להפגין על יוקר המחיה בישראל
. אבל - וזה אבל גדול -
האם המחאה הזיזה משהו גם בהתנהגות הצרכנית
למשל:
האם אתם משווים יותר מחירים?
האם אתם חושבים שוב על קניה כזו או אחרת? חושבים אם באמת צריך את המוצר?
האם קניות שהיו בעבר אימפולסיביות הפכו ליותר מחושבות?
האם יש שינוי אחר שנעשה (גם אם רק באופן החשיבה ועדיים לא ממש בהרגלים) לאור המחאה ושינוי התודעה של המעמד הבינוני בישראל?

EastGirl83

New member
קצת......

קצת השפיע עלי......... אבל....... אני כן משווה מחירים, ואני לא קונה סתם דברים מבלי שאנצל אותם כמו שצריך. יש לי רק בעיה אחת, אם אני מחפשת משהו שאני כל כך רוצה אותו, ורואה אותו במקום מסויים, ואומרים לי, חכי.. יש במקום אחר וזול יותר... אז קשה לי מאוד לחכות, ומעדיפה לקנות את זה עכשיו
אני כן חושבת שזה השפיע על המון אנשים, משום שרואים את זה בעיקר בצריכת המזון. בצריכת המזון רואים שאנשים יותר עושים השוואת מחירים של מוצרים שונים במקומות שונים, איפה יותר זול, מה שווה יותר וכו'. מבחינת המזון, זה גם השפיע עלי
גם אנשים מחפשים את המבצעים, שדרך אגב, לא תמיד מבצעים זה משתלם. צריך לדעת לחשב נכון את המחירים ולראות אם זה בכלל משתלם.

niya

New member
עונה גם אני

לא יכולה לומר שהמחאה השפיעה עלי, מלבד חידוד המודעות לכך שפשוט מרמים אותנו... בעיקר הרשתות הגדולות, שנשלטות בידי טייקונים כאלה או אחרים. תמיד השוויתי מחירים, תמיד העדפתי לקנות בזול (כמעט תמיד, כמובן), תמיד בדקתי ככל האפשר אם אני מקבלת באמת תמורה לכסף שלי או לא. בשנים האחרונות מאד חושבת פעמיים על כל קניה, בעיקר גדולה - האם אני באמת צריכה את המוצר או לא? פרסיה או לא?

Fun Fair

New member
אני חושבת שאני בד"כ צרכנית נבונה
אם כבר,

המחאה הזו רק חידדה אצלי את יצר ה"אותי לא דופקים"
אני תמיד משווה מחירים, תמיד מפצלת קניות ותמיד חושבת פעמיים. הקניות האימפולסיביות שלי עדיין אימפולסיביות, אבל גם אז אני משתדלת להמתין 24 שעות
מה שכן- ברמת התודעה, אני חושבת שהצרכנים חושבים פעמיים. שיהיה ברור: החנויות והקניונים עדיין מפוצצים עד אפס מקום, כן? אבל אני רואה את זה בעיקר בסופר: אנשים עומדים, משווים מחירים, חושבים פעמיים, מחפשים תחליפים זולים יותר וזה בעיני ראוי להערכה...

למעלה