האו''ם: 'על ישראל לא להרחיק את הסודנים!!!!!!!

מהוני

New member
האו''ם: 'על ישראל לא להרחיק את הסודנים!!!!!!!

על רקע התקיפות. האו''ם: 'על ישראל לא להרחיק את הסודנים'

על קרע תקיפות הפליטים בארץ. במקרים שהתפרסמו לאחרונה
מצאו האו''ם זמן לבקש מישראל שלא להרחיק את הפליטים
נציב האו"ם ציין בדיון כי הנציבות תומכת בהארכת ההגנה הקולקטיבית שניתנה בעבר למבקשי מקלט. לדברי טול, "יש לאפשר לנתינים הדרום סודנים להגיש בקשות פרטניות להכרה במעמד של פליטות לאור המצב בדרום סודן ומכיוון שהתהליך הזה אורך זמן והמדינה אינה ערוכה לכך מבחינת המשאבים והידע, יש לדחות את הרחקתם".

בעקבות עתירה שהגישו ארגוני זכויות אדם נגד הגירוש, קבע בית המשפט שרשות האוכלוסין תמסור את תשובתה עד 15 באפריל, אך משרד הפנים ביקש ארכה להגשת תגובתו עלבעיית הפליטים עד לשישה במאי. במהלך תקופה זו התחייב משרד הפנים להימנע מפעולות אכיפה נגד המיועדים לגירוש, אולם במקביל התברר שרשות ההגירה לא האריכה את אשרות השהייה שלהם. בשל כך, מעסיקים שפיטרו את רוב הפליטים סמוך למועד הגירוש המתוכנן, נמנעים מלהעסיקם מחדש.

ראש מנהל זרים ואכיפה ברשות האוכלוסין וההגירה, יוסי אדלשטיין, אמר בדיון כי במהלך השנה האחרונה חזרו לדרום סודן מרצונם כ-1,000 פליטים שקיבלו כ-1,000 אירו מממשלת ישראל. לדבריו, "לצערי ההיענות הייתה נמוכה".

נציגי ארגוני הסיוע למבקשי המקלט תקפו את אדלשטיין וטענו כי מדובר בהחזרה כפויה לאחר שהרשות שללה את הוויזות של מבקשי המקלט, עם כניסתה לתוקף של החלטת הממשלה להרחקתם באחד באפריל.

"700 איש רעבים"
אורית מרום מארגון הסיוע לפליטים "א.ס.ף" אמרה כי "כרגע המצב המסוכן לא כשיר להחזרה כפויה של דרום סודנים. במדינה הצעירה הזאת שבקושי אפשר לקרוא לה מדינה שורר מצב חמור. רוב רובם של 700 הדרום סודנים מחזיקים בוויזה שאינה בתוקף ללא אשרה בתוקף. הם חשופים למעצר שרירותי של פקחים. 700 איש נתונים לרעב ולא מסוגלים לעבוד ואנחנו שואלים, מה משרד הפנים מתכוון לעשות?"

אדלשטיין סירב להשיב לשאלת יו"ר הוועדה ח"כ ניצן הורוביץ (מרצ) שתהה "מה אמורים לעשות בינתיים הדרום סודנים שנשללו מהם הוויזות? לצום?"

ח"כ מיכאל בן-ארי (האיחוד הלאומי) אמר כי "מאוד מכאיב הלב שלאנשים האלה אין אשרה. מדובר באנשים שפלשו לארץ לא להם. לאן מדינת ישראל צועדת כשכובשים אותה בהליכה? מספרים לנו שהם רעבים, איך יכול להיות שמציעים להם לחזור לארצם והם לא רוצים?"

ח"כ דב חנין (חד"ש) אמר בדיון כי "אנחנו מתמודדים עם בעיה מאוד מורכבת וקשה. מצד אחד הורידו את ההגנה הקבוצתית, מצד שני לא מאפשרים לאנשים לפנות בבקשה פרטנית להכרה כפליטים. אני מטיל ספק בתבונה של החזרת פליטים למקום שבהם לא ניתן לטפל בהם. אנחנו לא רוצים להחזיר אנשים לקטסטרופה".
 
או"ם שמו"ם מי בכלל מתייחס לנציגיו הקיקונים

מי בכלל מתייחס לאיזה פקיד קיקוני מהאו"ם שנושא את התואר,"נציג האום לענייני פליטים" , שמים עליו פס משתינים עליו בקשת , ואומרים לו לך תחפש מי שינענע אותך , ואם אתה דואג לאפריקאים המסתננים האלו אז תשכן אותם בארצות סקנדינביה ועם אישתך במיטה.
 
אירופה מגרשת פליטים ואם הם תופסים אסדה בלב הא

האוקיאנוס אז הם מסובבים אותה לאפריקה עם ליווי של ספינת קרב.
בכל זאת, רוב המהגרים מצליחים להגיע לחופי אירופה.

צריכים לכלוא את המסתננים במחנה בנגב לתחקרם ומיד לשלוח אותם בחזרה לאפריקה.
ההתערבות של האו"ם אינה לגיטימית, כי גם אם היו באמת פליטים אז המדינה הראשונה שאליה הם מגיעים היא המחוייבת לתת להם הגנה. מכאן שזו סודאן ומאחר שהיא במלחמה עם דרום סודאן, אז זו מצרים. במידה ואו"ם לא מחייב את המצרים לטפל בפליטים, כי אז ישראל משוחחרת מהתחייבות זו.

בכל מקרה לא מדובר בפליטים אלא במהגרי עבודה. למה לא פליטים? כי אם עובדים דרך האוייבת שלהם סודאן משמע שאף אחד לא רודף ומאיים עליהם. ולכן הם לא פליטים.

ישראל צריכה לסייע לדרום סודאן לבסס את מדינתם על משטר תקין ויצירת תשתיות עבודה בחקלאות, בינוי ותעשייה קלה. ובמסגרת הפרוייקט הזה להחזיר את כל הדרום סודאנים לארצם.
 
צריך ליצור לאו"ם דילמה רצינית

ולגלות שכל הסודאנים יושבים על אדמות פלשתיניות פרטיות
והם בחזקת מתנחלים שבגללם אין שלום אמת.
 
למעלה