דיוני סדרות #127

limors2

Active member
אבל כולכם כאלה בזבוז שדילגתם דווקא על עונה 2 היחידה שבה היה זוג שווה|מאוהב|
לגמרי!!!! לקח לי זמן להגיע לסדרה וצפיתי בעונה הראשונה באיחור, ואז התחלתי את השניה אבל אחרי חצי פרק לא היה לי כוח להמשיך. סתם. הייתי טיפשה. היא באמת הכי הכי טובה.

limors2

Active member
מממ אותו דבר, לקולין יש כריזמה של מלפפון מה זה. כאילו זה לא שהוא לא נאה על הנייר אבל הוא כ"כ לא סקסי.
אבל לפחות קיבלנו שיר של טיילור|מאוהב|

למה אמור להיות לי אכפת מהמתארגף הזה שנהיה מיוחס? למה יש להם עלילה?

אני קצת מרחמת על קרסידה אני מקווה שיצליח לה עם הלורד הזה שנפנף את פנפלופי.

גיזס ילדים שם בכרכרה ככה לא מתנהגת ליידי מה יקרה אם יראו אותם??
זה כזה מצחיק איך בעולם שלהם זה "התמזמנו פעם אחת זמן להתחתן":-D

ראיתי בטעות שניה מהטריילר לחצי הבא ולפחות אנתוני וקייט חוזרים!!!!

ובכן זה לא היה המתח של הפרק האחרון אבל אני מהמרת שזה עדיין יהיה המשבר העיקרי בחלק השני. אחרי המשבר הראשון שהוא ודפאק אתה מתחתן איתה קולין מצד המשפחה שלו וכל הטון.
כל מה שאמרת, כן.

לא יעזור המייקאובר של קולין, הוא עדיין אח קטן ולא סקסי. וגם מעיק כשהוא בציבור.

המתאגרף ואשתו.... אפלייה מתקנת? לא יודעת. באמת לא מעניינים בשיט.

מקווה שקרסידה תלך עם לורד חסה ותפטור אותנו (ואת אלואיז) מהעול שלה, במהרה בימינו אמן.

לגבי ה״בואי נתחתן״ אחרי המזמוז בכרכרה, נראה לי שזה יותר היה בקטע של ״אוקיי הבנתי שאני רוצה ואוהב אותך יאללה חבל על הזמן בואי נתחתן ואז לא נצטרך להתחבא על הדרך״. מניחה שהמשבר בחלק השני של העונה יהיה הגילוי שהיא וויסלדאון, או שהיא תגלה לו או שאלואיז תעשה את זה, ואז הוא יכעס וישנא אותה אבל עדיין ירצה אותה ויהיה לנו סקס כועס (איכס לא רוצה לראות אותם הם כמו אחים קטנים) ואז הם יהיו ביחד בלה בלה. לא מענייןןןןןןןןןןןןן

Aranel Nenharma

Well-known member
איזה עונה משעממת
איפה ג'ונתן שלי:mad: איך רימו אותנו, נתנו לנו אותו בפרק הראשון והוליכו אותנו שולל שהוא יופיע כל העונה
לפחות אני מתנחמת בזה שהוא לא מופיע כי הוא עסוק עם הקריירה המצליחה שנהייתה לו בשנים האחרונות...... עד מתי wicked

לגבי קולין ופלנופי, :sleep: זוג כל כך לא מעניין ואין שום כימיה בין השחקנים. גם קולין לא כזה חתיך, כאילו הוא לא מכוער או משהו אבל אין לו את החתיכות שהבמאי מנסה להוציא ממנו. גם אין שום מתח לגביהם כי ברור שהוא יגלה שהיא גברת וויסלטון וברור שהוא יסלח לה והם יחיו באושר

אני מאוד מקווה שיעשו איתם מה שעשו עם דפני והדוכס ועם אנתוני וקייט ושבעונות הבאות לא נראה אותם יותר (אבל שכן יזכרו שאנתוני עדיין אדון הבית ולכן צריך לראות אותו יותר)

* איך בכלל משווים את הסצנה הזו לסצנה שקולין עוזר עם כדור הפורח (סצנה כל כך מגוחכת בכל כך הרבה רמות)

didalf

Well-known member
לגמרי!!!! לקח לי זמן להגיע לסדרה וצפיתי בעונה הראשונה באיחור, ואז התחלתי את השניה אבל אחרי חצי פרק לא היה לי כוח להמשיך. סתם. הייתי טיפשה. היא באמת הכי הכי טובה.
תודה!!!!!1

לא יעזור המייקאובר של קולין, הוא עדיין אח קטן ולא סקסי. וגם מעיק כשהוא בציבור.
בדיוק!
גם אין לו אופי מה זה.

מקווה שקרסידה תלך עם לורד חסה ותפטור אותנו (ואת אלואיז) מהעול שלה, במהרה בימינו אמן.
לורד חסה:-D:-D
דווקא התחלתי טיפה לחבב אותה העונה. החיים שלה קצת עצובים וגם היא באמת נחמדה לאלואיז.
אה גם רציתי להגיד שמעצבן אותי שמתייחסים לאלואיז כזאת שלא בסדר שפתאום ניתקה קשר עם פנלופי והשאירה אותה כזאת בודדה והתחברה דווקא עם קרסידה, בעוד שאלואיז צודקת לחלוטין ועוד עושה לפן טובה בכלל שהיא לא חושפת אותה. אבל איכשהו אלואיז יוצאת הלא בסדר פה|שפם|

לגבי ה״בואי נתחתן״ אחרי המזמוז בכרכרה, נראה לי שזה יותר היה בקטע של ״אוקיי הבנתי שאני רוצה ואוהב אותך יאללה חבל על הזמן בואי נתחתן ואז לא נצטרך להתחבא על הדרך״.
חחחחחח כן אבל בגלל הנוהג של התקופה זה ליטרלי מזמוז אחד וזה מספיק:-D

מניחה שהמשבר בחלק השני של העונה יהיה הגילוי שהיא וויסלדאון, או שהיא תגלה לו או שאלואיז תעשה את זה, ואז הוא יכעס וישנא אותה אבל עדיין ירצה אותה ויהיה לנו סקס כועס
יאפ
(איכס לא רוצה לראות אותם הם כמו אחים קטנים)
חחחחחחחחחחחחחחחח בדיוק:-D:-D איו:-D

ואז הם יהיו ביחד בלה בלה. לא מענייןןןןןןןןןןןןן
ועדיין כאילו אני לא מספיק סובלת כדי להפסיק לצפות יש בי צורך להמשיך משומה:-D
איזה עונה משעממת
איפה ג'ונתן שלי:mad: איך רימו אותנו, נתנו לנו אותו בפרק הראשון והוליכו אותנו שולל שהוא יופיע כל העונה
לפחות אני מתנחמת בזה שהוא לא מופיע כי הוא עסוק עם הקריירה המצליחה שנהייתה לו בשנים האחרונות...... עד מתי wicked
נכון מאד!
אני באמת שמחה שלפחות הוא נהיה מצליח אז יש לו תירוץ טוב להעדר כי הוא מצלם לי דברים חשובים יותר כמו פלו טרוולרס ו-וויקד.

לגבי קולין ופלנופי, :sleep: זוג כל כך לא מעניין ואין שום כימיה בין השחקנים.
ממש. כל הטוויטר מתלהב ולדעתי הם ממש שקרנים לעצמם. או שהם סתם מיעוט שהטוויטר מתעקש להראות לי.
גם קולין לא כזה חתיך, כאילו הוא לא מכוער או משהו אבל אין לו את החתיכות שהבמאי מנסה להוציא ממנו.
וואי ממש.
גם אין שום מתח לגביהם כי ברור שהוא יגלה שהיא גברת וויסלטון וברור שהוא יסלח לה והם יחיו באושר
כן אה?|בוקס|
אבל היא תפסיק להיות וויסלדאון? רק כי אני תוהה מה יקריין את העונות הבאות.

אני מאוד מקווה שיעשו איתם מה שעשו עם דפני והדוכס ועם אנתוני וקייט ושבעונות הבאות לא נראה אותם יותר (אבל שכן יזכרו שאנתוני עדיין אדון הבית ולכן צריך לראות אותו יותר)
נכון ונכון!

חתיכי|מאוהב|

* איך בכלל משווים את הסצנה הזו לסצנה שקולין עוזר עם כדור הפורח (סצנה כל כך מגוחכת בכל כך הרבה רמות)
מי משווה????
כאילו כן שתיהן תאונות קצת מגוכחות אבל לפחות עם אנתוני זה נגמר בצורה סקסית:-P:
וכאילו בכללי האירועים החברתיים של האנשים האלה קצת מגוכחים:-D

Lhuna3

Well-known member
מרפי כמובן לא מוכן להשלים עם זה שגלסמן הולך למות ומתעקש לחפש לו פתרון רפואי.
הוא מוצא (בעיקר בעזרת מה-שמה האוטיסטית השניה) אפשרויות טיפול שיכולות לקנות לו קצת יותר זמן, אבל יהיו כרוכות בסבל.
גלסמן מעדיף (בצדק בעיני) לבלות את חודשי חייו האחרונים בנעימים ככל האפשר ובזמן איכות עם משפחתו.
לוקח למרפי זמן + שיחה שליאה עושה לו, אבל בסוף הוא מבין שהוא חייב לכבד את החלטתו של גלסמן ולנצל לטובה את הזמן שנשאר להם יחד.

במקביל המצב של קלייר מסתבך מאוד, עד כדי שנראה שהברירה היחידה היא להכניס אותה לתרדמת, שממנה היא עלולה לא להתעורר.
אז מרפי צריך לפתור בהקדם גם את הבעיה הזאת.
וגם לזה, שוב בעזרתה של מה-שמה האוטיסטית השניה, הוא מגיע לפתרון שיכול להציל את חייה, אבל זה בגדר טיפול ניסיוני וה-FDA לא מאשר להם אותו.
מרפי מקבל החלטה לעשות את זה בכל זאת באופן לא חוקי, על אף שהוא יודע שהוא יאבד את הרישיון לעסוק ברפואה.
המזל הוא שהוא מודיע על כך מראש לליאה ולגלסמן, וגלסמן מתנדב כמובן לעשות את זה במקומו.
כי מה זה כבר משנה לו לאבד את הרישיון כשנשאר לו רק כחצי שנה לחיות? (אני מניחה שזה מה שטוב בלדעת שאתה הולך למות בקרוב).
וכמובן שזה מציל את חייה.

פאסט פורוורד:
גלסמן כמובן איננו. קלייר ומרפי מנהלים יחד קרן על שמו לקידום אוטיסטים (או שונים מכל מיני סוגים) בתחום הרפואה.
למרפי וליאה יש כבר 2 ילדים, וזה לא נאמר במפורש, אבל נראה לי שסטיב הוא אכן אוטיסט והבת השניה לא. בכל אופן הם נראים מאושרים למדי.
גם קלייר וג'ראלד יחד ויש להם ילדה.
נראה שגם ג'ורדן ופרז יחד.
לג'רום יש חבר חדש.
דר' לים טסה לאוקראינה כמתנדבת באיזה ארגון רופאים ללא גבולות או משהו.
פארק ורזניק כמובן אימצו את הילדה שלהם.
האוטיסטית השניה התקדמה במחלקה וחונכת צעירים חדשים.
הסטודנט השני שהגיע איתה והיה מתעלף למראה דם - נהיה רופא במרפאה קהילתית.

והאם הייתי אמורה לזהות מי זאת?
1716392983162.png
(יש מצב שזאת אמא שלו? או מישהי מהבי"ח מעונות ראשונות? או אחת האחיות בבי"ח בעצם? כי אני לא זוכרת את הפרצופים שלהן בכלל.)

נערך לאחרונה ב:

טוני החתול

Well-known member
מנהל
מרפי כמובן לא מוכן להשלים עם זה שגלסמן הולך למות ומתעקש לחפש לו פתרון רפואי.
הוא מוצא (בעיקר בעזרת מה-שמה האוטיסטית השניה) אפשרויות טיפול שיכולות לקנות לו קצת יותר זמן, אבל יהיו כרוכות בסבל.
גלסמן מעדיף (בצדק בעיני) לבלות את חודשי חייו האחרונים בנעימים ככל האפשר ובזמן איכות עם משפחתו.
לוקח למרפי זמן + שיחה שליאה עושה לו, אבל בסוף הוא מבין שהוא חייב לכבד את החלטתו של גלסמן ולנצל לטובה את הזמן שנשאר להם יחד.
אבל בהחלט מוצדק מצד שון להתעקש. במיוחד כשגם בפעם הקודמת גלסמן בהתחלה טען שאין טעם בטיפול ובסוף הוא חי עוד די הרבה שנים. וחיים טובים בשנים האלו.
חוץ מזה שבאמת ברור שיקח לשון יותר מיומיים לקבל את זה.
גם קצת הציק לי שהתייחסו לזה (בעיקר שון) באותה מידת חומרה כמו קלייר. לא בגלל שקלייר צעירה, אלא בגלל שקלייר ממש גססה בימים האלו בעוד לגלסמן יש עוד כמה חודשים. בגלל זה גם לדעתי גלסמן היה צריך להיות יותר סבלני עם שון.
במקביל המצב של קלייר מסתבך מאוד, עד כדי שנראה שהברירה היחידה היא להכניס אותה לתרדמת, שממנה היא עלולה לא להתעורר.
אז מרפי צריך לפתור בהקדם גם את הבעיה הזאת.
וגם לזה, שוב בעזרתה של מה-שמה האוטיסטית השניה, הוא מגיע לפתרון שיכול להציל את חייה, אבל זה בגדר טיפול ניסיוני וה-FDA לא מאשר להם אותו.
המה שמה האוטיסטית ממש הייתה תותחית.
היה נחמד לראות שהיא הפכה להיות רופאה של ממש בבית חולים.
וגם היה לי מאוד נחמד לראות שהסטודנט רפואה השני הפך להיות רופא במרפאה. נראה לי שדי שוכחים מרופאי משפחה כאלו בסדרות האלו.
מרפי מקבל החלטה לעשות את זה בכל זאת באופן לא חוקי, על אף שהוא יודע שהוא יאבד את הרישיון לעסוק ברפואה.
המזל הוא שהוא מודיע על כך מראש לליאה ולגלסמן, וגלסמן מתנדב כמובן לעשות את זה במקומו.
כי מה זה כבר משנה לו לאבד את הרישיון כשנשאר לו רק כחצי שנה לחיות? (אני מניחה שזה מה שטוב בלדעת שאתה הולך למות בקרוב).
וכמובן שזה מציל את חייה.
ברגע שסירבו לתת להם אישור לטיפול (לחלוטין לא ברור למה לאסור את זה למישהי שגוססת אבל לא משנה) היה לי ברור שגלסמן יעשה את זה.
אבל חשבתי שיהיה משהו דרמטי יותר שגלסמן יצטרך להתעקש יותר ולריב עם שון. הרבה יותר הגיוני באמת ששון מוכן לתת לו פשוט לעשות את זה.
פאסט פורוורד:
גלסמן כמובן איננו. קלייר ומרפי מנהלים יחד קרן על שמו לקידום אוטיסטים (או שונים מכל מיני סוגים) בתחום הרפואה.
למרפי וליאה יש כבר 2 ילדים, וזה לא נאמר במפורש, אבל נראה לי שסטיב הוא אכן אוטיסט והבת השניה לא. בכל אופן הם נראים מאושרים למדי.
תהיתי באמת לגבי הבן שלהם. אם כי ממש לא היה משהו מפורש לגבי זה. ונראה לי עדיף ככה.
שון הוא גם ראש מחלקת ניתוחים בבית החולים.
גם קלייר וג'ראלד יחד ויש להם ילדה.
נראה שגם ג'ורדן ופרז יחד.
לג'רום יש חבר חדש.
דר' לים טסה לאוקראינה כמתנדבת באיזה ארגון רופאים ללא גבולות או משהו.
פארק ורזניק כמובן אימצו את הילדה שלהם.
האוטיסטית השניה התקדמה במחלקה וחונכת צעירים חדשים.
הסטודנט השני שהגיע איתה והיה מתעלף למראה דם - נהיה רופא במרפאה קהילתית.
קצת לא ברורה הקפיצה בשנים כי את הבת של פארק ורזניק ראו רק בגיל שנתיים או משהו. חשבתי שנראה אותם עם כבר שני ילדים.*
וכאילו הטיסה לאוקריאנה היא בגלל המלחמה. אבל אני מקווה שהמלחמה לא עדיין תהיה בעוד עשר שנים.
וגם בסוף לא ידוע אם היא עברה לשיקגו בעקבות החבר שלה.

*אגב, כל העונה הזאת עם כל זה שפארק מאמץ ילדה ומתחתן - אבל נראה לי שבכלל לא הזכירו את הבן שלו. האם הוא לא רצה אותו בחתונה?
והאם הייתי אמורה לזהות מי זאת?
1716392983162.png

(יש מצב שזאת אמא שלו? או מישהי מהבי"ח מעונות ראשונות? או אחת האחיות בבי"ח בעצם? כי אני לא זוכרת את הפרצופים שלהן בכלל.)
חחחחחחחח
ואני חשבתי שאני גרוע עם פרצופים.
ואיך היא מבוגרת מספיק כדי להיות אמא של שון מבוגר יותר? היא נראית בגילו מינוס.
כן זאת אחת מהאחיות הקבועות מבית החולים (והאסייתית שישבה לידה היא אחות אחרת מבית החולים, אבל זכורה יותר כי היא נדקרה ויצאה עם איכשקוראיםלו שהיה מנהל בית החולים (אדוארדס?) (הייתי קרוב - זה מרקוס אנדרוז).

אוי, חבל באמת שלא הביאו את אנדרוז לפרק הסיום.
כן הצליחו להביא את פרז לביקורון עתידי שכזה.

אני הייתי בדמעות חלק גדול מהחצי השני של הפרק.
הייתי צריך לצאת רגע אחרי ועבדתי על לנקות את הפנים שלי שלא יראו את הדמעות.
אהבתי את כל האיזכורים לדברים מהעבר, במיוחד מהפרק הראשון. כמו זה שהוא רצה טלוויזיה.

Lhuna3

Well-known member
תהיתי באמת לגבי הבן שלהם. אם כי ממש לא היה משהו מפורש לגבי זה. ונראה לי עדיף ככה.
בצפיה הראשונה היה דווקא נראה לי שרומזים שהוא לא אוטיסט, אבל אח"כ עברתי שוב על כמה קטעים בשביל הסיכום והסתכלתי עליו שוב, ונראה לי שהבעות הפנים שלו יותר מרמזות שהוא כן. אבל זה אכן רחוק מלהיות חד-משמעי.
קצת לא ברורה הקפיצה בשנים כי את הבת של פארק ורזניק ראו רק בגיל שנתיים או משהו. חשבתי שנראה אותם עם כבר שני ילדים.*
וכאילו הטיסה לאוקריאנה היא בגלל המלחמה. אבל אני מקווה שהמלחמה לא עדיין תהיה בעוד עשר שנים.
וגם בסוף לא ידוע אם היא עברה לשיקגו בעקבות החבר שלה.
כי זה לא קפיצה אחת, כלומר יש קפיצה להרצאה של מרפי 10 שנים אח"כ, אבל אז מראים לנו כמה התפתחויות בתקופת הזמן שעברה מאז ועד עכשיו:
מרפי וגלסמן על הקרוסלה,
מרפי לבד על הקרוסלה,
מרפי על הקרוסלה עם ליאה בהריון שני, ואיתם סטיב בסביבות גיל 3-4, שזה מתאים גם לגיל שבו רואים את עדן ווסט פארק-רזניק (ככה קוראים לה לפי התעודת אימוץ שרואים), וזה גם יכול להיות מתי שלים טסה לאוקראינה,
ואח"כ קפיצה למרפי וליאה על הקרוסלה עם 2 הילדים גדולים יותר, שזה כנראה הזמן של ההרצאה בערך.
כן זאת אחת מהאחיות הקבועות מבית החולים (והאסייתית שישבה לידה היא אחות אחרת מבית החולים, אבל זכורה יותר כי היא נדקרה ויצאה עם איכשקוראיםלו שהיה מנהל בית החולים (אדוארדס?) (הייתי קרוב - זה מרקוס אנדרוז).
את האסייתית כן זכרתי מזה שהיא יצאה עם מרקוס.
אוי, חבל באמת שלא הביאו את אנדרוז לפרק הסיום.
כן הצליחו להביא את פרז לביקורון עתידי שכזה.
חבל שלא הביאו את רוחו של מלנדז החתיך :p

דיברגנט חדש

Well-known member
התחלתי לראות את במעבה היער, סדרה צרפתית קצרה בת 6 פרקים.
עושה רושם סדרה טובה, למרות שאני שונא את השפה.

Lhuna3

Well-known member
SG1 מגיעים לפלנטה שיש בה שני עמים, אחד שמאמין שהם הובאו לשם בעבר ע"י חייזרים והשני שמאמין שהם נוצרו ע"י האל שלהם על אותה פלנטה.
אז מאות שנים הם נלחמים זה בזה בגלל הבדלי האמונה.
עד שארכיאולוג חושף בטעות את הסטארגייט שהיה קבור שם, ו-SG1 מגיעים דרכו, ומוכיחים שהעם הראשון צדק,
רק שלרוע המזל זה בשטח של העם שמאמין באמונה ההפוכה, והצבא שלו תופס אותם ומענה אותם בשביל שיודו שהם מהעם השני ובאו רק לערער אותם, כי הם לא יכולים לקבל את האמת שהם נלחמו כל השנים האלו ומתו למען אמונה שגויה.
כרגיל טילק הוא זה שמציל אותם, ביחד עם עזרה של הארכיאולוג המקומי.

מהפרק הזה הבנתי שאני לא מבינה את הקטע עם הג'פה.
הוא נחשב כ"חייזר" בעוד ששאר אנשי כדור הארץ הם אנושיים כמו האנשים בפלנטה הזאת.
האם הג'פה הם לא גם צאצאים של עם אנושי שנחטף ע"י הגאולדים מכדוה"א העתיק?
אז למה הם גם נראים בדיוק בני אדם?

טוני החתול

Well-known member
מנהל
שוב מעניינים אותי יותר הפרקים שלא כתבת עליהם.

פרק 3X13 - אפופיס חוזר
פרק 3X14 - חייזרים מנסים לבוא לכדור הארץ (בסדרה עם מע לכוכבים אחרים מרגיש שלרוב פשוט מתעסקים עם בני אדם.
פרק 3X15 - רואים שוב את העולם המאוד מתקדם של בני אדם. וגם את הנוקס. וסקארה חוזר להיות סקארה.
פרק 3X16 - זכור לי כפרק די מצחיק עם האורגו הזה. אבל לי היה חבל מאוד שהוציאו אותו מהם. נראה לי שהדבר הכי חשוב שהוא היה יכול לספק זה דרך קשר מעולה. כלומר גם אם אחד מהם נלקח בשבי ונלקחים ממנו מכשירי קשר אז הם יכולים להעביר ככה הודעות.
פרק 3X17 - זכור לי כפרק stand alone מאוד נחמד על אוניל שמתחיל לחשוב שהוא יחיה את כל חייו על כוכב לכת אחר מנותק מכדור הארץ. אני חושב שהיה יכול להיות מעניין אם היו עושים כמה פרקים בלעדיו בזמן שהוא שם ואז יותר זמן על כך שהוא מתלבט אם לחזור אחרי שהוא מצא חיים שלווים על הכוכב ההוא.
פרק 3X18 - פרק שמתעסק גם עם הנושא של הקשר של הבסיס עם עמים וגזעים יותר מתקדמים טכנולוגית כמו טולאן והאסגרד. וגם קבוצות מחתרתיות מכדור הארץ שמאמינים שיש להיות יותר אגרסיביים בלהשיג טכנולוגיה מתקדמת מהציביליזציות המתקדמות האלו מאשר לבסס איתם אמון. חוץ מזה אהבתי את זה שאוניל מעמיד פנים שהוא מגעיל.
אבל מה שהכי אהבתי בפרק זה העניין עם השיחה של דניאל ואוניל על החברות שלהם.

פרק 3X19
SG1 מגיעים לפלנטה שיש בה שני עמים, אחד שמאמין שהם הובאו לשם בעבר ע"י חייזרים והשני שמאמין שהם נוצרו ע"י האל שלהם על אותה פלנטה.
אז מאות שנים הם נלחמים זה בזה בגלל הבדלי האמונה.
עד שארכיאולוג חושף בטעות את הסטארגייט שהיה קבור שם, ו-SG1 מגיעים דרכו, ומוכיחים שהעם הראשון צדק,
רק שלרוע המזל זה בשטח של העם שמאמין באמונה ההפוכה, והצבא שלו תופס אותם ומענה אותם בשביל שיודו שהם מהעם השני ובאו רק לערער אותם, כי הם לא יכולים לקבל את האמת שהם נלחמו כל השנים האלו ומתו למען אמונה שגויה.
כרגיל טילק הוא זה שמציל אותם, ביחד עם עזרה של הארכיאולוג המקומי.
זה תמיד מרגיש מגוחך בטלוויזיה כשיש מלחמה על דת. כאילו למה שיהיה לצד אחד אכפת שהצד השני מאמין במשהו אחר.
ואז נזכרים בכך שזה מאוד נפוץ.
אבל זה מעניין באמת כי באמת האמונות שלהם נובעות אחת על אמת היסטורית והשנייה על איך שהגוואולד מציגים את עצמם כאלים.
גם מעניין איך מחקר אקדמי מתקשר לנושאים פוליטיים וזה שמדענים מסויימים נוטים לא להאמין לממצאים שנוגדים את המחשבה המקורית שלהם, במיוחד אם היא נוגדת מחשבה פוליטית.

זה מתקשר לי למשהו שלמדתי עליו מפודקאסט על מקורות המין האנושי. שיש שתי דעות לגבי מה קרה לגזעים אחרי של בני אדם (כמו ניאנדרטלים והומו ארקטוס) והאחת היא שהם הושמדו/נעלמו לחלוטין והשניה היא שהם הזדווגו עם בני אדם ואנחנו צאצאים גם שלהם. הדעה שאנחנו צאצאים גם שלהם נחשבה למאוד לא PC כי היא בעצם הצדיקה עמדה גזענית שיש הבדל אמיתי בין בני אדם אירופאים ובני אדם אפריקאים או מזרח אסייתיים (כי במקומות השונים האלו חיו מינים שונים של מיני בני אדם אחרים). אבל בעשורים האחרונים מחקרים גנטיים הוכיחו שבאמת יש בבני אדם אירופאיים DNA ניאנדרטלי ובבני אדם מזרח אסייתיים יש DNA של הומו ארקטוס. אומנם רק באחוזים נמוכים, אבל זה מבהיר שבאמת יש הבדל כזה. זה ממש מצב כמו שם שגילוי מחקרי יכול להשפיע על מחשבות על החברה.
מהפרק הזה הבנתי שאני לא מבינה את הקטע עם הג'פה.
הוא נחשב כ"חייזר" בעוד ששאר אנשי כדור הארץ הם אנושיים כמו האנשים בפלנטה הזאת.
האם הג'פה הם לא גם צאצאים של עם אנושי שנחטף ע"י הגאולדים מכדוה"א העתיק?
אז למה הם גם נראים בדיוק בני אדם?
להבנתי הג'אפה הם באמת במקור בני אדם שעברו שינוי גנטי על ידי הגוואולד על מנת שיוכלו להחזיק בתוכם את הזחלים הצעירים של הגוואולד. אז הם כן שונים גנטית מבני אדם, אבל כן בני אדם בבסיס.

Lhuna3

Well-known member
פרק 3X13 - אפופיס חוזר
נודניק אפופיס הזה.
פרק 3X14 - חייזרים מנסים לבוא לכדור הארץ (בסדרה עם מע לכוכבים אחרים מרגיש שלרוב פשוט מתעסקים עם בני אדם.
מה שאהבתי בפרק הזה זה שהמעצבן הזה מייבורן שבהתחלה מזלזל בקרטר, בסוף רואה שהיא צדקה ומשתף איתה פעולה ואח"כ נותן לה את הקרדיט על ההצלה של כולם.
פרק 3X15 - רואים שוב את העולם המאוד מתקדם של בני אדם. וגם את הנוקס. וסקארה חוזר להיות סקארה.
זה היה משפט די הזוי בעיני, הרעיון שלטפיל שחטף ממך את הגוף ואת החיים שלך יכולה להיות זכות על הגוף שלך.
תודה לאל שהנוקס פסקה נכון.
הטיעון שמה שהגאולדים עושים לבני אדם זה לא שונה מוסרית מאיך שבני אדם מנצלים בעלי חיים אחרים, זה נכון מאוד, אבל לא קשור.
אם הגאולדים היו נמנעים מלנצל בני אדם שנמנעים מניצול חיות (נגיד טבעונים) אז הייתי מצדיקה את העמדה שלהם.
פרק 3X16 - זכור לי כפרק די מצחיק עם האורגו הזה. אבל לי היה חבל מאוד שהוציאו אותו מהם. נראה לי שהדבר הכי חשוב שהוא היה יכול לספק זה דרך קשר מעולה. כלומר גם אם אחד מהם נלקח בשבי ונלקחים ממנו מכשירי קשר אז הם יכולים להעביר ככה הודעות.
זה אכן היה פרק חמוד ודי משעשע.
וכן מה שכתבת זה יתרון, אבל לא מספיק בשביל להצדיק לתת לדבר הזה להשאר לך בתוך המוח לכל החיים. לא רק כי הוא מעצבן, גם כי זה חדירה תמידית לפרטיות של המחשבות שלך.
פרק 3X17 - זכור לי כפרק stand alone מאוד נחמד על אוניל שמתחיל לחשוב שהוא יחיה את כל חייו על כוכב לכת אחר מנותק מכדור הארץ. אני חושב שהיה יכול להיות מעניין אם היו עושים כמה פרקים בלעדיו בזמן שהוא שם ואז יותר זמן על כך שהוא מתלבט אם לחזור אחרי שהוא מצא חיים שלווים על הכוכב ההוא.
זה היה קצת נחמד שהוא מצא חיים שלווים שם, אבל גם מחשבה נוראית להיות תקוע בעולם פרימיטיבי ומשעמם כזה לכל החיים, אחרי שאתה יודע מה קיים מחוצה לו.
ובכל הפלנטה הזו עד כמה שהבנו קיים רק כפר אחד!! WTF למה הם לא התרבו כל הדורות האלו? לדעתי כל הכפר הזה כבר אמורים להיות קרובי משפחה :-D אז לא פלא שהאישה ההיא שמצאה סופסוף גבר מבחוץ ישר ביקשה ממנו שיעשה לה ילד :p
מעניין אותי (אבל אל תגיד) אם עוד נגלה מתישהו שבאמת יש לה עכשיו ילד מאוניל ויום אחד הם יפגשו.
אבל האמת היא שקצת התבאסתי בשביל קרטר, כי בפרק הזה ראו שיש לה רגשות כלפיו.
פרק 3X18 - פרק שמתעסק גם עם הנושא של הקשר של הבסיס עם עמים וגזעים יותר מתקדמים טכנולוגית כמו טולאן והאסגרד. וגם קבוצות מחתרתיות מכדור הארץ שמאמינים שיש להיות יותר אגרסיביים בלהשיג טכנולוגיה מתקדמת מהציביליזציות המתקדמות האלו מאשר לבסס איתם אמון. חוץ מזה אהבתי את זה שאוניל מעמיד פנים שהוא מגעיל.
זה שהוא העמיד פנים כמגעיל גרם לי לקלוט כמעט מההתחלה שזה הכל הצגה שכנראה מתוכננת יחד עם המונד.
כי הייתי יכולה לקנות את זה שהוא באמת מאמין שלגנוב טכנולוגיות מהחייזרים זה מה שנכון לעשות, וזה משהו שאפשר אפילו להצדיק, לאור הסכנה הקיומית המאוד ממשית לכדוה"א מהגאולדים. אבל זה שהוא ידבר מגעיל לקרטר ולדניאל - זה לא יכולתי לקנות בשום אופן, אז היה לי ברור שהוא מעמיד פנים.
אבל מה שהכי אהבתי בפרק זה העניין עם השיחה של דניאל ואוניל על החברות שלהם.
אני מניחה שאתה מתכוון לשיחת הבהרה בסוף.
פרק 3X19

זה תמיד מרגיש מגוחך בטלוויזיה כשיש מלחמה על דת. כאילו למה שיהיה לצד אחד אכפת שהצד השני מאמין במשהו אחר.
ואז נזכרים בכך שזה מאוד נפוץ.
כן, הא?
אבל זה מעניין באמת כי באמת האמונות שלהם נובעות אחת על אמת היסטורית והשנייה על איך שהגוואולד מציגים את עצמם כאלים.
גם מעניין איך מחקר אקדמי מתקשר לנושאים פוליטיים וזה שמדענים מסויימים נוטים לא להאמין לממצאים שנוגדים את המחשבה המקורית שלהם, במיוחד אם היא נוגדת מחשבה פוליטית.

זה מתקשר לי למשהו שלמדתי עליו מפודקאסט על מקורות המין האנושי. שיש שתי דעות לגבי מה קרה לגזעים אחרי של בני אדם (כמו ניאנדרטלים והומו ארקטוס) והאחת היא שהם הושמדו/נעלמו לחלוטין והשניה היא שהם הזדווגו עם בני אדם ואנחנו צאצאים גם שלהם. הדעה שאנחנו צאצאים גם שלהם נחשבה למאוד לא PC כי היא בעצם הצדיקה עמדה גזענית שיש הבדל אמיתי בין בני אדם אירופאים ובני אדם אפריקאים או מזרח אסייתיים (כי במקומות השונים האלו חיו מינים שונים של מיני בני אדם אחרים). אבל בעשורים האחרונים מחקרים גנטיים הוכיחו שבאמת יש בבני אדם אירופאיים DNA ניאנדרטלי ובבני אדם מזרח אסייתיים יש DNA של הומו ארקטוס. אומנם רק באחוזים נמוכים, אבל זה מבהיר שבאמת יש הבדל כזה. זה ממש מצב כמו שם שגילוי מחקרי יכול להשפיע על מחשבות על החברה.
כן, הבעיה מתחילה בזה שבכלל מקשרים בין נתונים מדעיים מסוג כזה לשאלה של איך צריך להתנהג לבני אדם.
כלומר למה השאלה אם יש או אין הבדל גנטי בין "גזעים" של בני אדם (או איך שזה לא מוגדר) צריכה להשפיע על הזכויות שלהם?
להבנתי הג'אפה הם באמת במקור בני אדם שעברו שינוי גנטי על ידי הגוואולד על מנת שיוכלו להחזיק בתוכם את הזחלים הצעירים של הגוואולד. אז הם כן שונים גנטית מבני אדם, אבל כן בני אדם בבסיס.
אה הבנתי עכשיו, תודה.

נערך לאחרונה ב:

טוני החתול

Well-known member
מנהל
נודניק אפופיס הזה.
נכון
מה שאהבתי בפרק הזה זה שהמעצבן הזה מייבורן שבהתחלה מזלזל בקרטר, בסוף רואה שהיא צדקה ומשתף איתה פעולה ואח"כ נותן לה את הקרדיט על ההצלה של כולם.
אני לא זוכר את זה.
מייבורן הוא מין נודניק חוזר בסדרה.
זה היה משפט די הזוי בעיני, הרעיון שלטפיל שחטף ממך את הגוף ואת החיים שלך יכולה להיות זכות על הגוף שלך.
תודה לאל שהנוקס פסקה נכון.
הטיעון שמה שהגאולדים עושים לבני אדם זה לא שונה מוסרית מאיך שבני אדם מנצלים בעלי חיים אחרים, זה נכון מאוד, אבל לא קשור.
אם הגאולדים היו נמנעים מלנצל בני אדם שנמנעים מניצול חיות (נגיד טבעונים) אז הייתי מצדיקה את העמדה שלהם.
אני לא זוכר מספיק. אבל נראה לי שזה כן היה מעניין מהבחינה שבכלל היו טיעונים אפילו קצת משכנעים להגנה של הטפיל.
זה אכן היה פרק חמוד ודי משעשע.
וכן מה שכתבת זה יתרון, אבל לא מספיק בשביל להצדיק לתת לדבר הזה להשאר לך בתוך המוח לכל החיים. לא רק כי הוא מעצבן, גם כי זה חדירה תמידית לפרטיות של המחשבות שלך.
פרטיות שמרטיות.
זה היה קצת נחמד שהוא מצא חיים שלווים שם, אבל גם מחשבה נוראית להיות תקוע בעולם פרימיטיבי ומשעמם כזה לכל החיים, אחרי שאתה יודע מה קיים מחוצה לו.
ובכל הפלנטה הזו עד כמה שהבנו קיים רק כפר אחד!! WTF למה הם לא התרבו כל הדורות האלו? לדעתי כל הכפר הזה כבר אמורים להיות קרובי משפחה :-D אז לא פלא שהאישה ההיא שמצאה סופסוף גבר מבחוץ ישר ביקשה ממנו שיעשה לה ילד :p
לא נראה לי דבר כל כך נורא. אם כי הייתי מתגעגע לטלוויזיה.
זה באמת מוזר העולמות האלו שיש בהם כאילו רק כפר אחד.
אבל האם הבהירו שבאמת יש רק כפר אחד בעולם, או שפשוט ראינו רק כפר אחד שנמצא קרוב לסטארגייט?
זה שהוא העמיד פנים כמגעיל גרם לי לקלוט כמעט מההתחלה שזה הכל הצגה שכנראה מתוכננת יחד עם המונד.
אני לא זוכר אם היה לי ברור שזה הצגה בפעם הראשונה שראיתי. זה היה לפני המון שנים. ואז כשעשיתי צפייה חוזרת לפני כמה שנים אז כמובן שזכרתי מיד.
כי הייתי יכולה לקנות את זה שהוא באמת מאמין שלגנוב טכנולוגיות מהחייזרים זה מה שנכון לעשות, וזה משהו שאפשר אפילו להצדיק, לאור הסכנה הקיומית המאוד ממשית לכדוה"א מהגאולדים. אבל זה שהוא ידבר מגעיל לקרטר ולדניאל - זה לא יכולתי לקנות בשום אופן, אז היה לי ברור שהוא מעמיד פנים.
הוא יכול להיות מגעיל לפעמים לדניאל סתם. אבל באמת לא אל קרטר.
אני מניחה שאתה מתכוון לשיחת הבהרה בסוף.
זה רק בהקשר לשיחה הקודמת שבה הוא אומר לו שאין להם באמת חברות. כי זה משמעותי שזה חשוב לו להבהיר לדניאל שהוא לא התכוון למה שהוא אמר.
אבל היה מצחיק שדניאל מגלה שהסיבה שהוא בא אליו ולא האחרים זה כי הם שלפו קשים והוא זה שהפסיד.
כן, הבעיה מתחילה בזה שבכלל מקשרים בין נתונים מדעיים מסוג כזה לשאלה של איך צריך להתנהג לבני אדם.
כלומר למה השאלה אם יש או אין הבדל גנטי בין "גזעים" של בני אדם (או איך שזה לא מוגדר) צריכה להשפיע על הזכויות שלהם?
העניין הוא לא דווקא אם זה משפיע על זכויות, אלא אפילו פשוט להתייחס לגזע אחד כבאופן בסיסי יותר טוב.
כלומר למשל בעייתי אם מישהו יטען שאירופאים הם נעלים יותר בגלל שיש להם DNA ניאנדרטלי (מין אדם שהיה לו מוח גדול יותר מאחרים). אפילו אם זה לא בא עם טענה שמגיע להם זכויות טובות יותר.

dory30

Well-known member
סיימתי את אייל קטן. עשוי היטב. רק מעציב שדוני הופך למרתה ממין זכר, כלומר מנצל את הזולת. הייתה לו הזדמנות לשבור את המעגל והוא פספס אותה. נו טוב, לפחות המטרידנית שלו נשלחה למאסר.

Lhuna3

Well-known member
אז עונה 3 הסתיימה ו-4 התחילה, בסיפור של האסגארדים באים לבקש את עזרתנו, במלחמתם נגד עכבישי חלל רובוטיים משתכפלים.
מסתבר ששום נשק מתוחכם שיש להם לא עובד נגד העכבישים, אבל הרובים הפשוטים שלנו כן.
אבל זה נשק כל כך טיפשי מבחינת האסגארדים המתקדמים שהם כבר "לא יכולים לחשוב בצורה כזאת" ולכן צריכים someone dumber לעזרה.
אוניל: באתם למקום הנכון :-D
לא הכי הגיוני, אבל משעשע.
וחלק מהעכבישים גם הגיעו לכדור הארץ וחיסלו אנשי צוללת רוסית.
אז קרטר הולכת עם תור לעזור לאסגרד, וכמובן מצליחה למצוא להם פתרון לבעיה (לא היה לי ספק)
והשאר מצילים את כדור הארץ.
האמת שכל היריות בעכבישים שיעממו אותי וקצת הרצתי מהר, אבל מה שטוב זה שעכשיו האסגארדים "חייבים לנו".

חוץ מזה בתחילת הסיפור הזה נראה היה שסופסוף יתפתח משהו אולי בין אוניל וקרטר (של היקום הזה) - היה להם חופש של שבוע ממשימות, והוא הזמין אותה לבוא איתו, אמנם לאיזו "חופשת דייג" |פנים| ורק כידידים, אבל קיוויתי שזו תהיה התחלה של קצת רומנטיקה (שחסרה לי בסדרה הזאת).
אבל היא מסרבת ואז לרגע אחד נראה שאולי היא משנה את דעתה, אבל אז תור משגר את ג'ק לספינה שלו ומתחיל הבאלאגן, אז לא היה כלום :-(

פרק 4X02 היה מעניין יותר, אם כי טוויסט הכי צפוי בעולם.
אנשים מפלנטה אחרת מבקשים מאיתנו עזרה דחופה במלחמה קשה נגד אויב אכזר שהם מפסידים בה וצריכים סיוע נואש.
המונד מסכים "מסיבות הומניטריות" לשלוח את SG1 לראות איך אפשר לעזור להם, וגם מסמיך את אוניל למו"מ איתם על מה שיש להם להציע בתמורה.
מסתבר שיש להם טכנולוגיות מאוד מאוד מתקדמות להפקת אנרגיה, לרפואה ולמלחמה, ואוניל מייד מאוד מעוניין לחתום על העסקה להעביר להם סיוע ועזרה במלחמתם.
רק דניאל מתעקש שצריך קודם להבין נגד מי בכלל הם נלחמים ולמה, אבל אוניל מאוד מתעצבן עליו ולא רוצה שהוא ישאל שאלות ויטרפד את העסקה המעולה.
רק כשהמנהיג שלהם רומז לו שהם לא רוצים שם את טילק, אז הוא משנה גישה ומתנצל בפני דניאל.
ואחרי שהם מתחילים לחקור אז הם מגלים (מה שהיה לי ברור) שהאנשים האלו הם הרעים במלחמה הזאת: הם מאמינים בתורת גזע, ותכננו מראש את המלחמה הזאת והרעילו את האוויר של הפלנטה במטרה להרוג את כל אלו שלא כמוהם.
אז כמובן שהעסקה מבוטלת ו-SG1 מחבלים להם ככל שיכולים וחוזרים הביתה בידיים ריקות, אבל במצפון נקי יותר.

טוני החתול

Well-known member
מנהל
אני שמח שהפעם דילגת רק על כמות קטנה של פרקים שלא כתבת עליה.

פרק 3X20 - דניאל הולך לאיזה מקום שבו נמצא הבן של אשתו ואפופיס. ויש איזה נזיר זן וישות כלשהי בשם אומה דסלה ומדברים על התעלות ובלה בלה בלה אומה לוקחת את הילד.

פרק 3X21 - הצוות מוצא גולגולת בדולח שגורמת לדניאל להעלם. מסתבר שסבא של דניאל מצא כזאת בעבר בכדור הארץ ובגלל זה הוא יכול לראות את דניאל הבלתי נראה. זכור לי שיש קטעים מצחיקים שבהם סבא של דניאל משקר לצוות לגבי מה שדניאל אומר ודניאל מתוסכל מזה אבל לא יכול לעשות שום דבר.

אני אוהב פרקים שבהם דניאל הוא מרכזי.

אז עונה 3 הסתיימה ו-4 התחילה, בסיפור של האסגארדים באים לבקש את עזרתנו, במלחמתם נגד עכבישי חלל רובוטיים משתכפלים.
מסתבר ששום נשק מתוחכם שיש להם לא עובד נגד העכבישים, אבל הרובים הפשוטים שלנו כן.
אבל זה נשק כל כך טיפשי מבחינת האסגארדים המתקדמים שהם כבר "לא יכולים לחשוב בצורה כזאת" ולכן צריכים someone dumber לעזרה.
אוניל: באתם למקום הנכון :-D
לא הכי הגיוני, אבל משעשע.
וחלק מהעכבישים גם הגיעו לכדור הארץ וחיסלו אנשי צוללת רוסית.
אז קרטר הולכת עם תור לעזור לאסגרד, וכמובן מצליחה למצוא להם פתרון לבעיה (לא היה לי ספק)
והשאר מצילים את כדור הארץ.
האמת שכל היריות בעכבישים שיעממו אותי וקצת הרצתי מהר, אבל מה שטוב זה שעכשיו האסגארדים "חייבים לנו".
כן, זה די משעמם שרוב הזמן פשוט יורים הרבה ברפליקטורים האלו וזה מזיז להם אבל גם לא המון.
אם אני זוכר נכון מה שעובד זה לפוצץ משהו גדול.
בכל מקרה זה נחמד שהאסגרד באמת חייבים לנו עכשיו. וגם קיבלנו הסבר מי האויב הגדול יותר שהאסגרד עסוקים איתו.
חוץ מזה בתחילת הסיפור הזה נראה היה שסופסוף יתפתח משהו אולי בין אוניל וקרטר (של היקום הזה) - היה להם חופש של שבוע ממשימות, והוא הזמין אותה לבוא איתו, אמנם לאיזו "חופשת דייג" |פנים| ורק כידידים, אבל קיוויתי שזו תהיה התחלה של קצת רומנטיקה (שחסרה לי בסדרה הזאת).
אבל היא מסרבת ואז לרגע אחד נראה שאולי היא משנה את דעתה, אבל אז תור משגר את ג'ק לספינה שלו ומתחיל הבאלאגן, אז לא היה כלום :-(
זה נחמד
פרק 4X02 היה מעניין יותר, אם כי טוויסט הכי צפוי בעולם.
אנשים מפלנטה אחרת מבקשים מאיתנו עזרה דחופה במלחמה קשה נגד אויב אכזר שהם מפסידים בה וצריכים סיוע נואש.
המונד מסכים "מסיבות הומניטריות" לשלוח את SG1 לראות איך אפשר לעזור להם, וגם מסמיך את אוניל למו"מ איתם על מה שיש להם להציע בתמורה.
מסתבר שיש להם טכנולוגיות מאוד מאוד מתקדמות להפקת אנרגיה, לרפואה ולמלחמה, ואוניל מייד מאוד מעוניין לחתום על העסקה להעביר להם סיוע ועזרה במלחמתם.
רק דניאל מתעקש שצריך קודם להבין נגד מי בכלל הם נלחמים ולמה, אבל אוניל מאוד מתעצבן עליו ולא רוצה שהוא ישאל שאלות ויטרפד את העסקה המעולה.
רק כשהמנהיג שלהם רומז לו שהם לא רוצים שם את טילק, אז הוא משנה גישה ומתנצל בפני דניאל.
ואחרי שהם מתחילים לחקור אז הם מגלים (מה שהיה לי ברור) שהאנשים האלו הם הרעים במלחמה הזאת: הם מאמינים בתורת גזע, ותכננו מראש את המלחמה הזאת והרעילו את האוויר של הפלנטה במטרה להרוג את כל אלו שלא כמוהם.
אז כמובן שהעסקה מבוטלת ו-SG1 מחבלים להם ככל שיכולים וחוזרים הביתה בידיים ריקות, אבל במצפון נקי יותר.
אני לא זוכר אם זה היה צפוי לי בצפייה ראשונה. כלומר אני מניח שהיה ברור שמשהו לא טוב שם, אבל לא הקטע של טוהר הגזע.
בין היתר כי זה שהם מסתכלים באופן חשוד על טילק מרגיש הגיוני פשוט כי הוא ג'אפה עם הדבר המוזר הזה על הראש.
בהחלט בעייתי שהם תומכים בצד אחד של מלחמה שהם לא יודעים עליה כלום.
מצד שני, למרות שדי ברור שהבחורים האלו היו גזענים דוחים, זה הרגיש לי כן גם לא במקום ממש לפגוע בהם בו כמו שהם פגעו. כלומר זה עדיין לא עניינם והם לא יודעים מה באמת קורה שם אז לפגוע בצד אחד עדיין מרגיש לי לא בסדר.

אגב, זה שהם קוראים לאויבים שלהם Breaders פשוט גורם לחשוב שהם חבורה של הומואים שנלחמת נגד סטרייטים. ואם זה העניין אז תכלס מוצדק.

Lhuna3

Well-known member
מישהי מהטוקרה מביאה ל-SGC טכנולוגיה של צמידים שמעניקים ללובש הגברה עצומה של יכולות כמו כוח פיזי, מהירות, שכל וכו'. פיתח אותם גזע חייזרי שנכחד.
רק שזה לא עובד על הטוקרה והם צריכים בני אדם לנסות עליהם כדי לחקור את הטכנולוגיה.
לכאורה.
למעשה הטוקרה גילו שאפופיס בונה ספינת-על למלחמה שלו וחייבים להרוס לו אותה והם רצו ש-SG1 יעשו את זה בעזרת הצמידים.
אבל הם לא היו כנים בעניין.
אז אוניל, קרטר ודניאל התנדבו לניסויים ומהר מאוד באמת יש להם כוחות-על מגניבים ביותר עם הצמידים.
וכשמתבררת המטרה האמיתית של הטוקרה כבר מתברר גם שלצמידים יש מחיר והם מסוכנים לבריאות של בני האדם, ואי אפשר להוריד אותם והם גם משבשים את שיקול הדעת.
בין היתר שלושתם מתגנבים מחוץ לבסיס לאכול סטייקים באיזה פאב מחוץ לבסיס ונקלעים שם לתגרה.
אז המונד מסרב בתוקף לשלוח אותם למשימה, אבל הם מפרים את פקודתו והולכים לפוצץ את הספינה של אפופיס בכל זאת.
בהתחלה זה מגניב איך שהם מתגברים בקלות על כל חיילי הג'אפה עם הכוחות-על ומהירות-הפלאש שלהם, אבל אחרי שהם מטמינים את הפצצות שם מתברר שלצמידים יש פג-תוקף והם נופלים מעצמם ואז הם נשארים שם חלשים, אבל ברור שמצליחים (בזכות - כרגיל - טילק) לברוח בזמן.

היה לי גם ברור כבר מתחילת הפרק שהצמידים הם משהו "יותר מידי טוב" בשביל שלא יהיה קאץ'.
אני מוצאת את זה די מבאס שעם כל הטכנולוגיות המדהימות שהם נתקלים בהם לאורך הסדרה, הם לעולם כנראה לא יצליחו להשיג משהו שממש משנה את כללי המשחק ומקפיץ את האנושות רמה, לפחות בתחום כלשהו.
תמיד יהיה קאץ', או שזה משהו שמסיבה מסויימת אי אפשר להשתמש בו, או ששייך לחייזרים שלא מוכנים לחלוק אותו איתנו, או שאנחנו לא מוכנים למחיר שהם דורשים או לא רוצים לעשות איתם עסקים וכולי.
הדבר היחיד להבנתי שכל העסק הזה הצליח להביא עד עכשיו זה את החומר הזה "נקוואדה" שהוא כנראה מאוד חזק או יש לו תכונות מיוחדות שלא היו מוכרות למדע שלנו. אבל יש כל כך הרבה יותר מזה ביקום שלהם, אז זה חבל.

אני לא זוכר אם זה היה צפוי לי בצפייה ראשונה. כלומר אני מניח שהיה ברור שמשהו לא טוב שם, אבל לא הקטע של טוהר הגזע.
בין היתר כי זה שהם מסתכלים באופן חשוד על טילק מרגיש הגיוני פשוט כי הוא ג'אפה עם הדבר המוזר הזה על הראש.
מצד שני, זה שטילק בעצמו מההתחלה לא בטח בהם, היה גם רמז די חזק שמשהו מסריח איתם. כי טילק בד"כ לא טועה בדברים כאלה.
בהחלט בעייתי שהם תומכים בצד אחד של מלחמה שהם לא יודעים עליה כלום.
זה היה ממש הזוי לי בהתחלה שהסכימו בלי שום שאלות, ומילא אוניל אבל גם קרטר.
מצד שני, למרות שדי ברור שהבחורים האלו היו גזענים דוחים, זה הרגיש לי כן גם לא במקום ממש לפגוע בהם בו כמו שהם פגעו. כלומר זה עדיין לא עניינם והם לא יודעים מה באמת קורה שם אז לפגוע בצד אחד עדיין מרגיש לי לא בסדר.
אני חושבת שזה כן הובהר לחלוטין מה קורה שם.
אגב, זה שהם קוראים לאויבים שלהם Breaders פשוט גורם לחשוב שהם חבורה של הומואים שנלחמת נגד סטרייטים. ואם זה העניין אז תכלס מוצדק.
סטרייטופוב!

טוני החתול

Well-known member
מנהל
החלטתי גם לראות את פרק 4X03 של סטארגייט SG1
מישהי מהטוקרה מביאה ל-SGC טכנולוגיה של צמידים שמעניקים ללובש הגברה עצומה של יכולות כמו כוח פיזי, מהירות, שכל וכו'. פיתח אותם גזע חייזרי שנכחד.
הקטע שלא זכרתי זה שאומרים שזה גזע חייזרי שהיה חי ונעלם עוד לפני תקופת הגוואולד. כלומר אם אני מבין נכון זה אומר שאלו לא היו בני אדם שחיים בעולם אחר (כמו הטולאן למשל). אז מוזר שזה בכלל עובד על בני אדם.
למעשה הטוקרה גילו שאפופיס בונה ספינת-על למלחמה שלו וחייבים להרוס לו אותה והם רצו ש-SG1 יעשו את זה בעזרת הצמידים.
אבל הם לא היו כנים בעניין.
לא זכרתי שהטוקרה תיכננו את זה מראש. חוצפנים. אם כי היא לא ממש הודתה בזה גם בסוף.
אז אוניל, קרטר ודניאל התנדבו לניסויים ומהר מאוד באמת יש להם כוחות-על מגניבים ביותר עם הצמידים.
תהיתי למה בעצם בכלל עושים את הניסוי דווקא על 3 בני אדם כל כך חשובים לתוכנית הסטארגייט. כלומר אם לא מראש מתכננים להשתמש בהם למשימה עם הצמידים. כלומר אני מבין שהטוקרה רצו את זה, אבל למה המונד הסכים. אולי כי אם נותנים כוחות על למישהו אז עדיף בעיקרון אנשים שסמוכים עליהם מאוד.
גם עם כל הכבוד לזה שפרייז'ר דואגת לבטחונם יותר מהטוקרה, היא לא ממש התנגדה מספיק. קודם כל היה לחכות ולראות יותר זמן שאוניל בסדר לפני ששמים את זה על עוד אנשים. ובטח לבדוק שאפשר באמת להוריד לו את זה לפני שנותנים לאחרים.
תכלס זה פריט טכנולוגי חייזרי שאין להם מושג כיצד הוא פועל - זה ממש לא הגיוני איך הם הסכימו לשים את זה אפילו על אדם אחד בלי יותר בדיקות שלהם (כלומר של בני האדם)
וכשמתבררת המטרה האמיתית של הטוקרה כבר מתברר גם שלצמידים יש מחיר והם מסוכנים לבריאות של בני האדם, ואי אפשר להוריד אותם והם גם משבשים את שיקול הדעת.
בין היתר שלושתם מתגנבים מחוץ לבסיס לאכול סטייקים באיזה פאב מחוץ לבסיס ונקלעים שם לתגרה.
זה היה די מצחיק כל הקטע הזה. גם זה שכל אחד מזמין 3 סטייקים (סם עם משקה דיאט) וגם הקטטה אחר כך כשמישהו מעז לקרוא לדניאל חנון. (כאילו הוא כן חנון, אבל הוא חתיך)
אז המונד מסרב בתוקף לשלוח אותם למשימה, אבל הם מפרים את פקודתו והולכים לפוצץ את הספינה של אפופיס בכל זאת.
בערך הדבר הכי צפוי בעולם. וזה גם אחרי שהם כבר אמרו לו שהצמידים פגעו ביכולת שלהם לחשוב לפני שהם פועלים. אבל אני לא יודע אם הוא יכל לעשות משהו כדי לעצור אותם.
בהתחלה זה מגניב איך שהם מתגברים בקלות על כל חיילי הג'אפה עם הכוחות-על ומהירות-הפלאש שלהם, אבל אחרי שהם מטמינים את הפצצות שם מתברר שלצמידים יש פג-תוקף והם נופלים מעצמם ואז הם נשארים שם חלשים, אבל ברור שמצליחים (בזכות - כרגיל - טילק) לברוח בזמן.
כמובן שהטוקרה הבינה שהצמידים יפלו להם רק אחרי שהם עזבו.
היה לי גם ברור כבר מתחילת הפרק שהצמידים הם משהו "יותר מידי טוב" בשביל שלא יהיה קאץ'.
כלומר זה בהחלט היה די מפתיע עם בשארית הסדרה יהיו להם כוחות על.
אני מוצאת את זה די מבאס שעם כל הטכנולוגיות המדהימות שהם נתקלים בהם לאורך הסדרה, הם לעולם כנראה לא יצליחו להשיג משהו שממש משנה את כללי המשחק ומקפיץ את האנושות רמה, לפחות בתחום כלשהו.
never say never
(טלפונים חכמים זה למעשה טכנולוגיה שקיבלנו מהאסגרד)
תמיד יהיה קאץ', או שזה משהו שמסיבה מסויימת אי אפשר להשתמש בו, או ששייך לחייזרים שלא מוכנים לחלוק אותו איתנו, או שאנחנו לא מוכנים למחיר שהם דורשים או לא רוצים לעשות איתם עסקים וכולי.
הקאץ' הוא שזה ממכר. ובשלב מסויים הטלפונים החכמים יתחילו לשכפל את עצמם ולהתגבש בצורה של עכבישים מעצבנים.
הדבר היחיד להבנתי שכל העסק הזה הצליח להביא עד עכשיו זה את החומר הזה "נקוואדה" שהוא כנראה מאוד חזק או יש לו תכונות מיוחדות שלא היו מוכרות למדע שלנו. אבל יש כל כך הרבה יותר מזה ביקום שלהם, אז זה חבל.
וכאילו יש להם את היכולת לעבור לפלנטות אחרות.

עוד כמה דברים על הפרק:
יש את הקטע המצחיק שג'ק כמעט הורג את סיילר בטעות (מסתבר שהשחקן שמשחק את סיילר הוא בעצם איש הפעלולים של ריצ'ארד דין אנדרסון)

דניאל מסביר שהמשמעות של השם שלו זה God is my judge. אני זוכר שזה הפתיע אותי עד שחשבתי על זה.

נאמר שמה שכתוב על המכשירים זה With great power comes great responsibility - אז כנראה זה נותן להם את הכוחות של ספיידרמן.

Lhuna3

Well-known member
אוניל וקרטר סופסוף יאאאאאאאאאאאאאאאא :love: :love: :love: :love: :love: :love: :love:
אני מקווה לראות בהמשך יותר התפתחות מהרגע הקטן הזה שהם הודו שיש להם רגשות "יותר ממה שאמורים" :p
אבל זה משהו!
שחיכיתי לו!

Lhuna3

Well-known member
הלא הוא groundhog day של ג'ק וטילק, כשנתקעים בלולאת זמן.
פרק חמוד מאוד.
במיוחד אחרי שדניאל מעיר את תשומת ליבם שזו הזדמנות לעשות מה שבא להם בלי לדאוג מההשלכות ואז הם באמת עושים דברים:
1716904732462.png

1716904756904.png

1716904771933.png

אגב אני לא הייתי מתנגדת לחיות ככה שוב ושוב, זה בעצם דומה ללחיות לנצח ולעשות מה שבא לך בלי דאגות.

טוני החתול

Well-known member
מנהל
הלא הוא groundhog day של ג'ק וטילק, כשנתקעים בלולאת זמן.
פרק חמוד מאוד.
במיוחד אחרי שדניאל מעיר את תשומת ליבם שזו הזדמנות לעשות מה שבא להם בלי לדאוג מההשלכות ואז הם באמת עושים דברים:
צפה בקובץ המצורף 104804

צפה בקובץ המצורף 104805

צפה בקובץ המצורף 104806

אגב אני לא הייתי מתנגדת לחיות ככה שוב ושוב, זה בעצם דומה ללחיות לנצח ולעשות מה שבא לך בלי דאגות.
אוי, בא לי לראות גם את זה שוב

למעלה