דיון

i love INDIANA

New member
דרך אגב....

את מדריכת אינגליש ממה שהבנתי נכון? אז אוליי תהיי נחמדה ותסבירי לנו (או לי) רוכבי הווסטרן שנבין טיפה יותר מההסברים הכללים שקיבלנו עד עכשיו מה זה אינגליש למקצועותיו מקציו ותחומיו? אני למשל אחד הדברים היחידים שאני יודעת באינגליש זה את השמות של המכשולים אפרייט אוקסר וטריפל וחומה....מעבר לזה נאדה! תוכלי להסביר??

אני מנסה

קצת קשה להסביר את תורת האינגליש בפורום הזה אבל ...... אני אנסה: האינגליש מתחלק לשלושה תחומים עקריים : דראסג' - שזה רכיבה אומנותית (מאוד דומה לרינינג שלכם) קפיצות - שזה קפיצות מעל מכשולים שנופלים במידה ופוגעים בהם. איוונט - שזה קפיצות מעל מכשולים טבעיים, מה שנקרא מכשולי שדה, שלא נופלים במידה והסוס פוגע בהם. (כמו עצים, מכוניות ועוד ועוד) הקפיצות והדראסג' מאוד קשורים זה לזה, רוכב קפיצות טוב חייב לדעת דראסג', אבל רוכב דראסג' טוב לא חייב לדעת לקפוץ. האיוונט הוא כמו הקפיצות רק שצריך יותר אומץ... האינגליש שונה מהווסטרן בכך שהציוד הוא שונה (אוכף אנגלי בלי קרן, מתג שבור , חלש יותר) , הישיבה היא קצת אחרת, באינגליש מאוד חשוב הקשר עם הפה של הסוס, המושכות שלנו בניגוד אליכם תמיד מתוחות. אני חושבת שבגדול רוכב ווסטרן טוב ורוכב אינגליש טוב יגיעו לאותם התוצאות עם הסוס (כמובן , בלי הקטע של הקפיצות)

i love INDIANA

New member
מעל מכוניות?!../images/Emo2.gif

זה התאבדות טוטאלית של הסוס והרוכב גם יחד! איך מלמדים סוס לקפוץ מעל מכונית??? מה לוקחים מכונית קטנה וקופצים ואז אחת יותר גדולה וקופצים? ככה??? אמאלה זאת ממש התאבדות!!!

zohark

New member
תקשיבי..

במסלול קפיצות רגיל קופצים מכשולים בגבהים של 160 ויותר...וחלקם גם מאוד רחבים, ולקפוץ מכונית זה בד"כ יותר נמוך ואותו רוחב כמו של אוקסרים בגראנד פרי. את רוב המכשולים במסלול רגיל הסוס לא מפיל בטח שלא אם הם מפחידים, ובגלל זה כשהוא יראה מכונית הוא לא יפיל כי זה מכשול מפחיד. בגלל זה צריך יותר אומץ אבל אם תמדדי רוחב וגובה זה אפילו יותר קטן ממכשול רגיל ברמת גראנד פרי

dearanita

New member
צודקת בהחלט! הכרחי שהמדריך יעלה

על הסוס ואם המדריך אכן טוב ומנוסה הסוס יגיב טוב יותר לעזרים שיתן המדריך ולכן כאשר התלמיד יעלה הסוס ילך יותר טוב. דרך אגב העצות שנתתי אינן המצאה שלי אלא מתוך מאמר שנכתב על ידי אחת מרוכבות הגרנד פרי המובילות בעולם בדרסז

bonito palface

New member
לפי דעתי מדריך חייב לעלות!

במצב שהסוס יצא מכל שליטה- מדריך חייב! המדריך שם כדי לעזור לרוכב שלו לא כדי לעמוד בצד ולתת הוראות... מלא פעמים לפני תחרויות המדריך שלי עלה על הסוס ועזר לי... חוץ מזה כשלומדים דברים חדשים... למשל אנשים שמתחילים להוריד סוסים על המתג, לפעמים צריכים שהמדריך יעלה כי ברגע שהתלמיד יעלה בחזרה, (אצלי לפחות) הוא צריך להרגיש שינוי, לא משנה איזה, אבל שינוי. הפה של הסוס יותר רך או שהוא יותר אקטיבי מאחורה ועובד יותר חזק, לא משנה איזה שינוי... חייב להיות שינוי בהרגשה של הרוכב... אם אין שום שינוי... אז המדריך לא יותר טוב מהרוכב שלו... במקרה הזה! לפי דעתי, וזאת דעה שלי, התלמיד כן צריך ללמוד לבד להגיע למצב מסויים, אבל הדרך לשם קשה ותפקידו של המדריך לעזור! למישהו שיש סוס פרטי, או חצי פנסיון, ועושה רק שעור אחד בשבוע, צריך להגיע לבד לרמה מסויימת על עבודה עם הסוס! וחובתו של המדרין לעזור לו להגיע לשם, כדי שהוא רוכב לבד, או בתחרות או יוכל להוציא מהסוס את הכי טוב שהסוס יכול לתת! דוגמא, רכבתי יום אחד על סוס חדש בחווה, סוס שהפה שלו קשה פחד!! אבן!! הוא לא יורד בקלות, והוא ממש לא היה אקטבי מאחורה, אז פשוט המדריך שלי עלה ועזר לי להגיע למצב שהסוס יורד בקלות. ואותו דבר כשלמדתי לגלדים ושולדר אינים, ואפילו עכשיו, אני עובדת על קנטר הפוך, כמה שאני מנסה לבד, (ותאמינו לי, שאני מנסה הרבה מאוד! עד שהמדריך שלי עולה לוקח המוווון זמן!) אז זה תרגיל שאני לא מכירה, אז הוא עלה והדגים לי איך זה צריך להיות וכשעליתי חזרה הסוס פחות נלחם והפסיק להחליף רגליים במעבר והיה הרבה יותר מקונס... בקיצור, זה עוזר! מאווווווד!!! ולפי דעתי, אין בזה שום השפלה בשביל התלמיד, נכון, גם אני מתעצבנת מזה, אבל בגלל שאני מרגישה שוויתרתי! ומי שהמדריך שלו אומר לו שזה לא חוכמה, ברור שזה לא חוכמה! הוא מנוסה יותר מהתלמיד, אבל ברור שזה נחוץ, כדי שהתלמיד ידע לאן הוא צריך להגיע, מה הוא צריך להרגיש... מישהו חולק על כך?

היי לילך!

אני אבישג בת 12 עוד מעט ורוכבת בעמק זוהר אינגליש שנתיים~ התמכרות נעימה והשתלבות נעימה! 1. המדריכה שלי לא ממש משפיעה על אהבת הסוסים שלי כי זה בלב שלי! אך על הרכיבה היא משפיעה בהחלט! היא אומרת לי במה טעיתי ובמה אני צריכה להשתפר ומטעויות רק לומדים! 2. לדעתי זה תלוי! אם את רוצה שיעור טוב אז קחי לך סוס טוב ומדריך טוב! ואז זה תלוי איך את תרכבי ומה המדריך ינחה אותך בשיעור שלך! 3. השיעור הכי טוב- וואאוו אני כבר לא ממש זוכרת! אני רכבתי על איזשהוא סוס אבל אני זוכרת שקפצנו והלך לי טוב קפצנו נראה לי בסביבות 80. הלך לי יפה וטוב פשוט מושלם גם בחימום וגם בקפיצות! בדראסז' היו לי הרבה טובים מאד וכיפיים ונהינתי ממש! השיעור הכי נורא- זה היה לפני כמה שבועות. אנ רכבתי על הפוני רוזן. עברו מטוסי ריסוס ממש קרוב לקרקע וזה רעש עצום ואדיר! ורוזן נבהל ותקע לי ריצות על כל המנאז' ולא הצלחתי לעצור עד שהוא כמעט נתקע בגדר אז הוא עצר בפתאומיות! ואז זה חזר חלילה איזה 2 פעמים נוספות. ואז המשכנו והוא נרגע קצת והמשיך ללכת ואז בלי סיבה הוא נכנס במהירות לאמצע עצר הסתובב ואני על הריצפה! התפשרנו שאני על הריצפה והוא בורח מהמנאז' לתא. ואז המדריכה קראה למדריכה אחרת שתוציא לו את הכלללל ואז הוא היה רגוע ועבדתי עם המדריכה השנייה איתו במגרש אחר! היא חוויה דרמתית!

תשובות../images/Emo6.gif

1.עדי המדריכה שלי משפיעה רבות על הרכיבה שלי ועל הדרסאג' בעיקר וגם בקפיצות אבל האהבא שלי מהסוסים הגיעה ממני. 2.לדעתי יותר חשוב מדריך טוב כי סוס גם לא טוב אפשר ללמוד ממנו המון וממדריך לא טוב אי אפשר ללמוד כלום. 3.השיעור רכיבה הכי טוב שלי היה אם טוי בוי כמובן וקפצנו והיה לו מרץ ממש ... לא הצלחתי לעצור והוא ממש נהנה וקפצנו ממש גבוהה אוקסרים ומסלול ואפריט ושנינו נהננו מאוד. ועוד שיעור היה עם ג'רי שיעור דרסאג' שלעדי בכלל לא היה מה להעיר לי ועסינו מבחן דרסאג' עם כינוס והגדלת צעד ומעגלים ושינויי כיוון ועוד כל מיני דברים וג'רי היה ממש חמוד... השיעור הכי רע שלי היה.....בעצם לא היה מכל שיעור אני נהנת גם אם נופלים או נפצעים מהכל לומדים.... 4.בטח שיש אבל כולם עדיין מלמדים חוץ ממך! לדוגמא:עדי נועם{ חזר מחול ומלמד ברשפון [החלפת אותו]}אושרת מיה נטלי{ לא מלמדת} שירית נועה....כולם לטובה!

shaililo

New member
היי לילך ברוכה הבאה../images/Emo24.gif../images/Emo117.gif

אני שי, אני רוכבת במשמר העמק ואני מתחרה 80-70. תשובות: 1.המדריך שלי מאד משפיע לי על הרכיבה, וגם על האהבה שלי לסוסים, אבל אני תמיד אוהב סוסים
2.לדעתי יותר חשוב מדריך טוב, כי עם כל סוס שהוא אפשר להמודד ואפשר להצליח, ובשביל להצליח על כל סוס צריך מדריך טוב, אפילו אם קשה לעבוד עם סוס מסוים והכל, מדריך טוב יעזור לך יותר מהחליף את הסוס. 3.אמ... שיעורי רכיבה טובים שי לי כל הזמן, אני נהנת אין מה לעשות, אבל אני אוהבת במיוחד קפיצות, שיעורי קפיצות יותר מעניינים ואני מתחברת לתחום הזה יותר מאשר לדראסז'. שיעורים רעים בדרך כלל זה ששום דבר לא הולך, ממש כלום, זה קורה לפעמים...
4.היה לי רק מדריך אחד והוא עדיין מדריך שלי.

S H I L G I

New member
תשובות שלי..

1. עד כמה מדריך הרכיבה משפיע על הרכיבה שלכם ו/או על אהבתכם לסוסים? המדריך שלי לפעמים לא מתייחס לסוסים יפה..ולפעמים המדריכת דרסאג' שלי פוגעת בי רגשית כשהיא קוראת לסוס/ה שאני רוכבת עליו/עליה נבלה וכו'.. האהבה לסוסים באה ממני, כל עוד שהמדריכים מלמדים אותי שיש סוסים שהם ככה וככה, אני ממשיכה לאהוב אותה..יש את שילגי
שהיא באמת די נבלה מבחינת מה שהיא אוהבת לעשות לי בשיעורי דרסאג', אבל זה ממש לא משנה לי את האהבה אליה! 2.מה יותר חשוב מדריך טוב או סוסים טובים? מדריך טוב! ככל שאני אלמד להסתדר עם הסוסים הכי חרא שבעולם, ככה אני אלמד לרכב טוב יותר! הבעיה היא שככל שהסוס חרא יותר בד"כ המדריכים שלנו מתייחסים אליו חרא יותר, ואז באמת זה ממש מעצבן.. 3.שכל אחד יספר על השיעור רכיבה הכי טוב שלו ועל השיעור הכי נוראי שלו ויספר למה. השיעור הכי טוב-אא..היו כמה..אני ארשום את זה שאני זוכרת..שרכבתי על לאדה יומיים אחרי התחרות שהיתה אצלנו..ופעם ראשונה רכבתי על פוני וקפצתי איתו..שזה היה די מרשים בשבילי..כי הייתי בטוחה שייקח לי שנים ללמוד לקפוץ עם פוני כי זה ממש קשה להתרגל אחרי 3 שנים של רכיבה בלי פונים..(פעם אחת כולה..) ואח"כ את המסלול עשיתי על לאדה והיא היתה די בסדר..והיתה פעם שהיא סירבה לילדה שאני וןהיא כל הזמן התחלפנו על לאדה..והיא פשוט ט-ס-ה לה ובמכשול האחרון סירבה לה והילדה פשוט עפה על המכשול.. אח"כ עליתי על לאדה והיא היתה פשוט מטורפת לגמרי! ואז אחרי דקה הייתי צריכה לעשות איתה את המסלול והיא היתה פ-ר-פ-ק-ט
, הוכחתי לעצמי שאחרי הכל אני לא רוכבת כל כך חרא..וגם באותו שיעור יפתח התייחס אלינו ממש יפה והיה ממש נחמד.. השיעור הגרוע ביותר..אממ..כל השיעורים שיפתח פשוט צורח עליו..וכל השיעורים שהייתי עם הילה והיא עשתה לי את המוות כי לא הצלחת ילעשות כל מיני דברים קטנים..נראה לי שהשיעור ששילגיה פשוט התחרפנה..:) 4. אם יש לכם מדריך שאתם זוכרים ממש לטובה או ממש לרעה... 2 מדריכים שאני זוכרת לרעה הם יפתח והילה..שלפעמים לא מתייחסים לסוסים ממש יפה (ראה קצת הסברים למעלה)..והמדריכים הטובים שאני זוכרת לטובה הם מיכל ועמנואל..מיכל לימדה אותי בחווה הקודמת.. ועמנואל היה מדריך דרסאג' שלי בקיבוץ יגור כשעברתי לקבוצה..הוא בעיקרון היה מאמן נבחרת רוסיה בדרסאג' לשעבר והוא לימד אותי את כל הדברים שבזכותם אני רוכבת די טובה עכשיו..(גם מיכל) ו...THATS IT!

zohark

New member
הוא לא היה רק מאמן דרסז'..

הוא היה מאמן נבחרת הנוער של רוסיה (קפיצות , דרסז' וקרוס קאנטרי) דרך אגב בנבחרת שהוא אימן היה גם וסילי! הוא היה המאמן של וסילי שעכשיו נחשב למאמן הטוב בארץ (מה שמראה על זה שהוא מאמן טוב לא?)

Sweet SuGaR

New member
טוב אני אענה על השאלות../images/Emo13.gif

1. ת'אמת נטלי המדריכה שלי עכשיו השפיעה עליי המון... לא רק שהתקדמתי אצלה (חחח כן לילך... מאיקסים אני קופצת 120). האהבה שלי לסוסים נשארה ותשאר אותו דבר... לדעתי זה דבר אישי המדריך לא יכול לשנות את זה... מצד אחד אם מדריך היה מרביץ לסוס עם שוט לא הייתי מנסה לעצור אותו כי הוא מבין יותר ממני, הוא לא סתם מוסמך.. אבל לא בטוח בכלל שאני אוהב את זה... אני לא אוהב את זה בכלל... אם כבר שוט אני צריכה לתת אותו בדרך שאני חושבת שתזיז אותו, ככה גם לומדים להכיר את הסוס ולהסתדר איתו. 2.מדריך טוב- כמובן. שיתרום מהידע, שיקדם אותך, שיכיר אותך... ושיהיה גם נחמד בדרך, כי אז זה לא נעים בכלל לרכב עם מדריך שיצעק וגם אם תהיה קפיצה טובה או בדרסז' עבודה נכונה והוא לא יגיד "מצויין","טוב" ו"מעולה" זה לא מעודד וזה לא גורם לך להיות בטוח בעצמך. 3.אמממ היו המון שיעורים טובים... זכורים לי 2- אחד שהחזקתי את אוסטין הכי טוב שבעולם בעזרת הגוף ובלי עזרה של כוח. והשני שקפצתי עם סול 1.20 קפיצות עגולות ויפות
4.לרעה אני לא זוכרת אף מדריך... כאילו נועם שיפר לי את הישיבה, את (לילך) גרמת לי לאהוב את הקפיצות (שממש שנאתי לפני שבאת) ונטלי שקידמה אותי...

מדריך רכיבה עולה על הסוס....

לדעתי נורא חשוב שמדריך יעלה על סוס וירגיע אותו במקרה שהרוכב לא יכול להיסתדר איתו. בכלל סוס שיודעים שיש לו עודף מרץ, עדיף ל"הוציא" לו קצת אם אתם מבינים....! אני חושבת שהתאוריה של טאז היא טובה...!

mottyor

New member
לילך שלום!

קראתי את כל השרשור וממש למדתי המון על הדרכה. אני רוכב להנאתי אבל היתי רוצה ללמוד קצת קפיצות. יש לך רעיון מי/איפה ניתן ללמוד קפיצות לא לשם ספורט אלא פשוט ללמוד רכיבה להנאה אבל בכול זאת לשפר את הרכיבה.

zohark

New member
תכנס..

יש הרבה חוות בארץ שמלמדות קפיצות, תכנס לאחד האתרים של אנשים מהפורום ויש שם רשימות של חוות ופרטים

dearanita

New member
אני חושב שכולכם ממש ממש ממש לא

הבנתם אותי נכון! הכוונה שלי הייתה שבעת חיפוש מדריך מומלץ לתת לו לרכב על הסוס על מנת לראות האם הם יסתדרו ביחד והאם שיטת האימון והרכיבה של המדריך מתאימה לאותו הסוס ואם המדריך והסוס לא יסתדרו שיטת האימון והרכיבה של המדריך כנראה לא מתאימה ומומלץ לחפש מדריך אחר... האם לתת למדריך לרכב על הסוס בעת השיעורים? זו כבר סוגייה אחרת...

מורגיין

New member
...

1. משפיע על הרכיבה מן הסתם המון כי הוא מלמד, את האהבה לסוסים שום דבר לא יכול לשנות!!! 2. יותר חשוב מדריך טוב כי אין דבר כזה סוס טוב או רע, סוס "רע" הוא פשוט אתגר שיכול ללמד המון אם המדריך טוב, מסוס "רע" אפשר ללמוד יותר מאשר מסוס טוב! 3. השיעור הכי טוב בחיים שלי היה שיעור עוד כשהייתי מתחילה והיה בחווה מאמן שהוא היה ממש מקורי ויצירתי ועשינו המון דברים שהרגשתי שממש שיפרו את הרכיבה שלי ואת הקשר עם הסוס (ואני אפילו לא זוכרת איזה סוס זה היה!), רכבנו בעיניים עצומות, הרגשנו מתי רגליים מסוימות נוגעות באדמה וכל מיני דברים כאלה שהיו ממש לא שגרתיים ומעניינים וכיפיים, בעיקר כשמתחילים וכשמתחילים הרי הרוב זה רק לשבת ולשפר את הישיבה... וזה יכול להיות ממש משעמם. שיעור נורא זה שיעור שבו אני יוצאת ומרגישה שלא למדתי כלום בשיעור, זה לא קרה בחודשים האחרונים בכלל אבל בהתחלה זה היה קורה לי המון, והייתי ממש מתבאסת מזה, לכן גם הבתחלה ממש שנאתי טיולים, הייתי פשוט משתעממת ו\או מבלה את כל הטיול בלשכנע את הסוס שלי לא לעצור לאכול כל שני מטר! זה היה סתם מעצבן אותי בלי שום מטרה. 4. מכל המדריכים שלי למדתי דברים טובים, מכל מדריך משהו אחר טוב. גם מלא להסתדר עם מדריכים למדתי. בכל זאת אהבתי מאוד מדריכים שנתנו לי להתמודד לבד עם בעיות (וגם הרבה פעמים כשהם אמרו לי "טוב תני סיבוב" אני אמרתי "אבל אתם תהרסו לי!" ונתתי להם אבל זה באמת מעצבן כי ברור לכולם שהם יכולים להתמודד עם הבעיה!), אני אוהבת מדריכים שנותנים לי משימות, ואז בסוף השיעור בודקים איך התמודדתי ומעירים הערות, זה הכי מלמד כי אני עובדת לבד (המדריך בסביבה לבעיות משונות אבל זהו), וחושבת לבד, וגם בסוף יש עלי ביקורת איך להשתפר. אבל אני מבינה שכשלומדים משהו חדש לחלוטין לפעמים לא יודעים איך הוא אמור להרגיש בכלל, ואז קשה לנסות להגיע לתוצאה כשאתה לא יודע לאיזה תוצאה להגיע! בכל זאת מדריכים שלא אהבתי הם מדריכים שלא הקשיבו לי כשניסיתי להעיר משהו, או התעלמו מהפידבקים שהיו לי לגבי השיעור, ולא ניסו ללכת לקראתי ולשפר, או מדריכים שלא נותנים מעצמם ומעדיפים לתת פתרונות טיפשיים או לעלות על הסוס ולפתור לבד כי הם חושבים שאתה לא מסוגל ולא סומכים עליך. זהו

למעלה