דיון מנומס: הקפצות

mtbRider

New member
דיון מנומס: הקפצות

לכל הקהילה שלום,

אני נמנה עם ה"משוגעים" שמטפסים עליות. כן, כזה אני, רוכב AM רגוע.
עם זאת, מדהים לראות את השליטה שלכם באופניים וניתן ללמוד מכם רבות גם על רכיבת שבילים פשוטה ולכן אני מעריץ לא אלמוני של הקהילה.

תכל'ס:
הקפצות - איזה פתרונות ישנם ? האם אין משהו שיוכל למנוע מכם נזק לאופניים + כיס ?
אולי מישהו מכיר פתרונות יצירתיים (מלבד רכבל) שאנשים יוכלו ליישם ?

מטרת הדיון: לנסות למצוא פתרון לבעיה שמטרידה רבים בפורום.

איתי

Nevo95

New member
פתרונות

אני עושה הקפצות רק עם טנדר, הייתי בכמה פעמים עם עגלה ופריווט וזה לא היה מוצלח.. עם טנדר שהדלת של הארגז מרופדת טוב והאופניים קשורות כמו שצריך אין בעיה. בעניין הנזק לכיס אני לא בטוח אם אתה מתכוון לעלות ההקפצות אבל מן הסתם יש עלות והיא הולכת ונייהת גבוה, פעם 10 הקפצות היו עולים 100 שקל, היום באיזור ה120 (אני מדבר על המקפיצים שאני מכיר).

רכבל כמובן כמו שרואים בחו"ל זאת האופציה הכי טובה, אצלנו קיימים שניים כאלה- מנרה וחרמון.. בחרמון זה מושבים פתוחים שהכינו במיוחד מתלה לאופניים וזה עובד טוב, במנרה כמו שכולם יודעים הרכבל סגור ואפשר להכנס בין 2-3 אנשים וגם ארבעה אבל זה לא נוח בכלל מניסיון.

לפני שמנסים למצוא פתרון צריך לראות מה הבעיה.. מחירים? אי אפשר לעשות עם זה הרבה ואני יודע שמנסים..

Nevo95

New member
ממש לא

חבל יותר איטי, יש את הסיכון תמיד וזה לא נוח לרוכב שצריך לשבת על האופניים כל העלייה במקום לנוח בטנדר, לפי דעתי טנדר שכל הרוכבים יושבים בפניים והאופניים יושבות טוב ומרופדות בארגז זה הכי טוב והכי מהיר.

Chyna

New member
הכי מהיר זה לא !

הזמן שלוקח להעמיס ב ז ה י ר ו ת , ל ר פ ד ואחכ לפרוק יוצא ארוך מגרירה עם חבל.
(בהנחה שאתה מעמיס 4 אופניים + )

Nevo95

New member
לא מקפיץ יותר

מ4-5, רק בתחרויות שחייבים וגם אז מעדיף שלא, שום קשירה.. הארגז מרופד במזרון וקשור, האופניים תוך בערך 20 שניות למטה

טוני777

New member
חבל יותר מהיר מהקפצה רגילה מניסיון!!

אם לא, אתה צריך ללמוד להגרר, אני אישית אתמול נגררתי בתחרות בכביש באיזור ה50 קמ''ש...
בנווה שלום אנחנו מתקתקים ככה הקפצות כל הזמן...
אבל זה לא נושא טוב לדיון, זה לא חוקי ויש פה גם ככה הרבה מלשינים...

Nevo95

New member
תסכים איתי שזה מסוכן

לפי דעתי לא שווה לקחת סיכון.. נגיד ביעד ובית קשת אני שם כסף שאני עם טנדר יגיע הרבה הרבה יותר מהר מאשר הקפצה עם חבל.. זה מאוד תלוי באופי של הדרך הקפצה

טוני777

New member
ממש לא, בבית קשת דווקא עשיתי הקפצה לא מזמן

בגרירה עם טרקטורון, לקח פחות זמן...

יאיר402

New member
עם טרקטורון????!!?!?!?

חחחחחחח טוני אתה ערבי

Nevo95

New member
לא בא לריב

אבל חותם שלא, העלייה מאוד מהירה (אני מדבר על הקצרה) לפחות עם מי שאני עליתי שזה בעיקר אבא שלי

טוני777

New member
אני מדבר על הקצרה מצד ימין למסלול

דוד שלי עם הסקרמבלר 4*4 (לא משולב), עם פנימית ואז חבל הרביץ שם גז ואני עם האופניים נגרר וזה היה יותר מהר מלעלות עם טנדר או עם ג'יפ..
אהה ודרך אגב, עלינו עם ביבאס ואלדד פטורי שם, תאמין לי שהם נוהגים קצת יותר מהר מאבא שלך
(אין לביבאס איפה לתפוס כשיושבים בארגז חחחחח)

Nevo95

New member
הדרך הקצרה

אם אתה למטה ומסתכל לכיוון תחילת המסלול אז זה משמאל.. אתה יודע מה מטומטם? זה שבחיים לא היית בהקפצות עם אבא שלי אז אני לא מבין מאיפה אתה יודע מי נוהג יותר מהר..
תשאל את ששי, הוא כמעט איחר לראן ואבא שלי עלה ת'הקפצה של יעד וקצת פחות מ2 ומשו דקות..
אני מדבר מליד הקיקר האחרון עד לחנייה הקרובה למסלול, אני לא יתחיל עכשיו בריב מטומטם של "אבא שלי הכי מהיר" אבל אם אין ביסוס לדברים שלך סתם חבל להגיד..

downhill rider

New member
טוני אתה חי בסרט

אבא של נבו מקפיץ הכי מהר שראיתי בחיים יותר מכל אחד

טוני777

New member
טוב בסדר אתה היית איתנו ביום חמישי שלפני

התחרות בבית קשת...
בוא תראה איזה מהירות דידי נסע עוד שנייה עפנו מהטנדר..

XAM 2

New member
איך שלא תסתכל על זה הקפצות זה כאב ראש

הרבה התעסקות, מעט רכיבה
למעט מנרה שם יש רכבל, או לחילופין כאשר יש מקפצן בתשלום שמתקתק ובזמן שהחברה יורדים הוא מחכה להם למטה, ברוב המיקרים הקפצות זה הרבה התעסקות למעט רכיבה.
אתה יכול למצוא את עצמך מבזבז 5 שעות על נטו רכיבה חצי שעה.

לכן אני כמוך, משלב עליות וירידות ולעיתים רחוקות עושה יום הקפצות.

למעלה