דיון חדש!

2l khansa2

New member
דיון חדש!

המצב עם מצרים.....אחרי ההתפתחויות האחרונות בגיזרה הדרומית שלנו עם מצרים,ותוך לקיחה בחשבון של ההיסטוריה האזורית איך אתם רואים את העתיד המדיני עם מצרים?

totismoti

New member
המצב עם מצרים

אני חושבת שככל שהכוח של מוברק יהיה יותר ויותר חלש ככה תיהיה יותר ועוד יותר מתיחות עם מצרים וכל הגורמים הפנטיים של מצרים יהיו חזקים יותר ויותר וגם בגלל שהמצב עם מצרים אף פעם לא היה הכי טוב גם אחרי ההסכמה על שלום אני חושבת שביום מהימים תיהיה עוד מלחמה עם מצרים

egypt

אני חושבת ככה: המצב עם מצרים לאחר שיקלול של ההסטוריה של מצרים וההסטוריה שלנו,ובסוף ההסטוריה שלנו עם מצרים,ילך ויחמיר כמו שתותי אמרה.ברגע שמובראק ימות והבן שלו ירש את השלטון אני מעריכה שתיהיה איזו שהיא הפיכה במצרים. האזרחים המצרים שונאים את ישראל ותומכים באחים המוסלמים,האחים המוסלמים יושבים בפרלמנט המיצרי ויעודדו מלחמה עימנו. בסופו של דבר אני מאמינה שהמזרח התיכון עתיד לעמוד בפני תקופה קשה מאוד בכל החזיתות,כשמצרים כפי שעשתה בעבר תוביל מהלכים של מלחמה ולחימה, כל התקריות שקורות לאחרונה עם מצרים הם רק סממן למתח שהולך ומצטבר בחזית המצרית!

EastGirl83

New member
ועוד מוסיפה...

חושבת כמוך אבל חייבת לציין שהתמיכה של האזרחים המצריים בתנועה של האחים המוסלמים באה בעקבות המצוקה הקשה של האזרחים. הרי זה ידוע שהכלכלה של מצרים לא ממש טובה, ורוב ההכנסות שלה הן בעיקר מהתיירות. בעקבות כל הקשיים האלו האחים המוסלמים יודעים לפעול כראוי ולנצל את המצב בכך שהם אלה שעוזרים לאזרחים בכל מיני תחומים, והתמורה היא התמיכה, כך שברגע שמובראק לא יהיה בשלטון ובנו יעלה אחריו, אז בדיוק כפי שציינת, אז תהיה הפיכה בשלטון...

2l khansa2

New member
תדובה מ"קים" שלא הצליחה להעלות

מצרים והעם המיצרי מעולם לא באמת "קיבלו את השלום עם ישראל ואני מניחה שבשלב כלשהוא ישראל תיאלץ להתעמת שוב עם מצרים ובעזרת השם במלחמה הזו נחזיר את סיני ואולי עוד כמה חלקים ממצרים לישראל למרות שמצרים היא מדינה עם צבא חזק העם המיצרי הא עם די טיפש שמושתת על שחיתות ולכן הצבא הוא צבא שניתן יהיה בעזרת השם לנצח. אבל לדעתי זו מלחמה בלתי נמנעת שבסופו של דבר תפרוץ

למעלה