דיון - השתלטות החרדים על העיר

LuNa MaJnUnA

New member
כי דוסים זאת מילה יפה.|דווקא|../images/Emo94.gif

רדי מהעץ הגבוה שלך, החברה הכי טובה שלי היא דתיה.

ציפי ג

New member
החברה הטובה שלך דתיה

האנשים שמפריעים לך הם דוסים. זה בדיוק מדגים את מה שאני מדברת עליו.

LuNa MaJnUnA

New member
אם את כל כך רוצה לדעת|דווקא|../images/Emo94.gif

גם לה ולמשפחה שלה אני קוראת דוסים לפעמים, בנוכחותה, והיא דווקא צוחקת מזה - כי אני לא רואה הבדל בין ''דתיים'' ל''דוסים'' - תכל'ס זה בגלל איזה משהו של אנשים מאיזו עדה שאומרים ס' במקום ת', לא כזה הבדל...

NYMets Man

New member
בואו נבכה ביחד...

די כבר! זה לא כינוי גנאי! למשפחה של סבתא שלי אני קורא דוסים... והם לא בוכים

ציפי ג

New member
לאבכיתי, מחיתי

ואני משוכנעת שבמשפחה של סבתך מאושרים מהכינויים שמכנים אותם. סבא שלי קרא לנו שמנדריקים. זה עדיין לא אומר שאני אלך ואגיד לכל אדם 4 ברחוב שהוא שמנדריק.

NYMets Man

New member
יודעת מה? סבבה

כשאני מדבר אליך... באופן ספציפי את תהי דתיה, חרדית, שומרת מסורת או מה שלא בא לך... כשאני אדבר באופן כללי... אז אני אגיד דוסים מוסכם? לא מעניין אותי...

מיכל שב

New member
לא לעניין../images/Emo10.gif

צריך לכבד את אחד את השני. אם לאחד מפריע שאתה קורא לו X אפשר בהחלט להתחשב. לכתוב משפט "מוסכם? לא מעניין אותי" זה משפט שהוא הכל חוץ מסבלנות וסובלנות
לא לעניין

NYMets Man

New member
דיברנו על דמוקרטיה מקודם? \:

וחוץ מזה... אני לא מוצא שום סיבה לכך שאני קורא להם דוסים זה מעליב... זו בהחלט לא מילת גנאי... ואם הם תופשים את זה ככה... אז עצוב מאוד...

מיכל שב

New member
אם היית מסתובב בהארלם

האם היית פונה למישהו שם בתואר "כושי" או "ניגר" או כדומה? בלי להכיר אני בטוחה שלא כי אתה יודע שאין דבר יותר מעליב מזה. זה נקרא התחשבות באחר (וגם פחד ממכות
) כותב לך מישהו שמפריע לו שאתה קורא לו דוס (זה בכלל לא משנה למה זה מפריע לו), אז למה לא להתחשב??? מה הבעיה לכנות קבוצה של אנשים כ"דתיים" ולא "דוסים" כי הם ביקשו? זו בדיוק אותה כמות אותיות להקליד וזה לא עולה כסף.

NYMets Man

New member
אני אגיד את זה שוב עד שמישהו יבין

ניגר, כושי אלה מילות גנאי מובהקות! נקודה! דוסים זו בכלל לא מילת גנאי... וכשאני אומר אותה אני לא מתכוון לרדת על החרדים/דתיים, אז לדעתי זה ממש לא משנה

LuNa MaJnUnA

New member
../images/Emo45.gif|דווקא|../images/Emo94.gif

זה באמת שיבוש בהגיה של המילה דתיים (והסבירו לי את זה מספיק פעמים כדי שאני אוכל לומר את זה!)

Dana19866

New member
../images/Emo45.gif

שלא לדבר על זה של"דתיים" (זה בסדר?) יש תיאורים או שמות גנאי שכן משמשים לירידה ובוז לגבי החילוני , בניגוד למילה דוסים שזה רק כשם ולא בא כמקור להעלבה. אני אישית שמעתי חרדים קוראים לחילונים ערבים. דיברתי עם קרובות משפחה שלי שהן חרדיות (והן בעצמן קוראות לעצמן ולחברים שלהן "דוסיות") שזה די נפוץ במגזר החרדי שישנם חרדים אדוקים שמייחסים לחילוניים זהות של נוצרים או מוסלמים רק בגלל שהם לא אדוקים בדת.

LuNa MaJnUnA

New member
אבל למה לעשות עניין משמוש במילה?

אז אמרתי ''דוסים''. אז מה, דוסים זה רע?

מיכל שב

New member
מבחינתם דוסים זו מילה פוגעת

זה בכלל לא משנה למה זה פוגע, אבל זו עובדה אז למה לא לעשות מאמץ קטן ולהתחשב?

Blablabla777

New member
כפייה דתית?!?!?!?!?!?!

אתם פה מתלוננים על כפייה דתית ?!?!?!?! חשבתם פעם (החילונים שבינכם) על הדתיים קצת?!?! איך הם מרגישים בשבתות כשבא לכם פתאום לשים מוזיקה בפול ווליום?! איך הם מרגישים כשהם רואים מכוניות שדיי מפריעות לאווירה של שבת כשהם הולכים לבית הכנסת?! אני הייתי קוראת לזה כפייה ח-י-ל-ו-נ-י-ת !!! ואני יכולה להביא לכם עוד הרבה דוגמאות אז סליחה אף אחד פה לא כופה עליכם כלום!! ואתם אלה שכופים עלינו לשמוע מוזיקה בשבת (ולא מתחשבים) וכו'..

למעלה