דוח בזן Q2

בורסה 2008

Well-known member
אני רוצה להגיד בזהירות הנדרשת, שמתחיל להתברר שעוד משקולת רצינית מאד יורדת מבזן(ולא רק ממנה, אבל נתמקד בה)- נתוני משרד הבריאות לא מותירים מקום לספק- ההתפשטות של המגיפה נעצרה. אנחנו באחוז חיוביים כמו שהיינו לפני 9 ימים, ומספר חולים קשה יומי כמעט כמו לפני שבועיים. זה כבר לא יומיים שלושה, זה כבר מספיק זמן כדי להבין שזו מגמה. עכשיו השאלה היא אם העצירה היא בעיקרה בעקבות החיסון ה-3, שזאת התקווה הגדולה(ולא שילוב של עצירה טבעית יחד עם ההגבלות החדשות). אני חושב שיחד עם הנתונים הסטטיסטיים שהתחילו לזרום בקשר ליעילות החיסון השלישי, אפשר שוב לומר בזהירות רבה שמקור העצירה הוא כנראה החיסון, ואלה חדשות מעולות, כי זה אומר שהסיכוי להמשך התייצבות ואף ירידה הוא גדול יותר(החיסון אפקטיבי תוך שבוע, רק בשבוע האחרון נוספו מעל 400K מחוסנים מתוך 1.4M וממשיכים לחסן בקצב של כמה עשרות אלפים ליום). אלה חדשות טובות לא רק לסגר הנוכחי, אלא גם לעתיד, שעכשיו אנחנו יודעים שנוכל לעצור כל התפשטות על ידי בוסטר, בתקווה שיימצאו עם הזמן עוד תרופות ואולי חיסונים משופרים ומותאמים.
אז סגר רציני כמו זה שפגע בבזן בצורה קשה ביותר בתחילת משבר הקורונה, כנראה שלא יהיה.

כוכבית מצויה

Well-known member
אני רוצה להגיד בזהירות הנדרשת, שמתחיל להתברר שעוד משקולת רצינית מאד יורדת מבזן(ולא רק ממנה, אבל נתמקד בה)- נתוני משרד הבריאות לא מותירים מקום לספק- ההתפשטות של המגיפה נעצרה. אנחנו באחוז חיוביים כמו שהיינו לפני 9 ימים, ומספר חולים קשה יומי כמעט כמו לפני שבועיים. זה כבר לא יומיים שלושה, זה כבר מספיק זמן כדי להבין שזו מגמה. עכשיו השאלה היא אם העצירה היא בעיקרה בעקבות החיסון ה-3, שזאת התקווה הגדולה(ולא שילוב של עצירה טבעית יחד עם ההגבלות החדשות). אני חושב שיחד עם הנתונים הסטטיסטיים שהתחילו לזרום בקשר ליעילות החיסון השלישי, אפשר שוב לומר בזהירות רבה שמקור העצירה הוא כנראה החיסון, ואלה חדשות מעולות, כי זה אומר שהסיכוי להמשך התייצבות ואף ירידה הוא גדול יותר(החיסון אפקטיבי תוך שבוע, רק בשבוע האחרון נוספו מעל 400K מחוסנים מתוך 1.4M וממשיכים לחסן בקצב של כמה עשרות אלפים ליום). אלה חדשות טובות לא רק לסגר הנוכחי, אלא גם לעתיד, שעכשיו אנחנו יודעים שנוכל לעצור כל התפשטות על ידי בוסטר, בתקווה שיימצאו עם הזמן עוד תרופות ואולי חיסונים משופרים ומותאמים.
אז סגר רציני כמו זה שפגע בבזן בצורה קשה ביותר בתחילת משבר הקורונה, כנראה שלא יהיה.
אל תשכח שמול העליה במתחסנים יש את פתיחת בתי הספר והחגים שיגדילו את ההתקהלויות. לא ברור מי יהיה יותר דומיננטי.

בורסה 2008

Well-known member
אם נצא מנקודת הנחה שהחיסון השלישי הוא מה שבולם כרגע את המשך ההתפרצות, אני מאמין שהבלימה תהיה יותר דומיננטית. יש רק בשבוע האחרון עוד 400K שהצטרפו למחוסנים בחיסון שלישי, הורידו את הגיל כך שהקצב יגדל שוב(ביום האחרון מעל 100K מחוסנים, ויש את מבצע החיסונים בבתי הספר שאמור לתת עוד פוש. תזכרו שכשהיו כאן מספיק מחוסנים, חיינו חיי שיגרה רגילים לגמרי ולא היה כלום. עכשיו יש יתרון על הפעם שעברה והוא שגם המחוסנים הקודמים עדיין מוגנים ברמה כלשהי שהיא גדולה בהרבה מלא מחוסנים(במיוחד במניעת מחלה קשה), כך שאני אופטימי :)

dw

Well-known member
מנהל
בשבוע שעבר גם גילאי הביניים, בני 50+, הורשו להתחסן, אני הייתי אחד מהם.
כעת מאפשרים גם לילדוד'ס (בני 40+) וסביר שבהמשך יגיעו גם לפעוטות (בני 30+ ) :LOL:

בעתיד סביר שיגיעו לשוק עוד חיסונים.
מחזיק אצבעות שגם אליסיו של כלל ביו ואז גם אפשר יהיה להרוויח כמה לירות מכל העסק.
כלל ביוטכנולוגיה היתה עם פוטנציאל - כעת נראה שהוא עומד להתממש | ביזפורטל (bizportal.co.il)
כלל ביו; אליסיו החלה בניסוי לבדיקת בטיחות הטיפול שלה | ביזפורטל (bizportal.co.il)
ההחזקות של כלל ביוטכנולוגיה שוות הרבה יותר מכלל עצמה | ביזפורטל (bizportal.co.il)

בורסה 2008

Well-known member
אני רואה ששוב יש הצבעה על הצעה להסדר מטעם החברה. מישהו יכול לתמצת לי את ההצעה? משהו כמו: "שבו בשקט עוד כמה שנים ולא תקבלו כלום"?

yel5

Well-known member
נורא פשוט. בהצעת הסדר הנציגות ח ו 1 תמכו, ב ו ג התנגדו. כדי שגם ב ו ג יתמכו מציעים להם שעם אישור ההסדר, במידה וירצו, הם יוכלו לקבל לידיהם את מניות בזן המשועבדות להם. זהו נסיון לגרום להם לתמוך בהסדר בתמורה לגמישות בקבלת השעבוד.

בורסה 2008

Well-known member
ומה ההסדר כולל? הסדרה של העלויות בפטרוכימיים ודחיית כל התשלומים עד לתאריך כלשהו?

yel5

Well-known member
אין לצערי מיזעור הוצאות וכן יש דחיית תשלומי קרן+ריבית לכל האגחים ל 31.12.22.

נערך לאחרונה ב:

בורסה 2008

Well-known member
אמנם בסכום קטן מאד, אך מרדכי פלד(דירקטור חיצוני), מגדיל את אחזקותיו בבזן בשער 72.3:

כתבתי כאן שאני מחכה לידיעות כאלה, ואני מקווה שזו רק הסנונית הראשונה.

yel5

Well-known member
מענין שאנו הפרטיים שלא חשופים למידע פנים קונים, וההנהלה והדירקטורים לא קונים.
גם אם הם לא יקנו כלל, אמשיך לחוש בטחון באחזקה הגדולה שלי באגחי פטרו.

בורסה 2008

Well-known member
אלה אנשים פרטיים. אני מאד הייתי שמח לראות אותם קונים במחירים אלה ומביעים אמון, אך הם לא בהכרח פעילים בכלל בשוק ההון ואין לי ציפייה מהם לעשות כן.
לעומת זאת, מהחברה יש לי ציפייה לצאת בתכנית רכישות שכזאת במחירים שכאלה או שיסבירו מה בדיוק הם מתכוונים לעשות עם הררי המזומן שנצברים שם בכל רבעון.

yel5

Well-known member
מאמין שעוד רבעון או שתיים טובים, המניה לא תשאר אדישה.

בורסה 2008

Well-known member
בזן כמו בזן- מה שיכול להשתבש-ישתבש.
מודיעה על צפי לאובדן רווחים מהותי עקב התקלה בצינור הנפט.

yel5

Well-known member
הודעה של צפי לאובדן רווחים מהותי היא לא נעימה.
מצד שני, מניית בזן ואגחי פטרו נסחרים בשפל או קרוב לכך.
לאור שפל השערים לא מצפה לירידה דרמטית בהם.

בורסה 2008

Well-known member
מסכים. זה בהחלט כואב ולא נעים, והייתי שמח יותר לקבל אומדן כלשהו(גם אם שמרני) ולו כדי לתת וודאות כלשהי. לטווח בינוני-ארוך אני לא חושב שזה אמור להשפיע.

בורסה 2008

Well-known member
מרווח הזיקוק ממשיך לעלות ולחזור לרמות ממש נורמליות כבר: https://www.neste.com/investors/market-data/refining-margins
הסגר התרחק מאיתנו כרגע והמשק עובד כרגיל, ובזן במחירי סוף עונה כאילו אנחנו בשיא הפאניקה של הקורונה.

אם אנחנו חוזרים לנורמליות במרווח הזיקוק וחרב הסגר ירדה מצווארנו, אנחנו צריכים להתחיל להתקרב לקצב EBITDA של 240M$ לשנה רק ממגזר הזיקוק(כמו ב-2019), רק שהפעם אנחנו מגיעים עם מגזר פולימרים שעשה EBITDA של 115M$ רק ברבעון האחרון(מול 152M$ בכל 2019). בזן גם מגיעה יותר יעילה ב-2021 עם שיעורי רווח גולמי/תפעולי/נקי גבוהים בהרבה מ-2019 בעקבות צעדי התייעלות.
גם אם נניח בשמרנות שנחזור בטווח הבינינו לקצב של 200M$ EBITDA מזיקוק ונרד בפולימרים ל-90M$ כי המחירים שם היו בשיא ברבעון האחרון, יחד עם פעילויות נוספות אפשר לעגל ל-300M$ שזה 960M ש"ח על חברה שנסחרת ב-2.2B. ב-2019 נסחרה כמעט פי 3.
אין לי ספק שיש כאן אירוע מתחת לפני השטח שמשאיר את מחיר המניה בשפל, אני רק לא בטוח מה הוא. יש הרבה שמדברים על האינטרס של החברה לישראל במחיר נמוך כדי לקנות ממחזיקי אג"ח פטרוכימיים בזול. אולי נראה הצעה כזאת מתישהו?

מחזיק ולא ממליץ

yel5

Well-known member
2 הערות.
1. אלמנט חשוב שלא החזיר את בזן לתקופת טרום קורונה הוא הדס"ל. הטיסות עדיין לא חזרו לתקופת טרום קורונה ולהערכתי אפילו לא לחצי מכך.
2. לדעתי השפל במנית בזן לא נובע מסיבות כלכליות-עסקיות אלא מחוסר ענין במניה מצד רוכשים גדולים. לא חושב שמניית בזן תוכל להישאר בשפל שנמצאת אם החברה תמשיך להציג רווחים יפים.

למעלה