גרמניה: בנייני מגורים הוחרמו כדי לשכן מהגרים

h a j b i

New member
אז איפה הבעיה?

חשבתי שזה כל כך יקר ואף אחד לא יכול להרשות לעצמו לקנות...
&nbsp
בשוק ההון אתה יכול לבוא עם 10,000 ש"ח מהבית, אין שום חסם כניסה (מלבד עמלות שיהפכו את העסק ללא משתלם אם יש לך פחות פחות מזה).

hadooper

New member
איפה הבעיה? שיעבוד ל30 שנה זו לא בעיה?

&nbsp
עצם העובדה שהבנקים היום מאשרים נטילת משכנתא עם רבע ממחיר הדירה, זה האבסורד...
&nbsp
באיזשהו שלב תהיה תקופה של אבטלה המונית במהלך 30 הנשים הללו... זה מה שבטוח...

h a j b i

New member
לא ממש

היא לא גהינום ולא גן עדן אבל אנשים מצליחים יכולים לחיות בה טוב, אפילו טוב מאוד.
גם משקיע נדל"ן מכל שנה עד 2015 בערך.
&nbsp

hadooper

New member
ואגב, תלוי מה אתה מחשיב "מצליח"...

&nbsp
האם מהנדס תוכנה או רופא שמשתכר טוב בעידן הנוכחי נחשב מצליח כלכלית? אינני חושב.
&nbsp
האם כל בעל מקצוע שנולד בדור הנכון נחשב מצליח כלכלית? יותר סביר...

h a j b i

New member
מהנדס תוכנה או רופא אכן מצליחים

בנוגע לדור הקודם, ההורים שלי שעבדו (ועדיין עובדים) בעבודות פשוטות יחסית, חיו ברמת חיים הרבה יותר נמוכה ממנו ואחיות שלי כיום.

אתה יכול למשיך עם הבכיינות אבל אם אתה רוצה דירה בתל אביב, תתחיל בקטן בדירה קטנה בעיר אחרת, תמשיך משם ויום אחד אולי גם לך תהיה דירה בתל אביב. ואם לא לך אז לפחות לילדים שלך (אלא אם יבוא איש "טוב לב" כמו כחלון ויגזול אותה ממך).

או לחילופין תחזור אחורה בזמן לתקופה של הסבים והסבתות שאיבדו ילדים ממחלות פשוטות כי לא היה איך להגיע לבית חולים או שגידלו ילדים בתת תזונה שפגעה בהתפתחות שלהם, שחיו בחרדה קיומית (אמיתית, לא המשחק ילדים של היום) אבל הי, לפחות יכולת אז לקנות דירות בזול בכל מקום (עם הסיכון שהערבים ישתלטו על האזור, יבעטו אותך משם ותישאר בלי כלום)

רימון אתה טועה

בכל מקום בעולם בו הונהג 'סולציאליזם', הפרט סבל וגם הכלל.

משקיע בב"ש
WWW.BIALIK2.COM

ערפל10

New member
ממך ומשכמותך "הפרט" בטח סובל לא פחות

בסה"כ תוצאות פעולתך ושל פעולת המשטר הסובייטי ז"ל דומות

SupermanZW

Well-known member
יש עוד מספר משטרים סוציאליסטים דה לה שמאטע בעולם

אם אתה כל כך אוהב סוציאליזם למה אתה לא עובר לקובה, ונצואלה, הונדורס, ניקרגואה או ויאטנאם?

ערפל10

New member
הנה הסבירו לך שגרמניה יותר קפיטליסטית מישראל

אין למדיניות החברתית הנכונה קשר לסוציאליזם המעוות נוסח מאה ה-20.

SupermanZW

Well-known member
גרמניה וישראל לא קפיטליסטיות ולא סוציאליסטיות

הן פשרות מוזרות בין קפיטליזם לסוציאליזם שמאוד נפוצות באירופה אבל לא בשאר העולם, הפשרות האלה מצויות על הספקטרום הנקרא בשם סוציאל דמוקרטיה. כידוע, כיום אין כמעט מדינות באירופה שמצבן טוב והמעטות שכן הן קפיטליסטיות.

SupermanZW

Well-known member
מענה כזה ללא נימוק הוא חסר משמעות

ולאור העובדה שבחרת להגיב אד הומינם ולא אד סוביקטום נראה שחסר המושג הוא דווקא אתה. תגובות אד הומינם מעידות ב99% מהמקרים על כעס של המגיב לאור חוסר יכולתו להגיב לעניין.

ערפל10

New member
כי "קפיטליזם" ו"סוציאליזם" זה ממש לא חד-גווני

ובכול מדינה ומדינה יש סיפור אחר.

SupermanZW

Well-known member
זה לא סותר את מה שאמרתי

בכל מקרה ה"סיפור" לא ממש רלוונטי לאדם שיודע לדאוג לעצמו. כל אחד צריך למצוא לו את המקום בו סיכוייו להצליח להגשים את מטרותיו הם הגבוהים ביותר ומטבע הדברים זה שונה מאדם לאדם.

hadooper

New member
המוטיבציה של ישראלים להגר לגרמניה היא מיתוס.

&nbsp
המדיניות הכלכלית אינה באמת כה חשובה יותר מאשר פוליטיקה ותרבות.
&nbsp
ישראלים עוברים בגלל שהם לא מסכימים עם הלך הרוח הפוליטי והתרבותי השורר בארץ, לא בגלל המילקי ולא בגלל הדירה הזולה במרכז העיר ולא בגלל המחירים בסופר...

ערפל10

New member
לו הייתה לי אזרחות אירופית

הייתי מהגר לגרמניה לא בגלל ימין ושמאל ולא בגלל דתיים או חילוניים, כי מזה לא ממש הכפת לי, אלה בגלל גסות הרוח, הנימוסים הברבריים, הקריוקי בלילות וחרא של כלבים בבקרים.

SupermanZW

Well-known member
אם נימוסים בראש סדר העדיפויות שלך מדוע תבחר דווקא בגרמניה?

הגרמנים מנומסים אבל גרמניה מלאה ב"פליטים" לא מנומסים בכלל ואפילו מסוכנים, אם כבר להגר בגלל נימוסים אז למדינה שבה האוכלוסיה מנומסת ו"פליטים" לא רוצים להגיע אליה כי לא כדאי להם, כמו למשל פולין או בולגריה. מילא לו היית אומר שאתה רוצה להגר בגלל יוקר המחיה, אז אפשר היה להבין למה גרמניה, אבל אם זו לא הסיבה אין שום היגיון בכך שתהגר לגרמניה.

למעלה