גניבה ורמאות

• פותח הנושא ro99
  • פורסם בתאריך

ro99

New member
גניבה ורמאות

בת משפחה מבוגרת שלי בארץ (אני חייה בחו"ל) במצב כלכלי מאוד קשה בגלל אדם שגנב ממנה כסף (שבמשך שנים הצטבר לסכום עתק) במסווה של הלוואה. הרושם שלי הוא שהאדם רמאי מקצועי ושזאת ההכנסה שלו: לשקר ולרמות אנשים בכדי שיתנו לו כסף למחייה. הוא נתן לה צ'קים ללא כיסוי. הוא נתן גם צ'קים שלה לעבריינים לכסות חובות שלו והם איימו עליה כשלא היה עליהם כיסוי (בגלל שהרמאי כבר רושש אותה). הייתי צריכה לשלם להם בכדי שיעזבו אותה בשקט. אישה שהיתה עשירה בעבר, כיום חייבת כסף בכל מקום. הנכס היחיד שנשאר לה, הוא הדירה שבה היא גרה, והיא עומדת לקחת משכנתא הפוכה בכדי לכסות את חובותיה. אני רוצה לעשות משהו בכדי לוודא שהרמאי לא יחזור להטריד אותה אם יגלה שפתאום שוב יש לה כסף - משהו בכוון של צו מניעה. גם נראה לי שיש להגיש תלונה משטרתית (היא לא רצתה לעשות זאת בעבר, מפאת בושה, אבל מבינה כעת שאנשים וגורמים שהיא חייבת להם יסתכלו עליה אחרת אם יבינו מה באמת קרה לה ומדוע היא במצב כל כך קשה). הרמאי הנ"ל לא רק רושש איתה לגמרי אלא גם גרם לה נזק נפשי שבגללו היא גם במצב בריאותי קשה. בקיצור, האדם הרס לה את החיים ואני רוצה לעזור לה לעשות את כל מה שאפשר בכדי להתקרב אפילו קצת לכוון של צדק. כל עיצה תתקבל בברכה.

ein zvi

New member
ניתן לפנות למשטרה

מאחר שאני לא יודע את מלוא הפרטים, מתוך הודעתך (וגם לא בטוח שאת יודעת את מלוא הפרטים), עצתי לך היא להפנות את הגברת לתחנת המשטרה להגיש תלונה. אולי רצוי שמישהו יתלווה אליה על מנת לסייע לה לארגן את הכל.

ro99

New member
האם רצוי לפנות לעו"ד?

אני כן יודעת את מלוא הפרטים, אבל מעדיפה לא לחשוף אותם פה בפורום (אפשר במסר אישי?). זה סיפור מאוד מורכב ורציתי לדעת אם עדיף קודם כל ליצור קשר עם עורך דין ורק אז יחד איתו לגשת למשטרה.

ein zvi

New member
בהחלט רצוי לפנות לעו"ד

מאחר שמדובר בעניין משפטי בהחלט נכון לפנות לעו"ד. אולם עו"ד לא יגיש במקומכן את התלונה. הוא יכול להנחות אתכן מה להדגיש ואילו מסמכים יש להמציא כבר בהתחלה על מנת לזרז את הטיפול. כמו כן, עו"ד יוכל לפקח שהתיק לא שוכב ומעלה אבק.

למעלה