גנבים בלילה

fairylike

New member
גנבים בלילה

זה ממש מטורף! כמה גנבים יש בעולם!!! פרצו אליי לאופנוע השבוע וגנבו לי קסדה ששווה 600 שקל!!!! ולפני חודש גנבו לי אופניים מחדר המדרגות, בשווי 1200 ש"ח שאני עדיין משלמת עליהם!!!! נורא ואיום מה אפשר לעשות כדי שלא יגנבו לי גם את האופנוע? שרשרת שקשורה לגלגל זה עוזר?

ערןGS

New member
לא כל כך...

תקשרי את השרשרת לגוף האופנוע... גלגל אפשר פשוט להוריד...

Skid McMarks™

New member
כמה דברים בסיסיים

קודם כל - לא משאירים ציוד בארגז. דבר שני - לא משאירים אופניים בשווי של 1200 ש"ח בחדר המדרגות. האופניים שלי במרפסת למרות שזה תופס חצי מרפסת ולא הכי נוח. ככה זה כשקונים ציוד יקר, לא זורקים אותו סתם ככה בחדר המדרגות. האופנוע שלך עומד בחוץ לא קשור בלי שרשרת ובלי כלום?!

fairylike

New member
קודם כל...

לא השארתי כלום בארגז דבר שני האופניים קשורות למעקה, איך אני יכולה להרים אופניים כבדות שתי קומות כל יום??? ודבר שלישי, האופנוע קשור- הרגע אמרתי אם לא שמת לב אבל השאלה אם זה בכלל עוזר ודבר רביעי, הקסדה הייתה במושב של האופנוע. גם את תא המטען של האוטו יכולים לפרוץ בלי בעיה- גם שם אתה לא משאיר כלום?

Skid McMarks™

New member
לא, גם שם לא...

בתא המטען של האוטו אין דברים יקרים. למה? כי פורצים למכוניות יותר מאשר לבתים. כרגע למשל יש שם שק שינה, ארגז קולה וג'ינס. למה? כי אני לא משאירה שם דברים שאכפת לי שיגנבו. גם כשהיה לי קטנוע לא השארתי מתחת למושב שום דבר חשוב. כן, את האופניים בדירה הקודמת העלתי שתי קומות לבד בתום כל רכיבה (כן, גם כשהייתי סחוטה מעייפות אחרי רכיבה ממושכת מצאתי את הכוחות להרים אותם למעלה כי לא רציתי שהם יגנבו ל-מ-ר-ו-ת שזאת היתה השכונה הכי שקטה בעולם) האופניים אגב היו ועדיין מבוטחים תחת ביטוח הדירה, ול-מ-ר-ו-ת זאת אני מעלה אותם למעלה כי השקעתי בהם ואני רוצה אותם אצלי ולא אצל מישהו אחר. כל אחד וסדר העדיפויות שלו. אם את מתעצלת ומשאירה דברים ברחוב במקום בו קל לגנוב אותם - אל תתפלאי אם יגנבו לך אותם.

fairylike

New member
וואוו וואוו, איזו תמיכה...

איזו הזדהות! לא הייתי מגזימה, מספיק שיגנבו לו משהו בעל ערך!!! למה לפגוע במשפחה שלו? אולי הם לא אשמים...

eldad-g

New member
שרשרת שקשורה לגלגל זה עוזר לגנב

לך אני ממליץ לקשור את האופנוע מהשילדה לעמוד או משהו אחר סטטי וכבד לשים מנעול דיסק בקידמי ובאחורי מנעול פרסה לגלגל דרך הגג"ש לכסות את האופנוע ולא להשאיר בו קסדות וכו' ולקוות לטוב אלדד

yules

New member
את חדשה בארץ???

במיוחד בעיר, גונבים כל מה שאפשר. את הארגז מתחת למושב של כל טוסטוס אפשר לפרוץ ממש בקלות. אופניים אכן מעלים לדירה - אני עולה ארבע קומות בשביל האופניים שלי. מעייף, אבל משתלם. לגבי הטוסטוס - תקשרי אותו לעמוד עם שרשרת מאסיבית מספיק, ולא יתעסקו איתו. בהצלחה.

yules

New member
ודרך אגב

לא רוכבים עם קסדה של 600 שקל. אני מקווה בשבילך שהראש שלך שווה יותר. בעניין הזה לא מתפשרים.

enigo

New member
אהמ-בולשיט-אהמ...

יולס, חבר יקר אתה לי, אבל למה אתה רוצה להיות יקר לכל יושבי הפורום? :-ג לעניין - יש קסדות שיעשו עבודת הגנה טובה מאוד על הראש ועולות גם פחות מ-600 ש"ח. ההבדל העיקרי בין קסדות ב-500-600 ש"ח לקסדות יקרות יותר הוא באיכות הגימור, צביעה, איכות חומרי הדיפון בתוך הקסדה וכן הלאה. ההבדלים היחידים שממש משמעותיים בין קסדות איכותיות לכאלו שפחות, הן בבידוד רעש (לא משמעותי לקטנוע 50) ובעמידות המשקף לשריטות, שזו אולי הנקודה היחידה שמשמעותית מבחינה בטיחותית, כי רובנו מתעצלים להחליף משקף גם כשהוא כבר שרוט מדי, ולכן עדיפה קסדה עם משקף עמיד באמת (ונא להתעלם מהצהרות המוכרים והמדבקות על תכונות "אנטי סקרץ'", חסרות משמעות, אלא אם אתם חיים בעולם שבו סכנת השריטות נובעת בעיקר ממוך אווזים איכותי). אל תהיה שופר לנאומי מכירות של אופנועית/אביזריון. חראם, תעשה להם ת'עבודה יפטרו אותם...

Skid McMarks™

New member
זה גבולית נכון

אני אישית מבססת את ההחלטה שלי לגבי איכות ההגנה שקסדה מספקת לפי התקנים שהיא עומדת בהם. יש קסדות ב-600 ש"ח שעומדות בשני התקנים, ויש כאלה שלא.

למעלה