גמילה עצמית? שביתה?

talsh

New member
היא משתוללת לי על הציצי ../images/Emo4.gif

גילי המתוקה שלי, בת ארבעה וחצי חודשים ועל הנקה מלאה, אני עובדת ולכן מניקה וגם שואבת, בסופי שבוע ובימים שאני לא עובדת אני מניקה מלא והיא לא מקבלת בקבוק אלא אם אני לא בבית. זה כבר שבועיים-שלושה שההנקה התקצרה מאד ומלווה בהמון השתוללות על הציצי. היא יונקת ממש דקות ספורות מכל צד ומסיימת, וגם זה תוך כדי השתוללות, ממש צריך להחזיר אותה לינוק כמה פעמים במהלך הדקות האלו. אבל היא עולה במשקל, חייכנית, חיונית ונפלאה. היום זה היה ממש בולט, היא כל כך השתוללה שכמעט ולא הצלחתי להניק אותה. קישתה את הגב, זרקה את הפיטמה, חזרה לינוק ושוב אותו דבר ושוב כנ"ל. עדיין חייכנית, רגועה ועכשיו גם ישנה מתוק כל כך. נראה לי שכאשר החלב ממש זורם, בהתחלת ההנקה, היא יונקת יפה, וכשמתחיל להיות איטי יותר, היא מתעצבנת ומשתוללת לי. תובנות? מה אני יכולה לעשות?

ligo

New member
נמאס לו מהציצי?../images/Emo2.gif../images/Emo10.gif

ברי שלי, בן 8.5 חודשים, מסרב בימים האחרונים לינוק. אני מציעה לו ציצי והוא בורח ממני כאילו ניסיתי להרוג אותו
אתמול זה הגיע למצב ש"עבדתי" עליו- נתתי לו בקבוק, ואז במהירות החלפתי את הבקבוק בציצי. היום זה לא עבד. לא ככה חשבתי שזה יגמר... במשך תקופה ארוכה אני קונה כל פעם חפיסה אחת של פמולן כי אני לא יודעת אם ההנקה תימשך בחודש הבא. והסיבה- ברי הוא שמאלני (כמו אחותו) ויונק רק משמאל...בינתיים, כל עוד אין הבדלים משמעותיים בגודל בין ימין ושמאל, אני ממשיכה. אבל הנה הוא החליט משהו אחר... מרגישה כמו מישהי שהחבר שלה גמר איתה לפני שהיא הספיקה לזרוק אותו
בינתיים אני אמשיך לנסות להציע לו עד שאני ארגיש שהוא בטוח לא מעוניין.

שירלי976

New member
;התחלתי גמילה...לא מרצון..סרבנית../images/Emo7.gif

מאיה בשבוע הבא בת 4 חודשים ומסרבת לינוק בכל תוקף, אם היא יונקת אז זה 3 דקות מתנתקת בכח ומתחילה לבכות ולא מוכנה לשמוע על צד שני ומתעצבנת ,מקשיתה את הגב ואז אני נשארת עם שפריצים לכל עבר ונאלצת לשאוב לה ולתת לה את החלב בבקבוק עימו אין לה בעייה והיא אוכלת בתאווה. משום מה ציץ שמאל שלי כל הזמן מטפטף , לא רצוני. למישהי יש הסבר לכך? תודה שירלי

miss1s

New member
אולי בלבול פטמות מאוחר?

ככה זה נשמע לי , בכל אופן כדאי לך להסתכל במאמרים או בחיפוש מתקדם, אני (למזלי) לא התנסתי בכך אז עוד מעט יבואו המומחיות ויתרמו מניסיונן.

mise

New member
מאיפה הערסל הזה

שהאוצר שלך מסתלבט בתוכו?

רגע, רגע!!!

ככה זה גיל 4 חודשים, זה לא אומר שזה הסוף! רק אתמול רשמתי על זה הודעה פה בפורום, תעשי חיפוש לפי השם שלי של הודעות מאתמול!!! גם אצלנו זה התחיל בדיוק שבוע לפני גיל 4 חודשים, 3 דקות זה מה שהיא צריכה עכשיו, זה מספיק לה כנראה. היא מתעצבנת כי את רוצה שהיא תינק את כל ה 10 דקות שהיא היתה יונקת קודם והיא סיימה כבר. זה גם גיל שהסביבה מתחילה לעניין והם מתחילים להגיב לקולות ולרצות להסתכל סביב, אנחנו כאמהות מופתעות מהשינוי הפתאומי ולא מבינות לאן נעלם התינוק שמרוכז ביניקה. מה קורה בלילה?

שירלי976

New member
בלילה היא יונקת בסדר

אבל מתעוררת שעתיים אח"כ שוב ולא הולכת לישון רגוע

זה נשמע כמו בלבול פטמות מאוחר

אני הייתי ממליצה (אם את רוצה להמשיך להיניק) להתעקש על ההנקה ולא לתת לה בקבוקים בינתיים. נצלי הזדמנויות שהיא יחסית מנומנמת או עייפה ורוצה להרדם עם הנקה.

שירלי976

New member
אני רוצה להמשיך אבל התסכול גובר../images/Emo10.gif

היא פשוט לא רגועה וכשהיא התחילה עם הסרבנות שמתי לב שכמות החיתולים הרטובים פחתה והיה פחות פיפי בכמות מבד"כ. ומכיוון שסבלתי מדלקת בשד וכאבים בבלוטות אחרי שהיא לא ינקה כמה שעות טובות ממש לא בא לי עוד פעם להגיע למצב כזה

מאיו

New member
זה עניין של גיל!!

עם הגדול חשבתי שזה הסוף והפסקתי להניק, ועם מיכל התעקשתי להניק לפי דרישה, והפלא ופלא, אחרי שבוע (נשדמה לי), חזרנו לשיגרה. נראה לי שזה בדיוק השלב שהם מאד מתעניינים במה שקורה סביבם, אז הם מעדיפים להפסיק לינוק ולהמשיך לחקור. ואז הם נזכרים שהם בכל זאת רעבים אז רוצים שוב.. בקיצור- סבלנות, זה יעבור

Shellylove

New member
אולי 3 דקות זה באמת מספיק

לה? בגיל הזה ההנקות מתקצרות משמעותית. זה שהיא מתעוררת כל שעתיים לא אומר כלום על כמות החלב שלך- זה מאד אופייני לגיל. לדעתי הבקבוקים מבלבלים את הגוף שלך ולכן את מטפטפת ולא מאוזנת.

תני לה את ה 3 דקות

תזרמתי איתה ואם את לא בטוחה בעצמך תלכי להשקל איתה אחרי שבועיים בערך. אגב - איך היא יונקת בלילות?

שירלי976

New member
בלילה היא פשוט רדומה, אבל אני לא..

יודעת כמה היא אוכלת. היא נרדמת די מהר ולא יונקת יותר מידי כי היא קמה בין שעה לשעתיים אח"כ

נשמע כמו...

שביתת הנקה. יש מאמר בנושא. בעיקרון זה יכול להיות הפיך, אם כי יש תינוקות שבגיל זה מאותתים לכוון גמילה עצמית.אני אישית לא ניתקלתי בזה. במאמר יש טיפים להתמודדות. עדכני אותנו.

ligo

New member
תודה על המאמר

אני מקווה שנמשיך עם ההנקה, למרות שברי כבר אוכל כמעט הכול ואני יודעת שאני רק "נשנוש" בשבילו... ואגב- גם לי יש יום הולדת ב-30/1

למעלה