גועל נפש

SupermanZW

Well-known member
כי אז כל העסקים הגדולים ובמיוחד חברות

בינלאומיות יסגרו את כל סניפיהם בישראל, עובדים רבים יפוטרו, היצוא יפגע מאוד ויהיה מיתון שטרם נראה כדוגמתו.
 

מנומשת30

New member
שיסגרו.

נחליף את התוצרת הזרה בתוצרת מקומית ובכוח עבודה מקומי ושלום על ישראל. כלכלת העולם המערבי כולל ישראל סובלת לא ממחסור במשאבים, היא סובלת מהיפריאליזם. מה שצריך לעשות זה לתקן את הפער בין המציאות לפנטזיה שמאפשרת את הפערים הכלכליים הפסיכיים שפות"ש מדברת עליהם.
 

SupermanZW

Well-known member
אלה חברות שפועלות בישראל ומעסיקות ישראלים

וגם על תוצרת שמיוצרת בישראל והולכת ליצוא. יש מחסור במקומות עבודה, לא עודף.
 

SupermanZW

Well-known member
את מתבדחת, נכון?

איזה מחסור ביצור יש? יש עודף יצור והעודף הוא כה חמור עד שיצרנים בוחרים להשמידו (בעיקר טקסטיל אבל לא רק) או לאחסנו (באופן זמני או לנצח) מחוץ להישג ידם של הצרכנים כדי להימנע מהורדת מחירים (מתרחש בעיקר בענף הרכב אבל לא רק)

כמעט כל מוצר מיוצר היום בעודף משמעותי מאוד, יש רק אשליה של חוסר בגלל מניפולציות של יצרנים.

אין היום ולו ענף יצור אחד שיש בו חוסר ולמעשה אם יחליטו היצרנים להפסיק לייצר את העודפים (הם נמנעים מלעשות זאת מסיבת פוליטיות) הם יפטרו יותר ממחצית כוח האדם שלהם.

למעשה כבר הגענו למצב שכדי לייצר את כל הנדרש לאנושות די בפחות משליש מכמות העבודה המתבצעת, עובדים יותר רק מפני שזקוקים לכסף (ולכן מייצרים עודפים ועובדים בחוסר יעילות), לו היינו מגיעים לאיזון (עם רמת ההתפתחות הטכנולוגית הנוכחית) היינו עובדים לא יותר מ15 שעות ליום, לא היה מחסור בשום מוצר או שירות והכנסתינו הייתה מספיקה לתצרוכתינו.

לצערנו ב2045 לא יהיה עוד צורך בעובדים אנושיים בשום תחום, רובוטים יעשו הכל (כולל לייצר רובוטים ולתקן אותם וגם לתכנן, האינטיליגנציה המלאכותית תהיה מפותחת יותר מהאנושית), בעלי הרובוטים יהיו עשירים מאוד, הם בלבד יוכלו לצרוך כרצונם, שאר האנושות תהיה נתונה לחסדיהם וכל אלה שלא יעבדו יהיו בסכנת רעב, יגיע מצב של מזון ומחסה תמורת ציות. יהיו מעטים שיעבדו בכל זאת (רק כפרילנסרים) שיתנו שירות לאנשים שיתעקשו על יחס אנושי למרות שהשירות יעלה להם הרבה יותר ממקבילו באמצעות רובוט, הם יהיו ללא ספק מעטים מאוד, יהיו גם מדענים שיעסקו במחקר לפיתוח רובוטים חכמים יותר ויותר ללא גבולות ומהפחד גם ישתדלו למצוא דרכים למנוע מהרובוטים להשתלט על האנושות, גם הם יהיו מעטים מאוד.
 

מנומשת30

New member
פספסת את המילה "אמיתי"?

או אולי את make-jobs?

בכ"מ, תנוח דעתך מחזון האפוקליפסה. מישהו צריך יהיה לרכוש את כל מה שהרובוטים ייצרו. ובשביל זה השווקים ימשיכו להמציא עבודות לנצח. או שהאנושות תשמיד את עצמה.

אשר למזון ומחסה תמורת ציות - על פיאודליזם שמעת? אני מניחה שכן. אומרים שההיסטוריה לעולם חוזרת.
 

SupermanZW

Well-known member
כן, העשירים ירכשו וכל השאר יאבדו את חירותם

לרכוש הם לא יוכלו, רק לקבל בחסדי עשיר שיאלצו לשרת ולציית לו.

את מדברת על עבודות יצרניות והיום עודף יש בכל התחומים, מזון (המזון המיוצר כיום יכול להספיק ל20 מיליארד בני אדם, רוב המזון המגודל והמיוצר מושמד רק כדי לא להוריד את המחיר וזה למרות שיש בעולם אנשים שמתים מרעב), אלקטרוניקה (היצור גבוה למעלה מפי 2 מהתצרוכת), רהיטים (עודף של בערך 40%), טקסטיל (היצור הוא בערך פי 3 מהצריכה, כמעט כל העודפים מושמדים), רכב (יצור גבוה ב50% מהצריכה, העודפים מאוחסנים רחוק מהישג ידם של צרכנים במגרשי ענק ברחבי העולם ונמצאים תחת שמירה), מוצרי חשמל גדולים מיורים למעלה מפי 2 מהצריכה, רוב העודפים מושמדים, מוצרים לבית (למשל אריחים, מרצפות, שיש, ארונות) מיוצרים בעודפים גדולים. אין היום תחום ללא עודפי יצור, כל המשרות היצרניות מייצרות עודפים ויש עודף משרות יצרניות ובמיוחד עודף שעות עבודה, גם בענפי השירותים קיימת אותה בעיה בדיוק, רוב זמן העבודה של העובדים אינו מנוצל, הצרכים שלנו נמוכים משמעותית מכושר הייצור והשירות של ענפי התעשיה והשירותים.

אכן ההיסטוריה חוזרת והפיאודליזם (99% סיכוי) יחזור, הבעיה היא שעוד לא חשבו איך להימנע ממנו, קל וחומר איך להיפטר ממנו אם וכאשר יתרחש.

אובדן היכולת להתפרנס יגרור ללא ספק את אובדן החירות, מה הפתרון (ואם בכלל קיים פתרון) לכך בינתיים אין איש שיודע. הכי טוב כמובן למנוע מהמצב הזה לקרות, אך חוששני שעברנו את נקודת האל-חזור (מהנדסים רוסים הצליחו לפתח מחשב שהצליח לעבור את מבחן טיורינג, מה שאומר שהצליחו להשיג אינטיליגנציה מלאכותית בעלת יכולת חשיבה אנושית).
 

מנומשת30

New member
אני מדברת

על עבודות שקיים בהן יצור שעונה על צורך אמיתי. לא על צורך שפרסומאי באיזה משרד עלום ישב וסיפר לנו שיש לנו, או הומצא על ידי כוחות השוק הקפיטליסטי כדי לשנע את השוק הקפיטליסטי.

כמות היצור הלא נחוץ תפקידה ליצר עבודה שאין בה צורך כדי שבסופו של דבר יהיו די והותר אנשים שיוכלו לרכוש מוצר לא נחוץ, וזה מבלי להיכנס למערכת הכספים שתפקידה לנפח את שווי הכסף מעבר לכל פרופורציה.

כל זה לא מאוד מדאיג אותי מפני שאם המין האנושי לא ימצא דרך להפנות את עודף היצרנות והיצירתיות שלו להקמת מושבות בחלל, הוא עתיד להשמיד את עצמו ואת סביבת המחיה שלו תוך דורות אחדים. במקרה הגרוע ביותר שבו נחיה חיים ברי קיימא תחת שלטון רובוטי טוטליטארי אני נוטה להניח שייווצר איזון בין כמות האנשים לכמות המשאבים (להבדיל מכמות היצור. אלה שני דברים שונים מאוד), וזה לא דבר רע בעיניי.

איך מתגברים על פיאודליזם רובוטי, though? משקים אוטרקים? אלימות? דיה לצרה בשעתה.
 

SupermanZW

Well-known member
הכל מיוצר הרבה מעבר לצרכים שלנו

אבל מניפולציות של היצרנים והממשלות גורמות לכך שרובנו לא נוכל לרכוש אפילו את הדרוש לנו.
 

NEO83

New member
חקיקה?

נראה לך שהממשלה תעשה משהו בנידון? הרי היא זאת שיוצרת את המצב.

רק מהפכה אלימה בחלקה תביא את השינוי לדעתי האישית.
 

דידי 9

New member


!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 

NEO83

New member
כן כן

הבנו שאת אוהבת אופנועים ורוכבים, אין צורך לצעוק את זה
 

דידי 9

New member
דווקא

מחאת האופנוענים הייתה אש:)

אפשר לארגן כזו....

אגב-אתה אופנוען?
 
למעלה