גודש כרוני באף. אין אלרגיה

חגית355

New member
גודש כרוני באף. אין אלרגיה

שלום רב, אני בת 35. סובלת מגודש באף שמפריע לנשימה דרך האף. בעירות אני מסתדרת, אבל בשינה זה הופך לבלתי-נסבל. הבעיה התחילה לפני 20 שנה, לאחר ניתוח פלסטי שעברתי באף, בגיל 15, והיא נמשכת מאז. הגודש חמור כל הזמן. ויש מצבים שהוא מתגבר עוד יותר.  כאמור, בזמן שכיבה, תוך כדי מצב של שינה.  לאחר חשיפה לאיריטנטים (אקונומיקה, חומרי ניקוי וריחות, אבק וחתולים, שאיני אלרגית אליהם, כי טסטים לאלרגיה יצאו שליליים). ההחמרה היא גם מייד לאחר החשיפה, וגם שעות אח"כ.  לאחר שתיית אלכוהול, אפילו במינון מיזערי. כמובן שבשל כך, אני נמנעת מאלכוהול. אני מציינת זאת רק אולי כי זה ילמד איזשהו קצה חוט... למשל אולי מעיד על נטייה סיסטמית, מעבר לבעיה המקומית? מאז עברתי עוד 3 ניתוחים באף (יישור מחיצה, כריתת קונכות, השתלת סחוסים). זה עזר מעט מדי. ניתוח השתלת הסחוסים החמיר את הבעייה. משתמשת במשאפי סטרואידים כבר 12 שנה. עוזר גם מעט מדי . סביר להניח שבין השאר יש פגיעה מקומית בעיצבוב וזרימת הדם למקום בשל התערבויות כירורגיות (חתכים, צלקות וכו'). אספתי כמה מאפיינים של ANS אצלי מבחינה סיסטמית  פסאודו-אפדרין- עזר חלקית. גרם לעוררות (נדודי שינה,התהפכויות, יקיצה מוקדמת) העלה חשק מיני שבד"כ נמוך אצלי  ארובנט (ipratropium bromide) עוזר קצת.  חוסם H2 גרם לכיווץ אישונים. הכיווץ נמשך לפחות שבוע לאחר הפסקת התרופה. גם בהחשכה לא התרחבו מספיק. והיתה בעיה באקומודציה בראייה מקרוב. דבר שמעולם לא היה קודם. האם בגלל השפעה על אצטילכולין?  כמו כן כמה שעות לאחר הפסקת חוסם H2 , לחץ הדם נפל ל 65/45 (+ לחצים/כאבים בחזה וביד שמאל. וחולשה אחרי אירובי, דברים שמעולם לא היו לי) נמשך כמה ימים, ללא הפסקה.  כפות רגליים קפואות. בחורף ישנה עם 6 זוגות גרביים. סובלת מקור בכלל  HRV Heart rate variability נמוך שאלותיי 1. למרות שעברו 20 שנה, מה אפשר בכל זאת לעשות כדי לשקם את העצבים באזור? 2. יש מולקולות שיכולות להשפיע על תיפקוד כלי הדם. vascular endothelial growth factor-A, nitric oxide , phosphodiesterases inhibitor, neuropeptide, פרוסטגלנדינים ולויקוטריאנים מסוימים וכו'. אילו תרופות בסגנון כזה יכולות לבוא בחשבון? (גם חדשניות, ויקרות=באופן פרטי). 3. האם זו בעיה מקומית, בגלל הניתוח או שבנוסף יש נטייה סיסטמית. 4. האם זה בשל בעיה וזומוטורית, בעיה בעצבוב ובקונטרקטיליות כלי הדם 5. ואם עיצבוב, האם שיבוש באיזון המע' האוטונמית? או שיבוש בעיצבוב דרך מערכת אחרת?

גודש באף

שלום רב, לעניות דעתי, הפתרון בטיפולך השימוש בקרן לייזר וגלים קצרים עם דתירות גבוהה ביותר. לשאלות נוספות ובירורים את מזומנת להתקשר: 052-2541897. בברכה, ד"ר ודים קרפוב

למעלה