גאון פיננסי ועומד להתחיל שפל גדול חדש אז אחרי שזה יקרה זה יהיה זמן טוב להיכנס אבל אין לי כסף, רעיונות?

מ. ח. פ.

Member
לא יודע למה אבל קריאת התכתובות של גאון פיננסי מזכירה לי את בולגקוב
יכול להיות שאתה מתכוון לדוסטוייבסקי? ואולי בגלל הספר "המתבגר" שבמרכזו נער בן 19 ששאיפתו הגדולה היא להתעשר?
הערה בפיזיקה: עיינתי במשנתו של איינשטיין ולא מצאתי היכן בדיוק אסורה שם תנועה בזמן לאחור. בתורת היחסות הכללית הזמן הוא מימד כמו מימדי המרחב ואין לו כיוון. איינשטיין הוא כידוע מאבות תורת הקוונטים ואף זכה לפרס נובל על מחקר האפקט הפוטו אלקטרי. ידוע כי תורת הקוונטים סימטרית בזמן, בדומה למכניקה הקלאסית (אם מקרינים התנגשות של כדורי ביליארד לאחור היא אפשרית). יש בעיה כלשהי עם הפיזיקה הסטטיסטית וחוסר הסבירות של הפיכת חביתה לביצה אבל זאת כבר הבעיה של בולצמן.
עזוב. לא רוצה להיכנס לזה כרגע. אם אתה רוצה, אתה מוזמן לקרוא את ספרי העתידי, "הטעויות של איינשטיין".
באשר להתפרצויות וולקניות, מדוע אנחנו מגבילים את עצמנו בסוג האסונות הצפויים לנו?
כי התפרצויות הרי הגעש אלו האסונות הסביבתיים שהכי הולכים להשפיע על הכלכלה והכי מהר. כאשר יספיקו כבר לכרות את יער האמזונאס ולזהם את האוויר במידה פשוט נוראה, הכלכלה העולמית כבר תהיה הרוסה.
האם פגיעת אסטרואיד שגרמה להשמדת 90% מהחיים על כדור הארץ לפני 66 מיליון שנה (כולל הדינוזאורים) איננה יכולה לחזור נניח בעוד שנתיים?
אם יפגע אסטרואיד בגודל הזה עוד פעם, הכלכלה תהיה הדאגה האחרונה שלנו.

הצעתי לך לא מזמן לשתף איתי פעולה בשוק ההון ולא היית מעוניין. מקווה לאחר שהשפל הגדול השני יתחיל תשנה את דעתך בנוגע אליי ותבין שאני גאון פיננסי שכדאי לך לשתף איתו פעולה כך ששנינו נתעשר.

משקיע88

Well-known member
יכול להיות שאתה מתכוון לדוסטוייבסקי? ואולי בגלל הספר "המתבגר" שבמרכזו נער בן 19 ששאיפתו הגדולה היא להתעשר?

עזוב. לא רוצה להיכנס לזה כרגע. אם אתה רוצה, אתה מוזמן לקרוא את ספרי העתידי, "הטעויות של איינשטיין".

כי התפרצויות הרי הגעש אלו האסונות הסביבתיים שהכי הולכים להשפיע על הכלכלה והכי מהר. כאשר יספיקו כבר לכרות את יער האמזונאס ולזהם את האוויר במידה פשוט נוראה, הכלכלה העולמית כבר תהיה הרוסה.

אם יפגע אסטרואיד בגודל הזה עוד פעם, הכלכלה תהיה הדאגה האחרונה שלנו.

הצעתי לך לא מזמן לשתף איתי פעולה בשוק ההון ולא היית מעוניין. מקווה לאחר שהשפל הגדול השני יתחיל תשנה את דעתך בנוגע אליי ותבין שאני גאון פיננסי שכדאי לך לשתף איתו פעולה כך ששנינו נתעשר.
הסגנון מזכיר לי את בולגקוב אבל אם דוסטוייבסקי אז הקוביוסטוס מתאים יותר. אגב, חיזוי מתמיד של אסונות מסוגים שונים הוא עיסוק משעשע הבעיה היא שכשאחד מהם אכן מתגשם אין חשק לשמוח על ההצלחה בתחזית. מה תעשה בכסף אחרי שתמות?

מ. ח. פ.

Member
הסגנון מזכיר לי את בולגקוב אבל אם דוסטוייבסקי אז הקוביוסטוס מתאים יותר.
הבנתי. אני דווקא פחות מבין בספרות רוסית. אני בחור של טעם פשוט. אני יותר בחור של "הארי פוטר" ו-"יומנו של חנון".
אגב, חיזוי מתמיד של אסונות מסוגים שונים הוא עיסוק משעשע הבעיה היא שכשאחד מהם אכן מתגשם אין חשק לשמוח על ההצלחה בתחזית.
אל תדאג לי. אני אשמח וחצי.
מה תעשה בכסף אחרי שתמות?
למה שאמות? כאילו, בגלל אסון כזה או אחר? ואז לא אוכל לעשות מלא כסף דרך זה שעכשיו ישתפו איתי פעולה כי הנה קרה משהו שאמרתי? אני לא איהרג בשום אסון. הרי הגעש הישראלים הם רדומים מאוד ואני לא חושב שיתעוררו גם לא בהתעוררות הרי הגעש הגדולה של המאה ה-21.

או שאולי כוונתך אחרת? ואתה בעצם שואל את זה בציניות, כאילו אומר שכל מרדפי אחרי כסף ועושר חומרי הוא טיפשי ומגוחך כי אנחנו לא לוקחים איתנו את הכסף לקבר? אם זה מה שהתכוונת, אז הערך של כל הכסף הזה בעבורי, זה שאני הולך לחיות ממש טוב, כל עוד אני חי. הנה. רואה? הנה ההיגיון שבלהתעשר.

כמובן גם שלאחר שאתעשר ואחיה ממש טוב, אתפנה לעבודה בתחום הרוח והספר, אגשים את עצמי, ובכך אתרום לעולם, מעבר למה שדרך כך אוסיף לאושר של עצמי מעבר למה שיוסיפו לאושר של עצמי חיי העושר שאחיה.

קיצר, שורה חתונה, כסף זה דבר נהדר ואני רוצה מלא ממנו וזה לא שזה לא שווה שיהיה לי אותו ושאתאמץ בשבילו כי לא אוכל ליהנות ממנו בעולם הבא כי הרעיון הוא ליהנות ממנו בעולם הזה.

משקיע88

Well-known member
הבנתי. אני דווקא פחות מבין בספרות רוסית. אני בחור של טעם פשוט. אני יותר בחור של "הארי פוטר" ו-"יומנו של חנון".

אל תדאג לי. אני אשמח וחצי.

למה שאמות? כאילו, בגלל אסון כזה או אחר? ואז לא אוכל לעשות מלא כסף דרך זה שעכשיו ישתפו איתי פעולה כי הנה קרה משהו שאמרתי? אני לא איהרג בשום אסון. הרי הגעש הישראלים הם רדומים מאוד ואני לא חושב שיתעוררו גם לא בהתעוררות הרי הגעש הגדולה של המאה ה-21.

או שאולי כוונתך אחרת? ואתה בעצם שואל את זה בציניות, כאילו אומר שכל מרדפי אחרי כסף ועושר חומרי הוא טיפשי ומגוחך כי אנחנו לא לוקחים איתנו את הכסף לקבר? אם זה מה שהתכוונת, אז הערך של כל הכסף הזה בעבורי, זה שאני הולך לחיות ממש טוב, כל עוד אני חי. הנה. רואה? הנה ההיגיון שבלהתעשר.

כמובן גם שלאחר שאתעשר ואחיה ממש טוב, אתפנה לעבודה בתחום הרוח והספר, אגשים את עצמי, ובכך אתרום לעולם, מעבר למה שדרך כך אוסיף לאושר של עצמי מעבר למה שיוסיפו לאושר של עצמי חיי העושר שאחיה.

קיצר, שורה חתונה, כסף זה דבר נהדר ואני רוצה מלא ממנו וזה לא שזה לא שווה שיהיה לי אותו ושאתאמץ בשבילו כי לא אוכל ליהנות ממנו בעולם הבא כי הרעיון הוא ליהנות ממנו בעולם הזה.
מחסור בכסף אכן יכול לגרום אומללות אבל הרבה כסף לא בהכרח מביא אושר. אם תתעשר וגם תחלה בסרטן קטלני תהיה מאושר? (לא מאחל את השני). נראה לי שההתעמקות בהארי פוטר תרמה לך מאוד להבנה הפיננסית.

מ. ח. פ.

Member
ככה הונאות כאלו עובדות.
הרמאים מלכתחילה כותבים באופן שיגרום רק לקורבנות קלים לחזור אליהם.

הקטע שהוא פונה אקטיבית גם למי שמסרב,
עם חשבון בנק להעברה
אז גם שרלטן מוצלח הוא לא.
אני לא רמאי ולא שרלטן. אלוהים לא מרשה את הדברים האלו. ההצעות שלי לאנשים הן הצעות אמיתיות ולגיטימיות לשיתוף פעולה אמיתי ואותנטי שבסופן אני ומי שיעזור לי נתעשר יחדיו ונתחלק ברווחים חצי-חצי. אולי זה יהיה אתה. אבל כאמור, אני עדיין ממתין לך שתצמיח זוג ביצים ותהיה גבר. בהצלחה.

aka77

New member
מ.ח.פ בוא נעשה סדר רגע.

תביא לנו פה צילומים מגובים ע"י רו"ח מוסמך עם חתימתו על התשואות השנתיות שלך. רצוי כמה שיותר לפחות עשור או מאיפה שאתה התחלת.

לא רוצה לשים מספרים? אין בעיה מספיק לנו דו"ח ללא מספרים עם התשואה, בנוסף מי שיהיה רציני שיפנה לרו"ח מטעמך שעם חתימת סודיות יראה לאותו משקיע פוטנציאלי את המספרים המלאים.

בהצלחה

מ. ח. פ.

Member
מ.ח.פ בוא נעשה סדר רגע.

תביא לנו פה צילומים מגובים ע"י רו"ח מוסמך עם חתימתו על התשואות השנתיות שלך. רצוי כמה שיותר לפחות עשור או מאיפה שאתה התחלת.

לא רוצה לשים מספרים? אין בעיה מספיק לנו דו"ח ללא מספרים עם התשואה, בנוסף מי שיהיה רציני שיפנה לרו"ח מטעמך שעם חתימת סודיות יראה לאותו משקיע פוטנציאלי את המספרים המלאים.

בהצלחה
אני חושב שקראת לפחות חלק מההתכתבויות שלי עם אנשים ושאתה יודע יפה מאוד שמעולם לא השקעתי, ואתה כנראה חושב שזאת בדיוק ההוכחה שאני לא גאון פיננסי ולא מוצלח. אתה ידידי, טועה ומטעה.

הדברים שאתה אומר הם דוגמה מושלמת למה שהסברתי למשקיע88. זאת בדיוק הבעיה עם אנשים. הרוב הגדול של האנשים לא יותר מידי מבינים עניין ולכן נסמכים על העבר כאינדיקטור למה שיהיה בעתיד, אבל זאת דרך חשיבה לא נכונה, כי העבר הוא לא תמיד אינדיקטור כזה טוב לעתיד.

אתה חושב שאני לא מוצלח כי לא הצלחתי. ההפך הוא הנכון. אני מוצלח, אבל לא הצלחתי. לפחות לא בינתיים.

אז מה הבעיה בעצם? למה לא הצלחתי? ולמה זה שלא הצלחתי עדיין זאת לא הוכחה טובה לכך שאני לא מוצלח כשלעצמי ושלא אצליח בעתיד?

העניין הוא שלהיות מוצלח ולהיות מצליח אלו שני דברים שונים.

כאשר אדם מוצלח כשלעצמו, זה אומר שהוא חכם, מוכשר וכדומה'. אבל להערכתי, בהערכה גסה, תשע מתוך כל עשר אנשים מוצלחים כשלעצמם, לא יצליחו בפועל בחייהם במובן של להתעשר, להגיע רחוק בחיים וכדומה'.

וזאת בעצם ההוכחה שזה לא שאני לא מוצלח ולכן לא מצליח, אלא מוצלח, ועל אף זאת, לא מצליח.

אז למה זה קורה בעצם? ואיך אנחנו יכולים לשנות את זה?

העניין הוא שבניגוד להנחה הנפוצה והכוזבת לחלוטין שאדם מוצלח בהכרח יצליח, האמת היא שאדם מוצלח בדרך כלל לא יצליח, והסיבה לכך נובעת מגורמים חיצוניים אליו.

הצלחה היא דבר מורכב יותר מאשר מה שחושבים. זה לא מספיק להיות מוצלח כשלעצמך (כלומר להיות חכם, מוכשר וכדומה') כי יש גורמים נוספים להצלחה, שהינם חיצוניים לאדם המוצלח כשלעצמו, ולא תמיד תלויים בו.

הגורמים הנוספים האלו הם לדוגמה זמן, מזל, הזדמנות וכנראה שעוד כמה דברים שכרגע לא הצלחתי לחשוב עליהם.

בגלל שצריך הרבה גורמים בשביל להצליח, לא הרבה פעמים נוצרים התנאים הנכונים להצלחה, ולכן מעטים האנשים שמצליחים בפועל, אפילו מתוך אוכלוסיית המוצלחים כשלעצמם.

הסיבה שעוד לא הצלחתי זה לא כי אני לא מוצלח, בניגוד גמור להנחותיך, aka77.

אלא כי אני מוצלח, אבל חסר לי גורם אחד להצלחה, שהינו גורם שאינו קשור בי או תלוי בי, ובעוד שיש לי את כל הגורמים האחרים, הגורמים שתלויים בי ואפילו הגורמים שלא תלויים בי, רק הגורם האחד הזה חסר לי, ובו ברגע שיהיה לי אותו, אצליח תכף ומיד.

הגורם הזה הוא הזדמנות. עד עכשיו עדיין לא קיבלתי את ההזדמנות ההוגנת שלי בחיים.

יש לי כל מה שצריך בשביל להצליח חוץ מזה. פעמים רבות בעברי חזיתי מניות וסחורות שלאחר שחזיתי אותם עלו במאות ובאלפי אחוזים בתוך חודשים אחדים ושנים אחדות.

למען האמת, הסיבה היחידה שאני לא מיליונר ברגע הזה ממש שבו אנחנו מדברים, זה כי לא היה לי כסף בשביל להשקיע בדברים האלו, ולכן למרות גאונותי הפיננסית, לא הצלחתי. לי עצמי אין כסף ולכן אני זקוק לעזרה חיצונית. הזדמנות שתינתן לי על-ידי מישהו עם כסף.

מזה זמן רב שאני מנסה לגייס משקיע שיסכים להשקיע בגאונותי הפיננסית, להביא לי כסף להשקעה, ואז אני אביא לו חצי מהרווחים.

עד כה לא נחלתי הצלחה, בעיקר מכיוון שאנשים לא מבינים את הדבר האחד המאוד פשוט שזה עתה הסברתי (ושזה עתה הסברתי כי אפילו אתה בעצמך לא מבין את זה [מקווה שעכשיו אתה מבין]). עד כה לא נחלתי הצלחה כי אנשים לא מבינים שלא הצלחתי לא כי אני לא מוצלח, אלא כי ההזדמנות הנכונה עוד לא נפלה בחיקי, ולכן אנשים טועים לחשוב שאני אינני מוצלח כשלעצמי, שאני חסר יכולת, ולכן כשם שעוד לא הצלחתי, כך למעשה גם לא אצליח, ולכן עוד לא הצלחתי לגייס משקיע שהכסף שלו יהווה את ההזדמנות האחת שהייתי צריך, לכן אני לא מצליח, לכן אנשים נוטים לחשוב שאני לא מוצלח וגם לא אצליח, וכך הנבואה מגשימה את עצמה באיזשהו מן סוג של מעגל קסמים שלילי וחולני.

אשמח aka77 אם תוכל להיות בעבורי המשקיע האחד שאני צריך בשביל להשיג את ההזדמנות האחת שאני צריך בשביל לנחול הצלחה ולשבור את מעגל הקסמים שאני כלוא בו. אם תסכים לעשות זאת, תקבל בחזרה את כל השקעתך ביחד עם מחצית הרווחים שאעשה על כספך.

מה דעתך?

aka77

New member
לא קראתי הכול בכל זאת אתה כותב הרבה והפונט בפורום לא מקל לפחות עליי. אבל כן קיבלתי רושם כללי ובעיקר על טענותייך.
כן קראתי את התגובה כולה למה שהגבת לי.

קבל עצה ידידותית כמשקיע ומנהל.
לא אומרים למשקיע פוטנציאלי שהוא טועה ומטעה, במיוחד שהוא לא טען עלייך דבר ואפילו לא ברמז.

לבקש קבלות זה הכי בייס שיש, כמו שאף אחד לא יקנה רכב ממישהו שהוא טוען שהוא מומחה מספר 1 לרכבים אבל בחיים לא בנה עוד רכב. בלי קבלות אף אחד לא יתן לך כסף.

שים 1000 במחשבות שלך ובטחוני שהמשקיעים ירוצו אחריי תוך זמן קצר.

גם לקחת 50% מהרווח זה הרבה מאוד למעט אם אתה ממש חריג בתשואות, אבל זה אנשים ירצו לראות תוצאות קודם או שפשוט תבטיח שאתה לוקח אחוזים מהרווח רק אחרי x תשואה.

מעבר לזה אם אין לך אפילו את הסכום המאוד צנוע של 1000 שקל לשים את הכסף יש מצב שאתה עוד לא מוכן לשלב הזה, גם לנהל כסף לאחרים עולה כסף מעל 50k בשנה רק בשביל לפתוח את העסק הזה.

בקיצר אם אני אתה הייתי קודם שם כסף של עצמי ואז מראה לאחרים מאיפה משתין הדג.

מאחל לך בהצלחה ושתהיה האיש הכי רווחי בעולם.

מ. ח. פ.

Member
לבקש קבלות זה הכי בייס שיש, כמו שאף אחד לא יקנה רכב ממישהו שהוא טוען שהוא מומחה מספר 1 לרכבים אבל בחיים לא בנה עוד רכב. בלי קבלות אף אחד לא יתן לך כסף.
אוקיי, אז מה בנוגע לקבלה האחת שבכל זאת יש לי אפילו שאף-פעם לא השקעתי? חזיתי שפל גדול שני ועכשיו אנחנו רואים את ההתחלה של זה ומעכשיו זה רק הולך להחמיר. מה דעתך על הקבלה הזאת? טוב מספיק או לא?
גם לקחת 50% מהרווח זה הרבה מאוד למעט אם אתה ממש חריג בתשואות
זה בדיוק העניין. אני הולך להיות ממש חריג בתשואות ברגע שאשקיע.
אבל זה אנשים ירצו לראות תוצאות קודם או שפשוט תבטיח שאתה לוקח אחוזים מהרווח רק אחרי x תשואה.
אוקיי, אז מה דעתך על זה-רק החל מרווח של 1,000% תשואה ומעלה אני לוקח חצי ואם לא אגיע לזה אתה לוקח הכול.
מעבר לזה אם אין לך אפילו את הסכום המאוד צנוע של 1000 שקל לשים את הכסף יש מצב שאתה עוד לא מוכן לשלב הזה
יש לי 9,700. אם לא תהיה לי ברירה אשקיע רק אותם אבל הייתי רוצה להשקיע יותר כי אני באמת חושב שאני ממש טוב וחבל לי שתשואות כמו אלו שאני מצפה להן מהמניות שאני חושב שממש יצליחו, התשואות האלו "יתבזבזו" על השקעה קטנה כל-כך, ואז גם אם עשיתי תשואה מטורפת על סכום קטן במקור, אז כמה כסף זה כבר יוצא? לא הרבה.
גם לנהל כסף לאחרים עולה כסף מעל 50k בשנה רק בשביל לפתוח את העסק הזה.
אני לא רוצה לפתוח עסק של זה. רק להשקיע בקטנה עבור כמה אנשים, לצאת אחרי כמה שנים ולחלק את הכסף לפי ההסכם.
מאחל לך בהצלחה ושתהיה האיש הכי רווחי בעולם.
תודה. מקווה שאולי תשנה את דעתך. אשמח להיפגש במציאות אם תשנה את דעתך ולהוכיח לך את רצינות כוונותיי.

יש לי רעיון לאיך אוכיח לך את הגאונות הפיננסית שלי אפילו אם אני עוד לא משקיע. מה אם אספר לך את עתיד השוק, והדברים האלו יקרו, אתה יותר תשתכנע ביכולותיי ויותר תנטה לשתף פעולה?

aka77

New member
אוקיי, אז מה בנוגע לקבלה האחת שבכל זאת יש לי אפילו שאף-פעם לא השקעתי? חזיתי שפל גדול שני ועכשיו אנחנו רואים את ההתחלה של זה ומעכשיו זה רק הולך להחמיר. מה דעתך על הקבלה הזאת? טוב מספיק או לא?
לא, כי הרבה אחרים גם חזו את זה, העיתונות מלאה בכותרות כאלה באנשים שחזו אפילו כמה שפלים במשך עשורים, רובם אגב נשארו ממוצעים מבחינה כספי.

זה בדיוק העניין. אני הולך להיות ממש חריג בתשואות ברגע שאשקיע.
אתה לא באמת יודע, אני למשל עושה תשואות גבוהות מאז שאני מנהל את כספי, עם קבלות לא סתם. ועדיין אני לא יכול להבטיח מה יהיה בעתיד. זה גם לא הוגן כלפי אחרים.
אוקיי, אז מה דעתך על זה-רק החל מרווח של 1,000% תשואה ומעלה אני לוקח חצי ואם לא אגיע לזה אתה לוקח הכול.
זה בדיוק בעניין בשביל דבר כזה אתה צריך לפתוח עסק, וחשבון בנק מיוחד, הדברים האלה עולים הרבה כסף. מעל 50K, לא מעוניין להרחיב על זה פה ובכלל באף מקום.
מוזמן לדבר עם עו"ד שמתעסק בתחום הזה.
יש לי 9,700. אם לא תהיה לי ברירה אשקיע רק אותם אבל הייתי רוצה להשקיע יותר כי אני באמת חושב שאני ממש טוב וחבל לי שתשואות כמו אלו שאני מצפה להן מהמניות שאני חושב שממש יצליחו, התשואות האלו "יתבזבזו" על השקעה קטנה כל-כך, ואז גם אם עשיתי תשואה מטורפת על סכום קטן במקור, אז כמה כסף זה כבר יוצא? לא הרבה.
זה לא יתבזבז כי אז יהיה לך קבלות, מה שמעניין זה לא כמות הכסף כרגע (זה גם מעניין אבל בוא נוותר על זה כרגע), אלא מה התשואה הממוצעת לאורך זמן.
תשואה של אלפי אחוזים גם על סכום צנוע כזה, מדובר בהרבה כסף. מספיק שתלך לעבוד במשכורת מינימום כמה חודשים ואתה עושה כפולות מהסכום הראשוני, ואם נוסיף את התשואה שאתה טוען שאתה מסוגל אז אתה בפחות משנה מסודר בחיים!

אני לא רוצה לפתוח עסק של זה. רק להשקיע בקטנה עבור כמה אנשים, לצאת אחרי כמה שנים ולחלק את הכסף לפי ההסכם.

עניתי לך על זה בתגובה הזו.
תודה. מקווה שאולי תשנה את דעתך. אשמח להיפגש במציאות אם תשנה את דעתך ולהוכיח לך את רצינות כוונותיי.

יש לי רעיון לאיך אוכיח לך את הגאונות הפיננסית שלי אפילו אם אני עוד לא משקיע. מה אם אספר לך את עתיד השוק, והדברים האלו יקרו, אתה יותר תשתכנע ביכולותיי ויותר תנטה לשתף פעולה?
העתיד יהיה טוב, אני יודע את זה בוודאות, אני מנהל הון לעצמי ואחרים, זה מספיק בשבילי. אבל אם תוכל בעתיד להראות קבלות ואיך (פחות או יותר עשית) שלח לי הודעה. עד אז אין מה לדבר.

בהצלחה וזו התגובה האחרונה שלי בפוסט זה.
שוב מאחל לך מכל הלב להצליח.

מ. ח. פ.

Member
העתיד יהיה טוב, אני יודע את זה בוודאות
אמירה תמוהה משהו. לדעתי האישית, במחילה ממך, המאה ה-21 תהיה הגרועה ביותר בהיסטוריה האנושית המתועדת כולה. חמישים מאות שנים אחורה ואפילו רחוק יותר.

במיוחד יש את הר הגעש ילוסטון שבארצות הברית, שעד אתמול לא ידעתי בדיוק מתי יתפרץ ושיערתי שזה יקרה מתישהו בשנים הקרובות ו/או עשרות השנים הקרובות, אך שכעת, לאחר בדיקות נוספות שערכתי אתמול בהתבסס על נתונים חדשים המגיעים מההר כל העת, הגעתי למסקנה שעתיד להתפרץ מתישהו כבר בימים הקרובים או השבועות הקרובים, וככל הנראה יהרוג אנשים רבים וימשיך לתדלק את השפל הגדול השני ההולך וקורם עור וגידים.

חבל שאני אינני הנשיא ביידן. הייתי מכריז על פינוי מיידי של ויומינג, איידהו ומונטנה עוד אתמול.

בכל מקרה, אולי אנחנו מדברים על מובנים שונים של העתיד. מבחינת הזדמנויות עסקיות ואפשרויות להתעשר, לחלוטין. במובן הזה העתיד מהמם. במיוחד הכמה שנים הקרובות. אבל לא כרגע. כרגע אנחנו עומדים בפני התרסקות. ממליץ לך בחום למכור את כל המניות שלך ושל כל האנשים שאתה משקיע בשבילם באופן המיידי ביותר, אחרת במהלך הימים והשבועות הקרובים הרוב הגדול של הכסף הזה ייאבד. תמכור הכול. תציל את עצמך. ותציל את האנשים שאתה משקיע בשבילם.
אבל אם תוכל בעתיד להראות קבלות ואיך (פחות או יותר עשית) שלח לי הודעה. עד אז אין מה לדבר.
הבנתי אותך. יכול להיות שבאמת אחזור אליך אחרי שיהיו לי את הקבלות האלו.
בהצלחה וזו התגובה האחרונה שלי בפוסט זה.
שוב מאחל לך מכל הלב להצליח.
תודה רבה לך 🙏🙏🙏

נערך לאחרונה ב:

מ. ח. פ.

Member
מחסור בכסף אכן יכול לגרום אומללות אבל הרבה כסף לא בהכרח מביא אושר. אם תתעשר וגם תחלה בסרטן קטלני תהיה מאושר? (לא מאחל את השני).
אני חושב שזה מה ששכנעת את עצמך בו ("הרבה כסף לא בהכרח מביא אושר") כדי להיות מאושר ככל הניתן גם ללא כמויות גדולות של כסף. אבל למה אתה חושב שאתה צריך לשכנע את עצמך בכך? מכיוון שאתה חושב כמובן שלעולם לא יהיו לך כמויות ממש גדולות של כסף. אבל מה אם יכולות להיות לך כמויות ממש גדולות של כסף? אל תהיה פסימי ואל תהיה חסר אמונה. בהחלט יכולים להיות לך מיליוני, עשרות מיליוני ואף מאות מיליוני שקלים. איך? באמצעותי.

האם האירועים האחרונים בשווקים משכנעים אותך בגאונותי הפיננסית וכעת תסכים להשקיע בי וביכולותיי? אמנם אני מודה שתחילת השפל הגדול השני לא נראית כמו מה שחשבתי שהיא תיראה, אבל זה רק מוכיח לנו שההיסטוריה היא לא אינדיקטור מושלם לחיזוי העתיד, וכפי מה שאמר הסופר מארק טוויין, ההיסטוריה לא חוזרת, היא מתחרזת.

מה שחשוב זה שזה קורה, ושנבואתי מתגשמת, ולא אופן ההתגשמות. אמנם אני מודה שחשבתי שזאת תהיה קריסה אדירה של כ-70 עד 90 אחוז ביום אחד אבל גם אם קריסת ה-70-90 אחוז קורית טיפין-טיפין עם עוד 3 אחוז ועוד 4 אחוז מכל המדדים החשובים והבורסות החשובות בכל יום במשך שבוע-שבועיים, גם זה בסדר.

לאחר סיום הקריסה, זה יהיה הזמן להיכנס. הרגע מתקרב ואני צריך משקיעים. תן לי 100,000 ותקבל בחזרה מיליונים ואולי אפילו מיליארדים עד סוף 2025 לכל המאוחר.
נראה לי שההתעמקות בהארי פוטר תרמה לך מאוד להבנה הפיננסית.
לא, אתה פשוט לא מבין נכון את הדברים. זה בסדר. אני אסביר.

העניין הוא כזה: אתה אומר לי "הארי פוטר" כי זה מה שאתה חושב שבן-אדם צריך להיות כדי להביא תשואות של מאות אלפי ומיליוני אחוזים, ובטח שבתוך שנים אחדות, ובטח ובטח שעל כל השקעה בנפרד, אבל זה לא נכון. זה מה שאתה חושב שבן-אדם צריך להיות כי חוץ מהביטקוין, שהוא אפילו לא מניה אלא סחורה, אף-פעם לא היה דבר שעלה במאות אלפי ומיליוני אחוזים בתוך שנים אחדות. אבל הבעיה כאן, היא שהעבר הוא לא אינדיקטור טוב מספיק למה שהולך לקרות בעתיד, ולכן, אם משהו אף-פעם לא קרה קודם לכן, שזה אפילו לא המצב פה כי כן יש לנו לדוגמה את הביטקוין אבל עזוב, בוא נגיד שזה היה המצב, אז זאת לא ערובה טובה מספיק לכך שמשהו לא יקרה לעולם.

ואם תשים לב, לפני הביטקוין לדוגמה, שלמיטב ידיעתי זה הדבר היחיד אי-פעם שעלה ב-20 מיליון אחוז ב-12 שנה, לא היה דבר שעלה במאות אלפי אחוזים, בטח שלא במיליוני אחוזים.

מנקודת המבט של 2009, לשיטתך, הביטקוין אף-פעם לא היה אמור לקרות ולהתקיים. לא בהכרח המטבע, אבל כן בהכרח רמת ההישגים והתשואות שהביטקוין הגיע אליה, אבל עובדה שהביטקוין קיים והגיע להישגים האלו, מה שמוכיח, וזה מקרה אחד מיני רבים, שהעבר הוא לא אינדיקטור מספיק טוב למה שיקרה בעתיד.

עוד דבר שלא שמת לב אליו, חוץ מאשר דבר קטן שנקרא "ביטקוין", זה שאם לדוגמה היית נכנס למכונת זמן ונוסע ל-1981, ומספר לאנשים על תשואה של 200,000 אחוז על מניה אחת בתוך 40 שנה, גם אז, כמו מה שאתה מדבר אליי עכשיו, ככה היו מדברים אליך אז. בעצם לא. אתה אומר לי "הארי פוטר" והסדרת ספרים הזאת התחילה לצאת ב-1997. אני חוזר בי. אם היית נכנס למכונת זמן ונוסע ל-1981, ומספר לאנשים על תשואה של 200,000 אחוז על מניה אחת בתוך 40 שנה, היו אומרים לך את מה שאומרת לי "כוכבית מצויה". היו אומרים לך "משוגע", "מנותק מהמציאות", "נוכל" ו-"שרלטן". אבל הנה אנחנו 40 שנה מאוחר יותר והנה יש שתי חברות מאוד מעניינות, יכול להיות ששמעת עליהן, לאחת קוראים "אפל" ולשנייה קוראים "מיקרוסופט".

ולמה אם היית נכנס למכונת זמן ונוסע ל-1981, ומספר לאנשים על תשואה של 200,000 אחוז על מניה אחת בתוך 40 שנה, אנשים היו קוראים לך, אמנם לא "הארי פוטר", אבל כן "משוגע", "מנותק מהמציאות", "נוכל" ו-"שרלטן"? הרי אם היית נכנס למכונת זמן, נוסע ל-1981, ומספר לאנשים על תשואה של 200,000 אחוז על מניה אחת בתוך 40 שנה, האם היית הארי פוטר? לא. האם היית משוגע? לא. האם היית מנותק מהמציאות? לא. האם היית נוכל? לא. האם היית שרלטן? לא. האם היית משקר? לא. האם היית טועה? לא. והעובדות הן שחוץ מאשר "הארי פוטר", אלו כל הדברים שהיו אומרים לך ומטיחים בך.

אתה היית בתגובה מתעצבן, מופתע, מוכה הלם, מוכה תמיהה, והיית מוסיף ומספר ומסביר שוב ושוב ברמות שונות של הסברים ופירוטים שעומדות להיות עכשיו מניות שבארבעים השנים הבאות יעלו ב-200,000 אחוז, והאמת הפשוטה, אם לא נלך יותר מידי סחור-סחור, היא שאף אחד לא היה מאמין לשום מילה שאתה אומר, וכולם היו ממשיכים לקרוא לך משוגע, מנותק מהמציאות, נוכל, שרלטן, ושום הסבר לא היה עוזר לך. וזאת האמת. לרגע אחד אל תהיה טיפש מספיק בשביל להשלות את עצמך שהדברים היו מתגלגלים אחרת מכפי מה שסיפרתי לך עכשיו שהדברים היו מתגלגלים אפילו ולו במעט. זה מה שהיה קורה וזהו. צר לי. תשלים עם זה. אלו העובדות.

ועכשיו, למה למרות העובדה שאם היית נוסע בזמן שחוזר אחורה מ-2022 כל הדרך אל 1981 ואומר לאנשים שיהיו עכשיו מניות שבארבעים השנה הבאות יעלו ב-200,000 אחוז כל אחת, למה למרות העובדה שלא היית הארי פוטר, לא משוגע, לא מנותק מהמציאות, לא נוכל, לא שרלטן, לא שקרן ולא טועה, אף אחד לא היה מאמין לשום מילה שיוצאת לך מהפה?

התשובה הפשוטה תהיה כי "זה אף-פעם לא קרה קודם לכן". אבל זה מסובך יותר מזה. אז עכשיו הנה התשובה היותר מסובכת:

רק בגלל שמשהו אף-פעם לא קרה קודם, זה לא אומר שזה לא יקרה בעתיד. וכל זה מעלה שאלה טובה מאוד. השאלה הטובה מאוד הזאת, היא למה למרות שאם משהו אף-פעם לא קרה קודם לכן, זה לא אומר שזה לא יקרה בעתיד, אז למה באותו הזמן, הרוב הגדול מאוד של האנשים בהחלט יחשבו שאם משהו אף-פעם לא קרה קודם לכן, זה כן, אף-פעם לא יקרה בעתיד?

התשובה לכך היא כי אנשים הם טיפשים. ויותר גרוע מאשר מה שאנשים הם טיפשים, אנשים הם לא נבונים.

ההבדל בין שכל לתבונה, הוא ששכל זה פשוט כל הידע שיש לנו, בעוד שתבונה, זה מהמילה "להבין", ולכן תבונה זה השכל של לדעת להבין דבר מתוך דבר ולהבין דבר כתוצאה משילוב בין דבר לדבר.

ידועה האמרה כי "על כל חכם אחד, יש עשרה טיפשים", אבל לדעתי, על אותו המשקל, ניתן גם להגיד כי על כל עשרה חכמים, יש רק נבון אחד. כי שכל לא אומר בהכרח תבונה. כי תבונה היא סוג מסוים של שכל, שהוא מתוחכם יותר וקשה יותר מאשר שכל רגיל, ולכן באופן דומה לאיך שלאף בן-אדם טיפש לא תהיה תבונה, כך גם הרוב הגדול של האנשים החכמים, גם הם לא יהיו בהכרח איזה נבונים גדולים.

וידועה כמובן גם אמרתו המפורסמת של איינשטיין ש-"כל טיפש יכול לדעת. הנקודה היא להבין".

הסיבה שעל אף שאם משהו אף-פעם לא קרה קודם לכן זה ממש לא בהכרח אומר שהוא אף-פעם לא יקרה בעתיד, הסיבה שעל אף העובדה הזאת, הרוב הגדול מאוד של האנשים משוכנעים שכנוע מוחלט לחלוטין וכוזב לחלוטין שזה אכן המצב (שאם משהו אף-פעם לא קרה קודם לכן זה גם לעולם לא יקרה), זה כי אנשים הם טיפשים ולא נבונים, וכתוצאה של כך הם כבולים אל תוך ההבנה הקטנה שלהם, הידיעות הקטנות שלהם וההכרות הקטנות שלהם עם החיים הקטנים שלהם והתוכן הקטן שלהם. לכן אנשים לא יודעים, לא מבינים ולא מתעמקים, וגם לא רוצים לדעת, להבין או להתעמק בשום דבר מעבר למה שהם יודעים, מבינים ומתעמקים בחיים הקטנים שלהם, עם המחשבות הקטנות שלהם והמעשים הקטנים שלהם, וכתוצאה של כל זה, אנשים כבולים אל נקודת המבט הקטנה שלהם ולכן לא יכולים להבין את הדברים דרך שום נקודת מבט אחרת.

אני, זה לא מה שנקרא "רוב האנשים". עם כל הצניעות, באמת עם כל הצניעות, אני הרבה יותר חכם, ויותר חשוב מזה, הרבה יותר נבון, מאנשים אחרים. אני מניח שזאת הסיבה למה אני חזיתי מראש מניות וסחורות שאחר כך עלו במאות ובאלפי אחוזים בתוך חודשים אחדים ושנים אחדות, בזמן שאנשים אחרים מדברים על מניות וסחורות שעולות בעשר אחוז בשנה.

תן לי להחזיק לך את היד, משקיע88, ולהוליך אותך בנתיב ההיסטוריה.

כפי שאמרנו, אם לשנייה אחת אתה, ובעצם זה נורא יעזור אם כולם יעשו את זה, תתנתק מנקודת המבט המוכרת לך, ותחשוב על הדברים מנקודת המבט של בן-אדם ב-1981, תוך כדי שאתה משתדל להתנתק ממה שמוכר לך וידוע לך, ומשתדל לחשוב על הדברים מנקודת מבטו, אז פתאום אתה תראה את הדברים אחרת לגמרי.

מנקודת מבטו של אדם ב-1981, מעולם לא הייתה מניה שעלתה ב-200,000 אחוז בארבעים שנה. זה לא נושא לדיון. זאת עובדה היסטורית שאיננה עומדת לויכוח.

עוד מנקודת מבטו של אדם ב-1981-זה גם לעולם לא יקרה.

ולמה האדם הממוצע ב-1981 יחשוב כך? כי זה אף-פעם לא קרה קודם לכן.

ועכשיו הפסקה. בחזרה אל תוך נקודת המבט שלנו ב-2022. אם נביט אחורה אל ההיסטוריה, בדיוק כפי מה שיעשה אדם ב-1981, בעוד שאדם ב-1981 לעולם לא ימצא שום תיעוד בשום מקום למניה שעלתה ב-200,000 אחוז כי זה אף-פעם לא קרה, אנחנו מצדנו לא רק נמצא כמה מניות כאלו, אלא גם נדע להסביר למה זה קרה.

מצד שני, אם אדם ב-1981 ינסה להביט קדימה אל העתיד וינסה לשער את שיקרה, לא רק בתחום המניות אלא בכלל, ואם אתה תנסה להביט אל העתיד ולנסות לשער את שיקרה, לא רק בתחום המניות אלא בכלל, קרוב לוודאי שלאף אחד משניכם לא יהיה מושג על מה הוא מדבר.

למה? למה כל-כך קל לדעת את העבר בעוד שכל-כך קשה לדעת את העתיד? התשובה טמונה בהבדל שבין העבר לעתיד. העבר הוא מה שכבר קרה בעוד שהעתיד הוא מה שעוד יקרה. בשביל לדעת את העבר, בסה"כ צריך לדעת. בשביל לדעת את העתיד, צריך להבין. בשביל לדעת את העבר, באמת שרק צריך לדעת, אפילו לא צריך להיות חכם. רק צריך לבדוק בספרי ההיסטוריה כפי מה שיכול לעשות בן-אדם ב-1981, או במקרה שלנו, לחפש בגוגל. בשביל לדעת את העתיד מנגד, לא רק שצריך להיות חכם, אלא אפילו יותר מזה-נבון.

לדעת את העבר לא דורש מאיתנו כמעט כלום. לדעת את העתיד דורש מאיתנו את הכול, ובמקרה של כמעט כל אחד ואחד מאיתנו, יותר מאשר כל מה שרק יש לנו, ובהרבה.

העבר כבר קרה ותועד, ולכן רק צריך לקרוא עליו וללמוד עליו ולשמוע עליו כדי שנוכל לא רק לדעת מה היה בדיוק, אלא למה הדברים היו כפי מה שהיו. העבר כבר מכיל את כל התשובות (בנוגע לעבר).

לדעת את העתיד זה הרבה יותר מסובך כי בשביל לדעת אותו אי-אפשר פשוט ללמוד אותו כי הוא לא כתוב בשום מקום ואף-אחד עוד לא חווה אותו, אלא צריך להבין אותו. להבין איך ולמה יהיה כפי מה שיהיה, ואת זה, אנשים פשוט לא יודעים לעשות.

באופן דומה לצורה שבה ההווה הוא תוצאה של העבר, כך העתיד הוא תוצאה של ההווה, כך שכדי לדעת את העתיד, צריך לדעת ולהבין את ההווה, שזה קשה יותר כשלעצמו מלדעת ולהבין את העבר, ואז צריך להבין כיצד ההווה של ההיום עתיד לקבוע את העתיד של המחר, וכדי לעשות את זה, צריך כושר הסקת מסקנות גבוה, ויכולת לחשיבה מופשטת, חשיבה פרופורציונאלית וחשיבה מורכבת, כי ההווה, יכול להוביל לכל מיני סוגים של עתידים, ולכן עלינו להבין כיצד חלקיו השונים של ההווה מתיישבים ביחד לכדי איזה סוג של עתיד.

מדובר בדבר מורכב מאוד ולכן מעטים האנשים שחכמים מספיק ונבונים מספיק בשביל לדעת לחזות את העתיד ברמת דיוק גבוהה. מעטים האנשים שהם כמוני.

מ. ח. פ.

Member
כל זה, כל מה שאמרתי עכשיו, זאת הסיבה למה לאנשים לא נבונים, אפילו אם הם חכמים, ורוב האנשים אפילו לא חכמים, כל-כך קשה להבין מה יהיה בעתיד. אין להם את היכולת לנתח את ההווה, לפחות לא כראוי, כדי לדעת איך העתיד עומד להיראות. זאת הסיבה, למה לרוב הגדול מאוד של האנשים, יש רק את העבר בשביל שישמש להם כאינדיקטור למה שיהיה בעתיד. כי פשוט כל האינדיקטורים האחרים הם מתוחכמים מידי ומורכבים מידי בעבורם, כי העתידנות היא תחום הרבה יותר מסובך מאשר ההיסטוריה. וזאת הסיבה למה כאשר העתיד עומד להיות שונה מהעבר, ולא רק עוד ועוד ממה שהיה בעבר, האדם הממוצע יהיה מאוד גרוע בלחזות את העתיד.

ולמה בתקופות מסוימות בהיסטוריה, העתיד עומד להיות רק עוד ועוד ממה שהיה בעבר, ובתקופות אחרות בהיסטוריה, העתיד עומד להיות שונה מאשר כל מה שהיה בעבר? כי לפעמים פשוט יש עוד ועוד מאותו הדבר כי שום דבר לא משתנה מבחינת המצבים והנסיבות ואז אין סיבה לחשוב שהעתיד ייראה אחרת, אבל בתקופות מסוימות בהיסטוריה, נוצרים תנאים ומצבים שמעודדים את התרחשותן של התרחשויות שאף-פעם לא קרו קודם לכן, ואז העתיד נראה כמו משהו שאף-פעם לא נראה קודם לכן. ואנחנו עכשיו חיים בתקופה בהיסטוריה מן הסוג השני. הבנת?

עוד דרך לחלק תקופות בהיסטוריה זה לפי התקדמות של האנושות. בתקופות מסוימות בהיסטוריה האנושות מתקדמת אחורה (חווה רגרסיה), בתקופות אחרות היא עומדת במקום (לדוגמה ימי הביניים) ובתקופות אחרות בהיסטוריה האנושות מתקדמת קדימה. כרגע אנחנו בתקופה של "התקדמות קדימה". למען האמת, אנחנו כרגע נמצאים בתקופת "ההתקדמות קדימה" הרציפה ביותר והמהירה ביותר בהיסטוריה, ואם תשים לב, תוכל להבחין בכך שבערך כל 200 השנה האחרונות היו מורכבות מדברים ואירועים שלא נראו כמותם בהיסטוריה האנושית קודם לכן.

היסטוריונים מספרים שבחמישים השנים האחרונות, האנושות התקדמה יותר הרבה ויותר מהר מאשר מה שהתקדמה ב-20,000 השנים הקודמות לחמישים השנים האחרונות, ביחד. עוד אומרים ההיסטוריונים, שאילו היינו לוקחים בן-אדם מהמאה השנייה לפני הספירה ושמים אותו במאה ה-14 לספירה, הוא היה מתאקלם די מהר, אבל שאילו לקחנו בן-אדם מ-1970 ושמנו אותו ב-2020, הוא היה מתקשה מאוד להסתגל ולהתמצא.

המשמעות של כל זה, היא שההתקדמות קדימה לא רק לא נפסקת, אלא מאיצה.

ועכשיו, בחזרה אל הבחור שלנו מ-1981. הבחור הממוצע ב-1981. למה הוא לא יודע שבארבעים השנים הבאות יהיו מניות שיעלו בחמישית מיליון אחוזים וברבע מיליון אחוזים? ולמה גם אם היינו נוסעים לאחורה בזמן ואומרים לו הוא לא היה מאמין לנו? כי הוא לא יודע את מה שאנחנו יודעים. אנחנו, שלא כמוהו, לא רק יודעים בתור עובדה שבארבעים השנה האחרונות היו מניות שעלו ב-200,000 אחוז (רבע מיליון אחוז אם אנחנו מדברים ספציפית על מיקרוסופט), אלא אנחנו גם יודעים למה זה קרה. ואת הגורמים ללמה זה קרה, שמנקודת המבט שלו זה העתיד, לבחור הזה לא היה סיכוי לדעת ולשער שכך יקרו ויתגלגלו הדברים אלא אם כן הוא היה ממש חכם, והוא לא כי בוא נזכור שאנחנו מדברים על הבחור הממוצע ב-1981. לא מישהו כמוני, כן?

כלומר...לא היה לו סיכוי לדעת שכך יקרו ויתגלגלו הדברים אלא אם כן הוא היה ממש חכם, או אם לדוגמה, וזה מה שאנשים ממוצעים בשכלם נסמכים עליו בניסיונם לחזות את העתיד, זה כבר היה קורה בעבר. אבל זה לא קרה. הפעם הראשונה בהיסטוריה שמניה עלתה ב-200,000 אחוז בארבעים שנה הייתה בארבעים השנים האחרונות מחד גיסא, בעוד שמאידך גיסא, מניות ובורסות זה דבר שקיים מאז המאה ה-17. אז במשך בערך רבע מילניום אנחנו לא רואים אף מניה עושה את מה שעשו כמה מניות שונות משנות השמונים ועד היום. ולמה? כי מעולם לא נוצרו התנאים הנוחים והקרקע הפורייה ל-200,000 אחוז או רבע מיליון אחוז בארבעים שנה מאז המאה ה-17 ועד שנות ה-80 של המאה ה-20. אבל בשנות ה-80 של המאה ה-20 זה קרה.

וזה בעצם מה שאני מנסה להסביר לך, משקיע88. בתחילת שנות ה-80, כמו ממש עכשיו, נוצרו התנאים הנוחים והנכונים בשביל מניות מסוימות להביא ביצועים כמו מה שמעולם לא ראינו מניות מביאות ביצועים קודם לכן.

אבל לפני מה שנדבר על "ההיום", בוא נדבר עוד רגע על "אז". על ארבעים השנים האחרונות.

מה קרה בארבעים השנים האחרונות, שאף-פעם לא קרה קודם לכן, איזה נסיבות ומצבים התרחשו בארבעים השנים האחרונות, שמעולם לא התרחשו הנסיבות והמצבים האלו קודם לכן, שאיפשרו ל-"אפל" ו-"מיקרוסופט" ואני בטוח שיש עוד מניה או שתיים או שלוש עם ביצועים דומים שלא חשבתי עליהן, להביא ביצועים כמו מה שאף מניה לא הביאה גם לא לאורך מאות שנים, מאות שנים אחורה, כל הדרך עד תחילת המניות והמסחר במניות איפשהו שם במאה ה-17?

מה שקרה, ומה שהיה שונה, זה שקודם כל המציאו מוצרים חדשים שאף-פעם לא היו קיימים קודם לכן, כמו מחשבים, ותוכנות למחשבים, וטלפונים ואני לא יודע מה עוד. ולחברות האלו היו מונופולים או דואפולים או משהו כזה בתעשיות החדשות לגמרי האלו. ואלו היו תעשיות של המצאות חדשות, שזאת אומרת שווקים חדשים ולא מנוצלים. שכאילו, מונופלים ודואפולים זה לא משהו שלא היה קיים לפני שנות ה-80 ככה שזה לא משהו שהוא שונה בהכרח מדברים שראינו בעבר, אבל גם זה גורם חשוב לציון, אפילו אם אנחנו לא הולכים להכליל אותו ברשימה של "מה שקרה ואף פעם לא קרה קודם לכן" שאפשר את ההצלחה המטורפת של אפל ומיקרוסופט ומי יודע מה עוד.

הדבר השני שקרה, ושהיה שונה מכל מה שראינו אי-פעם בעבר, זה האצת הגלובליזציה. גלובליזציה זה לא דבר שיש אותו או שאין אותו אלא שיש דרגות שונות שלו ושהוא קיים במידה מסוימת ולא קיים במידה מסוימת, באותו הזמן. העולם הוא די גלובלי כבר מאז תחילת המאה ה-20 אבל מאז ועד היום, הגלובליזציה הולכת ומאיצה, ובארבעים השנים האחרונות, הגלובליזציה המשיכה להאיץ כל העת. וכל רמה חדשה של גלובליזציה שאנחנו והעולם מגיעים אליה, זאת רמה של גלובליזציה שאף-פעם לא הייתה קיימת קודם לכן בשום מקום ובשום זמן. בדיוק כמו עם המצאת המוצרים החדשים לחלוטין שהמציאו אפל ומיקרוסופט, אנחנו מדברים על משהו חדש לחלוטין שמעולם לא נראה בעולם קודם לכן בהיסטוריה. וכחלק מהתופעה הרחבה של הגלובליזציה, יש לנו את הגלובליזציה של המסחר והכלכלה, שמאפשרים לחברות להגיע לשווקים חדשים ואוכלוסיות חדשות ופתאום כמות הלקוחות היא גדולה יותר מאשר כל כמות לקוחות של כל חברה כלשהי שאי-פעם הייתה קיימת והציעה איזשהו שירות או מוצר כלשהו.

הדבר השלישי שקרה, הוא התפוצצות האוכלוסין. העלייה באוכלוסייה העולמית מאז תחילת שנות השמונים הייתה פשוט מטורפת. עוד 3.4 מיליארד אנשים מאז ועד היום. זאת כמובן אוכלוסייה בסדר גודל כמו מה שהעולם אף-פעם לא ראה קודם לכן. אלו כמובן רק אפילו עוד יותר לקוחות לחברות הענק המונופוליסטיות עם התעשיות שלהן של המוצרים החדשים שלהן שאף-פעם לא היו קיימים קודם לכן ושיש להן פטנטים עליהם.

וזהו. אלו הגורמים שזיהיתי ושגרמו לכך שבארבעים השנים האחרונות ראינו את מה שאף-אדם לפנינו לא ראה מעולם-מניות שמביאות 200,000 ו-250,000 אחוז בארבעים שנה. מה שקרה זה שווקים חדשים של מוצרים חדשים שאף-פעם לא היו קיימים קודם לכן ופתאום כולם היו צריכים אותם (טלפונים ניידים, מחשבים, תוכנות למחשבים וכדומה'), גישה גדולה יותר ומהירה יותר ללקוחות בגלל גלובליזציה ברמה שכמותה לא ראינו מעולם, ופיצוץ אוכלוסין שרק הביא אפילו עוד יותר לקוחות, בכמויות שמעולם לא ראינו קודם לכן. וכמובן גם שמיקרוסופט ופאל הם גם מונופולים או דואפולים או משהו כזה. לא התעמקתי יותר מידי.

ועכשיו, בחזרה אלינו ובחזרה ל-2022. סיימנו עם ההדגמה של הבחור מ-1981 וארבעים השנים האחרונות.

מה שאני בעצם אומר לך, משקיע88, זה שפעם נוספת עומדות להתהוות נסיבות כמו מה שמעולם לא ראינו בעבר, ושאתה אפילו לא מתחיל ולא יכול להתחיל אפילו רק לשער לעצמך שהנסיבות האלו והמצבים האלו יקרו ויתרחשו, כי באמת שפשוט אין לך שמץ של מושג (בלי חלילה להעליב או לפגוע. צריך להיות ממש ממש חכם ונבון בשביל להבין את הדברים שאני מבין) ושעומדות לגרום לדברים שאף-פעם לא היו אפשריים קודם לכן בשוק המניות, להיות אפשריים. כמו לדוגמה מניות וסחורות של 300,000 אחוז ו-400,000 אחוז בשלוש שנים. אבל זה עוד בקטנה. עומדות להיות גם מניות וסחורות של מיליון אחוז ואפילו כמה מיליוני אחוזים בשלוש השנים הבאות, חמש השנים הבאות ועשר השנים הבאות. ואני מעוניין להשקיע בחלק מהמניות האלו. אבל המניות של המאות אלפי אחוזים והמיליוני אחוזים בשלוש שנים ולא אלו של 5 שנים ועשר שנים כי אין לי יותר מידי סבלנות.

ועכשיו, מהן הנסיבות שבגינן, כמו בארבעים השנים האחרונות, פעם נוספת כולם עומדים לראות מניות מביאות ביצועים כמו מה שאף-פעם לא ראינו קודם לכן?

חלק מהנסיבות האלו הן נסיבות שכבר מוכרות לנו ממקרי עבר כמו התהוות עתידית של מונופלים ודואפולים בשווקים החדשים לגמרי העתידיים של המוצרים החדשים לגמרי העתידיים, אבל כמובן שהחלק של הבאמת ממש להגיע להישגים בסדר גודל שמעולם לא ראינו קודם לכן, כמו מאות אלפי ומיליוני אחוזים בתוך כמה שנים ולא בארבעים שנה, זה כמובן נובע מנסיבות ומאירועים שכמותם מעולם לא ראינו קודם לכן לא בעולם ולא בהיסטוריה, כמו כשאפל ומיקרוסופט הביאו 200,000 ו-250,000 אחוז בארבעים שנה זה היה בגלל שבמשך ארבעים השנים האלו הגלובליזציה הגיעה לרמות שמעולם לא הגיעה אליהן קודם לכן בשום תקופה בהיסטוריה ואוכלוסיית העולם הגיעה לכמות שכמותה מעולם לא ראינו קודם לכן בהיסטוריה. וגם כמובן עצם זה שהן הביאו מוצרים חדשים לגמרי כמו טלפונים ומחשבים ותוכנות למחשב וטאבלטים ועוד כל מיני.

ועכשיו, הנסיבות החדשות לגמרי, שמעולם לא התקיימו קודם לכן בעולם ובהיסטוריה, ושבגללן עומדות להיות מניות של מאות אלפי ומיליוני אחוזים ברק כמה שנים, מה שאף-אחד לא מאמין לי שהולך לקרות כי אף-אחד לא חכם כמוני וכי כולם שכחו מהביטקוין, דבר מתוך ההיסטוריה ושאפשר פשוט לקרוא עליו וללמוד עליו ושעובדתית הגיע ל-20,000,000 אחוז ב-12 שנה אבל איכשהו אף-אחד חוץ ממני לא שם לב שבכלל קיים בשעה שכולם כל-כך ממהרים לברך אותי בשלל ברכות נפלאות, הנסיבות החדשות לגמרי האלו הן קודם כל המוצרים החדשים לגמרי האלו של השווקים החדשים לגמרי האלו, שבמסגרת השווקים האלו הולכים להתקיים מונופלים ודואפולים, על זה תוסיף את המהפכה התעשייתית הרביעית שאנחנו כבר נמצאים בעיצומה ושמאיצה כל העת, המהפכה המדעית השנייה העומדת בפתח, המשכת האצת הגלובליזציה שבמסגרתה מואצים התהליכים הכלכליים והמסחר, המשכת גדילת אוכלוסיית העולם שכמובן רק ממשיכה ומוסיפה על כמות הלקוחות (הגדולה ממילא בגלל הגלובליזציה של הכלכלה והמונופולים והדואפולים בשווקים החדשים לגמרי של המוצרים החדשים לגמרי), האוטומציה בשוק העובדה שתאפשר להחליף עובדים ברובוטים, מה שיגרום לצמצום ההוצאות של החברות וגדילת הרווחים שלהן, והשפל הגדול השני שהולך להיות הרבה יותר גרוע מהשפל הגדול הראשון ושעומד לרסק את כל החברות של כל השווקים החדשים לגמרי של כל המוצרים החדשים לגמרי שמתקיימים בהם מונופלים ודואפולים עד לרמה שהמניות האלו של החברות האלו הולכות להפוך למניות פני שנסחרות ונקנות ברמה של עשרות הסנטים הבודדים, על זה תוסיף את עצם זה שלנוכח כל האמור לעיל כל המניות של כל החברות האלו אמורות להגיע כבר ב-2025 עד לכדי מאות דולרים למניה ואפילו למעלה מאלף דולר למניה, והגענו למאות אלפי אחוזים ומיליוני אחוזים בתוך רק כמה שנים.

ואלו היו רק הנסיבות של דברים שמעולם לא קרו קודם לכן ושעומדים לגרום למאות אלפי ומיליוני אחוזים רק בכמה שנים, ועכשיו, בוא נוסיף על כל זה את כל הנסיבות שכבר היו קיימות בעבר ושהן לא "משהו חדש לגמרי", אבל שגם הנסיבות האלו תורמות את שלהן ובשילוב עם הנסיבות החדשות לגמרי שכמותן לא נראו לא בעולם ולא בהיסטוריה, עומדות לגרום למניות שמגיעות למאות אלפי ומיליוני אחוזים ברק כמה שנים.

מ. ח. פ.

Member
הנסיבות שכבר קרו בעבר ככה שהן "לא משהו מיוחד" אבל גם הן נורא יעזרו למחירי המניות של החברות המונופוליסטיות והדואפוליסטיות החדשות לגמרי של השווקים החדשים לגמרי של המוצרים החדשים לגמרי שברגע אחד ימציאו אותם, וברגע הבא כל העולם ואשתו הולכים להצטרך אותם (כמו מה שפעם לא היו טלפונים ניידים ומחשבים ואז פתאום המציאו אותם והדבר הבא שידענו זה שביום אחרי פתאום לכולם יש כי הרי "איך אפשר להסתדר בלי זה?", נכון?), הנסיבות האלו הן עצם זה שהחברות החדשות של השווקים החדשים לגמרי של המוצרים החדשים לגמרי עומדות להיות חברות מונופליסטיות ודואפוליסטיות, כל אחת בתחומה, כל הגלובליזציה שקרתה עד עכשיו בארבעים השנים האחרונות כבר קיימת ועומדת עכשיו ככה שזה לא עכשיו שכל ארבעים שנות הגלובליזציה שנבנו בארבעים השנים האחרונות צריכות להיבנות מחדש (כאשר עצם זה שלגלובליזציה של ארבעים השנים האחרונות לקח ארבעים שנה להיבנות, זאת בעצם הסיבה למה לקח לגלובליזציה ארבעים שנה להביא את מיקרוסופט ואפל ל-200 אלף אחוז ו-250 אלף אחוז), ואותו הדבר בנוגע לאוכלוסיית העולם שעכשיו זה לא הולך לקחת עוד ארבעים שנה עד שעוד פעם תגיע ל-8 מיליארד אנשים כי הרי זה כבר קרה בארבעים השנים האחרונות ומעכשיו האוכלוסייה רק הולכת עוד יותר לגדול כמו מה שהגלובליזציה רק הולכת עוד יותר להאיץ (ולכן כמו עם גורם הגלובליזציה, זה לא הולך לקחת ארבעים שנה עבור גורם האוכלוסייה למצות את עצמו בכל הנוגע ליכולתו לתרום לעליית הערך של המניות של החברות החדשות של המוצרים החדשים).

וזהו. האם עכשיו אתה מבין משקיע88 למה הולכות להיות מניות וסחורות של מאות אלפי ומיליוני אחוזים רק בכמה שנים? האם סוף-סוף הסברתי את עצמי כראוי?

בכל מקרה, אם השתכנעת, אשמח להיפגש, לדבר ושתעביר לי 100,000 שקל או סכום אחר לבחירתך (אבל לפחות של 100,000 ומעלה) בשביל שאשקיע 50,000 שקל בשתיים מן המניות שמדובר עליהן אחרי שהשפל הגדול השני יתחיל. האמת שהוא כבר מתחיל, בדיוק לפי תחזיותיי, רק בצורה קצת שונה ממה שחשבתי. חשבתי שזה הולך להיות צניחה של 80 אחוז או 70 אחוז או 90 אחוז ביום אחד אבל גם 3-4 אחוז מכל הבורסות והמדדים החשובים עם כל יום נוסף של מסחר, גם זה עובד לי אז לא נורא.
מה תעשה עם מיליארד ש"ח?
חצי מיליארד שקל. אתה שוכח שהחצי מיליארד שקל האחרים שייכים למשקיע המאושר. אולי זה יהיה אתה? הגאונות שלי לא שווה כלום בלי הזדמנות, וכרגע הזדמנות זה מה שחסר לי.

אנשים חושבים שבן-אדם מוצלח כשלעצמו חייב להיות מצליח בפועל אבל זה ממש לא נכון. ממש לא רק היעדר שכל או כישרון עומד בדרכם של אנשים להצלחה, ולהערכתי, 9 מתוך כל 10 אנשים מוצלחים כשלעצמם (חכמים, מוכשרים וכדומה') לעולם לא יצליחו בפועל בגלל היעדר הנסיבות שאל מחוץ לעצמם ושלא תלויות בעצמם ושנדרשות להצלחה (כמו כסף להשקיע אם מדובר בגאון פיננסי, זמן, הזדמנות וכדומה'). זה נורא, כשחושבים על זה.

דרך אגב, רק לשם ההבהרה, אנחנו מדברים ספציפית על מיליארד שקל (שיתחלקו שווה בשווה ביני ובין המשקיע המאושר [לאחר מיסים כמובן]) במקרה של ספציפית רווח של מיליון אחוז, אם השקעתי במשהו שעלה במיליון אחוז. כמובן שלאחר שאקבל כסף להשקיע, אשקיע אותו החל מהדבר שאני הכי חושב שיצליח ועד הדבר שאני הכי פחות חושב שיצליח, בסדר יורד.

הדבר שאני הכי חושב שיצליח, אני חושב שיצליח ברמה של בערך בין מינימום של 7,000,000 אחוז למקסימום של 14,000,000 אחוז. מספרים שבטח גורמים לך להסתכל על מסך המחשב, להתעצבן, ולמלמל בינך לבין עצמך "פסיכופת" ו-"משוגע", אבל מספרים שלמעשה, עובדתית, הם מספרים שמדברים על בין שליש לשני שליש ממה שעשה הביטקוין, כך שלמעשה מדובר בהערכה ריאליסטית לחלוטין, שלא לומר צנועה, כי אם אנחנו עושים ממוצע, אז אמצע הדרך שבין 7 מיליון אחוז ל-14 מיליון אחוז זה 10.5 מיליון ואז אנחנו מדברים על משהו שהוא רק חצי מהדבר שהכי הצליח אי-פעם.

אז בכל מקרה, בוא נגיד 10.5 מיליון אחוז, אוקיי? אז במקרה הזה, מהשקעה של 50,000 שקל (כי ה-50,000 השניים הולכים למשהו אחר) אנחנו מדברים על 5.25 מיליארד שקל. הדבר השני שהכי יצליח, להערכתי, צריך לעלות...בבערך בין 400,000 אחוז ל-2,000,000 אחוז ואז אם אנחנו הולכים אל האמצע אנחנו מדברים על מיליון ומשהו אחוז ואז באמת הגענו למיליארד ומשהו. בוא נגיד בסה"כ 6.5 מיליארד שקל, אוקיי? אז אחרי מיסים, שזה רבע, נכון?, אז אנחנו בעצם מדברים על בערך 4,875,000,000 שקל...שבוא נעגל את זה ל-5...לחלק לשניים...

אחרי מיסים זה יוצא שניים וחצי מיליארד לי ושניים וחצי מיליארד לך. אז קיצר מתי נפגשים? הופתעתי לרעה מרמת השכל של חלק מהאנשים פה אבל אתה מרגיש לי חכם יותר. מקווה שאחרי ההסברים הכל-כך מפורטים והגיוניים שלי, תתאפס על עצמך ותסכים לשתף פעולה.

אז עכשיו, נראה לי שמה שהתכוונת לשאול זה מה אעשה עם 2.5 מיליארד שקל. התשובה היא לא הרבה כי 2.5 מיליארד שקל זה לא מספיק כסף אז נראה לי שאמשיך להשקיע את זה כדי להגיע לכמויות הכסף שאני באמת צריך. יש לי חלומות גדולים. חלומות גדולים ממש. כמו לדוגמה אחוזת ענק. הרי אני מלך, וכל מלך צריך ארמון |כתר|

אה, טוב שהזכרתי לעצמי. גם כתר. אני אקנה כתר. כמו מה שכל מלך צריך ארמון, כך גם כל מלך צריך כתר.
אם באמת אתה רציונלי ובעל יכולות הארי פוטר בשוק ההון, מספיק לך 1000 ש"ח. רווח של מיליון אחוזים מסכנים זה פי 10000 על הכסף, וזה ייתן לך תוך כמה שנים קצרות 10 מיליון שקלים בלי להתחנן לאנשים לנדבות.
מקווה שלאחר ההסברים הרציניים והמפורטים שלי כבר לא תזלזל ותגיד לי "יכולות הארי פוטר".

לא מספיק לי 1,000 שקל כי עשר מיליון שקל זה כלום כסף. חיים רק קצת טוב, רק קצת זמן, וכבר נגמר כל הכסף. כוסאומו. אפילו למבורגיני אוונטאדור מסריחה מהסוג שתלוי על קיר המוטיבציה בחדר שלי זה כבר חצי מהכסף!

זיבי עשר מיליון שקל! זה כלום!

מה גם, שיש בזה משהו ממש מזעזע, כשחושבים על זה. הרי אני הגאון הפיננסי הכי גדול בכל הזמנים, נכון? למה חוכמה אדירה כל-כך, שתבוזבז לה בצורה נוראה כל-כך, עם השקעה של סכום כסף מועט כל-כך, על משהו שעתיד להביא רווחים של בין 7 ל-14 מיליון אחוז? זה דבר מחריד.

בן-אדם בעל יכולות כשלי, צריך להשקיע כסף אמיתי.

תן לי 100,000 שקל, וב-2025, אחזיר לך מיליארדים, נשמע טוב?

דרך אגב, אני לא מתחנן ומעולם לא התחננתי. אני רוסי. אני גאה מידי. למעשה, אם לא שמת לב, אני פונה אל הרציונאל של האנשים. אולי זאת הסיבה למה בינתיים אני נכשל כישלון חרוץ. שיחות עם רציונאל זה בשביל אנשים עם שכל. תראה אותי. אני מנסה לדבר עם אידיוטים (לא אתה) באמצעות הרציונאל. אין פלא שאני לא מצליח.

אולי אם זה היה נכון שהייתי מתחנן, אולי כבר באמת הייתי מגיע לתוצאות עד עכשיו. הרי השכל והרגש הופכיים זה לזה. מי שחכם, אין לו הרבה רגש, ומי שיש לו הרבה רגש, אין לו הרבה שכל.

בהתחשב בכמויות השכל שראיתי פה אצל חלק מהאנשים, סביר להניח שחכמים גדולים הם לא, מזה אנחנו יכולים להסיק שרגשניים גדולים הם כן, ומכאן, שאם הייתי מתחנן, כלומר פונה אל הרגש ומחפש לפרוט על מיתרי הלב של האנשים, אולי באמת הייתי מגיע לתוצאות. אבל כאמור כל זה דיבורים באוויר כי אני לא אתחנן. זה לא שווה את זה.

אלו גם לא אמורות להיות "נדבות". אני מבקש מאנשים להשקיע. זאת אומרת שהם יקבלו את הכסף בחזרה ועם רווחים של מאות אלפי ומיליוני אחוזים. אולי אתה רוצה לעזור לי? זה נוראי ש-"היכולות הארי פוטר" שלי מבוזבזות ככה. הסכם להיפגש איתי והסכם למסור לי 100,000 שקל. בוא נשים קץ לטירוף כאן ועכשיו!
אתה יודע מה, אם גם את זה אין לך תשקיע 10 שקלים, ובשלב שני תוכל להפעיל את כישרונותיך עם 100000 שקל שתרוויח מהם.
יש לי 9,700. אם לא תהיה הרבה שום ברירה, בהחלט אבלע את הקיא שיעלה במעלה גרוני אל נוכח תחושת הגועל והקבס מן המאורעות ומעצם כך שכזה סיפור צריך להיכנס לספרי ההיסטוריה הדוחים על התקופה הדוחה הזאת בהיסטוריה האנושית, ואשקיע רק אותם, במניה האחת שאני חושב שהכי תצליח.

אבל אני כמובן מחכה לתחילת השפל הגדול השני, שמתחיל בינתיים, אבל רק מתחיל-מתחיל, ואפילו ההתחלה שלו עוד לא הסתיימה.

לאחר שזה יקרה, אשקיע את הכסף המועט הזה, אם לא תהיה ברירה, וב-2025 אני מצפה לרווחים של כמה מאות מיליונים עלובים.

אבל עם יכולות כמו שלי, לא חבל? למה לא להשקיע יותר? למה לא להשקיע הרבה יותר? זה לא מקובל! אלחם עד הרגע האחרון!
אבל כנראה שלא רק כל המדעים לסוגיהם אינם שווים כלום, גם לוח הכפל כבר איננו מתפקד.
לא כל המדעים. רק חלקם הגדול.

וזאת לא הבעיה כאן. הבעיה כאן היא שאני רוצה יותר מכמה מאות מיליונים עלובים. בעיה נוספת היא שלא סתם מניות סתם עולות במאות אלפי אחוזים ומיליוני אחוזים ככה פתאום. אנחנו מדברים על מניות מאוד ספציפיות, והזדמנויות מאוד ספציפיות, שקיימות עכשיו, ושאם לא אנצל אותן כבר במהלך החודשים הקרובים, לעולם לא יחזרו שוב.

שים לב שאפילו כשלראשונה בהיסטוריה, מניות עלו בכמות שש-ספרתית של אחוזים בתוך רק ארבעים שנה, היו רק שתיים או שלוש שעשו כך.

עליי להכות על הברזל בעודו הוא חם, כי אחרת ההזדמנויות יחלפו לבלי שוב והדברים הטובים ביותר בבורסה להשקיע בהם יהיו דברים שעתידים לעלות רק בכמה עשרות אלפי אחוזים בתוך כמות כפולה, משולשת, מרובעת ומחומשת של שנים! פאתטי!

אז קיצר מה אתה אומר? אנחנו עושים את זה או מה? אני יכול לעשות אותך עשיר יותר מאשר מה שאי-פעם חלמת שתהיה. אתה כבר לא תצטרך להתפשר יותר על מה שאתה רוצה כדי למצוא את האושר או להודות על כך שאתה לא סובל ושאין לך סרטן וכל מיני דברים כאלו. אתה תוכל להיות מאושר כי באמת פשוט יהיו לך את כל הדברים שאתה באמת רוצה. שזה סוג האושר שאני רוצה לעצמי. מגיע לך שיהיה לך את כל מה שאתה רוצה. כל מה שאתה צריך לעשות זה לבטוח בי ובחוכמתי האדירה (עם כל הצניעות, אני רק מסביר לך למה שווה לשתף איתי פעולה).

נערך לאחרונה ב:

משקיע88

Well-known member
הנסיבות שכבר קרו בעבר ככה שהן "לא משהו מיוחד" אבל גם הן נורא יעזרו למחירי המניות של החברות המונופוליסטיות והדואפוליסטיות החדשות לגמרי של השווקים החדשים לגמרי של המוצרים החדשים לגמרי שברגע אחד ימציאו אותם, וברגע הבא כל העולם ואשתו הולכים להצטרך אותם (כמו מה שפעם לא היו טלפונים ניידים ומחשבים ואז פתאום המציאו אותם והדבר הבא שידענו זה שביום אחרי פתאום לכולם יש כי הרי "איך אפשר להסתדר בלי זה?", נכון?), הנסיבות האלו הן עצם זה שהחברות החדשות של השווקים החדשים לגמרי של המוצרים החדשים לגמרי עומדות להיות חברות מונופליסטיות ודואפוליסטיות, כל אחת בתחומה, כל הגלובליזציה שקרתה עד עכשיו בארבעים השנים האחרונות כבר קיימת ועומדת עכשיו ככה שזה לא עכשיו שכל ארבעים שנות הגלובליזציה שנבנו בארבעים השנים האחרונות צריכות להיבנות מחדש (כאשר עצם זה שלגלובליזציה של ארבעים השנים האחרונות לקח ארבעים שנה להיבנות, זאת בעצם הסיבה למה לקח לגלובליזציה ארבעים שנה להביא את מיקרוסופט ואפל ל-200 אלף אחוז ו-250 אלף אחוז), ואותו הדבר בנוגע לאוכלוסיית העולם שעכשיו זה לא הולך לקחת עוד ארבעים שנה עד שעוד פעם תגיע ל-8 מיליארד אנשים כי הרי זה כבר קרה בארבעים השנים האחרונות ומעכשיו האוכלוסייה רק הולכת עוד יותר לגדול כמו מה שהגלובליזציה רק הולכת עוד יותר להאיץ (ולכן כמו עם גורם הגלובליזציה, זה לא הולך לקחת ארבעים שנה עבור גורם האוכלוסייה למצות את עצמו בכל הנוגע ליכולתו לתרום לעליית הערך של המניות של החברות החדשות של המוצרים החדשים).

וזהו. האם עכשיו אתה מבין משקיע88 למה הולכות להיות מניות וסחורות של מאות אלפי ומיליוני אחוזים רק בכמה שנים? האם סוף-סוף הסברתי את עצמי כראוי?

בכל מקרה, אם השתכנעת, אשמח להיפגש, לדבר ושתעביר לי 100,000 שקל או סכום אחר לבחירתך (אבל לפחות של 100,000 ומעלה) בשביל שאשקיע 50,000 שקל בשתיים מן המניות שמדובר עליהן אחרי שהשפל הגדול השני יתחיל. האמת שהוא כבר מתחיל, בדיוק לפי תחזיותיי, רק בצורה קצת שונה ממה שחשבתי. חשבתי שזה הולך להיות צניחה של 80 אחוז או 70 אחוז או 90 אחוז ביום אחד אבל גם 3-4 אחוז מכל הבורסות והמדדים החשובים, גם זה עובד לי אז לא נורא.

חצי מיליארד שקל. אתה שוכח שהחצי מיליארד שקל האחרים שייכים למשקיע המאושר. אולי זה יהיה אתה? הגאונות שלי לא שווה כלום בלי הזדמנות, וכרגע הזדמנות זה מה שחסר לי.

אנשים חושבים שבן-אדם מוצלח כשלעצמו חייב להיות מצליח בפועל אבל זה ממש לא נכון. ממש לא רק היעדר שכל או כישרון עומד בדרכם של אנשים להצלחה, ולהערכתי, 9 מתוך כל 10 אנשים מוצלחים כשלעצמם (חכמים, מוכשרים וכדומה') לעולם לא יצליחו בפועל בגלל היעדר הנסיבות שאל מחוץ לעצמם ושלא תלויות בעצמם ושנדרשות להצלחה (כמו כסף להשקיע אם מדובר בגאון פיננסי, זמן, הזדמנות וכדומה'). זה נורא, כשחושבים על זה.

דרך אגב, רק לשם ההבהרה, אנחנו מדברים ספציפית על מיליארד שקל (שיתחלקו שווה בשווה ביני ובין המשקיע המאושר [לאחר מיסים כמובן]) במקרה של ספציפית רווח של מיליון אחוז, אם השקעתי במשהו שעלה במיליון אחוז. כמובן שלאחר שאקבל כסף להשקיע, אשקיע אותו החל מהדבר שאני הכי חושב שיצליח ועד הדבר שאני הכי פחות חושב שיצליח, בסדר יורד.

הדבר שאני הכי חושב שיצליח, אני חושב שיצליח ברמה של בערך בין מינימום של 7,000,000 אחוז למקסימום של 14,000,000 אחוז. מספרים שבטח גורמים לך להסתכל על מסך המחשב, להתעצבן, ולמלמל בינך לבין עצמך "פסיכופת" ו-"משוגע", אבל מספרים שלמעשה, עובדתית, הם מספרים שמדברים על בין שליש לשני שליש ממה שעשה הביטקוין, כך שלמעשה מדובר בהערכה ריאליסטית לחלוטין, שלא לומר צנועה, כי אם אנחנו עושים ממוצע, אז אמצע הדרך שבין 7 מיליון אחוז ל-14 מיליון אחוז זה 10.5 מיליון ואז אנחנו מדברים על משהו שהוא רק חצי מהדבר שהכי הצליח אי-פעם.

אז בכל מקרה, בוא נגיד 10.5 מיליון אחוז, אוקיי? אז במקרה הזה, מהשקעה של 50,000 שקל (כי ה-50,000 השניים הולכים למשהו אחר) אנחנו מדברים על 5.25 מיליארד שקל. הדבר השני שהכי יצליח, להערכתי, צריך לעלות...בבערך בין 400,000 אחוז ל-2,000,000 אחוז ואז אם אנחנו הולכים אל האמצע אנחנו מדברים על מיליון ומשהו אחוז ואז באמת הגענו למיליארד ומשהו. בוא נגיד בסה"כ 6.5 מיליארד שקל, אוקיי? אז אחרי מיסים, שזה רבע, נכון?, אז אנחנו בעצם מדברים על בערך 4,875,000,000 שקל...שבוא נעגל את זה ל-5...לחלק לשניים...

אחרי מיסים זה יוצא שניים וחצי מיליארד לי ושניים וחצי מיליארד לך. אז קיצר מתי נפגשים? הופתעתי לרעה מרמת השכל של חלק מהאנשים פה אבל אתה מרגיש לי חכם יותר. מקווה שאחרי ההסברים הכל-כך מפורטים והגיוניים שלי, תתאפס על עצמך ותסכים לשתף פעולה.

אז עכשיו, נראה לי שמה שהתכוונת לשאול זה מה אעשה עם 2.5 מיליארד שקל. התשובה היא לא הרבה כי 2.5 מיליארד שקל זה לא מספיק כסף אז נראה לי שאמשיך להשקיע את זה כדי להגיע לכמויות הכסף שאני באמת צריך. יש לי חלומות גדולים. חלומות גדולים ממש. כמו לדוגמה אחוזת ענק. הרי אני מלך, וכל מלך צריך ארמון |כתר|

אה, טוב שהזכרתי לעצמי. גם כתר. אני אקנה כתר. כמו מה שכל מלך צריך ארמון, כך גם כל מלך צריך כתר.

מקווה שלאחר ההסברים הרציניים והמפורטים שלי כבר לא תזלזל ותגיד לי "יכולות הארי פוטר".

לא מספיק לי 1,000 שקל כי עשר מיליון שקל זה כלום כסף. חיים רק קצת טוב, רק קצת זמן, וכבר נגמר כל הכסף. כוסאומו. אפילו למבורגיני אוונטאדור מסריחה מהסוג שתלוי על קיר המוטיבציה בחדר שלי זה כבר חצי מהכסף!

זיבי עשר מיליון שקל! זה כלום!

מה גם, שיש בזה משהו ממש מזעזע, כשחושבים על זה. הרי אני הגאון הפיננסי הכי גדול בכל הזמנים, נכון? למה חוכמה אדירה כל-כך, שתבוזבז לה בצורה נוראה כל-כך, עם השקעה של סכום כסף מועט כל-כך, על משהו שעתיד להביא רווחים של בין 7 ל-14 מיליון אחוז? זה דבר מחריד.

בן-אדם בעל יכולות כשלי, צריך להשקיע כסף אמיתי.

תן לי 100,000 שקל, וב-2025, אחזיר לך מיליארדים, נשמע טוב?

דרך אגב, אני לא מתחנן ומעולם לא התחננתי. אני רוסי. אני גאה מידי. למעשה, אם לא שמת לב, אני פונה אל הרציונאל של האנשים. אולי זאת הסיבה למה בינתיים אני נכשל כישלון חרוץ. שיחות עם רציונאל זה בשביל אנשים עם שכל. תראה אותי. אני מנסה לדבר עם אידיוטים (לא אתה) באמצעות הרציונאל. אין פלא שאני לא מצליח.

אולי אם זה היה נכון שהייתי מתחנן, אולי כבר באמת הייתי מגיע לתוצאות עד עכשיו. הרי השכל והרגש הופכיים זה לזה. מי שחכם, אין לו הרבה רגש, ומי שיש לו הרבה רגש, אין לו הרבה שכל.

בהתחשב בכמויות השכל שראיתי פה אצל חלק מהאנשים, סביר להניח שחכמים גדולים הם לא, מזה אנחנו יכולים להסיק שרגשניים גדולים הם כן, ומכאן, שאם הייתי מתחנן, כלומר פונה אל הרגש ומחפש לפרוט על מיתרי הלב של האנשים, אולי באמת הייתי מגיע לתוצאות. אבל כאמור כל זה דיבורים באוויר כי אני לא אתחנן. זה לא שווה את זה.

אלו גם לא אמורות להיות "נדבות". אני מבקש מאנשים להשקיע. זאת אומרת שהם יקבלו את הכסף בחזרה ועם רווחים של מאות אלפי ומיליוני אחוזים. אולי אתה רוצה לעזור לי? זה נוראי ש-"היכולות הארי פוטר" שלי מבוזבזות ככה. הסכם להיפגש איתי והסכם למסור לי 100,000 שקל. בוא נשים קץ לטירוף כאן ועכשיו!

יש לי 9,700. אם לא תהיה הרבה שום ברירה, בהחלט אבלע את הקיא שיעלה במעלה גרוני אל נוכח תחושת הגועל והקבס מן המאורעות ומעצם כך שכזה סיפור צריך להיכנס לספרי ההיסטוריה הדוחים על התקופה הדוחה הזאת בהיסטוריה האנושית, ואשקיע רק אותם, במניה האחת שאני חושב שהכי תצליח.

אבל אני כמובן מחכה לתחילת השפל הגדול השני, שמתחיל בינתיים, אבל רק מתחיל-מתחיל, ואפילו ההתחלה שלו עוד לא הסתיימה.

לאחר שזה יקרה, אשקיע את הכסף המועט הזה, אם לא תהיה ברירה, וב-2025 אני מצפה לרווחים של כמה מאות מיליונים עלובים.

אבל עם יכולות כמו שלי, לא חבל? למה לא להשקיע יותר? למה לא להשקיע הרבה יותר? זה לא מקובל! אלחם עד הרגע האחרון!

לא כל המדעים. רק חלקם הגדול.

וזאת לא הבעיה כאן. הבעיה כאן היא שאני רוצה יותר מכמה מאות מיליונים עלובים. בעיה נוספת היא שלא סתם מניות סתם עולות במאות אלפי אחוזים ומיליוני אחוזים ככה פתאום. אנחנו מדברים על מניות מאוד ספציפיות, והזדמנויות מאוד ספציפיות, שקיימות עכשיו, ושאם לא אנצל אותן כבר במהלך החודשים הקרובים, לעולם לא יחזרו שוב.

שים לב שאפילו כשלראשונה בהיסטוריה, מניות עלו בכמות שש-ספרתית של אחוזים בתוך רק ארבעים שנה, היו רק שתיים או שלוש שעשו כך.

עליי להכות על הברזל בעודו הוא חם, כי אחרת ההזדמנויות יחלפו לבלי שוב והדברים הטובים ביותר בבורסה להשקיע בהם יהיו דברים שעתידים לעלות רק בכמה עשרות אלפי אחוזים בתוך כמות כפולה, משולשת, מרובעת ומחומשת של שנים! פאתטי!

אז קיצר מה אתה אומר? אנחנו עושים את זה או מה? אני יכול לעשות אותך עשיר יותר מאשר מה שאי-פעם חלמת שתהיה. אתה כבר לא תצטרך להתפשר יותר על מה שאתה רוצה כדי למצוא את האושר או להודות על כך שאתה לא סובל ושאין לך סרטן וכל מיני דברים כאלו. אתה תוכל להיות מאושר כי באמת פשוט יהיו לך את כל הדברים שאתה באמת רוצה. שזה סוג האושר שאני רוצה לעצמי. מגיע לך שיהיה לך את כל מה שאתה רוצה. כל מה שאתה צריך לעשות זה לבטוח בי ובחוכמתי האדירה (עם כל הצניעות, אני רק מסביר לך למה שווה לשתף איתי פעולה).
כסף אין לך אבל אתה מזלזל באחרים. התופעה של תשואה של מאות אלפי אחוזים וגם מיליונים נפוצה מאוד ומתרחשת כל יום. זה קורה בכרטיסי הגרלה, אבל גם כשמישהו מוצא מטבע של 10 אגורות שלא השקיע בו שום דבר. זאת תשואה אינסופית בזמן שלקח לו להתכופף. לפי התיאורים שלך אין לך שום בעיה לבנות מכונת זמן להקשיב לחדשות של עוד שנתיים ולחזור. במקום לנצל את כישוריך המופלאים אתה מתעסק בקיבוץ נדבות. חבל.

מ. ח. פ.

Member
כסף אין לך אבל אתה מזלזל באחרים. התופעה של תשואה של מאות אלפי אחוזים וגם מיליונים נפוצה מאוד ומתרחשת כל יום. זה קורה בכרטיסי הגרלה, אבל גם כשמישהו מוצא מטבע של 10 אגורות שלא השקיע בו שום דבר. זאת תשואה אינסופית בזמן שלקח לו להתכופף. לפי התיאורים שלך אין לך שום בעיה לבנות מכונת זמן להקשיב לחדשות של עוד שנתיים ולחזור. במקום לנצל את כישוריך המופלאים אתה מתעסק בקיבוץ נדבות. חבל.
אז לא הבנתי. אתה רוצה לשתף פעולה או לא? אתה רוצה להיות מיליארדר או לא?

מ. ח. פ.

Member
כסף אין לך אבל אתה מזלזל באחרים.
לא מזלזל באף-אחד. רק מציין את העובדות-שאני יודע ומבין טוב יותר מאחרים. במקום לנצל את הידע הנרחב שלי בשביל להתעשר, אתה מהסס ונרתע. מגוחך.
התופעה של תשואה של מאות אלפי אחוזים וגם מיליונים נפוצה מאוד ומתרחשת כל יום. זה קורה בכרטיסי הגרלה, אבל גם כשמישהו מוצא מטבע של 10 אגורות שלא השקיע בו שום דבר. זאת תשואה אינסופית בזמן שלקח לו להתכופף.
די להיות חכמולוג.
לפי התיאורים שלך אין לך שום בעיה לבנות מכונת זמן להקשיב לחדשות של עוד שנתיים ולחזור.
הההאאא...(אנחה). לא הבנתי. מה הבעיה עכשיו? האם הסבריי שכנעו אותך שעומדות להיות מניות של מאות אלפי ומיליוני אחוזים בתוך רק כמה שנים אבל עכשיו אתה בספק שאני יודע מהן המניות הספציפיות שהולכות לעשות את זה? כי זה בדיוק העיניין. אני יודע גם את זה. עכשיו אני רק צריך כסף להשקיע.
במקום לנצל את כישוריך המופלאים אתה מתעסק בקיבוץ נדבות. חבל.
זה לא קיבוץ נדבות. זה גיוס משקיעים שאמורים לקבל בחזרה את כל כספם עם תוספת עצומה.

מה שנדמה שאתה לא חכם מספיק בשביל להבין, זה שאין לי מה לעשות עם גאונותי הפיננסית ללא אותו "קיבוץ נדבות" כביכול (גיוס משקיעים) כי אין לי כסף להשקיע במניות שהולכות לעלות במיליוני אחוזים, אז ללא הכסף הזה, איך אני אמור לנצל את כישוריי המופלאים בדיוק? אתה יכול להסביר לי את זה, גאון?
יחסית אליך אני מיליארדר. יש פסוק שאומר איזהו עשיר השמח בחלקו. אני העשיר מהפסוק הזה.
לא. אתה מסכן שכדי להיות מאושר החליט להתפשר על עצמו ועל מה שהוא רוצה בחיים כדי שהוא יוכל להגיד לעצמו שהוא כמו מה שהוא היה רוצה להיות ושיש לו את מה שהוא רוצה כך שיוכל להיות מאושר. אבל אתה רוצה לשמוע סוד? האושר שנובע מבאמת פשוט להשיג את כל מה שאתה באמת רוצה הוא הרבה יותר טוב מהאושר של "טוב, עכשיו אחרי שהתפשרתי על מה שאני רוצה והורדתי משמעותית את הרף, אז הנה יש לי את מה שאני רוצה, אז אני מאושר".

למה אתה עושה את זה? למה אתה מוריד לעצמך? למה אתה כל-כך משוכנע שאתה לא יכול? למה אתה כל-כך משוכנע שאתה לא תצליח? אתה לא מבין שעכשיו כשיש לך אותי אתה יכול לקבל את כל מה שאתה רוצה?

במקום להרגיש שמתנשאים עליך, תתגבר על רגשי הנחיתות ותשתף איתי פעולה לשם התעשרות משותפת של שנינו. בטח עכשיו אחרי שגאונותי הפיננסית הוכחה.

ואל תסרב ותשקר לעצמך שאתה לא צריך עושר אמיתי כי כבר יש לך עושר כי אתה העשיר מהפסוק של "איזהו עשיר השמח בחלקו". באותה המידה אתה יכול להגיד לעצמך שאתה עשיר כי יש לך עיניים, ידיים, שיניים ורגליים.

אל תזיין לי בשכל. שנינו יודעים יפה מאוד שאילו היית יכול, היית עכשיו נוסע במכונית של מיליוני שקלים, גר בוילה ענקית עם בריכה חצי אולימפית בחצר האחורית, מטייל בכל העולם, טס במטוס פרטי ומזיין דוגמניות על נורווגיות.

הבעיה היחידה שלך היא ששכנעת את עצמך שאתה לא מסוגל להגיע לזה ולכן אתה משקר לעצמך שאתה מאושר מהמעט שיש לך. הקטע העצוב (והמפחיד) זה שאתה באמת מאמין לזה, ואולי אחרי השכנועים העצמיים, אולי זה באמת עובד ואתה באמת מאושר, עד כמה שהוא יכול להיות גדול האושר הנובע מן השכנוע העצמי שיש לך את כל מה שאתה צריך ושהחיים שלך מושלמים בדיוק כפי מה שהם.

אפילו כשמוצעת לך האפשרות להתעשר ולשנות את המצב שלך, השקר שאתה מספר לעצמך תפס אותך כל-כך חזק שאתה מתעלם מן האפשרות באמת להיות עשיר עושר אמיתי. עושר של כסף שיאפשר לך לחיות חיים מדהימים.

אני מציע לך להפסיק עם זה, להאמין בעצמך, להאמין בי, ולרדוף אחרי קצת עושר אמיתי והצלחה אמיתית. לא לשכנע את עצמך שאתה עשיר ולכן מאושר לפי כל מיני הסתכלויות עקומות.

די עם חוסר האמונה בעצמך, די עם הפסימיות, די עם זיוני השכל ודי עם רגשי הנחיתות.

תן לי 100,000 כדי "לנצל את כישוריי המופלאים" כפי מה שאמרת לי לעשות, וב-2025 תקבל בחזרה כמה מאות מיליונים. זה עד כדי כך פשוט. אל תהיה טיפש כמו כל האחרים. לאחר האירועים האחרונים בשווקים הגאונות הפיננסית שלי היא עכשיו עובדה מוגמרת ולא עוד טענה שאינה מגובה בעובדות. עכשיו יותר מאשר אי-פעם בעבר זה הזמן להאמין לי, להאמין בי, להאמין ביכולותיי הכבירות, ולשתף פעולה לשם התעשרות אמיתית של עושר אמיתי. לא העושר מהתנ"ך שכל המסכנים מתהדרים בו כדי להגיד לעצמם שהם מעושרים, מאושרים, שמחים וטוב להם בעוד שכל אחד מהם, כולל אתה וכולל אני, אילו רק היינו יכולים היינו נוסעים במכוניות יוקרה, גרים בוילה ענקית עם בריכה חצי אולימפית בחצר האחורית, מטיילים בכל העולם, טסים במטוס פרטי ומזיינים דוגמניות על נורווגיות. וזה העניין איתי ואיתך ושאתה פשוט לא מבין. אני ואתה באמת יכולים להגיע לזה ולעשות את כל זה. אנחנו רק צריכים לעבוד ביחד בשביל זה. זה הכול. תפתח קצת אמונה לשם שינוי. מספיק עם הגישה הפסימית, מספיק עם הוותרנות, מספיק עם הכניעות ומספיק להישכב על הבטן ולתת לחיים לזיין אותך.

עכשיו אחרי שיש לך אותי, אתה יכול להגיע להרבה יותר.

Tazz

Active member
אילו רק היינו יכולים היינו נוסעים במכוניות יוקרה, גרים בוילה ענקית עם בריכה חצי אולימפית בחצר האחורית, מטיילים בכל העולם, טסים במטוס פרטי ומזיינים דוגמניות על נורווגיות.

שמעון,
עם כל הכבוד, ססליה פלהוי היא לא דוגמנית על. חמודה במקרה הטוב. :rolleyes:

מ. ח. פ.

Member
שמעון,
עם כל הכבוד, ססליה פלהוי היא לא דוגמנית על. חמודה במקרה הטוב. :rolleyes:
מי זה שמעון? קוראים לי מאור.

גיגלתי את האישה הזאת שאתה מדבר עליה. לא היו תוצאות בעברית, אז גיגלתי באנגלית.

אחת הנשים היותר יפות שראיתי בחיי. זאת בלונדינית בהירת עור עם חזה גדול ועיניים כחולות כהות. ממש מודל היופי הבינלאומי הסטנדרטי המקובל. לא ממש ברור לי איך אפשר להשתפר מזה. טוב, נו, יש את מרגו רובי, הלוא היא כמובן המרלין מונרו של המאה ה-21.

אם היה לי מלא מלא כסף, ככה שהייתי יכול ללכת ממש עם כל אחת שרק בא לי, אלו בדיוק סוג הנשים שאני הייתי יוצא איתן (ושכמעט כל אחד היה יוצא איתן).

למעלה