בת זוג שוהה בלתי חוקית שנתפסה וגורשה

hal767

New member
בת זוג שוהה בלתי חוקית שנתפסה וגורשה

לפיליפינים.
לאחר שנה של חיים משותפים.
מה הסיכוי להחזירה לכאן?
מהי הדרך להחזירה לכאן?
מישהו התנסה בזאת?
תודה למשיבים.

nok13

New member
SORRY

אבל עם זה כמו התאילנדים-- אין מה לעשות ... התאילנדים הייו מחליפים שמות ודרכונים אבל עכשיו יש את העניין של התביעת אצבע... אז זה כבר לא הולך.... אני חושבת שיש לחכות כמות מסויימת של שנים לפני שאפשר לנסות עוד פעם -- אבל עורך דין יכול לתת תשובה מדוייקת... בהצלחה

hal767

New member
תודה.

עו"ד טוען שכדאי לפעול באמצעותו. בתחילה לפנות בבקשה למשרד הפנים. על תשובה שלילית ניתן לערער במסגרת הזאת.
אם לא מצליח ניתן לפעול דרך בית המשפט.
האם מישהו עבר תהליך כזה או אחר במצב זה אשמח לתגובתו.

ולמה שמדינת ישראל תסכים לסלוח לה על שהיה בלתי

חוקית?
פשעת- תשלם את המחיר בלי ליילל! ככה זה בכל מדינה פחות או יותר נורמלית, וככה זה גם צריך להיות.
מי ששוהה באופן לא חוקי במדינה, שייקח בחשבון שהוא יגורש ושלא יתנו לו לחזור אליה. ובצדק!

kmiki

New member
יש מקרים חריגים

אני מכירה מקרה חריג שבו היתה הצדקה ובסוף זה גם הסתדר.
אל תמהרי לקרוא לאנשים פושעים מבלי שאת מכירה את הסיפור.

hal767

New member
אני מאד לא אוהב (בלשון המעטה)

אנשים צדקנים שכותבים דברים בנושאים שאין להם מושג בהם. זה חמור במיוחד כאשר הם מגיבים ספציפית למקרה שאינם מכירים והם נאחזים בעקרונות מטופשים, תוך שמתעלמים מהעובדה שאנו עוסקים בבני אדם וברגשות.
מדינת החלם שלנו מכופפת ומעקמת עקרונות הרבה יותר חשובים כאשר זה מתאים לאנשים בעלי יכולות להשפיע.

אני מתייחסת למה שהוא כתב:

שב"חית שנתפסה וגורשה. אז מי ששב"ח שלא יילל.
ואם היא בעצם פליטה שנשקפה לה סכנת מוות בארצה, שיגיד את זה.
על סמך מה שהוא אומר- אף מדינה לא היתה סולחת לה, ובצדק.

hal767

New member
ישנם כאן שני צדדים.

גם הישראלי שגרשו את בת זוגו הוא צד בעיניין. הוא אזרח ישראלי ויש לו זכויות במדינה הזאת. אחת מהן היא זכות בחירת בת הזוג. המדינה אינה מכבדת זכות זאת ועליו לשכור עו"ד כדי להשיג את הזכות הזאת, וחבל. טיפול של עו"ד במקרים כאלה עלול להגיע לכמה עשרות אלפי שקלים.

במקרים בהם הזוגיות היא אמיתית והאהבה גדולה יכול להיות מצב שבן הזוג יעזוב את המדינה ויעבור לגור במדינה של בת הזוג. זה מצב לא בריא.

חובה על המדינה לאפשר את קיום הזוגיות הזאת כאן. זכותה של המדינה לדרוש הוכחת קיום הזוגיות. זה בסדר, אבל אין למנוע את הזוגיות.

TatyBar

New member
תגיד.....

איזה פטריות לקחת בדיוק??

hal767

New member
הפטריות נמצאות בחוקי מדינת ישראל.

ועוד סוד קטן למי שבור כמוך בנושא המשפט והחוק - אם זה לא היה כך אז עורכי הדין לא היו יכולים לעזור לזקוקים להם בנושאים אלה.

TatyBar

New member
אבל...

אני מכירה את החוקים של המדינה...

ובשום מקום לא כתוב שאם אי אפשר לקיים זוגיות בארץ, ובן הזוג נאלץ לעזוב לארץ אחרת בשביל הזוגיות... אז זה חבל!

וגם, אין חוק שמחייב לאפשר זוגיות כאן.
אתה על כדורים וורודים....?

hal767

New member
שני דברים

הראשון הוא שניתן לקיים ויכוח לגיטימי בנושא כאשר כל אחד מביע דעה. אבל להשתמש בסגנון ציני, פוגע ולועג למי שלא מסכים עם דעתך, זה אינו לגיטימי ומראה משהו על הרמה האישית של הפוגע.

דבר שני, ישנם זכויות האזרח במדינת ישראל, וכל המאבק הוא על זכויות אזרח המדינה להיות בזוגיות שהוא בחר. לכן ישנם עורכי דין שעל הנקודה הזאת הם נאבקים מול משרד הפנים.

נקודה חשובה בנושא הזה היא שאם אדם כמוני או מישהו אחר פונה בבקשת עזרה, לעיצה טובה או לשיתוף ניסיון של אחרים, סימן שהוא במצוקה וזה מאד יפה שאחרים נענים לבקשתו ותורמים כמייטב יכולתם. מי שתוקף אותו הוא סתם בן אדם המכיל רוע והתנשאות בתוכו.

prizman

New member
יש בטיעון שלך בעיה עקרונית אחת.

מדינת ישראל לא מחוייבת לאפשר לך *כל* זוגיות בתחומיה.
אם אקצין את העניין, נניח שתתאהב במחבל/ת מורשעים ותרצה לקבל עבורם תושבות בישראל לאחר שיחרורם
נראה לך סביר שתקבל?
ואם תבחר סתם במישהו שרק הורשע בהונאת בנקים בגרמניה האם גם כאן מדינת ישראל אמורה לתת לו תושבות
בגלל העובדה שאתה מאוהב?
מדובר במקרה שלך על בחורה שעברה על חוקי מדינת ישראל ולכן היא מגורשת מסיבה אובייקטיבית. עם כל הרומנטיקה
הכרוכה בכך התאהבות אינה אמורה להשפיע על החוק. אם משהו כן עשוי לשנות את עמדת המדינה אלו חיים משותפים
שלכם במשך תקופה ארוכה שנמדדת בשנים מחוץ לגבולותיה.

hal767

New member
אוקי, ולכן

בודקים במי מדובר ומבקשים מסמכים רלוונטיים (תעודת יושר ופרטים מדוייקים) ממדינתו של הזר. אינני דוגל במתן אישורים אוטומטי ואני בהחלט מצדיק את החשדנות והבדיקה הקפדנית של המערכת.

diday

Member
האם לדעתך

מי שמחפש צדק הוא הוזה?
איכשהו מתאים לדעה הרווחת על מקצועך. חבל.

diday

Member
לא נורא

אני בטוח שהכותב שאליו התייחסת, כמי שעוסק בריפוי, יגלה מספיק הבנה וחמלה עבורך.

למעלה