בת זוג שוהה בלתי חוקית שנתפסה וגורשה

kmiki

New member
את אפילו לא מבינה כמה את טועה

אני אתן לך דוגמא.
אשה שמגיעה לארץ בעקבות אהבה, וחיה פה 10 שנים.
מסיבות כאלו ואחרות האזרחות שלה מתעכבת ומתעכבת, ואחרי 10 שנים, ו2 ילדים בארץ הזוג נפרד.
הילדים לא יוכלו לצאת מהארץ, האמא אינה אזרחית ותהליך הזוגיות המשותפת שלהם נקטע, כי נפרדו.
עבר זמן, והיא כבר חסרת ויזה. אני מזכירה לך שהילדים פה, והיא לא תעזוב אותם.
מה עכשיו? היא עדיין "יללנית" בעיניך? או שעכשיו את יכולה למצוא שמץ, רק שמץ של אמפטיה אליה?

אין לי ספק שזה המצב לפי דברי פותח הדיון

ולראייה- תקראי ותיווכחי בעצמך.
הוא מאוהב וזה הטיעון היחיד שלו.
אחרת הוא כבר מזמן היה אומר שהיא פליטה בסכנת חיים, או שיש לה ילד פה והאזרחות התעכבה שלא באשמתה וכיו"ב.

TatyBar

New member
אני איתך.

מי שעובר על החוק - שלא יבכה אחר כך שמענישים אותו.
זה החוק.
לא רוצה עונש?
אל תעבור על החוק.
ואם יש לך סיבות או צידוקים, לך ותטען אותם מראש.
לא להמציא תירוצים בדיעבד.
ואם אתה שוהה בלתי חוקי, ואין לך סיבות ראויות להישארות בארץ (נגיד כמו אמא שתסרב לעזוב את ילדיה, כמו הסיפור של קמיקי, ששם אני מבינה למה היא תסרב לעזוב, ותסתתר - או תפעל מראש למניעת הגירוש כמובן) - אז זבש"ך.
והמדינה לא יכולה להעמיד את "זכות ההתאהבות" המטופשת והמופרכת של אזרחיה - במקום גבוה יותר מזכותה לשמור על הדמוקרטיה והבטחון והחוקים של המדינה.
אף אחד לא אומר לו לא לאהוב את מי שליבו בחר בו.
רוצה לאהוב?
סבבה.
אתה מוזמן לנסוע לשם.
המדינה, ממש - אבל ממש - לא חייבת לאפשר לך לדרוש להביא ארצה - את מי שעבר על החוק.

kmiki

New member
חבל שכך קרה

יש עורכי דין שיכולים לעזור, זה קרה לחברה שלי ועורך דין הצליח להוציא אותה מזה, אבל היא לא גורשה, היתה רגע לפני, אבל לה היו סיבות טובות למה שהיא עשתה ולהשארותה פה.
אני לא יודעת מה הסיפור שלכם ומדוע הגעתם למצב כזה, דברך כלל קשה לצאת מזה, ואם כן, זה עולה הון תועפות, תהיה ערוך ומוכן לזה, הון תועפות. המחיר שיגידו לך בהתחלה, תכפיל אותו, כי לזה זה יגיע בסוף.
רוצה לחלוק את הסיפור שלכם?

hal767

New member
תודה על התגובה.

שוחחתי עם מספר עורכי דין שעוסקים בתחום. ברור לי שישנן עלויות גבוהות, ואני יכול לעמוד בהן. הבעיה היא שהתוצאות אינן מובטחות, והתהליך עלול להמשך זמן רב. לכן חשוב לי לקבל מידע מאנשים שהיו במצב כזה.

kmiki

New member
אני מציעה לרדת מהעקיצות

אבל אני חייבת לאמר שבלי יותר פרטים על המקרה שלכם באמת קשה לייעץ.
אם תרצה לתת יותר מדי אולי יהיה יותר קל לתת לכם יעוץ.

hal767

New member
תמצית הסיפור הוא

הכרות מלפני שנתיים עם פיליפינית שהייתה כבר במעמד לא חוקי.
בהדרגה נהפך לקשר רומנטי ולחיים משותפים.
מסיבות שונות שלא אפרטן, לא היה ניתן לפנות למשרד הפנים, ושהנסיבות השתנו ורצינו להסדיר את מעמדה כבת זוג, היא נתפסה וגורשה במהירות. הקפידו לגרשה במהירות, בניגוד למקובל, בגלל בעיה רפואית שהייתה לה. במהלך שהותה במעצר היא לא קיבלה כל טיפול רפואי, למרות שידעו על בעייתה, כולל תרופות שהייתה חייבת לקבל. פשוט הזנחה רפואית.

אין בעיה להוכיח חיים משותפים, ואני מעוניין להחזירה לכאן.
אינני יודע כיצד לעשות זאת, למעט הצורך בסיוע של עו"ד המומחה בנושא.

kmiki

New member
נשמע בעייתי נורא

ההתחלה שלכם היתה גרועה מאד.
היא היתה לא חוקית זמן רב, ואני לא מאמינה שתצליחו, ולדעתי הכסף שתוציא על עורך דין מבוזבז.
האפשרות היחידה שאני רואה, היא שתסע לפיליפינים, תחיו שם ותתחתנו, אבל ממש תבנו חיים משותפים לתקופה שתספק את משרד הפנים, שנה או משהו כזה. ואז תחזור לארץ ותתחיל באופן מסודר.
בשיא הכנות, אני לא רואה שום סיכוי שעורך דין יצליח לעזור לך, ומי שמבטיח לך הצלחה נשמע לי שרלטן.
אולי אניטועה, ככה אני רואה את הדברים ויש לי המון ניסיון.

hal767

New member
תודה על תגובתך.

ברור שהמקרה קשה, ועורכי הדין לא הבטיחו דבר.
מעבר למידע וטיפים רציתי לדבר עם כאלה שהיו במצב דומה והצליחו או נכשלו בטיפול בבעיה.

bluetartuga

New member
אם נכנס לרגע לראש של פקיד הגירה...

או למנהל מחלקת אשרות-
הרי ברור לך (אני מסיק את זה מצורת כתיבתך...) שאם נכנס לרגע לראש שלהם אתה בבעייה. זה נראה לא טוב מה לעשות. נניח שאנחנו לוקחים את מה שאמרת כאמת לאמיתה ויש פה אהבה אמיתית נטולת אינטרסים- זה לא נראה ככה. לא שאני מפקפק אבל לפקיד ההגירה, והוא זה שקובע- זה נראה רע. זה נראה בדיוק מה שהם מנסים למנוע- עובד שעבר על החוק, היה לא חוקי, ו"מצא" ישראלי שיאפשר את הישארותו בארץ.
הפתרון של לנסוע לשם זמן מסויים ואז לנסות נשמע לי פתרון אפשרי.
אני ממליץ לך לפנות לעו"ד הוגן בהקדם כדי לקבל ייעוץ.
לא מזמן היה פה אירוח של עו"ד עינת קדרון -נסה לשלוח לה פרטית. רק על מנת להבהיר- אני לאמכיר אותה מעבר לאירוח בפורום שהיה מקצועי ומעניין. היא נשמעה לי הוגנת- נסה להתייעץ איתה קודם שתחליט.
בהצלחה ועדכן אותנו.

bluetartuga

New member
*ענת קדרון*

ביקשתי ממנה טלפונית שתנסה להגיב - מקווה שיותר מאוחר היא תעלה תגובה מהפן החוקי-משפטי של הנושא.

diday

Member
עושה רושם שמרוב שהתרגלתם לביורוקרטיה

והייתי אומר גם לרוע שנלווה אליה, אתם מקבלים אותו ואותה כמובן מאליו. חבל.

bluetartuga

New member
לא התרגלנו אבל

בסופו של דבר יש עניין של השקעה ותמורה. במקרה שלי כמו שאמרתי, ההשקעה לא הצדיקה את התמורה. צריך להבין שלאדם הממוצע להתחיל להתעסק בשינוי החוק או להלחם בממסד - זה עניין לא פשוט.
אף אחד לא מצדיק את הטרטור. מנסים לחיות איתו ולמרות היותו...

אם יש לך רעיונות נוספים מה לעשות או איך להתמודד- אני אומר -נשמח לשמוע (בלי שום טיפה של ציניות, שלא ישתמע אחרת)

בת זוג שוהה בלתי חוקית שנתפסה וגורשה

כבר נתקלתי במקרים של בני זוג שרק לאחר מעצרו של בן הזוג הזר (לצורך גירוש) פנו והודיעו לראשונה שהם חיים בזוגיות, ובכל זאת הצליחו בסופו של דבר להוכיח כי קיימת ביניהם זוגיות כנה. תיאורטית, מבחינת החוק, אין הבדל אם האדם כבר גורש, או שרוצים לגרש אותו והוא בכלא. כך או כך אין מחלוקת שהוא שהה שלא כחוק בארץ. אבל תיאוריות לחוד ומציאות לחוד. גם במקרים שאני ראיתי, היה מדובר בתהליך ארוך שכלל עתירה לבית המשפט.
מבלי להכיר את התיק הייתי אומרת, שאם יש הרבה הוכחות משמעותיות לזוגיות כנה ואמיתית, ואם יש הסבר סביר להימנעות מפניה למשרד הפנים משך שנה, יש לזה סיכוי, אבל עליכם להיות נכונים למאבק ארוך ולא פשוט. רמת ההוכחה הנדרשת כשבן הזוג שהה באופן בלתי חוקי היא גבוהה מאד. שוב, מבלי להכיר את הפרטים, עדיף במקרה בעייתי מהסוג הזה להינשא בחו"ל.
בהצלחה.

hal767

New member
תודה לך.

וכאן נשאלת השאלה אם לא יכול להיווצר מצב שהזוג התחתן בחו"ל ועדיין אין מאפשרים לבת הזוג להכנס.

למעלה