בת בסיכון

בת בסיכון

שלום רב.
בתי בת 13 וילדה מכיתתה ניסתה להתאבד במהלך השנה.
לילדה יש היסטוריה של דיכאונות וכנראה OCD , והיא אושפזה למשך מספר חודשים בבית חולים לא הגיעה לבית הספר עד סוף השנה.
ביתי לקחה את הסיפור די קשה.
לצערי בבית הספר הנושא לא טופל. היועצת נתבקשה לשים לב, אך לא נעשתה התערבות יזומה בכיתה.
כשביקשתי לדעת למה נאמר לי שהילדה והוריה ביקשו לא לספר על האשפוז ועל מה שקרה. מיותר לציין שכל הילדים ידעו ממילא דרך המדיות השונות.
לביתי היו חששות שיש לה חלק במצוקה של הילדה ההיא, בגלל עניינים חברתיים בכיתה.
ביתי התחילה טיפול פסיכולוגי די במקביל לנסיון ההתאבדות ההוא, ונמצאת על הכוונת של היועצת.
באופן מאד מפתיע בבית. הספר החליטו על צמצום מספר הכיתות, ובחרו לפרק דווקא את הכיתה הזו.
ביתי ושאר חבריה מאד מוטרדים מהעניין, למרות של ביתי יש הרבה חברים, גם מהכיתות האחרות. אבל המצוקה ברורה.
בשבוע שעבר הייתה מסיבת יום הולדת, ובה נכחה הילדה שניסתה להתאבד. האמא סיפרה לי שביתי והיא הסתודדו זמן רב יחד עם ילד נוסף.
ביום שלאחר מכן ביתי לקחה סכין וחרצה לעצמה חריצים על פרק כף היד. היא הסתירה את זה מאיתנו במשך כמה ימים, עד שראינו את זה.
בשיחה איתה היא טענה ש ״היה לה קשה לשאת את מה שעובר על הילדה ההיא״.
בנוסף, היא חשופה לסדרות כדוגמת 13 סיבות וכו׳.
מדובר בילדה מאד חברותית וחיובית בדרך כלל.
אבל לעולם לא ניתן לדעת מה קורה בפנים...
האם יש המלצות בנוסף לטיפול?
אנחנו שוקלים החלפת בית ספר. האם יש המלצה גורפת בעד או נגד במצב שכזה?
אני יודעת שקשה לענות בלי להכיר פרטים, אבל אשמח בכל זאת...
תודה

בת בסיכון

לאמא מודאגת 30 ,
נשמע מדבריך שביתך מגלה רגישות ואיכפתיות כלפי חברתה שעברה תקופה קשה...
כנראה אין לה עדיין כלים להתמודד עם המצב (שאינו פשוט גם למבוגרים) ולכן חשוב שפניתם לטיפול פסיכולוגי ,היא בעצמה תארה עד כמה היה לה קשה לשאת את מה שעובר על הילדה ההיא...
נראה כי בית הספר מודע למצב, היועצת בתמונה והוחלט לפרק את הכיתה...
גיל 13 הוא גיל סוער ולא פשוט כלל ועל אחת כמה וכמה כאשר חברה עוברת תקופה כה קשה ,מה אומר הפסיכולוג על מעבר בית ספר? צריך לשקול היטב מה הכי טוב לביתך -רק למי שמטפל בה באופן ישיר יש את כל הפרטים לעזור לכם לקבל את ההחלטה הנכונה עבורה. שמירה על יציבות מסביב כשהעולם הפנימי סוער לעיתים קרובות עוזרת מאוד .אני שולחת חיבוק ,את לא לבד.
אני רוצה להזמין אותך לאתר סה"ר (סיוע והקשבה ברשת), יש לנו פורומים וצ'אט אישי ואנונימי שפעיל כל ערב בין תשע לחצות (חוץ מימי שישי)... שם אפשר לדבר על כל הפחדים והחששות עם מתנדב או מתנדבת ולא להיות בתחושות הקשות לבד...
דואגת לביתך ולך ומחכה לשמוע ממך, אם תבחרי וזה מתאים לך.. אנחנו ב- [URL]http://www.sahar.org.il[/URL].
שלך,
מתנדבת סה"ר

למעלה