ברווזים בזוגיות פתוחה*

1precious1

New member

כ-פרה עלייך, אל תדליקי אותי...
אם כבר אז כבר, גם הוידאו קליפ וגם בהופעה חיה, אינשאללה שוב עוד כמה שנים בארינה מועדפת באירופה

מצטער, "היא גררה אותי לזה".

Kelevra

New member
אני לא חושב שיש לך ברירה

כל ילד הוא "שפן נסיונות"*. כל ילד הוא סדרת ניסויים חד פעמית של ההורים שלו באינספור היבטים.
לנסות להסתיר ממנו זה לא ניסוי שאת מקווה שיגמר בטוב?

לשלוח אותו לבית ספר או קייטנה או טיול שנתי עם אלרגיה מסכנת חיים זה לא ניסוי שאת מקווה שיגמר בטוב? ללמד אותו לקרוא בשיטה X ולא בשיטה Y, לתת לו יותר או פחות חופש לשחק לקבל החלטה כזו או אחרת - אלו תמיד "ניסויים" ו"הימורים" שאת לוקחת בצורה מושכלת מתוך אמונה שאת עושה את הדבר הנכון. בסך הכל, כמה ילדים זהים לו ב100% בסביבה זהה ב100% כבר גידלת בעבר כדי שתוכלי לקבל החלטות עם תוצאות ידועות מראש?

יש כאן החלטות של הורים שעושים כמיטב יכולתם אבל אין כאן בשום מקום הימור בטוח. שום בחירה היא לא קרקע בטוחה ב100%, גם לא הצגת תמונה מזויפת. אני טוען שהסתרה היא ניסוי מסוכן יותר עבורי מאשר גילוי. בגילוי אני יכול לשלוט במידע ולהיות עם האצבע על הדופק. זה לא בהכרח יהיה ככה באופציה השניה.

אני חושב שבאופן כללי לא יהיה לנו שמץ אף פעם לגבי הצפוי. האויר דליל בצד הזה של עקומת הפעמון והפרטים עם המכנה המשותף כל כך מעטים ושונים זה מזה, שאין המון ערך לסטטיסטיקה. אנחנו צריכים לדעת לקחת את הספינה שלנו לבד בים הזה, לקרוא כוכבים ולהבין את הים בעצמנו - כי אין לנו פה מפות, ג'י פי אס וסקיפר טלפוני.

*אחת החיות היחידות שממש לא שמעתי שעושים בהן ניסויים זה שפנים. מעניין איך טעות לשונית במינוחים זואולוגיים הופכת למטבע לשון אבסורדי.

צודק לחלוטין

גם הסתרה זה ניסוי שלא יודעים איך יגמר והאם יותר יועיל או יותר יזיק לטווח ארוך. בול.

הסתרה

זה הדבר הכי בדוק שיש
לא הסתירו מאיתנו?
זה דפק אותנו?
((בעצם כנראה שכן, אבל שרדנו))

והכל תלוי במה זה להסתיר, אני בוחרת לא לשתף את הילד שלי בהרבה דברים
גם בזה, אני לא מסתירה, פשוט לא חושפת

מסכימה. גם אני עושה ככה.

ואני יודעת מה דפק אותנו ומה לא? כנראה שלא נדפקנו יותר מדי. אני חושבת שצריך משהו באמת רציני כדי באמת לדפוק אותנו. פגיעה של ממש.
ברור שכולנו סוחבים שריטות כאלו ואחרות אבל מזה אי אפשר להימנע.

הבנת יפה את הבעייתיות

הרבה יותר ממרבית האנשים, שאפו

אבל יש נסיונות שאני אערוך בצורה מושכלת, עד כיתה ו' למשל - הוא יצא תמיד לטיול עם אחד מאיתנו, לא לקחתי סיכון בשיט ולא סמכתי על אחר מלבדינו, בחטיבה העברנו אותו לבי"ס פרטי שם אנחנו יותר שקטים, כי איכשהו הצוות יותר טנטטיבי ומביו עניין, אז הוא יוצא לבד.

גיסתי גרושה, פגשה פרטנר והחלה לבנות איתו חיים נוספים, הם הביאו שני ילדים לעולם (בנוסף למה שהיה לה מנישואים קודמים) ואיכשהו היא האמינה שלא צריך להינשא..
מתישהו הם שינו את דעתם כשהבן שלהם היה חוזר בוכה מביה"ס, כי ילדים צחקו עליו שאמא שלו זונה
שכנים שלנו לא מלו את בנם מתוך אמונה (או מתוך חוסר אמונה) בגיל שש, הבן שלהם ביקש מהם לא להיות שונה משאר הילדים והם עשו מה שביקש.

הילדים שלנו חיים בתוך חברה, זה לא קל ולא פשוט ולצערינו לא כולנו מספיק חזקים לעמוד כנגד העולם ולהילחם את המלחמות שלנו
אז אנחנו בוחרים במה לעמוד ולהילחם... אני מאמינה שהיום במצב הדברים הנוכחי, נח לי לספוג את ההסתרה כמות שהיא
ולא לתת להם התמודדות חדשה שאין לי מושג למה היא תוביל, גם ככה העולם שלהם הרבה יותר מסובך ומתוסבך מזה שאנחנו גדלנו אליו

באיזו סביבה הזויה גיסתך גרה?

למה הילדים בבית הספר של הבן שלה צריכים לדעת אם היא נשואה או לא? מה זה ענינם הסטטוס המשפחתי של ההורים של הילד שלומד איתם בכיתה?

"זונה"? בגלל שהיא לא נשואה? אז לפי זה חלק ניכר מאד של העיר שאני גר בה הוא בית זונות אחד גדול...

הזוי ברמות.

1precious1

New member
נראה לי פספסת את הנקודה

נראה לי שגיסתה חיה בסביבה הכי נורמטיבית שיש ולא הזויה בכלל.
הילדים בבית הספר לא "צריכים לדעת", הם פשוט יודעים, ככה זה ילדים, גם בינם לבין עצמם עוברת אינפורמציה לא מסוננת. זה לא משנה איך האינפורמציה הגיע אליהם, היא הגיעה, נקודה. זה אפילו יכול היה להגיע מאותו ילד עצמן שבשיחת חברה הכי בסיסית והכי תמימה ציין שאבא שלו ואמא שלו מעולם לא התחתנו...
והפרשנות של "זונה", גם זה אפילו לא חייב להיות הפרשנות של ההורים, אלא חלק משיח רגיל "ונורמטיבי" של ילדים בכיתה ג': "אמא שלך לא נשואה לאבא שלך, נה נה נה נה, "זונה". זה ככ פשוט.

ובגלל זה היא רצה והתחתנה? משהו השתבש לחלוטין אצל אנשים במוח

שהם נותנים לילדים שהם לא מכירים להכתיב להם את החיים. טירוף.
זה אומר הרבה יותר על חוסר הביטחון והפחדים שלה מעל המציאות.

1precious1

New member
העיקר

שאת חורצת את גורלה ומשתמשת במילים כ"כ עדינות של טירוף, משובשת במוחה, ואישה בעלת חוסר בטחון ומפוחדת.
אולי לא "רק בגלל זה היא רצה והתחתנה"?
אולי זה היה את יודעת, עוד שיקול?
אולי נישואין זה לא כזה נורא בשבילה ותמיד היה שיקול של כן/לא ולטובת הילדים שלה שלא יהיו "חריגים" היא החליטה שכן.

לא יודע, ככה להשתלח בגיסה של אינדוקציה נראה לי קצת.... את יודעת....
אולי כדאי שתספרי לפעמים עד עשר לפני שאת לוחצת על "שלח"... סתם רעיון.

1precious1

New member
באמת?

זה הכי טוב שיכולת להוציא בכדי לתרץ את ההתבטאות האומללה שלך?
בגלל שהיא לא קוראת/כותבת כאן, או חלק מהסצינה, את יכולה לפתוח עליה את הג'ורה שלך ולתת את משנתך המהוללת?

סליחה שאני שואל, בעלך כותב פה? הילדים שלך? (או שעכשיו תגידי לי שיש הבדל בין קריאה לכתיבה...)
ומאיפה לך אם היא קוראת כאן או לא?
אולי אינדוקציה אמרה לגיסתה, "כנסי כנסי" בואי תראי מה אנשים חושבים פה.
כי לפי המשוואה שלך אני מזמין את עצמי לכתוב מה שבא לי על בעלך, ההורים שלך והילדים שלך כי הם לא כותבים/קוראים פה.
איזה חוסר רגישות מזוויעה!

ואת יודעת, עוד טיפה'לה רגישות, אינדוקציה כתבה על הגיסה שלה, גיסה... את יודעת... לא סתם "יש לי חברה", שיעור במשפחה, גיסתה של אינדוקציה היא האחות של בעלה....

אפשר להאשים את אינדוקציה בתמימות וחוסר רגישות ואי מחשבה עד הסוף להכניס לויכוח את גיסתה, גם ולו לצורך חידוד נקודה, אבל מה שאת עשית זה בדיוק הצרה שברגע שאתה לוחץ על "שלח" כבר אין לך שליטה איזה אנשים יכתבו מה על הפוסט שלך.

חבל, פשוט חבל.

טוב

אני מבקשת שלא תכתוב לי יותר
אפרופו גישה מזוויעה
תודה
בפני אינדוקציה התנצלתי

עשה לי טובה

השנאה שלך מעבירה אותך על דעתך
אל תענה לי יותר. אין לי עניין לדבר איתך. ואם אתה חושבת שההודעה שלך באופן כלשהו מכבדת אותך או מישהו אחר אתה מה זה טועה.

מתנצלת בפניך גם כאן בנוסף לפרטי

לא מאמינה בהתנצלויות מאחורי הקלעים כשמישהו מעיר לי שעשיתי משהו לא בסדר.

1precious1

New member
אני מאמין

בהתנצלות גם וגם (הנה שוב אנחנו לא מסכימים על כלום
)
ותודה.

והעיקר שאנחנו לא שופטים

אבל להניח הנחות ולשפוט על פי משפט וחצי שנאמר- זה לא חוכמה

ומצחיק, אנחנו עושים המון דברים בחיים למען הילדים שלנו, בלי ועם קשר למה "נכון" "רצוי" וראוי לעשות.

בסדר נכון שפטתי על פי חצי משפט

אני לא מלאך. אני כן משתדלת לא לפגוע באנשים שמולי. אני בן אדם מאוד ביקורתי גם כלפי הסביבה וגם כלפי עצמי.
לנושא שהעלית. אנחנו עושים המון דבירם בחיים למען הילדים שלנו אבל למה בלי קשר לנכון רצוי וראוי?
כמה פעמים קראו לי בשמות בבית ספר היסודי רק אלוהים יודע. למשל כי הייתי עולה חדשה. גם הלכתי מכות בגלל זה. אז מה? זה אומר שההורים שלי היו צריכים להתקפל ולחזור לארץ המוצא שלהם למשל?
בעיני חייבים ללמד את הילדים להתמודד גם עם חוסר אהבה או אהדה או קבלה של הסביבה. אנחנו לא חיים בבועה. ויהיו אנשים מגעילים ודברים מרושעים יאמרו והם יפגעו. אי אפשר לעטוף אותם בצמר גפן.

1precious1

New member
יש לי חדשות בשבילך

את ממש לא משתדלת לא לפגוע באנשים שמולך, אלא רק באלה שהם בני שלומך ובצד שלך, כלפי אלה שיש להם דעה שונה משלך את מנסה בדרכים מאוד "אינטליגנטיות" להביא להם בראש.
את מאוד ביקורתית רק כלפי הסביבה ולא, אפילו בחצי מיל כלפי עצמך.
זה שאת כל הזמן אומרת וכותבת את זה, לא הופך את זה לנכון.

למעלה