בקשת מידע לגבי מבחן מימ"ד

Venice

New member
בקשת מידע לגבי מבחן מימ"ד

שלום, אני מעוניינת להירשם למכינה קדם אקדמית, ונודע לי שיש צורך לעבור בחינת מימ"ד (או מבחן פסיכומטרי) בכדי להתקבל. נמסר לי שבחינת המימ"ד מורכבת מחומר באנגלית, מתמטיקה והבנת הנקרא. אני שולטת היטב באנגלית והבנת הנקרא אבל יש לי ידע קלוש במתמטיקה. האם יש למישהו מושג איזה חומר במתמטיקה צריך לדעת בכדי לעבור את ציון הסף (400) של הבחינה? [את הרכב החומר ניתן לקבל בחוברת שמקבלים מהמכללה, אך רק לאחר דמי רישום שלא מוחזרים אם נכשלים בבחינה
]. בתודה מראש,

ז א פ ו ד

New member
היי , למרות שמעולם לא הייתי בפורום,

אני אנסה לענות לך. דבר ראשון, את הולכת לבר אילן? כי אני הולך למכינה שנה הבאה ושם הדרישה היא 400. חוצמזה, לגבי הפסיכומטרי, להשיג ציון 400, זה לא כ"כ מסובך, זאת אומרת, שאם נניח תסמני את כל התשובות שלך 1, את תקבלי לפחות 150 נקודות, מה שאומר 350... אז את יכולה להבין. לי אישית יש בעיה רצינית במתימטיקה, אבל אני לומד טיפה מתוך ספרים של "קידום", וכמעט הכל זה פשוט שיטות. ולא ידע מתימטי. ככה שמה שנותר לך זה לקנות ספר שלהם ופשוט לחרוש אותו וזהו. אם יש לך ידע לא רע בעברית ואנגלית, סביר להניח שיהיה לך 400. אבל לי יש שאלה אחרת. אחרי שאת עוברת את המכינה, את צריכה לעשות פסיכומטרי כדי להתקבל למקצוע שרצית או שיש שיקלול אחר?

למעלה