בעקבות דיונים סוערים ברשת על המאגר הביומטרי

vinney

Well-known member
אבל זאת בדיוק ההונאה

אף אחד לא מתנגד לתעודות ביומטריות. אבל דוחפים את המאגר הזה, שהוא לא קשור אליהן כלל, כאילו אלה דברים תלויים אחד בשני. אם אפילו אנשים שאמורים קצת להבין בנושא כמוך וכמו יוזר נופלים בפח הזה - נורא קל לעבוד על כלל הציבור.

d70

Well-known member
להיפך, אני גם לא בעד,אבל זו מגמה עולמית
אם יעשו משאל עם אני אצביע נגד.
אבל כבר ציינתי שבסופו של דבר ממשלות בחו"ל מחייבות בסיטואציות מסויימות להרשם ומצד שני משתפות פעולה אחת עם השנייה וחולקות את המאגר.
ייצא שכל מדינה תוכל למשוך נתונים ביומטרים על האזרחים שלה על סמך הרישום במדינה הזרה...
לדעתי זו מגמה שאני בספק אם ניתן לעצור אותה..

vinney

Well-known member
כן, כי בפעם הקודמת שעשו משאל עם בישראל זה שינה משהו.

הא, וואלה, אולי כי מעולם לא עשו.
&nbsp
יש דרכים להשפיע על פוליטיקאים. גם להגיד "שיעשו מה שבא להם, כי מה כבר יש לי לעשות נגד זה" זאת השפעה. רק שאני לא חושב שהתוצאות של ההשפעה הזאת יהיו חיוביות במיוחד עבורך.

Lhuna1

New member
זה לא מדויק - ישראל תהיה המדינה הראשונה

עם מאגר ביומטרי של כל האזרחים, הראשונה שמחייבת את כל אזרחיה לתת את פרטיהם הביומטריים למאגר ממשלתי.
נכון, קיים במדינות אחרות ב"סיטואציות מסוימות", אך זה רחוק מאוד מהמאגר שמוצע אצלנו, אפילו במקומות שפחות חזקים בזכויות הפרט ובדמוקרטיה.
יתכן שהמגמה קיימת ושלא ניתן לעצרה, ושעוד 50 שנה יהיה בכל המדינות. אין לדעת.
האם זה חכם להיות הראשונים שמתגלחים על הדבר הזה, שמוסכם על מומחים רבים בתחום ששיש בו סיכון לנזקים שעלולים להיות לא הפיכים, ושכרגע התועלת שלו מאוד שנויה במחלוקת, ולא באמת פותר לנו שום בעיה שלא ניתן לפתור בלעדיו?
&nbsp
הבנתי שאתה כבר נגד, אבל חשוב להביא את הטיעונים גם ל"אי אפשר לעצור את זה" שאולי ישכנעו מישהו שזה לא משנה. בעולם זה עוד לא קיים במתכונת הזו.
ואני אומרת שגם אם זה נכון שהמגמה בלתי ניתנת לעצירה - בואו ניתן למדינות אחרות ללמוד על בשרן (ובשר האזרחים שלהן) מה יכולות להיות ההשלכות, איך לעשות את זה נכון יותר ובטוח יותר, ולפחות נלמד מהטעויות של אחרים - אין לנו שום סיבה בעולם למהר להיות הראשונים. (ואולי עוד נופתע שזכויות הפרט כן ינצחו בעולם, בכל זאת יש מדינות מתקדמות בהרבה מאיתנו והנבואה ניתנה לשוטים...)
&nbsp

vinney

Well-known member
המאגר לא עזר לך לעקוף שום תור. התעודה עזרה.

אין שום קשר בין תעודה ביומטרית למאגר ביומטרי.

d70

Well-known member
בוודאי שכן,היו עמדות ביומטריות שלקחו טביעת אצבע וצילום

vinney

Well-known member
איפה?

בנתב"ג יש שני סוגי מכונות: אלה עם הכרטיס הישן (שמונפק על ידי רשות שדות התעופה), ואלה שמזהות בעזרת הדרכון הביומטרי. לא זאת ולא זאת לא מחוברות למאגר המדובר - הישנות מזהות על סמך המידע המקודד בכרטיס (שמקושר לדרכון שלך בבסיס הנתונים, כשהחלפתי דרכון - הכרטיס הפסיק לעבוד), וחדשות מזהות על סמך המידע המקודד בדרכון עצמו. הישנות לוקחות רק תביעות אצבעות, החדשות לוקחות תביעות אצבע ותמונה - אבל לא אלה ולא אלה לא משוות מול המאגר, אלא מול התעודה שאתה מציג.
&nbsp
אולי היית במקום אחר? אני יודע שבארה"ב כן יש להם מאגר שהם משווים מולו במכונות האלה, אבל שם מדובר במאגר וולונטרי, ורק לאזרחי ותושבי ארה"ב שרוצים להרשם בו. גם להם יש אופציה להשתמש בדרכון במכונות שמשוות מול התעודה בלבד ולא מול המאגר.

d70

Well-known member
נתב"ג-לידיעך נתוני הדרכון הביומטרי נשמרים במאגר

vinney

Well-known member
אתה כנראה לא קראת את האלף פעמים שכתבתי את זה כבר פה

המאגר לא מחובר לשום שירות אונליין. המכונות האלה לא בודקות מול המאגר, הן בודקות מול הדרכון עצמו.

d70

Well-known member
זה לא משנה מה אתה כותב,משנה מה עושים בפועל
בפועל הדרכון הביומטרי נחשב פיילוט עד 2016.
בפועל הנתונים נשמרים ותהליך הזיהוי יתבצע ע"י הדרכון.(לפראנואידים: חוקרים כבר זיהו פרצות בכרטיסים) אבל מה שפספסת הוא שהנתונים כן נשמרים במאגר נפרד לצד המאגר הביומטרי,בנוסף לרשות האוכלוסין יש הרשאה להשתמש בנתונים.

קצת גוגל...

vinney

Well-known member
לא פיספסתי, אתה לא קורא בכלל על מה הדיון

זאת בדיוק הבעיה - המאגר הלא נחוץ הזה. זה בדיוק מה שאני מתנגד אליו.
&nbsp
אתה מבין שיש הבדל בין תעודה ביומטרית לבין מאגר ביומטרי? אתה מבין שהקשר היחיד בינהם הוא המילה "ביומטרי"? אתה מבין שאת התור המהיר שלך אתה מקבל בזכות התעודה הביומטרית ולא בזכות המאגר הביומטרי?
&nbsp
אם אתה לא מצליח להפריד בין שני מושגים שונים - אז קשה מאוד לנהל איתך דיון. וזאת בדיוק הבעיה עם הנושא הזה, כי הקשר המזוייף הזה בין מאגר לתעודות מייצר תחושה שבלי מאגר אין תעודות ובלי תעודות אין מאגר - וזה שקר וכזב. על זה בדיוק אנחנו מוחים!

d70

Well-known member
אני דווקאמבין,מי שלא שם לב שרשמו אותו מבלי ידיעתו הוא אתה...

vinney

Well-known member

טוב, נראה לי שכמו יוזר, אתה החלטת לטרלל בשרשור הזה. אני בטוח לחלוטין שכל מי שיש לו רקע ולו בסיסי ביותר מבין טוב מאוד מה קורה פה, כך שאני מניח שאתה בא לפה עכשיו בעיקר לנגח ולהתריס.
&nbsp
שיהיה לך בהצלחה.

Grosseto

New member
מעניין לבדוק קשר אחר

בין ההתנגדות למאגר ביומטרי לבין מחלת רדיפה

יNOT

New member
אם כבר אתה רוצה להיות טרול-לך עד הסוף...

מעניין לבדוק קשר אחר
בין התמיכה במאגר ביומטרי לבין האמונה במשיח,
בין התמיכה במאגר ביומטרי לבין האמונה בנבחרי הציבור,
בין התמיכה במאגר ביומטרי לבין חוסר אמפאתיה לשונה ממך,
בין התמיכה במאגר ביומטרי לבין הבנה באבטחת מידע,
בין התמיכה במאגר ביומטרי לבין התמיכה בחוק ה"פורנו",
בין התמיכה במאגר ביומטרי לבין התמיכה בהסכם הגז,
בין התמיכה במאגר ביומטרי לבין חוכמה בדיעבד..................................

choo

Active member
הנתונים גם נרשמו במוחו של הפקיד שהנפיק הדרכון. מה הקשר?

&nbsp
גם אם הנתונים לא היו נרשמים במאגר - היית יכול להשתמש בדרכון הביומטרי ולעבור את התור באופן ממוכן.

d70

Well-known member
הועלתה טענה שבדרכון ביומטרי אין אגירת נתונים במאגר,לכך הגבתי

למעלה