בעיה

dana19il

New member
בעיה

הייתי עם פלטה 5 שנים (בגלל טעות של רופא שלא עקר שיניים), לפני שנתיים סיימתי את הטיפול וכל הזמן יש לי ההרגשה שהשיניים מתעקמות וחוזרות להיות בולטות... למרות שאנשים אחרים אומרים לי שאני מדמיינת. זה הגיוני ששיניים חוזרות להיות בולטות לאחר טיפול יישור שיניים במשך 5 שנים? אני לפעמים חורקת שיניים בלילה... זה יכול להיות מזה?

coolmood

New member
יישור שיניים

דנה שלום, בבסיסה, פעולת יישור השיניים היא הפעלת כוחות חלשים והדרגתיים על השיניים ועל העצם כדי להביא לשינוי ממצב קיים למצב רצוי - באופן מופשט וכללי, תאים הורסי עצם פועלים בכיוון הכח, ותאים בוני עצם פועלים בצידה השני של השן עליה מופעלים הכוחות. לגוף יש נטיה טבעית לנסות וליצור "פיצוי" מסוים ולדחוף את השיניים מעט חזרה בכיוון ממנו הגיעו. בשל כך במקרים רבים של יישור שיניים קיימת חזרה מעטה מהמצב אליו רצה הרופא להגיע. מעבר לכך, המצב בפה אינו סטאטי, ושיניים עשויות לזוז עם השנים גם ללא קשר ליישור השיניים, בין השאר בהשפעת דלקת חניכיים, חריקת שיניים, דחיקת לשון וכו'. הפתרון לבעיה שהצגת הוא במקרים רבים ע"י קיבוע של מס' שיניים יחדיו לאחר סיום תהליך היישור כדי למנוע תזוזה. במקרים מסוימים, כפי שציינת, ייתכן שאין מנוס לבצע תהליך קצר נוסף של יישור שיניים כדי להחזיר את המצב לאופן בו היה מיד לאחר היישור שנעשה לך. בקיצור, ייעוץ אצל אורתודונט יוכל לסייע לך.

למעלה