בעיה...

בעיה...

שלום לכם ולכן, אני בבעיה ואשמח לקבל מכם עצות (למעט שיחה עם פסיכולוג - במקרה שלי זה לא כל כך עובד). אני בחורה בת 30. משכילה, עובדת בחברת מחשבים. שנים רבות הקדשתי לעבודה עד כדי התמכרות ובשנתיים האחרונות קצת התפכחתי והבנתי כי עת למצא אהבה. הבעיה היא, שיש לי חוסר ביטחון מטורף בכל מה שקשור במראה החיצוני ובכל הקשור באהבה ומציאת בני זוג. באופן כללי אני נאה אולם מלאה במקצת. חבר אף פעם לא היה לי (מערכת יחסים רצינית) למעט מספר בליינד דייטים עם בנים שחברות הכירו לי, קשר אחד מסויים ולא מאוד רציני עם מישהו, ותו לא. הבעיה היא כזו שאפילו דרך האינטרנט (ואני רשומה במספר אתרי היכרות) זה לא עובד בשבילי מאחר ואני לא ממשיכה הלאה מעבר לשיחת הטלפון. חשש של מה תהיה התגובה או מה הוא יחשוב עליי כשיראה אותי... מעין מעגל קסמים ללא מוצא. מנסה אך לא מדי וחוזר חלילה. בקיצור, אני לבד. בודדה. גם אין לי הרבה חברים בשל הוורקוהוליות שהיתה לי ובשל סיבה נוספת שאינני יכולה לפרט. אגב, בלתי ניתן (כמעט) לראות זאת עליי מאחר ובעבודה אני נשמעת מאוד בטוחה, מתקדמת, אני מתקשרת היטב עם הסביבה הקרובה ובכלל ובכל זאת לבד. פאסיבית וחסרת ביטחון בנושא (וגם לא הרבה ניסיון...). ואין לזה סוף.... אשמח לקבל עיצות טובות.. אני נואשתי.

מה השאלה בעצם?

מי שיכול לעזור לך במצב שבו את נמצאת זאת רק את, ואת יודעת את זה. אולי מה שחסר לך זאת תמיכה, עידוד וכיו"ב אבל את הצעד לגאולה את זאת שצריכה לעשות. להתמודד עם הפחדים ולראות שהשד, קטן עליך. אל תשכחי שסביר להניח שיהיו גם אכזבות, ואולי אפילו בהתחלה כשאת לא ממש מנוסה אבל ככל שתלמדי יותר, על עצמך, על אחרים, על יחסים.. תביני שכולנו בעצם נמצאים באותה סירה ולפעמים צריך פשוט לקפוץ למים (הקרים) ולשחות ליבשה

Gisele

New member
טוף אז קודם כל:אין שום סיבה להתייאש

כל דבר חייב להתחיל איפשהו נכון?
אל תרגישי לחוצה מפאת גילך כי בסה"כ יש הרבה מאוד אנשים שמתמקדים בקריירה ורק בשלב מאוחר יותר בחייהם חושבים על זוגיות והתמסדות. יש לך בעיה בבטחון העצמי וזו בעיה חשובה מאוד שאת צריכה לפתור אחרת תמשיכי להרגיש חסרת בטחון והחששות והחוסר בטחון רק יגברו ולא תשיגי מזה מאומה. לכל אדם בעולם שלנו יש טעם שונה. יש גברים שמעדיפים רזות יש גברים שאוהבים את הנשים שלהם מלאות ועסיסיות ("שיהיה במה לתפוס"
) חלק אוהבים אותן גינגיות עם שיער מתולתל חלק אוהבים אותן שחורות עם שיער קצוץ לכל אחד יש טעם שונה (למזלנו!) ואני בטוחה שיהיו הרבה מאוד גברים שיתעניינו בך יותר אם רק תורידי את המחסום הזה של החוסר ביטחון. חוסר ביטחון היא תכונה שבולטת ובסה"כ מרתיעה אחרים. הם יוצאים מנקודת הנחה שאם את לא אוהבת את עצמך אז למה שהם כן יאהבו? לכן זה הדבר הראשון שאת חייבת לעבוד עליו- אהבה עצמית. אחרי זה הכל יהיה קל יותר. אני באופן כללי מציעה לכל אדם לאהוב את עצמו ואת מה שאלוהים נתן לו אבל!!! אם יש לך משהו שמפריע לך ומוריד לך את הביטחון אני בעד לשנותו. אם זה ניתוח אף, כתרים בשיניים, דיאטה ומה לא. ואני לא אומרת שתעשי את זה בשביל למצוא חן בעיני גברים אלא בשביל ההרגשה העצמית הטובה שלך ובשביל שיהיה לך יותר נוח בחברת אנשים. אם יש בחור מסויים שמוצא חן בעיניך ויש אופציה לדייט פשוט תצאי, תזרמי ותהני מהפגישה (תהיי את עצמך) ותראי לאן זה מוביל. יתכנו אכזבות בהתחלה (לוקח זמן עד שמוצאים מישהו מתאים) אבל אל תחשבי שזה בגללך או בגלל חוסר הנסיון שלך. אף אחד לא נולד עם נסיון. לאט לאט רוכשים אותו ומחכימים. בסה"כ מי שיאהב אותך באמת יאהב אותך על כל יתרונותייך וחסרונותייך.
אני מאחלת לך המון בהצלחה

המצב לא כל כך נורא כמו שאת מתארת

קודם כל נדבר על החוסר בטחון. אז את לא בטוחה בעצמך וזאת את. קחי את עצמך כפי שאת והשלימי עם העובדה הזו לבינתיים. הייתי רוצה שתאהבי את עצמך קצת יותר, בדיוק כפי שאת. חוסר ביטחון (במינון מסוים) הוא יתרון. מבטיח לך שלכולנו יש חוסר בטחון מסוים. ולאלה שיש להם חוסר בטחון 0 הם אולי מגיעים רחוק אבל הם סובלים מבעיות אחרות. אני לא כל כך מאמין באתרי היכרויות. אני כן מאמין באינטרנט כמקום הכי מוצלח להיכרויות אבל ממש לא באתרי היכרויות. לא יודע אם מה שאגיד לך יתאים לך כי את עסוקה מאד (וורקוהולית הגדרת את עצמך?) אבל בכל אופן בשביל להכיר מישהו ולהכיר לו את האני הפנימי שלך את צריכה קצת זמן. את זה אין לך באתרי היכרויות. שם הכל אינסטנט. חישבי על מצב שונה: נניח שמדובר בבחורה מאד לא מרשימה. מה עושים האנשים הללו שאינם בעלי חיצוניות מרשימה? הם מביאים לידי ביטוי את אישיותם המבורכת ובאופן מדהים כלשהו לרוב האנשים השמנמנים מדי או הרזים מדי יש אישיות באמת מדהימה. נכון שזה נשמע מוזר מאד ואני משער שזה לא ממש נכון. מה שאני חושב שלכולנו יש אישיות מדהימה אלא שלאנשים ה"לא מוצלחים" כביכול, יש יותר אינטרס להוציא החוצה את הדברים היפים שיש בהם. אנחנו רק צריכים להביא אותה לידיעתנו (קודם כל) ואח"כ לידיעת אותו אחד שאנו מעוניינים בו. את זה את עושה כאן. ICQ, פורומים ואם את מסוגלת אז גם צ'אטים. אני ממליץ על פורומים כשלב ראשון. אני יכול להבטיח שיש חלק גדול מאוכלוסיית הגברים שהאישיות של בחורה כובשת אותם והחיצוניות לא תעצור בעדם. זאת בעיקר אם הם לא ראו אותה קודם. אבל אני גם יכול לתאר לך בחורות לא מעטות שראיתי, לא התלהבתי (בלשון המעטה) ואחרי שהן פתחו את הפה - התאהבתי. החיצוניות התממסה והפכה לחלק בלתי נפרד מהאישיות המקסימה שלהן. לפי התיאור שלך בעבודה את בדיוק ככה - בחורה מקסימה וכובשת לבבות. את התכונות המדהימות שלך את יכולה להוציא החוצה בהודעות בפורומים שונים. לאו דווקא הפורום הזה. מתי שהוא יבוא הבחור שיידלק על מה שאת חושבת. אח"כ תשוחחו באיי סי קיו. את רק צריכה סבלנות וכנות. אל תמהרי לשלוח תמונה ואל תמהרי לבקש תמונה. תני לעצמך גם זמן להידלק על הבחור (אולי הוא לא בדיוק הטיפוס שלך). אני מעריך ששיחה של חודשיים באיי סיקיו ואח"כ טלפונים לתוך הלילה עשויה לגרום לבחור שאת רוצה להתאהב בך מספיק עמוק כדי שהבטחון שלך יצמח ויעלה.

J u l

New member
טוב...

העצה היחידה שאני יכולה לתת לך זה פשוט לתאר את עצמך בטלפון...אל תחמירי ואל תגזימי, פשוט תארי לבחור את עצמך בטלפון, כך תרגישי טוב יותר והבטחון העצמי שלך יעלה טיפה.. אכן יש לך בעייה של בטחון עצמי, אבל את חייבת להתגבר עליו. תחשבי איזה כיף יהיה, אם תתתגברי על חוסר הבטחון שלך, תיפגשי עם מישהו ותמצאי את אהבת חייך...לא שווה?? אומץ...לכי על זה. בהצלחה.

dovyair

New member
2 עצות (מנסיון דומה)

1. אם את מוטרדת מהקטע החיצוני - תיפטרי קודם כל מהעניין הזה. אם את מכירה מישהו דרך האינטרנט, תחליפו תמונות לפני שבונים ציפיות - תדעו מי נגד מי. 2. למה לא להמשיך מעבר לשיחת טלפון? למה לא להיפגש? מקסימום שרפתם שעה וקצת קפה (או שוקו, למי שמעדיף). היו לי כמה בליינד-דייטים ממש גרועים וגם אלו עדיפים על לשבת בבית סתם. אז לא מרתק ולא אהבה ממבט ראשון - אז מה?

blackcat2

New member
../images/Emo23.gifאני מציעה "לעשות"

אני מציעה "לעשות" במקום לשקוע במעגל הרחמים והיאוש. תחליטי שבחצי השנה הקרובה, לדוגמא, את עושה את כל הצעדים האלה. להחליט על דיאטה עם גורם מקצועי. לעמוד בה ולהצליח.
להירשם לחדר כושר ולעבוד על החזות
מעבר לחדר הכושר שווה לחשוב על חוגים נוספים שתרצי לקחת חלק מהם. שם תוכלי לפגוש חברות וחברים חדשים וגם תגדילי את אפשרויותיך לדייטים.
תקפידי לפנות בעצמך לבחורים באתרי היכרויות ואל תמתיני שההודעות יגיעו מעצמם לתיבת האי מייל שלך.
אל תספרי את כל האמת אודותיך מיד בהתחלה. לחטטנים שנוהגים לשאול על מערכות יחסים אמרי שהיו לך מערכות יחסים, חלקן משמעותיות יותר וחלקן פחות. אל תדסקסי את הענין עם הבחור. הוא צריך לקבל אותך כמות שאת ולא לבחון את ההיסטוריה הרומנטית שלך בשביל לוודא שאת האחת בשבילו.
המון בהצלחה

לא לנואש כן למה ששם

היי ובוקר מקסים לעיתים אנחנו במעין מעגל שכזה שיש דברים שאנחנו מפצים עליהם,במקום להתמודד עם מציאות אנחנו משקיעים את כולנו בדבר אחר במקרה שלך "העבודה" בכדי להגיד אני טובה בזה והביטחון העצמי שם עולה מעלה ,כשלעומת זאת בחייך הפרטיים את אחרת לגמרי ,כבר קבעת לעצמך עובדה דרך חיים,זה כמו להגיד לילד מקטנותו אתה לא יודע לצייר הוא יגדל באותה תחושה ולכשיגדל רק יראה מכחול וכבר המשפט" אני לא יודע לצייר" יהיה שרוי בפיו,זה לא נכון וכשם שאמרו כאן חברים ,הפתרון אצלך,לא לחשוש מהלוא ידוע,לא להישען על דבר שרק בטוח (עבודה או כל דבר אחר) . אני אישת חושב שהגעת למצב שבו את בוגרת שיכלית ההבנה שלך כרגע במה שקשור לצד שני,יש פלוסים ולאו דווקא מינוסים,מה גם הלבד! אל תראי זאת כדבר נורא,כי לבד נותן לנו להיות כנים עם עצמנו,להבין את האני שלי ולצאת אל האושר שבתוכנו ,ואו אז לחלק אותו באחר. הנושא הזה כל כך מורכב ,מה גם את כל הפרטים הקטנים איננו יודעים,על סמך הכתוב ,עושה הרושם שאת בחורה ,רגישה והכנות שבך לא משתמעת לשני פנים. אל תחששי מהמחר לכי לקראתו ואולי תראי שהשד לא כל כך גדול,מה גם אני מאמין כשיגיע הנסיך יקבלך כפי שאת ויחייך אלייך בכל מצב. הפחד החשש הזה שבקרבך הוא כמו חומה ענקית שאם לא תתחילי להבין שבסך הכל חומה מניר ולא מלבנים. הכוח בנו טמון אם נדע איך להביט על כל מכשול.

rattlehead

New member
שום מעגל קסמים.

אני דווקא רואה פה קו ישר עם קצה חד. נראה כאילו יש לך אופי נחמד (מתקשרת עם הסביבה בעבודה) והיופי... בעניי המתבונן. העברת תמונות לפני הפגישה נשמע לי כרעיון מוצלח. 2 הצדדים ידעו מה מולם וימשיכו את הקשר במידה ומרוצים. (יותר קל לקבל דחייה וירטואלית מאמיתית). אה, ותרגישי חופשי לשלוח לי תמונה. מבטיח חוות דעת נאמנה :)

היי

קודם כל למה את מכנה את עצמך מדוכדכת? דבר שני יהיה בסדר ואפשר גם להחליף תמונות באינטרנט לפני שניפגשים ועוד משהו יש את באינטרנט אם תרצי את הכתובת שלו תשלחי לי הודעה במסר זה אתר שיכול מאוד לעניין אותך צוקו

מדוכדכת למה את לא...../images/Emo183.gif

*למה את לא ממשיכה הלאה אחרי שיחת טלפון? אולי את משדרת אנטי קודם תעני לעצמך על השאלה הזאת. *אז מה אם את מלאה? יש גם גברים =מלאים= זו בטח לא הסיבה.... *אף אחד לא נולד עם =נסיון בנושא= כמו שאת כותבת, לומדים אבל אם לא תעברי מעבר לשיחת טלפון.........לא תלמדי לעולם בהצלחה

זה לא עובד ....זה גם לא יעבוד

שלום לך סליחה על הפתיחה הלא חיובית. כמי שנמצאת במצבך, אני פשוט לא חושבת שהעצות שניתנו לך כאן יעזרו. חלילה וחס בלי לזלזל באף עיצה!! כולן ברוח חיובית וכדי לחזק אותך. אבל!! הבעיה שלך שורשית!! עמוקה כמו תהום. תחשבי רגע, למה הגעת עד עכשיו, עד לגיל הזה ולא הצלחת ליצור קשרים חברתיים? איך זה שמקצועית התקדמת והצלחת ובתחום כ"כ חשוב (שהוא חלק בלתי נפרד מחיינו, הזוגיות) לא מימשת? אני חושבת שיש הרבה מתחת לפני השטח שאת לא יודעת, או לא "רואה", אולי חוששת להביט לאמת בעיניים?? לכן, לדעתי האישית, עזרה מקצועית. אם טיפול פסיכולוגי לא עזר תנסי משהו אחר.... אגב, כמה זמן את בטיפול? אולי התחיל להיות קשה וברחת? זה קורה את יודעת..בגלל זה זו בעיה נכון? וגם - מותר לך לעזוב וללכת למישהו אחר. את זקוקה לעזרה ולכן את חשובה כאן ואת קובעת מה טוב לך!!!! זה לא ייפתר במחשבה חיובית זו או אחרת, זה לא ייפתר בדיאטה או בבגד יפה. כי תמיד תמצאי "תירוץ" למה לא.....זה ייפתר כאשר תביני את הסיבות שהביאו אותך למצב הזה (ויש כאלה אני בטוחה) וכאשר תדעי כיצד להתחיל מחדש...לא קל...אני גם חושבת שהמקצוע שכ"כ השקעת בו - הוא בריחה....כי נח..נח לברוח למקום ששם חם יותר, מוכר יותר, לא צריך להתעמת עם משהו שקשה נורא. 30 שנה של קיבעון וחוסר יכולת להתמודד לא פותרים כ"כ מהר.... אני מקווה שאת לא כועסת, אילו ידעת כמה אני מבינה אותך...אולי היית חשה הקלה קלה...

תודה

רבה לכולכם על ההתיחסות, העצות והחיזוקים. זה באמת קצת מרכך ועוזר להסתכל קדימה. מעורר שוב את הרצון לנסות ולהתמודד עם הבעיות שטחיות (דיאטה, חיצוניות וכו') וכן להתמודד עם הבעיות העמוקות יותר כמו הביטחון העצמי הירוד, "להרים" מעט את הדימוי העצמי שגובהו בערך כגובה הדשא..
קפוצינית - אינני נמצאת בטיפול. בעבר התחלתי טיפול ושרדתי 4 מפגשים בדיוק... ממש לא התאים לי. למעשה, העניין קצת יותר מורכב. אחת הסיבות ש"הביאה אותי עד הלום" היא רקע מסויים ממנו אני באה שמאוד מקשה עליי. ברור שזה לא שורש הבעיה אך בכל אופן מהווה מרכיב מרכזי בה.

Gisele

New member
תפסיקו להפנות אנשים לפסיכולוג!

או לפסיכיאטר, ה' ישמרנו אין לה שום בעיה שודרשת עזרה מקצועית אלא סה"כ בעיה קלה של חוסר בטחון עצמי (בינינו, למי אין אותה???) היא צריכה לעבוד על עצמה ולשפר את מה שהיא לא אוהבת כדי שתוכל לחוש טוב יותר עם עצמה ובחברתם של אנשים (וגברים בפרט) זה שהיא תלך לפסיכולוג ותשלם 300 שקל לשעה בשביל שהוא יגיד לה בדיוק את מה שאנחנו אמרנו (רק במילים 'יפות' יותר) זה ממש בזבוז זמן לטעמי. היא מצטיירת כבחורה הישגית אם היא הצליחה לבנות לעצמה קריירה אז היא יכולה גם לבות לעצמה זוגיות בתנאי שתלמד לקבל ולאהוב את עצמה. כנראה שהיא לא השקיעה בנושא הזה ותחום הקריירה בא על חשבונו אבל עכשיו היא התעוררה מה"וורקוהוליות" שהיא הייתה בה ועבודה עצמית וקבלה עצמית על עצמה בשילוב יציאות ודייטינג יהיו התחלה טובה בשבילה.

אין לך מושג, כנראה, מה יכול לעשות

טיפול פסיכולוגי טוב. להפנות מישהו לפסיכולוג לא גורם שום נזק. מקסימום, הטיפול לא יצליח. כשיש קשר טוב מין מטופלת לבין הפסיכולוג/ית אפשר להמריא והשמיים הם הגבול. הם עוזרים לך לעבוד על עצמך, מפני שלפעמים אי אפשר לעבוד על עצמך בלי לברר דברים על העבר שלך ובלי תמיכה מבחוץ. אלה לא רק "מילים יפות". זו יכולה להיות עזרה משמעותית וחשובה. וממה שאני קראתי, במקרה הזה פסיכולוג/ית בהחלט יוכלו לעזור. לא ברורה לי ההתנגדות שלך.

gomez

New member
פסיכולוג זה מקצוע ככל המקצועות.

פעם שודרה בתכנית של רפי גינת כתבת תחקיר על טכנאי מכונות כביסה שד משחת שהיה מגיע לבית לחדר הכביסה, מתקן במכונה את מה שהיה דרוש תיקון וגם דופק בה משהו אחר כדי שבעוד חודש יצטרכו אותו, ויקראו לו שוב פעם כדי לתקן את המכונה הסוררת. פסיכולוג זה היינו אך, הוא דופק לך פינות מודחקות במוח בלי שתרגישי, כדי שתבואי אליו לעוד ועוד טיפטולים. זכור לי גם המקרה של הפסיכולוג מהתכנית "קשר משפחתי" ששודרה לפני כמה שנים, הוא התאבד כי עלו עליו שנהג לאנוס את המטופלות שלו, למרותץ שכלפי חוץ הוא נראה אדם שאפשר לתת בו אמון בעיניים עצומות. חוץ מזה שלפי התאור של הגיברת (המדוכאת) אין לה שום בעיה שמישהו מבחוץ יכול לפתור לה אותה, אלא רק היא בעצמה, ובטח אין לה מה לחפש אצל פסיכולוג.

זו, מבחינתי, תגובה של מישהו שפוחד

להתמודד עם עצמו ועם בעיותיו וממציא סיפורים על פסיכולוגים. שיהיה לך לבריאות.

למעלה