בעיה בינונית מס' 5

LeCagot

New member
בעיה בינונית מס' 5

תור שחור. כרגיל - תשובות לא בכותרת

bluexx

New member
hmm

black d19 then the answer splits to 2 white reactions if white a17 black a16 and vice versa white a17 black a16 white can a18 a19 c19 or a15 if white a15 black a18 and the 3 white stones are dead and there is enough eye space if white a18 then black c19 and got more libs that white thus lives b19 and a19 give the same result with diffrent shapes if white a16 black a17 white a18 black c19 either white goes for e19 and black a15 and get more libs than white or white defends the cut and black got more libs and lives

dannyshadow

New member
הממ.. רק מהלך ראשון אפשר?

בעקרון d19, וברגע זה לכדת את הקבוצה העליונה השמאלית.

LeCagot

New member
../images/Emo127.gif אבל...

לא תמיד ללכוד מבטיח חיים. במקרה הזה, אכן לשחור יש מספיק מקום ל-2 עיניים, אבל יש מקרים בהם ללכוד זה לא מספיק, וצריך ללכוד נכון כך שישאר מקום ל-2 עיניים.

dannyshadow

New member
אני שם לב לזה מבעיות:p

מה שאני שונא בבעיות זה שכשאני פותר אותן, אני לא בטוח שבתור הלבן אני עושה את הצעד הכי יעיל, ובגלל זה אני לא בטוח שאני פותר נכון.

נראה לי ש...../images/Emo41.gif

A18 ואל ללבן אין לאן לברוח... אם לבן יגיב ב C או ב-B 18 לא יהיה לו מוצא ועדיף לו לוותר על האבנים האלה או לנסות לתקוף בתקווה שהשחור לא ישים לב..

LeCagot

New member
../images/Emo128.gif ../images/Emo10.gif .

הבעיה עם הפתרון שלך, שאכן ממבט ראשון נראה מוצלח, היא שאם לבן משחק B19, אכן שחור יכול ללכוד, אבל לא ישאר לו מקום ל-2 עיניים, ולכן בסופו של דבר הוא ימות.

למעלה