בעיה אחת נפתרה, וצצה אחרת..

מניסיון אישי "עשיר"

ב85 ניתוח אפנדציט ב90 הוציאו לי את כיס המרה = ואז לא היה לפרסקופיה כך שחתך ענקי ואלכסוני חוצה לי את הבטן. ב97 תאונת דרכים - הוציאו לי את הטחול. ושוב, צלקת ע נ ק י ת לאורך כל הבטן מהצלעות ועד.. עם חתכים רוחביים. ועכשיו עשיתי טבעת. וחמש חתכים נוספים. ואצלי - זה לא כל כך מתאחה... אז בקיצור. אחרי שהוציאו מה שהוציאו, אני חיה. ודי טוב. גם בלי כל מה שהוציאו וגם עם מיליון צלקות בבטן. אז לא להתרגש. מה שנדרש זה שיוציאו את זה. אל תדאגי.

שוקו בת

New member
ואני חשבתי שהטן שלי היא הבטן הכי ..

ב"ה מקושקשת בעולם , יש בה 4 חתכים של הוצאת כיס המרה יולי 2002 ועוד 5 חתכים של קיצור קיבה ינואר 2003

רוייקו

New member
הוצאת כיס מרה תוך כדי נתוח להגבלת

הקיבה מאריכה את הניתוח בעוד 20 דקות בממוצע. הוצאת המרירה אינה נדירה תוך כדי ניתוח אחר בבטן וזו הסיבה שמבקש המנתח לדעת האם ישנם אבנים שאפשר להוציא תוך כדי פעולה כירורגית בבטן על מנת לחסוך ניתוח בעתיד. הפעולה מתבצעת דרך אותם חתכים. המנתח יכול לפתוח פתחים נוספים, הקרובים יותר למקום בו יש לבצע פעולה, אם כי המנתחים משתדלים לחסוך למנותח צלקות נוספות ומשתדלים לבצע את הפעולה במינימום חתכים. שמעתי כי כריתת כיס המרה תורמת לירידה במישקל. אולי הרווח כולו שלך ?! המון הצלחה

אולי ואולי לא...

השאלה אם האיבר הזה עד כדי כך לא משמעותי.. האם אין טיפול תרופתי להמסת האבנים...?

orhen

New member
לא משמעותי..תהייה שקטה

אנשים חיים בלעדיו ומאריכים שנים.

orhen

New member
אבל למה לך להמיס אותן?

הם גם עלולות לחזור שוב..תלכי לרופא המנתח דחוף ותתיעצי

סניפטר

New member
../images/Emo6.gifתנסי סילית

סתאאאאאאאאאאאאאם בקיצר אבנים בכיס המרה - אין אפשרות טיפול אחרת חוץ מהתערבות חירורגית. אין אפשרות טיפול כמו בכליות ריסוק האבנים. * אני לא רופא וזה בגדר

ronnymp

New member
בהחלט לא איבר חיוני .... ../images/Emo110.gif

כשה' ברא את האדם - נשאר לו איבר אחד מיותר - וזה בדיוק כיס המרה . אפשר בהחלט לחיות בלעדיו לא מוציאים משם בדר,כ אבנים - כי הן נוטות לחזור ולכן מוציאים את כיס המרה לגמרי . את יכולה אח"כ לשים לו ריצ'רץ' - ולהשתמש בו בתור ארנק . רוני

רוני, התלבלבלת!

האיבר המיותר הוא התוספתן או האפנדיציט, הוא המיותר האמיתי. לכיס מרה יש תפקיד! גם אם לא מספיק חשוב לדעתנו, הוא הפח אשפה של הגוף!

שרה16

New member
להלן חומר נוסף..../images/Emo132.gif

קישור לאתר בנושא. ובכל המקומות שביקרתי,לא מצאתי איזכור לכך שהאיבר חיוני לגוף. ניתן בהחלט לוותר עליו! אל פחד.

gal33

New member
ועוד איך איבר חיוני!

הן מבחינה אנרגטית, הוא מקור הכוח של הגוף. והן מבחינת התהליכים בהם הוא משתתף. מרגע שמסירים את כיס המרה, ל- bile אין איפה להיאגר, ואז כתוצאה כאשר אוכלים שומנים למשל, הגוף מתמודד איתם פחות טוב מאשר קודם. הסרת כיס מרה זה טיפול בסימפטום! לא טיפול בבעיה! הרבה מהאנשים שמגלים אצלם אבנים בכיס המרה, אבנים אלו מקורם למעשה בכבד!!! זה שמסירים את כיס המרה לא מונע מהאבנים להיווצר. אז כעת הן תיאגרנה בדרכי המרה ולא בכיס עצמו, אשליה... לאמי תבדל"א, מצאו 3 אבנים מאחורי השסתום של כיס המרה, אחרי שנתיים מרירות מהתקפים, וזאת 22 שנה אחרי שהוציאו לה את כיס המרה!! גל

טוב, אני בונה אם כך על..

צריכת מזון בריא יותר לאחר הניתוח. הגיע הזמן להפסיק להכניס כל דרעק לגוף. גל, תודה על תשובתך.

elani9

New member
צודק במאה אחוזים ../images/Emo13.gif

לכיס המרה יש חשיבות גדולב בתהליך עיכול השומנים.(מקור למרה שמשתחררת בזמן שאוכלים שומן)

kopia

New member
יש פרוצדורה לא ניתוחית

אפשר להוציא אבני מרה גם באמצעות מכשיר תהודה מגנטית MRI בבית חולים אסותא מבצעים זאת

סניפטר

New member
קופיה ידידי יש טעות בבבשורתך

MRI זהו כלי איבחוני שמטרתו הדמייה דומה ל CT אבל ברמת אבחנה יותר גבוה (מנתח לפרטי פרטים) אולי התכוונתה ל-RF = RADIO FREQUENCY שזו שיטת טיפול די חדשה אבל לפי ידיעתי משתמשים בה לעצמות .

ronnymp

New member
בהחלט לא נכון - גל ... ../images/Emo70.gif

מדובר בהחדרת אלקטרודה שמחוברת למכשיר ששולח פולסים בעלי תהודה גבוהה ומיוחדת בח.ניתוח - תחת הרדמה כללית - או אפידורלית ללא שום אמבטיה אמבטיה זה סיפור נפרד שונה - ששמור למיקרים "מיוחדים" .

kopia

New member
אבנים בכיס מרה

אפשר לרסק אותם באמצעות תהודה מגנטית שזה אפילו לא ניתוח למכשיר קוראים m/r/i

למעלה