בס"ד על ניירת רשמית - כן או לא?

vizini

New member
האם עסקת בכ כאשר הונהג הבס"ד

לראשונה? כאשר שר דתי היה ממונה על המשרד?

saar7650

New member
אין לי מושג אם שר דתי היה ממונה

על המשרד בשעה שהונהג לכתוב בס"ד. העניין הוא שהשר פורז אוסר לכתוב בס"ד בתור קנטרנות בלבד. האם אתה מוצא טיעון ענייני לאיסור הגורף של כתיבת בס"ד בראשי דפי משרדו של פורז?...

vizini

New member
אין לך מושג? נו, באמת...

נראה לך שאת המנהג הזה הנהיג שר חילוני? הטיעון הענייני לאיסור הוא מן הסתם אותו טיעון ענייני שבגינו הונהג הבס"ד מלחתחילה.

saar7650

New member
אחד מהשניים-

או שאתה ממשיך להתעלם מההבדל בין שני המקרים במזיד, או שאתה פשוט לא מבין את ההבדל ביניהם (כי כנראה שוב שכחת לקחת את הגלולות ואת שיעורי העזר מהמורה שלך- מסורתי). וכדי שתבין את ההבדל אחזור ואומר- פורז אסר לכתוב בס"ד בראש דפי משרדו. ולעומת זאת, מעולם לא היה חיוב כל שהוא לכתוב את ה'בס"ד' בראש כל דף. היתה הנהגה כזו, אך הדבר לא חוייב. הבנתו'ס?...

vizini

New member
אין הבדל.

"היתה הנהגה כזו, אך הדבר לא חוייב"??? אפילו בתור בדיחה זה לא מוצלח במיוחד.

saar7650

New member
נכון! בתור בדיחה זה באמת לא מוצלח

יחסית לבדיחה כמוך! ואנסה להסביר שוב- (אתה אמנם קשה תפיסה, אך בכל זאת): הדבר הונהג- כלומר ברוב רובם של המכתבים אכן נהגו לכתוב 'בס"ד'. אך לא היה חיוב כל שהוא בכתיבת ה'בס"ד'. הבנתו'ס- ליצנו'ש?...

saar7650

New member
הראה נא לי את אותו חיוב של השר

אלי ישי ואקבל את טענתך שטעיתי.

מתנדב

New member
ויזיני, אתה מנסה לא להבין

אך אני בטוח שאתה כן מבין את ההבדל, אף שר דתי בכל הממשלות לא חייב לכתוב בס"ד על מכתב כלשהו במשרדו, אפילו לא התייחסו לזה אם כן לכתוב או לא לכתוב, וכאן קם לנו פורז, ואוסר את זה, ואיים בפיטורים אם מישהו רק יעז לחשוב על הכיוון של הבס"ד... אתה מבין את ההבדל?

vizini

New member
לא, זה לא ככה.

כששר מכתיב מכתב למזכיר/ה, עליו הוא חותם בחתימתו, הוא בוודאי אומר לו/לה אם לכתוב בס"ד או לא לכתוב. כל השרים הדתיים מכתיבים את הבס"ד במכתביהם, ואם המזכיר/ה לא יכתוב זאת, מן הסתם יפוטר. אצל פורז זה אותו דבר, אבל ההיפך. צריך להבין שהמכתב אינו מכתב של המזכיר/ה אלא מכתב של המשרד, בשם השר, וזכותו להחליט אם בראש המכתב יכתב בס"ד או לא.

מתנדב

New member
ויזיני, זה מה שאני מסביר לך...

אף פעם שום שר לא הכתיב לאף מזכיר שלו, אם כן לכתוב בס"ד או לא לכתוב בס"ד, זה לא היה עקרוני אף פעם, ואילו עכשיו פורז מבטל את זה והוא עוד איים על פיטורים מי שיכתוב בס"ד במשרדו...

saar7650

New member
הוכחות זה לא שכל...

הוכחה היא ממצא עובדתי, כתבה עיתונית וכיו"ב המאששים את העניין...

saar7650

New member
אתה פשוט בור ועם הארץ!

אפילו הוכחה פשוטה לדבר קטנטן אינך מביא... עדיף שתבלום את הפה מרצון, בטרם יסתמו לך אותו אחרים! ויזינושל'ה- טיפול דחוף!

saar7650

New member
חה,חה,חה

הייתי חייב להביא לחברי הפורום את הבדיחה הזו. ויזינושל'ה- אין! אין עליך! 'הוכחה' למופת. האם יושבים השרים מדי יום ביומו ומכתיבים שעות על גבי שעות לפקידיהם החביבים את כל המלל הכתוב במכתבים שלהם?... אגב- ויזינושל'ה, זה כולל ניקוד?

למעלה