בסופו של דבר נחזור לתהליך השלום

שמאלני

New member
בסופו של דבר נחזור לתהליך השלום

למרות הכול בסופו של דבר המטרה זה להגיע להסכם שלום עם הפלסטינים. לא תהיה לנו ברירה,איך אמר דניס רוס לפני כמה זמן בראיון לערוץ 11. "אנחנו האמריקאים יכולים לטפל בטרור,ואין כזה דבר טרור טוב או טרור רע". "אבל הבעיה שלכם זה שהפלסטינים שכנים שלכם ואתם תצטרכו להגיע להסכם שלום בסופו של דבר". והוא צודק 100% לא תהיה לנו ברירה בסופו של דבר נצטרך לשבת איתם בשולחן הדיונים להגיע להסכם שלום.

.המוסד

New member
אז הערבים יכולים להרוג ישראלים

כמה שהם רוצים ומתי שהם רוצים וישראל צריכה לעשות שלום מתי שבא לערבים? לא נראה לי, מה דעתך על ניוד אוכלוסין הומאני מרצון?

שמאלני

New member
מוסד אתה בטח מתכון לטרנספר

תשמע אני חושב שהרעיון הזה בכלל לא רלוונטי. אנחנו מדינה קטנה אומנם ריבונית אך תלויה במדינה פי 100 יותר גדולה מאתנו קוראים לה ארה"ב. כדי לבצע את רעיון הטרנספר צריכים אישור מארה"ב והעולם אי אפשר לעשות את זה ככה סתם בלי שאף אחד ידע. דבר שני איך בדיוק תבצע את הטרנספר הרי הערבים לא רוצים ללכת מכאן,מה תעשה את זה בכוח? דבר שלישי לאן תעביר את הערבים האלה,איזו מדינה תסכים לקבל 3 וחצי מיליון ערבים. דבר רביעי אתה באמת חושב שארצות ערב יעברו על זה בשקט. להזכיר לך אנחנו מוקפים במדינות ערב אומנם 2 מהם יש לנו הסכם שלום אך הסמי שלום יכולים להתפוגג בין רגע.

לא רק זה

אם ישראל תנסה לבצע טרנספר היא גוזרת על עצמה מלחמה ולא סתם מלחמה מלחמת עולם שלישית שרון והממשלה יודעים את זה טוב טוב אז תחשבו על שלום ולא על מלחמות ועוד משהו שמאד מעצבן אותי למה כל פעם שיש פיגוע (וכואב לי על זה) מנסים להתנקם בערביי ישראל במה אנחנו אשמים אהההההההה?????? במה???????.

תגובה

ידידי היקר, ראשית, ברוך הבא לפורום. קיויתי מאוד שתהיה כאן גם נציגות לכל המגזרים, ואני מקווה שתמשיך לכתוב כדי שנוכל להתווכח בצורה תרבותית. שנית, אם קראת את מה שכתבתי עד כה, בוודאי נוכחת לדעת שאני נגד טרנספר ואף הגנתי מספר פעמים על הערבים. עם זאת, אני מציע לך להימנע מאיומים מיותרים. שום מלחמה לא תתרגש על ישראל, מהסיבה הפשוטה שאף מדינה ערבית לא תסתכן בתבוסה כפי שישראל עלולה להנחיל לה. לגבי ערביי ישראל, אני בוודאי נגד לפגוע בחפים מפשע. אבל אי אפשר להתעלם מכך שבקרב ערביי ישראל היו גילויים חמורים של פעילות נגד המדינה בשנים האחרונות, ששיאם באוקטובר האחרון, וצריך לתת על זה את הדעת.

רגע רגע

תראה , אני מאד כועס על התגובה ברחוב היהודי , מאשימים את הערבים שלא בצדק וקריאות כמו "ערבים החוצה" ו "מוות לערבים" ואני לא מאיים על אף אחד , ישראל אולי תביס מדינה ערבית כלשהי אבל אין לך מושג וגם לשרון אין מה יכול להיות אם תתערבנה עוד כמה מדינות כי אף מדינה ערבית לא תסכים שמדינה ערבית שכנה תותקף אז אם ישראל תרצה מלחמה היא תגרור את עצמה למלחמה כוללת ואני בטוח שיהיו הרבה מאד אבדות גם פה וגם במדינות ערביות כי ככה זה מלחמה. מה שעשו ערביי ישראל היה ממש במקום אבל לא הספיק לדעתי למרות שאני בנאדם מאד מאד מתון ורוצה בשלום אבל אי אפשר לחיות באשליות יותר ולאכול עוד חרא, זוכר מה עשו השחורים בארה"ב כדי לקבל שוויון זכויות ? אני לא רוצה שנגיע לזה , אני פשוט רוצה שהמדינה שאני חי בה ומשלם מיסים בדיוק כמוך לקבל ממנה את אותן זכויות שאתה מקבל , לקבל בדיוק את אותן ההשקעות שהיא משקיעה בך , אני רוצה שהילד שלי ילמד על חשבון הממשלה בדיוק כמו הילד שלך , אם שנינו אזרחיה של מדינה זו אז למה לך מגיע יותר זכויות ? בגלל שאני לא יהודי? אני אשם שככה נולדתי ? שלא תחשוב שאני רוצה שמישהו ירחם עליי אני רק מעביר לך את המסר... בנוגע לערביי ישראל שהיו מעורבים כביכול בפיגוע אחד או שניים או אולי יותר זה כבר עניין שהממשלה צריכה לטפל בו , ואם היא יכולה לתפוס אנשים מהשטחים שהיו מעורבים בפיגועים אז אנשים מתוך תוכה בטוח תוכל לתפוס עוד לפני שינסו לפגוע באחרים ולהביא אותם לדין , מה לעשות לא כולם רוצים בשלום זה לא אומר שכל הערבים כאלה, זה רק אחוז מאד מאד קטן ואם האחוז הקטן הזה עשה מה שעשה אני מאשים את הממשלה בזה כי אנחנו לא רצויים כאן אבל בוא לא ניכנס לכל הפרטים האלה רק רציתי להעביר מסר חשוב מאד שאנשים יחשבו על דרך שתוביל לשלום ולא לעוד הרג ושפיכות דמים... לילה טוב שיהיה לכולנו

ואני רוצה את אותן זכויות שאתה מקבל

זכות לא לשרת בצבא ולא לעשות שרות לאומי. זכות להעלים הכנסות ולא לשלם מיסים יותר מכל מגזר אחר באוכלוסיה. זכות לבנות בניה לא חוקית באופן שיטתי. זכות לחסום כבישים מרכזיים במדינת ישראל ולשרוף מכוניות שעוברות בהן. זכות לקיים עצרות שבהן שולחים ברכות לבן לאדן ולחיזבאללה. זכות להזדהות עם מאבק של עם שמפוצץ לי אוטובוסים, רוצח נשים וידלים ורוצה להשליך אוי לים. כשיהיו לי את כל הזכויות האלה בתור יהודי, אשמח להעניק לך את כל זכויותיך (שאתה זוכה להן במלואן. ה"קיפוח" שאתה מדבר עליו מאפיין הרבה מגזרים במדינת ישראל ולא רק ערבים).

.המוסד

New member
הערבים לא צריכים לבצע שירות צבאי

נגד אחיהם הערבים ולא צריכים לעשות שירות לאומי למדינה שאינם מזדהים איתם, הם חייבים לציית לחוק, לגבי טרנספר אני חושב שזהו פתירון טוב וידידותי למשתמש הערבים יהנו מכסף טוב ואיכות חיים טובה והיהודים יהנו מביטחון דמוגרפי ומסיכונים פנימיים ויפגעו קשות במודיעין הערבי, אלו שלא מעונינים לעזוב למקום טוב יותר יוכלו להשאר כאן במידה ואינם מעורבים בלחימה מול ישראל

אתה טועה מוסד

אני מזדהה עם המדינה וכיף לי לחיות כאן , אני לא יכול להגיד המדינה שלי , כי היא לא רוצה בזה, לגבי טרנספר , פשוט תוציאו את זה מהראש נקודה. טרנספר=מלחמה, זה לא איום חס וחלילה או משהו , אם יהיה טרנספר יהיה כאן תוהו ובוהו ושום דבר טוב לא ייצא מזה , תחשוב קצת בשכל מוסד

.המוסד

New member
טרנספר איננו מלחמה

לא מדובר בטרנספר בכוח, אלא בטרנספר בכסף שייעוד קודם כל לערביי יש"ע לבדואים הלא נאמנים ולערביי המשולש המסולמים בעיקר, ישראל לא תעלה במשאיות אלפי ערבים ותסיע אותם לירדן, יבואו נציגים לחברון נגיד לבית של מישהו או באיזה מקום מרכזי ויסבירו שמי שמעוניין באלפי דולרים ובכרטיס טיסה חינם לדרום אמריקה נניח שיוותר על אזרחותו וישראל תסדר לו וויזה מה הבעייה לעשות כך עשרות אלפי פעמים? בלי אלימות ובלי כוח, נגיד יגיעו אלייך הנציגים ויציעו לך אלפי דולרים ועוד כרטיס טיסה חינם כמעט לאן שתרצה, תוכל לומר לא לעשרת אלפים דולר פלוס הכסף שייצא לך ממכירת נכסיך בארץ ותוכל לומר כן, זוהי הבחירה שלך, לפי מה שאני הבנתי הרבה ערבים מהשטחים יסכימו ועם קצת תעמולה גם הרבה ערבים מישראל יסכימו, אז למה לא בעצם?

שמאלני

New member
המוסד לא ידעתי שירדן רוצה אותם

אתה אומר לי משהו חדש לא ידעתי זאת. לפי ידעתי ירדן לא רוצה לקבל עוד פלסטינים מספיק 70% מהאנשים בירדן הם פלסטינים. דבר שני אין כזה דבר טרנספר ברצון,תראה למרות שכל כך קשה לפלסטינים החיים הם עדין ממשיכים לחיות שם. הם לא רוצים לעבור אז מה תעשה תכריח אותם. אתה יכול להציע להם מיליון דולר אפילו שני מיליון דולר. תבין יש להם מטרה והמטרה הזאת זה שתהיה להם מדינה לא חשוב כמה תציע להם הם עדין ישארו פה. זה כמו בן לאדן הבן אדם פשוט מליין הוא בין ה-100 האנשים הכי עשירים בעולם. מה הבן אדם הזה צריך להתעסק בטרור אתה יכול להסביר לי. הוא יכל לשבת עכשיו באיזה ארמון בסעודיה במקום להתחבא במערות. כך שאתה רואה שכסף לא הכול בחיים ויש כאלה אנשים במוכנים להקריב את הכסף למען המטרה שלהם.

.המוסד

New member
כאן שחר אתה נופל

הם כן עוזבים (כל מי שיכול) את הרשות וכשהארכיון של הארץ יתאושש אני אביא לך את הכתבה ברור לי שיהיו כאלו(מעטים) שישארו בארץ, בהם נדע לטפל

אתה יודע מה ?

קודם כל תוציא את המילה נאמן מהראש , אני לא כלב שאהיה נאמן למישהו אמרתי אני אזרח ישראלי וכל מה שאני רוצה זה לחיות כאן בשקט ולא להרגיש את השנאה כלפי ערבים או כלפי יהודים ובקשר לטרנספר , למרות שאני כן רוצה לחיות כאן אבל אני מוכן לפנות את ביתי אם אני אקבל תמורה מלאה עבור כל הנכסים שלי וגם כן ויזה לארה"ב עצמה ולא לדרום אמריקה איפה שכל הפשע והסמים אם תוכל לעזור לי בזה אני אשמח

Ergil

New member
חחחחחחחח

"דרום אפריקה איפה שכל הפשע והסמים" לעומת ארה"ב....

shirdeb

New member
אל תתלונן..../images/Emo104.gif

נכון הערבים לא צריכם להילחם באחיהם זה אומר שכל לאום צריך לחיות במקום אחר שלא יקרה מצב שהערבים נלחמים באחיהם או היודים באחיהם.. לכן כולכם צריכים לחיות ביחד אז מה כואב לכם כל-כך שאנחנו חיים כאן זו המדינה שלנו לכם יש את לבנון,סוריה,ירדן.. תעזבו אותנו לחיות במדינה הקטנה שלנו!! ואם כבר אתם חיים כאן תפסיקו להתלונן ושלא יפגעו בנו הרי זה המקלט שלנו לנו אין לאן ללכת לכם יש... כמו שלנו יש זכויות שונות ככה גם לכם יש חוץ מזה יש לכם את כל הזכויות שלנו יש אם לא אז יותר אז אל תתלונן...........

ממממממ

תאמין לי שלי אישית ממש לא איכפת לשרת בצה"ל, אבל כל עוד אני שומע "מוות לערבים" וערבים החוצה אין לי רצון לשרת, נשאר לי קצת כבוד עצמי ואני בכלל לא מעלים מיסים , העלמת מיסית נמצאת בכל מקום וההעלמות הגדולות הן דווקא אצל היהודים ורואים את זה בחדשות הרבה ומאיפה לך שנשרפו מכוניות ?אני רוצה לדעת , אם התכוונת למהומות אוקטובר אז זה משהו חד פעמי שקרה מתוך זעם וזה לא משהו שקורה כל יום ואני לא מזדהה עם מי שמפוצץ אוטובוסים , שימותו כל מתכנני הפיגועים ובאיזשהו מקום אני מצדיק את פעולות החיסולים, אבל אני כן מזדהה עם עם רעב ללחם ,לא בגלל שגם הם ערבים , אלא מתוך אהבה לאנושות , העוני שם , השפל, הלכלוך , הרצון וההעדפה למות מאשר לחיות בתנאים כאלה . ורק שתדע , אני לא יודע בן כמה אתה , אני בן 24 ושומע הרבה סיפורים מסבתא שלי שראתה במו עיניה את ההרג של חפים מפשע שנרצחו רק בגלל שאמרו " לא " כשהתבקשו לעזוב את ביתם , זה לא טרור ? כמה ילדים צה"ל הרג ? זה לא טרור ? כמה חפים מפשע ארה"ב הרגה ? זה לא טרור ? ותגיד לי רק על מקום אחד בתוך מדינת ישראל אשר כמה קבוצת אנשים וצעקה לתמיכה בבן לאדן , תעזוב אותי מהשטחים , אני מדבר על מה שהולך פה . מי בונה בית בלי רישיון ? אתה לא שומע חדשות ? כל הבתים האלה נהרסים על ידי העיריה של אותה עיר , אף אחד לא בונה בתים בלי אישור ודבר אחרון , ממך לא ביקשתי שום זכות , ביקשתי מהממשלה שלי , או שחשבת שבגלל שאני חי כאן אני חייב לך משהו ? שנינו אזרחים של אותה מדינה אבל אתה בעדיפות הראשונה שלה , לא אני

תשובות

1. הסרס"פ שלי, בחטיבת חי"ר, היה ערבי. הוא לא שמע מוות לערבים מעולם בצה"ל. אני שמעתי "מוות ליהודים" מערביי ישראל. האם בתגובה אפסול את כולם? לעולם לא. זה שיש כמה יהודים מפגרים שצועקים מוות לערבים לא יכול לשמש לך צידוק שלא לשרת, אך זה ויכוח מיותר, כי אני לא חושב שצריך לחייב אותכם לשרת. 2. העלמות מיסים- מכיוון שאין לי נתונים עובדתיים בדוקים (מבוסס על כתבות שקראתי שאיני יכול להפנות אליהם), ניצחת. 3. באוקטובר נשרפו מכוניות. לא אכפת לי חד פעמי או לא. נשרפו, וזהו. נחצה קו אדום. המהומות לא פרצו בגלל הקיפוח, זה שקר. ערביי ישראל בעצמם אמרו שזו הזדהות עם אחיהם הפלשתינאים. 4. שמח שאתה מתנגד לאוטובוסים, אבל חבר כנסת ערבי הצדיק בטלביזיה את הפיגועים. 5. גם אני מזדהה עם רעב ללחם. מה דעתך שנחזיר את שילטון ישראל לאזורי A? הרי אז המצב הכלכלי היה הרבה יותר טוב, הרבה ישראלים היו באים לקנות. אז מסכים שישראל תחזור לשם? 6. חבר כנסת ערבי שלח ברכות לבן לאדן בעצרת שצולמה בטלביזיה (מוחמד ברכה). בנצרת הושמעו קריאות תמיכה בבן לאדן בהפגנה לפני כחודשיים (גם היה בטלביזיה). 7. בנחל עירון (שמו העברי של המקום שאתם מכנים בערבית "ואדי ערא") יש בניה לא חוקית שלא מבישת שום מקום פלילי בעולם. 8. צה"ל הורג ילדים בלי כוונה, ומיצר על כך. הערבים עושים זאת בכוונה תחילה.

אתה לא איתי

לא אמרתי שמוות לערבים מושמע משורות צה"ל , אמרתי שאני לא מוכן לשרת במדינה שבה מושמעים דברים כאלה , ברחוב , בהפגנות , לא אמרתי בצה"ל , ואולי יש כאלה שבתוך תוכם חושבים על זה אבל מפחדים להיכנס לכלא . בקשר למכוניות שנשרפו זה לא בגלל שאנחנו ערבים , וזה לא מתוך הזדהות עם הפלסטינאים , זה כן בגלל הקיפוח , ושוב אני אומר אני לא מרגיש מקופח , אני חיי את החיים שלי בסבבה אבל אני מדבר על הערבים בכלל. בקשר לחבר הכנסת שאמר מה שאמרת שהוא אמר אני לא יודע ואף פעם לא שמעתי כך שלא אוכל להתווכח איתך על זה אבל מה שאני כן יודע שעזמי בשארה אמר דברים חריפים מאד ולדעתי צריך להעמיד אותו לדין או שיעזוב את הממשלה , הוא רק הזיק לערבים בישראל ולא עזר בכלום. בקשר להחזרת השלטון של שטחי A את זה אתה צריך לשאול את הפלסטינאים אם ירצו לחיות יחד עם היהודים ואת היהודים בארץ אם הם מוכנים לקבל ערבים שיחיו לצידם ובתוכם . צה"ל הורג ילדים בלי כוונה זה יותר גרוע מאשר עם כוונה , פשוט לא איכפת לו אם ימותו או לא , למה שיהיה איכפת לו , כך שגם צה"ל וגם מחבלים הם רוצחים, צה"ל מגיב מתוך כעס על פיגועים והורג ללא אבחנה ומחבלים פוגעים ללא אבחנה והם לפחות אומרים את זה בפירוש, לא יודע איך להתייחס למצב שנוצר אצלנו באיזור , כל אחד רוצה לנקום בשני ונהיה פה איזור של רצח , ארץ הקודש , מכיר את המושג ? אני מכיר את ארץ המלחמות , שרון רק גורר אותם עוד ועוד , נכון שאחרי כמה ימים של שקט יצא איזה מישהו עם רובה והרג ישראלי , היה הרבה זמן של שקט ושרון לא עשה כלום , ערפאת לא יכול לשלוט בכל אחד , הוא לא יכול לשלוט בכל אחד שייצא מתחום הרשות כמו שצה"ל לא יכול לתפוס כל אחד שנכנס לתחומי הקו הירוק, יש בזה היגיון לא ? למה שרון מנע מפרס כמה פעמים להיפגש עם ערפאת ? בגלל כמה יריות שנורו ? הסכמי השלום אחרי מלחמת העולם השנייה היו תחת אש , ככה זה בכל מקום , העם הפלסטינאי לא מסוגל לחיות ככה יותר , הם נחנקים , בגלל זה יוצאים פה ושם מחבלים ויורים על אנשים , והפיגוע שהיה בחיפה שלשום , רחוק מהבית שלי שני קילומטר , אתה חושב שאני רוצה בזה ? אפילו אם זה היה בת"א או בכל מקום אחר , למחבלים לא איכפת את מי להרוג ,הם לא שואלים באוטובוסים אם יש ערבים קודם נכון ? והיו הרבה מקרים שערבים גם נפגעו מפיגועים.. טוב אני יכול לכתוב עוד שעות דיי אני עייף אני גולש להרבה נושאים וזה לא נגמר וואי באיזה מצב אנחנו , אלוהים ישמור

.המוסד

New member
לא היו הסכמים אחרי מלה"ע השניה

גרמניה נכבשה (כן כן כיבוש, בלי לשאול את הגרמנים) וחלוקה לאזור בשליטת ברה"מ ולאזור בשליטת המערב, אנחנו צריכים גם לכבוש את יש"ע לחלק אותה ולעודד יצאה מהארץ, רק כדי שתבין 400,000 ערבים עזבו את הגדה בין השנים 1950 1966 בלי פיצויים ובלי כסף, אם נתשמש בכסף ותעמולה כמה יעזבו לדעתך?

למעלה