בני סלע. הרהורים על ועדות חקירה

Birdeye

New member
בני סלע. הרהורים על ועדות חקירה

כנהוג במדינתנו מונתה ועדת חקירה מייד לאחר בריחתו של בני סלע. המסקנות החלקיות שזו פירסמה מרמזות שצמרת המשטרה בסכנת פיטורים. להלן מספר הרהורים בנושא: למה תמיד הטוקבקיסטים (העם) והתקשורת רוצים בפיטורי הצמרת על כל טעות שקרתה בתחום אחריותם? במקרה הנדון למה להעצר במפקד מחוז ת"א ולא לפטר את המפכ"ל או לצורך הענייין את שר המשפטים וראש הממשלה, הרי כל טעות שמתרחשת היא בתחום אחריותם. מספר אקסיומות: - ככל שאדם מטפס בפירמידת המערכת בה הוא נמצא כך עולה מידת האחריות שהוא נושא, אך באותה מידה קטנה היכולת שלו להתמצא בפרטים הקטנים. - בני אדם נוטים לטעות. מאחר ששתי האקסיומות מתקיימות, בכל מערכת יש כשלים וכך היה גם בעניינו של בני סלע. אך האם בגלל טעות זו צריך לפטר את כל האחראים מעל האדם שגרם ישירות לטעות? נתון מענין שקראתי בעיתונות בנושא זה הוא שבכל שנה בורחים בממוצע 4 אסירים בעת הליווי לבית המשפט. אם אכן כך, למה דווקא במקרה זה הוקמה ועדת חקירה? למה לא מפטרים את כל צמרת המשטרה 4 פעמים בשנה? מאחר שאני לא מתמצא בנתונים קשה לי להעריך אם 4 בריחות בשנה הם נתון סביר או לא, אך אם הייתי ממונה על ועדת חקירה הייתי בודק נתון זה מול הנתונים של מדינות אחרות בעולם ובודק אם הוא גבוה, או בודק אם הוא נמצא במגמת עליה או ירידה. שאלה קטנה נוספת לסיום: מי אמור להחליף את כל "הראשים" שהתקשורת ו"העם" מעונינים לערוף כל הזמן? Birdeye

למעלה