בנות- אשמח לשמוע מנסיון שלכן -

אה, יש מצב שזה רק לאנדרואיד..

אני לא יודעת מה יש בנושא לאייפון, אבל נסי לעשות חיפוש לפי המילה "הריון", אולי תמצאי אפליקציות חמודות אחרות...
אחלה שבוע שיהיה

חדשה85

New member
תרופת פלא

מתחילת ההיריון ועד שבוע 9 ירדתי 10 ק"ג רק מההקאות.
הייתי מקיאה 10-15 פעמים ביום והיה מזעזע
ואז הרופא נתן לי מרשם לתרופה בשם "דוקסילמין".
זו תרופה שבארץ ניתן להזמין רק בסופר פארם
כי הם בעצמם רוקחים אותה.
צריך מרשם לזה ואפשר להזמין מכל סניף ולבוא לקחת אחרי יומיים או לגשת לסניף ירקונים
ולקבל במקום.
זה עושה פלאים!! אני לוקחת כדור אחד על הבוקר וזה מונע את הבחילות ועוד 1 אם אני מרגישה במהלך היום קצת בחילה.
יש בזה מגנזיום, ג'ינג'ר ועוד כל מיני דברים.
קצת יקר- 126 ש"ח ל-30 קפסולות אבל שווה כל שקל!!!
עכשיו אני בשבוע 17 והרבה יותר הוקל לי. מקיאה רק בבקרים ולא כל יום...

מבינה אותך לגמרי. הרגשתי נורא בהתחלה אבל לרוב זה עובר...
בהצלחה!

בטנוני31

New member
תודה לכל אחת ואחת מכן

תודה על תשומת הלב, העידוד, הכנות, ההזדהות והעצות.
אני לא מגיבה לכל אחת כדי לא לתפוס את כל הדף אבל קראתי את כולכן בשקיקה.
רעות וסמדליטה- מקווה שגם אתן תרגישו טוב במהרה וכל השאר שבשבוע מתקדם- שיהיה המשך קל ונוח

נתתן לי עוד קצת כוחות ואנרגיות ואוויר לנשימה. זה נשמע מוגזם אך זה אכן כך.
לא פשוט כמו שחשבתי אבל עובר.. ומקווה שבקרוב ;)

הוצאת קיטור מידי פעם, הזלת דמעה - גם היא עוזרת..
בתקווה לעדכן אתכן במהרה שהתאוששתי

אצלי הבחילות עברו בשבוע 14

זה משתנה מאישה לאישה, אבל לרוב זה מסתיים בשבועות 13-15.
לגבי עייפות אני לא יודעת לומר לך, כי אצלי ב"ה לא היה ואין בכלל עייפות. אבל זה לא שכיח. בד"כ, כמעט לכולן יש עייפות וחולשה בתחילת ההריון- עד בערך אמצע/סוף שליש ראשון ולרוב זה חוזר בשליש השלישי.
מקווה מאוד שלך ולכולן יעברו מהר ימי החולשה, העייפות והבחילות.
זו תקופה לא קלה, אבל הזמן באמת טס ותראי שזה יעבור ותתחילי להרגיש טוב ולהנות מההריון!!
בהצלחה

אצלי לעומת זאת, אני רק בהתחלה

(כולה 5+4) וכל הזמן איפושהו מחפשת את הסימנים! בימים האחרונים יש בחילות והיה לי עד אתמול כאבים ממש ברחם כמו התכווצויות ממש כמו לפני מחזור ואתמול הם פסקו. לכמה שעות היתה גם קצת הפוגה מהבחילות וישר זה הכניס אותי ללחץ.

קמתי בבוקר וקצת אחרי שוב הרגשתי בחילות והתכווציות ברחם אז קצת נרגעתי.אפילו יש לי קצת טעם מתכתי בפה, וזה איכסה, אבל זה איפושהו גם שימח אותי!!

בקיצור, מה שאני רוצה להגיד זה שעם כל זה שאנחנו שמחות ומאושרות על ההריון, זה לא אומר שצריך לשמוח על הסבל שמגיע איתו, וזה בהחלט סבל בחילות והקאות וחולשה מטורפת!!! אבל למשל אני ? פסיכית שכמותי ממש ממש הייתי רוצה לחוות את זה 24/7 את הבחילות וההקאות ועוד נלווים ואז אולי..אולי קצת להרגיע את החרדות המטורפות (שקצת נרגעו אחרי הבטא האחרונה) כי אבין שהכל תקין, שכל עוד יש בחילות.. משוגעת שאני? כבר אמרתי?

Smadalita1976

New member
מנצלשת לשאלה על תוצאות ב. דם לתסמונת דאון

שלום!

היום קיבלתי את המכתב ממעבדת זר. עשיתי שם בדיקת דם לתסמונת דאון, שנלווית לבדיקת שקיפות עורפית.

הנה התוצאות, ואשמח לשמוע את דעתכן.

אגב, אני בת 36.

הסיכון לדאון לפי גיל ובדיקות: 1:2400
הסיכון לפי הגיל בלבד: 1:250

נאמר בשורה אחת שהתוצאות טובות. אבל אם יש לכם תגובות מנסיון אישי, אשמח לשמוע.

רב תודות!

קליקטוק

New member
אני בשבוע 6+3 וסובלת מרעב מטורף

זה פשוט נורא - גם ככה אני סובלת מעשר קילו עודפים, ועשיתי הרבה מאמצים בחודשים האחרונים לרדת (הידעת? החל מגיל 40 כל גרם קשה פי שבע להוריד...), ובגלל הרעב הזה אני אשמין בצ'יק את כל מה שהצלחתי בעמל רב להוריד.

פתאום אני מוצאת את עצמי אוכלת הרבה יותר ממה שהרגלתי את עצמי במאמצים רבים, ואם הייתי אוכלת פעם משהו שהיה משביע אותי לשעתיים וחצי, היום תוך שעה אני שוב רעבה.
מה זה רעבה? משתוללת מרעב! קשה לי למשוך את הרעב ולא לאכול. זה מטריף אותי!

אני לא רוצה לחשוב איך אני אראה בסוף ההריון, אם הרעב המטורף הזה לא יפסיק

giraffelle

New member
אוכל חם ושתיה חמה

אוכל חם משביע יותר. שתיה חמה גם יכולה להרגיע רעב (לא ממש, אבל מספיק למקרה שאת נהיית רעבה חצי שעה אחרי שאכלת...)
אני חושבת שבהריון בדרך כלל רצוי להישמע לרעב, אבל מה שכן - חשוב לנתב את זה לכיוונים נכונים. לאכול אוכל מזין ובריא, לא לנשנש.

Smadalita1976

New member
קליקטוק, מבינה אותך! אני בשבוע 14 עכשיו

ואוכלת כל שעתיים. האמת היא שאני לא כ"כ אוכלת כי אני רעבה, אלא משום שבערך כל שעתיים יש לי בחילות. כשאני אוכלת, זה כאילו עובריקו (ככה אני קוראת לעובר) נרגע ונותן לי מנוחה. ואתמול בלילה קמתי ב 4 בבוקר ואכלתי פריכיות מרוב בחילות. זיכרי שבחודשים הראשונים של ההריון, מומלץ לא לאכול 3 ארוחות כבדות, אלא 6 או אפילו 7 ארוחות קלות. שיהיה לנו בהצלחה

קליקטוק

New member

באמת שמתי לב שכשאכלתי מנה חמה בקפיטריה בעבודה הייתי שבעה ליותר זמן...

וכמו האכילה בארבע לפנות בוקר - גם אני מתחילה להבין שיש כללים שכדאי לשבור, כמו "לא לאכול מעשר בלילה". אני מגלה שאם אני מעדיפה ללכת לישון רעבה, כי לאכול לפני השינה זה משמין וכו', אני הרבה יותר רעבה ביום שלמחרת... אז כבר עדיף לי לאכול בשעות מאוחרות, עם כל הצער הקלורי, אבל שלא יופיע הצורך להשלים את החסר במשך היום שלאחריו...

הי בטנוני!

אני חושבת ששתינו הגענו לפורום הזה פחות או יותר באותו זמן, וכל הזמן עקבתי אחרי התחושות שלך, כי גם אצלי השליש הראשון עובר בלי לפסוח כמעט על אף סימפטום.. ממש תענוג..
בכל אופן, אני עכשיו מתחילה שבוע ארבע עשרה. אני יכולה לומר לך שכבר שבוע שעבר התחלתי להרגיש שאני מסוגלת קצת יותר לתפקד, אם עד עכשיו לא יכולתי לזוז מהמיטה בקושי בגלל בחילות, חולשה ולא יודעת מה - בימים האחרונים אני אשכרה הולכת, יושבת, אפילו הצלחתי לחזור קצת לעבודה, ואפילו הלכתי כבר פעמיים לקניון!
עם זאת, אמנם יש שיפור, אבל להגיד שאני מרגישה מעולה- זה עוד רחוק מזה... עדין כל כמה ימים פתאום אני מקיאה. למשל הבוקר, או לפני יומיים.. כשחשבתי שכבר עברתי את ההקאות האלה..
אני מחכה עוד שבוע, אולי שבועיים, בתקווה שיקרה לי התחושה הזאת שהרבה בנות מתארות: בוקר אחד להתעורר ולהרגיש חדשה! ואפילו שלא יקרה בוקר אחד, אלא בהדרגה, העיקר שיחזרו לי הכוחות באמת, ולא כמו עכשיו שהם סתם עובדים עליי..

אבל מה שהיה לי חשוב להבהיר, זה שאפילו שעדיין אני מקיאה ומרגישה מגעיל, אם אלוהים מתכנן איכשהו שאני אעבור ככה את כל ההריון - זה כבר ממש ממש נסבל, אני ממש מסוגלת. כי בכל זאת אני בסך הכל מרגישה סביר. אם לעומת זאת היו אומרים לי שכל ההריון אני צריכה להיות כמו שהייתי לפני שבועיים, שלושה, ויותר - לא יודעת אם הייתי מסוגלת.. זה היה נורא...
אז השורה התחתונה לפחות במקרה שלי, בינתיים, זה שיש שיפור בשבוע 13-14, אמנם לא מושלם אבל בהחלט שיפור משמעותי.
אז אני ממש מקווה שגם את תוכלי לעדכן כאן על שיפור בתחושות! אני יודעת שאני מאד אשמח לשמוע עדכון כזה ממך! ובינתיים תהיי חזקה, ואני מחזיקה לך אצבעות שיעבור במהרה!!

tupelo

New member
תודה. ממש ריגשת אותי

אכן אני ואת די באותו שלב. אני קצת מאחורייך. התחלתי אתמול שבוע 13 ואני ממש שמחה לשמוע שאת מרגישה יותר טוב. גם אם רחוק להיות 100%.
לשמוע שהיית בקניון פעמיים זה הישג משמעותי
. טוב לשמוע שזה עובר מתישהו כי אחרי תקופה כל כך ארוכה של הרגשה רעה כבר חושבים שזה הולך להמשך ככה לנצח..
תודה על העידוד והחזקת האצבעות וכיף לשמוע שיש מי שעוכב אחריך ויישמח אם תרגיש טוב :) גם אם זה וירטואלי.

היום המנכל"ית בעבודה שלי רשמה לי במייל שאני חסרה להם ושיעשה לי טוב לחזור קצת לעבודה ולא להתעסק בשטויות ויש משהו בדבריה
כי לעבוד מהבית זה לא פשוט- הזמן לא עובר ואני כל הזמן מתעסקת באיך אני מרגישה. אולי אם אנסה להתעלות על עצמי ואנסה לחזור לעבוד זה
יעשה לי טוב. לא בטוח.. אבל אולי..רשמתי לה שאשתדל לחזור עוד שבוע-שבועיים. שמתי דד ליין לעצמי. ככה גם יולי אוגוסט יחלפו להם כי החום זה ממש מוסיף.

מקווה לכתוב כאן, וכמה שיותר מוקדם, שהתאוששתי קצת ותמיד צריך לזכור את המטרה והתוצאה הנפלאה שמחכה לנו בסוף..

למעלה