בנות- אשמח לשמוע מנסיון שלכן -

בטנוני31

New member
בנות- אשמח לשמוע מנסיון שלכן -

מתי עברו לכן התחושות של טרימסטר 1- בחילות/ חולשה/ הקאות?

אננ כבר ממש מותשת מזה. אוטוטו שבוע 13 והחולשה הזאת לא רוצה לעבור.גם הבחילות- שזה פחות נורא..
טוב שלפחות מאפשרים לי לעבוד מהבית , אבל חוץ מזה אין לי כח לכלום- לצאת החוצה, להתאוור, שופינג..

אז אודה אם תכתבו לי מתי זה עבר אצלכן? למרות שאני יודעת שזה מאוד אינדיבידואלי..

ענבלית70

New member
עונה (זהירות, לא מעודד..)

סבלתי מהבחילות וההקאות במשך 42 שבועות שלמים (כמעט), עברו רק לאחר הלידה. מהחולשה והעייפות לעומת זאת נפרדתי מתישהו בסביבות סוף השליש הראשון.

anat187

New member
אצלי הבחילות עברו סוף סוף בשבוע 14 אם אני

לא טועה, גם העייפות ,אבל צערי העייפות אח"כ חוזרת ובגדול בסביבות השבוע ה-20-22.
קחי בחשבון שזה משתנה בגלל שההורמונים משתנים-
פעם ברמה גבוהה מאוד בגוף ופעם מאוזנים (פחות או יותר).
הכל לטובה! תחזיקי מעמד-זה עוד אמור להשתפר...

זהב 21

New member
המטומה ברחם ודימומים

מצטערת שנדחפת פה לשרשור, פשוט המחשב הדביל שלי לא נותן לי לשלוח הודעה חדשה (נעלם כפתור "שלח") אלא רק תגובה מהירה להודעה קיימת. אני מודאגת, ואין לי עדיין רופא בסיכון גבוה - הודיעו לי שבוע שעבר ממכבי, שהרופא שהיה לי תור אליו לפעם ראשונה במרפאה במכבי לסיכון גבוה - הפסיק לעבוד במכבי, וכל שבוע יהיה רופא אחר - חצופים. אשמח לתגובות, הרגעה ? תמיכה...חייבת לשתף מישהו. פעם ראשונה פה בפורום. בת 41 הריון ראשון, שבוע 10 +4. קיבלתי גונאל F + ציטרוטייד. מאז ההריון
מקבלת תמיכה של קרינון = פרוגסטרון.
לפני שבועיים דיממתי כל היום, איבדתי המון דם טרי והיו לי כאבי בטן תחתונה באחת השחלות. שכבתי בבית, וחיכיתי שהדימום ייעצר. כששכבתי - הדימום נרגע. אבל כשקמתי לשירותים...תסלחו לי על התיאור, הרצפה מהמיטה למקלחת/שירותים נראתה כמו בית מטבחיים. הרבה דם, אדום וטרי. כיוון שאני גרה רחוק ממוקד מכבי/בי"ח, החלטתי פשוט לשכב במיטה. בערך ב-20:30 בערב, אחרי כאבי תופת בשחלה/רחם/בטן...קמתי למקלחת ונפל ממני גוש של קריש דם בגודל כמעט 1/2 ביצה קשה. נסעתי למוקד של מכבי בלילה, היה דופק ברוך השם, ועדיין דיממתי אבל פחות..והרופא אמר שהוא רואה בתוך הרחם המטומה = דימום, ומקווה שהוא ייספג בימים הקרובים. עדכנתי את רופא הפריון שלי והוא אמר לקחת 2 נרות פרוגסטרון ביום, בבוקר ובערב (קרינון). הדימום נעצר כעבור יומיים. בהם כל הזמן שכבתי במיטה. ואחרי 4 ימים, בלילה קמתי מהמיטה לשירותים, ובדרך שוב, נפל ממני גוש ענק של קריש דם, עם קרום - הפעם בגודל עצום !!! כמעט כמו חתיכה של חזה עוף בסופר. והמון המון דם חוץ מהגוש. אספנו את הגוש וטסנו למיון בבית החולים. (שם עברתי טראומה נוספת). בבית החולים מיון נשים נפלתי על רופא מנייאק וחסר רגישות. הראתי לו את האולטרסאונד מהמוקד חירום של מכבי, ושיש או היתה המטומה, והתחננתי שיעשה לי אולטראסאונד = דופק. האדיוט לפני שבדק אותי בכלל, אומר לי : יכול להיות שנצרך לעשות גרידא". יש לי עוד 10 דקות. כמובן שהכאיב לי רצח בבדיקה הידנית, ואחרי שבדק את הדופק קם מהכיסא והלך...ביקשתי שיגיד לי אם יש דופק .?? וענה מעבר לוילון - יש דופק. אבל תשארי פה עוד שעה, אני הולך לעשות גרידא ורוצה לחזור לבדוק שוםב דופק. בינתיים בדקו לי קרישיות בדם (הכל תקין) והמוגלובין (11.4). האחות המקסימה אמרה שזה תקין. אני המשכתי לדמם בכמויות רציניות. גם באולטרסאונד הנוסף אחרי שעה היה דופק ברוך השם. ביקשתי לשלוח את הגוש/קריש דם לבדיקת פתולוגיה - והרופא במיון סירב. ושחרר אותי מדממת הביתה.לאחר יומיים, עשיתי אולטראונד מקיף ומקצועי, ורואים בו המטומה = דימום די גדול ליד ומאחורי שק ההריון. בגודל 5 ס"מ (יותר גדול משק ההריון). דיברתי עם הרופא, אמרתי לו שקראתי ששימוש בקרינון עלול לגרום לקרישי דם. הוא לא ענה...ואמר להמשיך עם הפרוגסטרון. האם למישהי קרה כזה מקרה של גוש ענק כמו קריש דם בגודל של כוס חד פעמית ? לרופא הפריון שלי אין הסבר למה זה נגרם. ויש לי עוד שבוע וחצי עד לתור הראשון לרופא של הריון בסיכון גבוה.
היה מאוד מלחיץ לראות כ"כ הרבה דם. האם קרינון יכול לגרום ליצירת המטומה/קריש דם ענק ? האם להמשיך קרינון ? האם לשכב - רופא הפריון שלי אמר שאין לו מושג למה זה קרה. אשמח להסבר....או להרגעה...

זהב 21

New member
מקפיצה

אשמח מאוד להתייחסות/תגובה כלשהי...האם לשכב ? האם למישהי היתה המטומה ברחם ? ואיך ומתי נעלמה ? אולי גם המלצה לרופא בסיכון במכבי באזור המרכז/שפלה/ראשל"צ ? תודה

אין נוסחה לצערי

כל פעם היה משהו אחר אצלי. עכשיו אני מרגישה כ"כ עייפה שאני לא חושבת שזה אי פעם היה כך. אפילו בעלי מודאג ושואל כל פעם מה קורה כי אני לא מחזיקה את עצמי ולא מתפקדת בבית בכלל.
לגבי בחילות גם א"א לדעת אבל אצל הרב זה נעלם באזור שבוע 13-15. נקוה שהעובר קרא את הספר...

בהריון

השני (הראשון הפלה)..שהיה טבעי לא היה לי כלום..פשוט כלום..
בהריון השלישי (כעת שבוע 32) עד שבוע 12 היו בחילות נוראיות כל הזמן ללא קשר לשעה ועייפות היסטרית.
הבחילות חלפו כאשר התמיכה הופסקה והעייפות ניתן לומר די עברה בטריימסטר השני.
בהצלחה

Vanila3

New member
אני מתחילה שבוע 14

יש הקלה קלה בבחילות.. אני כמעט ולא מקיאה. אבל, כל היום מסתובבת עם תחושה מגעילה בגרון.

את אוכלת ? לוקחת ויטמינים ?

לעיתים, הישיבה בבית גם מעייפת. תנסי לצאת מהבית בשעות הערב, אפילו בשביל לשבת על
ספסל בשכונה. אולי, יעשה לך טוב.

חתיכת פרוייקט להיות בהריון.. אה ?

בטנוני31

New member
אכן חתיכת פרויקט..

ולשאלתך- אני אוכלת ולוקחת ברזל ופרנטל.
אומנם ההמוגלובין יחסית נמוך 10.2 אך בדקתי גם ברזל והוא היה בטווח -140

לגבי התאווררות- את ממש צודקת.בימים שלא חם מידיי יצאנו פעמים בודדות לטיול ערב בשכונה וכמו זוג
זקנים ישבנו על הספסל :) אבל זה גם עזר קצת לתחושה ולמצב הרוח

Vanila3

New member
איזה ברזל את לוקחת ?

בהריון הקודם שלי לקחתי ברזל (לא זוכרת את הסוג) במשך 3 חודשים..
והוא לא נספג טוב. רק כאשר החלפתי סוג הברזל החל לעלות.

Smadalita1976

New member
המוגלובין נמוך?

שלום!

מה תפקיד ההמוגלובין בהריון?
בבדיקות מעבדה ששבו, כתוב שה HCT, שנראה לי שקשור להמוגלובין, הוא נמוך.
המינימום המקובל הוא 36 ולי יש 35.4
האם זה ממש לא תקין, ומה ניתן וצריך (אם בכלל) לעשות בנושא?

רב תודות לעונות!

בטנוני31

New member
היי סמדליטה

ההמוגלובין- נושא את החמצן בדם ויש חו חשיבות גדולה גם בהריון וגם ללא הריון
בהריון - העובר ניזון ממך ובדרך כלל ההמוגלובין יורד ולכן יש תופעות של חולשה וצריך לקחת ברזל (הברזל נמצא בתוך ההמוגלובין)
לגבי ההמטוקריט- זה נפח תאי הדם האדומים ביחס לכל נפח הדם. וזה תקין שיש ירידה בזמן הריון בערך הזה כי נפח הדם הכללי עולה בהריון וכמות הכדוריות האדומות לא משתנה או יורדת.

אל תדאגי..

בטנוני31

New member
אני לוקחת אקטרין פ

שהואננחשב ברזל עדין שלא עושה עצירות אבל בבדיקת דם האחרונה,
כפי שציינתי- הרמה שלו דווקא היתה תקינה

peanuts6

New member
אצלי היה לפי הספרים בדיוק

שבוע 12-13 התחיל לעבור, זה לא הפסיק מייד, היו יומים יותר טובים וימים פחות טובים אבל היה שיפור
היום- אמצע שבוע 21 מרגישה מצויין, וזה אחרי התחלת הריון כל כך קשה שהעסק שלי כמעט קרס מרוב שלא היו לי כוחות להתמודד איתו, פשוט ישבתי בבית כמעט חודשיים וחצי ולא הצלחתי לגרום לעצמי אפילו להתיישב מול המחשב (מעצבת- כל מה שהייתי צריכה זה לשבת מול המחשב...)
חוצמזה, מאוד עזר לי כשהבנתי מהי השיגרת אכילה שעוזרת לי- לאכול כל שעתיים שלוש, הרבה טוסטים עם טיפה חמאה ופחמימות, דברים פשוטים ללא הרבה תבלינים.

שיהיה בהצלחה!

Smadalita1976

New member
בטנוני

גם אני עדיין עם כל הבלגאן הזה. האמת היא שלא רציתי לפתח שרשור קיטורים, אבל אני כבר כחודשיים על סף דמעות בגלל בחילות, הקאות וחולשה (פשוט לא טוב לי), והיום, סוף סוף קצת בכיתי והוצאתי את התסכול. היה בוקר נורא - בקושי יכלתי לקום והקאתי את הנשמה ובקושי יצאתי מהביית. וקרו עוד כמה דברים. כבר לא יכלתי עם זה ואני כ"כ מחכה שזה יעבור, למרות שברור לי שיש נשים שסובלות מזה כל ההריון. מקווה ששתינו נרגיש יותר טוב ממש בקרוב! עדיין כמובן מודה לאל שאני בהריון ושדבר כ"כ נהדר קרה לי.

אני אמנם בשלב מתקדם יותר, אבל לא שוכחת

את התקופה הזו. אמנם היו לי רק בחילות בלי הקאות ובלי חולשה ועייפות, אבל זה הספיק לי והצליח הרבה ערבים להשבית אותי. היו לא מעט ימים שרציתי רק לקום לעשות משהו קטן ופשוט לא יכולתי וזה כ"כ מתסכל! גם לי היו ימים שפשוט כבר לא ידעתי מה לעשות עם עצמי והייתי בוכה.
הייתי פשוט מעבירה את הימים האלה בעבודה בבוקר ובערב במיטה. אבל הם עברו ובאמת שעברו מהר.
אגב, שנאתי את זה שאומרים: לבחילות ולחולשה ול.. האלה חיכית (כלומר להריון הזה). אז ממש לא! אני שמחה כל שניה על ההריון, אבל זה לא אומר שצריך לשמוח מהסבל. צריך להקל עליו. הקושי והקיטורים על התחושות הרעות לא מפחיתות מהשמחה על ההריון עצמו!!
זה בסדר להוציא תסכול, קיטורים.. אנחנו בני אדם וכל פעם שאני רואה הודעות על הקושי של השליש הראשון- אני כ"כ מבינה........
כמו שכתבתי למטה ואני כותבת תמיד פה, הזמן הזה עובר ממש מהר. פשוט תעבירי אותו עם הקושי ומה שיש.
(את יודעת, יש לי אפליקציה מגניבה בפלא' של עציץ שגדל כל יום והוא מקפיץ לי כל לילה הודעה "פחות יום אחד" ובאיזה שבוע אני, ואני ממש רואה כל יום ויום איך הימים עוברים להם......)
שיהיה לכולכן בהצלחה רבה ושתעבור התקופה הזו ותתחילו להנות מהבעיטות ובכלל מההריון
זה אוטוטו וזה קרוב מתמיד!!

Smadalita1976

New member
תודה על המילים החמות!!!

הכל עוזר כרגע

נעביר את הזמן....ובסוף נזכה בפרס הגדול!!

בטנוני31

New member
היי שירלי...

קודם כל המילים שלך עוזרות ומעודדות. תודה

ושנית- עשית לי חשק להוריד את האפליקציה שדיברת עליה.
איך קוראים לה?

בכיף, העיקר שיעבור בקלות ובבריאות!

לאפליקציה קוראים "מחשבון הריון". זה ריבוע סגול עם לב בפנים.
תשימי אותו כגאדג'ט במסך הראשי ופעם אחת את מגדירה את היום האחרון של הווסת.
הנה, כבר עבר עוד יום... וגם הוא כבר מגיע לסיומו...

אגב, לי יש גלקאסי (אנדרואיד). מקווה שיש גם באייפון או במכשיר שיש לך.
מקסימום תשלחי לי מסר..
חוצמיזה, הואכל פחות קריטי בשלב זה וזה ידוע. העובר ניזון ממה שאת מכניסה לגוף ומה שחסר לו הוא לוקח מהרזרבות שלך. כך שאל תדאגי אם את לא מצליחה לאכול כ"כ.
אבל מה שכן, חשוב מאוד מאוד לשתות הרבה, אפילו תעשי לך מיץ עם תרכיז, לימונדה (יכול להקל בזמן בחילות). העיקר לשתות, ובייחוד בימים חמים אלה.
כמובן שלא לפסוח על פרנטאל וברזל.

בטנוני31

New member
תודה רבה

יסיתי לחפש את האפליקציה אבל כנראה שהיא לא קיימת באייפון. לא נורא
תודה על כל העצות החמות .. אנסה לאמץ חלק מהן
שיהיה סופ"ש נפלא

למעלה