"בן אדם, חוד חידה" (יחזקאל שם, שם)

shellyland

New member
אתה בטוח?

כי אני זוכרת שקראתי במפורש שהשיר נכתב להם, ופשנל מצא אותו לירי מדי (במילים אלו). אני אנסה לחפש אם במקרה יש לי עדיין את אותו המאמר, כי בזמנו נהגתי לשמור כל פיסת מידע שנכתבה על יגאל אהובי. חוצמזה, יש לנו כאן בפורום מומחית לענייני יגאל, שעוד חייבת לנו תשובה לגבי "קפה אצל ברטה" אז הנה מירבי - עוד אתגר בשבילך!

עגנון

New member
ראי

שמעת היום שוב את הקטע בו הם המספרים את סיפור מאחורי השיר. הם אומרים שיגאל הביא להם את המנגינה (ודווקא פולי מאוד אהב) ולבסוף הם החליטו על מה שהחליטו

גרי רשף

New member
Zoo אני החולם שח../images/Emo22.gif

"שחקי שחקי על החלומות זוּ אני החולֶם שח" כך כותב שאול טשרניחובסקי, ובשורה שניה אין חוֹלם: יש שוּרוּק ויש חולֵם.. כמובן שהשורוק משנה את משמעות המשפט. בהמשך מפרט טשרניחובסקי מהן החלומות והפנטזיות שלו עליהם ימלא שחוק פינו ולשוננו רינה: אאמין גם באדם, יקום אז גם עמי..

hillelg

New member
אכן, שאול ידידנו ידע עברית

וכמובן כוונתו היא "שחקי שחקי על החלומות אשר אני החולם שח".

פלפל.

New member
../images/Emo108.gif ../images/Emo108.gif ../images/Emo108.gif

שלושה חתולים שוחחו ביניהם, ירח נוגה הסתכל בפניהם, ירח נוגה... ישבו ליד פתח של בית שלושתם, פתח של בית אחד מיותם, ישבו...
עכשיו נגיד שאני מוסיף לציור חתול נוסף, רביעי, ומושיב אותם בארבעת פחי הזבל הנשענים על הגדר. לאיזה שיר הם יתאימו ולאיזה רחוב?

אתנה33

New member
איבן לולה פרידה ואבוג´לדה כמובן....

שיר החתולים - ע. הלל / סשה ארגוב איבאן האיום הוא זה השרוט והרזה לולה חתולה שרמנטית חיכנית קצת נימפומנית פרידה שוברט הגרושה יש לה רגל קצת קרושה אבוג´לדה השודד מכלבים לא מפחד

neveg

New member
../images/Emo108.gif../images/Emo108.gif../images/Emo108.gif../images/Emo108.gif

מנדלה 79 בחצר ארבעה פחים של זבל נשענים על הגדר מכל פח מציץ זנב מחובר חתול תחתיו

גרי רשף

New member
זה לא מנדלה 69?../images/Emo22.gif

לפני יותר משנה גררו את המורים לסיור לימודי ברחובות תל אביב: בעקבות משוררות. המדריך החביב הראה לנו את הבית ברחוב ארנון בו גרה לאה גולדברג, עברנו ליד קפה כסית בו שתה לשוכרה אביה של תרצה אתר, שמענו על יונה וולך, ולבסוף הלכנו ברחוב מנדלה לחצר עם בית בו גרה רחל המשוררת וכתבה שירי כיסופים לכנרת. לא מצאתי את מספר 69, וממילא לא את אבו ג´ילדה וחבורתו.. בכל מקרה, לגבי השיר ´שלושה חתולים´: הפרס לפלפל
. תודה רבה לתמרוטמן ([email protected]) שציירה ציור זה! ----------- גרי רשף ----------- זה בזו נביט ונתמה שנית אם ראינו נכונה לפעמים אני לפעמים אתה כה זקוקים לנחמה (נחמה- רחל שפירא, נורית הירש)

shellyland

New member
צר לי על הקטנוניות, אבל...

מנדלה = נלסון, אסיר מספר תשע. מנדלי = מו"ס (מוכר ספרים), מחבר "ספר הקבצנים" על שם מי משניהם נקרא הרחוב?

neveg

New member
מנדלה

עפ"י 1000 זמר ועוד זמר זה מנדלה אבל לא נראה לי שזה בהכרח נלסון ( ד"א הוגים את שמו אחרת)

גרי רשף

New member
כנראה שמנדלי מוכר הספרים..../images/Emo22.gif

נלסון מנדלה שליט"א, ספק אם בכלל היה כבר בכלא של דרום אפריקה כשהשיר נכתב, איש לא הכיר אותו בעולם, וגם היום כששמו הולך לפניו- יש להמתין בסבלנות שילך לעולמו בשיבה טובה בטרם נקרא רחוב על שמו.. ----------- גרי רשף ----------- לפעמים ריקה אצלנו הצלחת אך הלב, הלב מלא את הטבחת לה נגיש ברוב אידיליה זר ענק של פטרוזיליה וברגש לה נשיר כולנו יחד (סרנדה לעדה- יחיאל מוהר, משה וילנסקי)

45israel

New member
רחוב מנדלי ע"ש הסופר ../images/Emo163.gif

מנדלי מוכר ספרים, כמובן, ויש הכותבין מנדל´ה על פי משקל יענק´לה.

shellyland

New member
אלה הכותבים - כותבים בטעות

למיטב ידיעתי, בכל ספריו (לפחות אלה שאני קראתי) הוא מופיע כמנדלי. ואנצל הזדמנות זו להמליץ לכל אחד ואחת לקרוא לפחות סיפור אחד שלו, אפילו קצר. סופר ציני, שנון ומשעשע, אשר מקומו בספרות העברית קצת קופח בשנים האחרונות - וחבל. הביקורות הנוקבות אשר כתב על החברה היהודית של זמנו רלוונטיות אפילו היום. ואני לא אשכח לו לעולם את אותו יהודי, אשר היתה לו פרה מעוברת בהריון אשר כרסה בין שיניה (ומי שקרא יבין מייד למה כוונתי). יאללה. המשימה שלכם לשבת. שבת שלום

למעלה